Skocz do zawartości

Marxx74x

Members
  • Liczba zawartości

    290
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez Marxx74x

  1. Curex jeszcze w drodze z Austrii .. może coś tam jeszcze w kwietniu (a to może wyjść niespodzianka) ale zaraz wrócą nartorolki, rolki, siłka bo coś tam się nauczyliśmy .. fajnie że w tym trofeum zrobiła pierwsze z 2007 bo jak znasz kulisy to w roczniku jest córka najbardziej utytułowanego trenera, koleżanka latająca prawie wszystko i tak dalej .. niby jednym punkcikiem ale zawsze :). Pozdrawiam M..
  2. Z kronikarskiego obowiązku .. Curex przechodzi kwalifikacje równoległego WJC na miejscu 7 i oczywiście wpada na dziewczynę, która te zawody wygrywa 🙂 .. Pocieszamy się 😉 że będą jej chyba płacić - z kim pojedzie pierwszą rundę to wygrywa całość 😉 .. no ale do zwycieżczyni małej kryształowej kuli za równoległy trudno (jeszcze) podskoczyć. Wszystkie dziewczyny U18 "poległy" - w tej grupie w kwalifikacjach Curex druga. Sezon startowy zakończony. Dziękujemy za trzymanie kciuków. Pozdrawiam, M.
  3. W nocy z soboty na niedzielę .. M. Ps. Dziś ponownie kontrola anty-flour FIS 🙂
  4. Statystyki można różnie układać - w ramach tego Award, w ramach FiS Point, po sumie punktów WC, po średniej punktów WC .. poza tym U18 to młoda grupa i na pewno są fajne zawodniczki które nie startowały dużo bądź wcale .. stąd piszę o faktach a nie interpretacji. Do zobaczenia na Agrykoli, M.
  5. Z przyjemnością informuję, że w ramach dodatkowej klasyfikacji Pucharu Świata U18-U21 "Amélie Wenger-Reymond Junior Award 2024" Curex została sklasyfikowana na miejscu 7 co jest najlepszą lokatą zawodniczek U18 (oraz rocznika 2007 w szczególności). M.
  6. Jasmin wygrała, świetne sportowe zachowanie - kibicowała Zu na ostatnich metrach biegu. Obydwie U18 odpadły w pierwszej rundzie (tylko jeden przejazd). Dyscyplina niszowa choć wiewiórki ćwierkają 😉 że w sezonie 2024/25 kadra Polski będzie szersza a jakaś tam młodzież też ostrzy zęby. Co ciekawe - pewna polska alpejka wczoraj skompletowała sprzęt tele, żeby urozmaicić treningi .. skoro większośc na forum jej kibicuje 🙂 to może jednak to tele nie jest takie passe ;). M.
  7. Eliminacje to czas przejazdu (trzeba ukończyć. 😉 ) plus standardowe kary. Co zabawne, Jasmin była pierwszą pucharową, wirtualną znajomością Zu na jej instagramowym @telemarkgirl.pl . Sporo doradzała sprzętowo (TX Pro Woman, jeżdżą w takich samych) i treningowo komentując na priv wrzucane filmiki. Bardzo sympatyczna postać, obecnie liderka Pucharu Świata. M.
  8. Nie jest tak źle zazwyczaj z sędziowaniem. Skok jest dość obiektywny a punkty za styl w zasadzie pokrywają się z obserwacjami. Update - Curex przebrnęła właśnie kwalifikacje równoległego (15 pozycja na 21, 2 miejsce U18) ale wszystko wskazuje że trafi na Jasmin Taylor czyli zwyciężczynie Pucharu w Sprint (31 lata, niezliczone wygrane .. ) .. co ciekawe obydwie Panie urodziły się tego samego dnia .. tyle że Curex 14 lat później) M.
  9. Cześć, Dziś i jutro jeszcze równoległy (dziś WC, jutro WJC) więc pełna analiza później. Od końca - kije zwykłe biegowe z koszyczkiem dla łatwej podmianki w razie połamania i lepszego odbicia. Długość to preferencja indywidualna, plus minus jak do łyżwy. Na pewno do zmiany narty - kończymy z juniorskim GS i lecimy w górę. To był świadomy wybór na ten sezon ale ewidentnie na tym Zu traci. Nie zmieniamy producenta - sprawdzają się świetnie. Bardzo słaby element - skok. Do tego stopnia, że przyjmuje z pokorą 3 sekundy za dystans koncentrując się na poprawnym lądowaniu i wejściu w dalszą sekcję giganta. Bieg bardzo się poprawił - jesteśmy aż zaskoczeni. Duża zasługa mądrej siłki, letnich treningów na nartorolkach i podpowiedzi doświadczonych zawodników/trenerów od biegowego. Oczywiście można ugrać jeszcze więcej. Francuzi mają np. dwóch trenerów, od telemarku i biegów(ex zawodnik biegowy). Rondo 360 bardzo fajnie i dużo pewniej. A poza tym jeździć z najlepszymi, podglądać, uczyć się, trenować i poznawać różne trasy pucharowe, poprawić wydolność, pracować nad siłą, szlifować technikę ... Czyli nic oryginalnego. Mamy co robić 😉 Jak na debiutancki sezon w WC nie narzekamy 🙂 choć obecny maraton startów daje Zu w kość. Pozdrawiam, M.
  10. Dziś w Sprincie WJC sędziowie jakoś dla Curexa surowi (zawodnicy seniorzy) i 4 karne sekundy trochę nie wiadomo za co spychają na miejsce 7 - ale to i tak druga lokata w U18. Ciekawostka - pierwsza kontrola anty-flour, ogłoszono to rano i obowiązkowo po 1 i 2 przejeździe narty były sprawdzane. M.
  11. Pierwsze TOP 10 w Pucharze Świata Telemark dla Polski. Dzisiejszy sprint, rozgrywany we francuskim Pra Loup Curex kończy na miejscu 9 (najmłodsza w dziesiątce i najmłodszy rocznik pucharowy w tym sezonie). M.
  12. W Söll ... Fajnie - śnieg sam uczy, ćwiczeń nie trzeba ... M.
  13. Dużo słów i opisywania teorii .. dziecki mnie dziś zmusiły, więc zwiedziliśmy coś opisanego jako max 75% - ponoć hit rejonu. Nuda - tak stwierdzili. Fakt, nie było przesadnie twardo, ale jak na poziom pomocnika i demonstratora polecieli krótkim i nieco dłuższym ciętym z ładną anycypacją i wrzuceniem w linię stoku. Fajnie pilnowali braku przesadnej kontrrotacji no i ... musieli na mnie chwilkę poczekać 🙂 ... Gdyby ktoś ich zapytał o te wszystkie mądre słowa to by nie wiedzieli co powiedzieć. Gdyby ktoś chciał za nimi pojechać to nieźle by się zasapał ... M.
  14. Za nami Livigno (2x14 miejsc w Sprint z całkiem fajnymi FIS Points, i 1x classic czyli horror z miejscem 15) ... I przesiadka do Francji via Austria ;).. A dziś pierwszy start w Pra Loup na Mistrzostwach Świata Juniorów WJC (U18-U21 czyli do 21 lat). Jak na najmłodszy rocznik 2007 źle nie jest 😉 - 7 lokata, trzecia w ramach U18 (za bardziej doświadczoną zawodniczką GER i córką ex trenera kadry Francji a obecnie kadr GB, SLO, CAN, USA ). Jutro sprint WC, potem sprint WJC i na koniec równoległy WJC. Jak na sezon "zdobywamy doświadczenie" nie jest źle - za technikę dziś zero karnych sekund jako jedyna 🙂 w WJC kobiet. Pozdrawiam, M.
  15. Marxx74x

    Analiza jazdy

    Do pierwszego filmu oraz jednego z komentarzy ( chyba @Adam ..DUCH) odnośnie frontalnej. M.
  16. Marxx74x

    Analiza jazdy

    .. albo brak pracy w osi strzałkowej i niepotrzebna , choć jak wspomniano popularna - pozycja frontalna w technikach które absolutnie tego nie wymagają zamykając skuteczność inicjacji skrętu. Trudno jest zmienić wytycznymi anatomię ciała ... M.
  17. Wytłumaczę na przykładach : 1) filmuje przejazd na zawodach jadąc wzdłuż trasy. Najprościej jest mi jechać kombinacją pług ześlizg równoległy aby kontrolować prędkość i filmować 2) postałem dłuższą chwilę, koniec imprezy, mam tylko zjechać, pług pozwala mi kontrolować prędkość nawet jak jadę po prostej na prawie dowolnym nachyleniu stoku 3) oglądam trasę na zawodach : pług plus ześlizg - inaczej będzie problem 4) zwożę 1-2 pary nart, jakiś racebag - pług i ześlizg, równolegle na plaskatym 5) zmieniam narty bądź buty - pług, żeby poczuć co i jak jest zrobione i jak ten układ pracuje 6) nic nie widzę i trochę wieje, nie znam terenu - łuki płużne 7) poza trasą dziwny śnieg i nie chcę go dociążyć - łuki płużne i tak dalej .... Każda ewolucja ma swoje zastosowanie - to jak abecadło. Pominiesz literkę i słowa wyjdą krzywo. A pług to takie A. M.
  18. A ja dziś w Livigno (pomijając 7:30 do 8:30) cały dzień albo pługiem albo ześlizgiem na stoku z homologacją FIS ... Chyba nie doczytałem na jakich stokach wolno pługiem 😉 ... @wpiszlogin na filmie nie ma łuków płużnych - ustawienie nart pomijam. Za szybko, bez zaznaczonej kontroli prędkości, "minimalizm" ruchu ciała ... Łuki płużne to nie (tylko) ćwiczenie dla początkujących lecz prosta forma poprawienia kontroli czucia siebie, stania w bucie i kontroli nad nartą. M.
  19. Skromna serwisowa walizka (bez fluoru 😉 ) i jutro w drogę. Pierwszy start w środę. M.
  20. Odnośnie tele - mało kto jeździ gorzej niż ja a tele to wybór Curexa. Jeżeli po praktycznie wyłącznie jeździe tele zdaje się egzamin PI "od strzału" (zdawalność 30%) w dodatku w pożyczonych losowo butach flex 70 (na SL 8 pkt) to chyba ten telemark choć dziwaczny jakoś nie szkodzi ... A że mało kto go ogarnia (ze mną włącznie) to już dyskusja o sposobie szkolenia tele, doborze sprzętu i innych drobiazgach. I przynajmniej sportowy telemark to nie szuranie po łąkach w kapciach 😉 - życzę tak dobrze przygotowanych, solidnych i twardych tras alpejskim zawodom w Polsce 🙂 ... Pozdrawiam, M. Ps. Ja już od roku za Curexem jadącym tele w wolnej jeździe nie nadążam jadąc alpejskim niezależnie czy krótki, długi, czy śmig ... W pługi możemy się wciąż jeszcze ścigać 🙂 Jak Livigno czy Pra Loup będą mieli jakaś transmisję to podrzucę link.
  21. @star takie dziwne było coś niby dwójka ale tak pod trójkę i miał rację żeby tego nie ciąć a my chcieliśmy się pokazać jak debile. @a_senior znikam akurat na 5 startów w Pucharze Świata i 3 w Mistrzostwach Świata Juniorów (telemark) plus obóz klubowy ... Za ostatnie 3 lata zdawalność na pomocnika 3/3 , zdawalność na demonstratora 16/16 ....może się nie znam 🙂 - wciąż się uczę i to jest napisane serio. Nauka wymaga czasu. Czasu nie ma (bo kosztuje) a proste ćwiczenia do samokontroli uciekają z programu. I tyle. Dalej pustka. Pozdrawiam z uśmiechem bo teraz bardziej za szofera będę robić, M.
  22. @a_senior .. fajny temat - dlaczego jeżdżą kiepsko ? 😉 Bo przeskakujemy z literki A do H ratując się geometrią nart i boiskowym przygotowaniem stoków. M.
  23. Sw. pamięci pewien instruktor i ratownik TOPR zje..ł mnie, że zamiast pojechać delikatnie pługiem ciąłem pokrywę. Gdzieś tam na stokach Wołoszyna. I miał rację. Płużne to esencja zrozumienia obciążenia i odciążenia, szukania punktu na odbicie, kontroli na biodrze przy zmianie obciążenia taśmy powięziowo-mięśniowej. Pług to też "sanki", oglądanie trasy, szukanie sylwetki, balansu ... I taka drobna uwaga - pług może być także ślizgowy a nie koniecznie jako kątowe cięte (hamowanie pługiem). Elementarz ma dużo liter ... M.
  24. @Edwin to proste : gro zajęć z początkującymi to jednorazówki. Miarą sukcesu jest dotarcie z punktu A do B z zachowaniem kontroli toru jazdy i prędkości na względnie prostych stokach. I stąd płużne historie, które z założenia powinny prowadzić do skrętów z pługu wraz z fazą prowadzenia nart równolegle i dalej przez klasyczne NW do jazdy równoległej. A że pozostaje się przy łukach płużnych to cóż ... Lepsze to niż lecący w dół kamikadze. M.
  25. .. a później jeszcze więcej. M.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...