Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Na stoku - Rzeczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#41 zbysiu 51

zbysiu 51

Użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 02.2009
17
  • Umiejętności: 1
  • Dzierżoniów

Napisano 24 listopad 2011 - 17:32

Mam ppytanie do Marcina, czy na ten sezon były przeprowadzne jakieś inwestycje? Patrząc za pośrednictwem Gogle Earth, wydawało mi się, ze przeprowadzane b yły prace ziemne.

#42 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 01.2010
2
  • Okolice Poznania

Napisano 28 listopad 2011 - 07:31

Ja taki pewny nie jestem, poprzedniej nocy rozpoczęliśmy naśnieżanie.

SUPER:) z tego co pamiętam to macie bardzo wydajne armatki i widze, że już biało się robi:)

#43 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • wałbrzych

Napisano 05 grudzień 2011 - 10:39

Zjeżdżając w stronę Walimia mamy ostatni a w zasadzie pierwszy ośrodek narciarski.

Na Stoku jak obecnie się nazywa lub jak kto woli "śwup".

Jest to najlepiej przygotowany i profesjonalnie prowadzony "kompleks narciarski" w Rzeczce.

Wszak sam wyciąg też pamięta zamierzchłe czasy, jednak praca jaką wykonuje obsługa gwarantuje bezawaryjność funkcjonowania.

Kompleks jest całkowicie autonomiczny, posiada własny parking, zaplecze noclegowo/gastronomiczne, wypożyczalnię sprzętu, szkółkę narciarską...

Stok oświetlony, ratrakowany i co najważniejsze (jako jedyny w Rzeczce) naśnieżany. Ekspozycja północno-wschodnia)
Gówna trasa moim zdaniem czerwona, charakterystycznie rynnowata, raczej nie dla początkujących narciarzy. Na ten sezon przygotowano nową trasę w pełni zaspokajającą potrzeby narziarzy rekeracyjnych. Jest też w kompleksie "ośla łączka" z małym wyciągiem linowym. Świetna dla dzieci i stawiających pierwsze kroki narciarskie...

Ogólnie ośrodek mogący spokojnie konkurować z podobnej wielkości ośrodkami czeskimi.

Foty: https://picasaweb.go...gCPD8_Mz146zJSw

Na tym zakończę przegląd "Stacji narciarskiej Sokolec/Rzeczka". Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany. Liczę też, że "zarządzający" będą kontynuować proces modernizacyjny, czym zrównają się z podobnymi ośrodkami czeskimi.

Pragnę nadmienić, że wyciąg "zwapu" najprawdopodobniej trafi szlag, a po talerzyku "przy kościele" nie został nawet ślad...

Pozdrawiam, radcom

#44 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
53
  • Umiejętności: 9
  • sokolec

Napisano 06 grudzień 2011 - 14:29

I widac po zdjeciach ze juz zaczeli sypac. Nie boja sie inwestowac i sa tego efekty. Panuje tam Swietna atmosfera a posilki w restauracji pierwsza klasa. Mam nadzieje ze niedlugo zlapie mroz to beda mogli zaczac "sniezyc" na calego.

#45 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 01.2010
2
  • Okolice Poznania

Napisano 07 grudzień 2011 - 07:18

http://www.meteogrou...71/rzeczka.html

zapowaidali śnieg i to sie potwierdza bo widać na kamerce że w nocy tam popadało:)

#46 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
53
  • Umiejętności: 9
  • sokolec

Napisano 20 grudzień 2011 - 14:21

Pytanie do Marcina ktory zawsze jest bardzo dobrze poinformowany. Na kamerkach widac ze sniezycie od 48h i wody macie pod dostatkiem.
Czy zostala ustalona data otwarcia osrodka?
Jest szansa ze otworzycie na swieta?

#47 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 12.2007
35

Napisano 21 grudzień 2011 - 00:42

Data została ustalona na najbliższą niedzielę - pierwszy dzień Święta Bożego Narodzenia. Dzisiejszego dnia na kamerach można było także zobaczyć przejeżdżający ratrak :)
Gdyby coś się zmieniło, dam znać.
  • buczek5 podziękował za tę wiadomość

#48 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 31 grudzień 2011 - 19:20

Dziś rano było jeżdżonko a od godziny 20 sylwester na stoku.
Niestety mogę sobie tylko filmiki z kamery obejrzeć a podejrzewam że nadchodzące ocieplenie znów spowoduje zamkniecie ośrodka.

#49 Agata_

Agata_

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 12.2011
1
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 01 styczeń 2012 - 10:46

Dziś rano było jeżdżonko a od godziny 20 sylwester na stoku.
Niestety mogę sobie tylko filmiki z kamery obejrzeć a podejrzewam że nadchodzące ocieplenie znów spowoduje zamkniecie ośrodka.

polecam Zieleniec :)

#50 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 05 styczeń 2012 - 15:12

Faktycznie zamknęliśmy, lecz ponownie otwieramy 6 stycznia. Dzisiejszej nocy spadło ponad piętnaście centymetrów śniegu. Wciąż pada i padać będzie prze najbliższą noc. Pozwala to na uruchomienie wyciągu i jazdę na nartach przez długi weekend. Oczywiście jazda nocna także będzie.

#51 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 12 styczeń 2012 - 16:23

Marcin.
Czy, w tym sezonie też planujecie środowe jazdy na tyczkach?
Pozdrawiam.

#52 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 516 postów
  • Na forum od: 03.2011
167
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław-Oława

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:19

W niedzielę 15.01 było czynne, momentami wychodził lód spod świeżego śniegu, ale dało się jeździć. Rano ludzi mało, tak od 11-12 już się zaczęło robić gęstawo, ale kolejka do wyciągu na jakieś 2-3 minuty stania.

#53 desylx

desylx

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 12.2010
6
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2012 - 08:36

Wczoraj pojechałem na wieczorne jazdy i muszę przyznać, że jest to moje odkrycie sezonu. Z Wrocławia 1h 10m spokojnej jazdy samochodem (przez Świdnicę). Górka bardzo fajna o stałym nachyleniu i wystarczającej szerokości. Bliżej wyciągu nachylenie jest nieco większe niż w części środkowej. Wczoraj śnieg dosyć miękki (cały dzień padało) ale bez muld czy ukrytego lodu. Wyciąg przyjemny, kotwiczki łagodnie zabierają. Parking zaraz przy stoku. Na miejscu bar z przyzwoitym jedzeniem. Wczoraj stok w zasadzie pusty. Byłem z żoną, pobawiliśmy się 2h i wróciliśmy bardzo zadowoleni. Polecam dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic - najlepszy wypadowy punkt na nocne jazdy w takiej odległości od Wrocławia. Stok wbrew pozorom nie jest zupełnie lightowy - taki w sam raz na wypad po pracy w ciągu tygodnia.

#54 kubanus

kubanus

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 07.2011
0
  • Wrocław

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:03

Mam Pytanie do Marcin.R.
Dlaczego nie można jeździć na polanie po lewej stronie wyciągu? Dzisiaj było tam około 60cm świeżego puchu, jest to dobre miejsce, dla kogoś, kto dopiero zaczyna jazdę w puchu, lecz jazda tam jest zakazana.

Użytkownik kubanus edytował ten post 22 styczeń 2012 - 21:13

#55 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 23 styczeń 2012 - 00:07

kubanus: po lewej stronie wyciągu patrząc na stok ( z dołu do góry ) czy po lewej stronie patrząc ze stoku ( z góry do dołu ) ? Pytam, ponieważ od dłuższego czasu cały stok jest do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów i nie za bardzo wiem gdzie miałby być jakiś zakaz?

#56 kubanus

kubanus

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Wrocław

Napisano 23 styczeń 2012 - 13:19

Chodzi mi o polanę pod lasem , po lewej stronie wyciągu patrząc od dołu.

#57 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:46

Jakąś wycinkę drzew zrobili od soboty???
Ja tam żadnej polany na lewo od orczyka nie widziałem:D
  • buczek5 podziękował za tę wiadomość

#58 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 23 styczeń 2012 - 18:41

Zapewne chodzi o te kilka metrów ( może z pięć) pomiędzy orczykiem a lasem a nazywanie to polaną jest na wyrost. Jestem troszeczkę zaskoczony tym, że ktoś pyta dlaczego tam nie można jeździć. Odpowiedz jest prosta. To nie jest trasa zjazdowa i nie można tam się znaleźć nie stwarzając zagrożenia innym uczestnikom. Aby tam się dostać i wrócić (na stok) trzeba dwukrotnie przejechać pod wyciągiem co jest niebezpieczne, niedopuszczalne a prawo zabrania.
Jeżeli ktoś chce pojeździć w puchu to znajdzie zapewne bezpieczniejsze miejsca - dla siebie i innych.

Przy okazji chciałbym oznajmić, iż od tej środy (25 stycznia) od godziny 12 powraca na nasz stok "Środa tyczkowa". Każdy kto miałby ochotę może spróbować swoich sił na tyczkach może to uczynić testując swoje umiejętności na tyczkach SOFTPOLE

#59 kubanus

kubanus

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Wrocław

Napisano 23 styczeń 2012 - 20:18

Dziękuję za odpowiedź, a chodziło mi o tą "polanę"
stok.png

A co do ośrodka. Obsługa wyciągu i restauracji bardzo miła, dobrzy instruktorzy, dobry stok, tylko, jakby ratrak jeździł trochę więcej po czerwonej trasie byłoby idealnie.

Użytkownik kubanus edytował ten post 23 styczeń 2012 - 20:27

#60 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 23 styczeń 2012 - 20:33

kubanus: Ta część nie należy do naszego ośrodka. Jeżeli ktoś tam chce jeździć to powinien zapytać o pozwolenie właściciela tej działki ( to jest czyjaś własność ). No i oczywiście pozostaje tylko i wyłącznie podchodzenie a nie wjazd wyciągiem.