Jump to content

grejan

Members
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

grejan's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Jeżeli zakładam buty narciarskie i stoję w pozycji narciarza, idę na stok 50m znowu w pozycji narciarza od samochodu i czuję że już moje palce dotykają przodu i jest pełen dyskomfort, a golenie mocno naciskają język, bo mam obawy ze za chwilę będę musiał zdjąć buty. To ja się pytam, jak iść z samochodu na stok, aby mnie stopy nie bolały? Czy to też technicznie źle robię? Jeszcze jedno biorę każda uwagę rozmówców pod lupę i staram się wyciągać wnioski. I raczej nikt tutaj nie pi..doli tylko wyraża swoją opinię jak i doświadczenie. Nie jestem wirtuozem narciarstwa, jednak chcę być na stoku od rana do wieczora, jak w moich poprzednich butach niby o nr większych. W tych nowych butach byłem już chyba z 10 jak nie więcej razy na stoku i zawsze jest cierpenie wrrr.
 2. Prawdopodobnie tak jest, byłem przymierzać kilka firm butów 27,5 i faktycznie odczucia mega inne. Jeden model to czułem jakbym musiał obciąć połowa palców, drugi w miarę lepszy, trzeci na styk, czwarty jeszcze inny i piąty gorszy. Znowu próbując 28 czułem się bardziej komfortowo na długości jednak mniej po całości (zbyt dużo luzu, chyba że mam już złe doświadczenia z teraźniejszego obuwia, iż cały but obejmuje każdą część stopy ). No i druga sprawa, próbowałem jazdy cały czas pochylony (wyważony), pozycja narciarza, w kolejce, zjazdy i było ciut lepiej, jednak po dwóch godzinach dojście do samochodu to udręka. Lubię jazdę krótkimi skrętami i czasem dłuższe, narty to slalomki 165cm jednak czasami wolę się wyprostować zjechać spokojnie i tutaj pojawia się delikatny hehehe dyskomfort.
 3. O jakim odchyleniu piszesz? Czy chodzi o tzw. hamowanie czy zjazd bezpieczny (asekuracyjny)?
 4. Na nartach poruszam się już ponad 10lat z przerwą na kontuzję kolana, teraz już 3 sezony z rzędu dosyć intensywnie. Narty to Racetigery SL 165.
 5. Z wrastającymi paznokciami nie mam problemu, napewno bym o tym napisał gdyby tak było.
 6. 1. Pozycję staram się utrzymywać narciarską do tego stopnia że pod koniec zjazdów miałem ból pięt Jest to niejako wymuszone, ponieważ chcę mieć jak najmniejszy styk palców z butem. 2. Złe zapięcie butów? hmmm próbowałem już różnych kombinacji i defekt jest zawsze ten sam. Ale kto wie może coś robię nie tak  3. Chyba cieńszych skarpet nie ma https://www.snowshop.pl/skarpety-narciarskie-sidas-ski-ultrafit-lv-czarnyzielony%C2%A0  4. No i ostatnio pogoda była na plusie, więc napewno nie było mi zimno w stopy:)
 7. Powiem szczerze nie pamiętam jednak wydaje mi się że wychodzi to na granicy 27,5.
 8. Rozmiar jest że tak powiem prawidłowy, mierzony w 3 innych sklepach autoryzowanych, teoretycznie dobrany prawidłowo tak twierdzą fachowcy. Buty dobierałem nie sam tylko przez wykwalifikowanego sprzedawcy. Co się dzieje, ból palców razem z paznokciami, do tego stopnia że komfort i przyjemność z jazdy jest żadna.Mam uczucie jakby palce ciągle dotykały przodu, ogólnie na samym początku jazda jest całkiem przyjemna bo but trzyma sztywno i odczucia są super, jednak cały czas doskwiera dyskomfort dotykania przodu. Po godzinie niestety zaczynają mocno boleć palce, żadne uginanie kolan itp nie pomaga. Zakupiłem skarpety dedykowane dla narciarzy, które również nie były tanie. Jedyne rozwiązanie dedykowane przez nich to zakup jakieś super wkładki, jednak mam już strach zakupu, ponieważ tylko dokładam a efekt marny. Buty 1470zł + skarpety 160zł + odbarczanie 160zł = 1790zł. I jeszcze teraz zakupić wkłądkę za 200zł czy ma sens?
 9. W zeszłym sezonie zmianiłem buty narciarskie wcześniej miałem rozmiar 28,5 sam dobierałem i wydawało się że jest ok, jednak im szybciej i lepiej człowiek jeździ tym stopa w tym bucie się poruszał, więc zmieniłem buty zgodnie z zaleceniem sprzedawcy 27,5 Head Nexo Lyt 110 w sklepie niby wszystko ok, jednak na stoku nie wytrzymałem pół godziny, przerwa ściagałem buty i znowu. po 4 godzinach miałem dosyć narciarstwa, do następnego dnia. nic się nie zmieniło po kilku dniach. Dałem je do dobarczania które nic nie zmieniło, przed sezonem znowu dałem do odbarczania niby 3mm wydłużyli, jednak na stoku wytrzymałem 2 godziny i niestety znowu problem z palcami. Ile można wydłużać buty narciarskie, i czy faktycznie leży problem po stronie skorupy, czy może kapcia?
 10. Witam, można powiedzieć że jestem zmarzluchem więc lubię ciepło Zmieniam kurtkę na lepsza stara poprzednia kurtka miała do 10.000 membrany, nowa 20.000, jednak obrałem sobie dwie kurtki które mi odpowiadają. Z tym że jedna ma ciepło 80g/m2 druga znowu 100g/m2 czy ktoś jest wstanie powiedzieć czy będzie odczuwalna różnica? Czy to tylko cyferki. Pytam ponieważ ta z mniejszym parametrem bardziej mi się podoba (chodź wygląda nie jest najważniejszy). Cena kurtek powyżej 1500 zł.?
 11. Witam, gdzie jedziesz i jaki limit $?
 12. no i po co Pan zaśmieca forum, nie masz Pan nic do powiedzenia to proszę nie pisać. No i trochę kulturalnej pisowni, ponieważ czytają to nie tylko dorośli! 
×
×
 • Create New...