Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
919 odpowiedzi w tym temacie

#901 /czarek/

/czarek/

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 12.2011
40

Napisano 11 grudzień 2017 - 09:04

Słownik języka polskiego
obłożenie «stosunek liczby osób przypadających na jedno miejsce do liczby miejsc w szpitalach, hotelach itp.»

#902 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2190 postów
  • Na forum od: 01.2011
1039
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 11 grudzień 2017 - 10:52

Słownik języka polskiego

obłożenie «stosunek liczby osób przypadających na jedno miejsce do liczby miejsc w szpitalach, hotelach itp.»

Są miejsca na wyciągach więc i obłożenie się znajdzie.

Jak się przyłożysz, położysz, obłożysz.

zbieram na skręty 

#903 Blacov

Blacov

Użytkownik

• Pip
  • 94 postów
  • Na forum od: 12.2010
28
  • Umiejętności: 6
  • Jelenia Gora

Napisano 26 styczeń 2018 - 16:41

Witam pozwole sobie zaktualizowac obecne warunki w Spindlerowym. Bylem dzisiaj na zwiadach w "mlynie" i ku mojemu zdziwieniu warunki sa naprawde dobre, zwazywszy ze jeszcze w samej Szklarskiej Porebie sniegu byly sladowe ilosci. Zima zaczyna sie dopiero w Jakuszycach, co nikogo napewno nie dziwi ale fakt, ze wszystkie czeskie dolinki po drodze sa pod grubym sniegiem juz jak najbardziej moze zaskakiwac. Jak to jest mozliwe, ze po polskiej stronie mamy wiosne a czesi wciaz maja zime?! Wrocmy do tematu warunkow narciarskich. Na parkingu Hromovka zameldowalem sie tuz po 8 30. Kolejek do kasy brak a do godz 10 gora pare minut stania do kanapy. Rano do 9 naprawde twardo i sporo sztruksu, co ciekawe mielismy zjawisko inwersji i gorne partie bardziej miekkie. Pogoda dzisiaj super. Wiekszosc dnia z lekkim slonkiem na gorze, lekkie zamglenie mniej wiecej w polowie stoku i na dole juz zachmurzenie ale chlodniej. Okolo poludnia sporo ludzi i byl problem z parkingiem na Medvedinie. Stok byl juz troche zjechany ale nie uciazliwy, mysle ze kazdy bylby zadwolony bez wzgledu na poziom zawansowania.

Załączone miniatury

• IMG-20180126-WA0002.jpeg

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#904 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Na forum od: 01.2017
336
  • Łódź/Wrocław

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:50

Też byłem kilka dni temu
http://www.skiforum....dy/#entry580853
Inwersja w tamtych stronach częsta rzecz.

#905 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 12.2013
131
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 05 marzec 2018 - 09:03

Też byłem kilka dni temu
http://www.skiforum....dy/#entry580853
Inwersja w tamtych stronach częsta rzecz.

Szpindlerovy w sobote. Super pogoda, zimno, slonce, ludzi znosnie - na podwojne krzeslo przy czarnej i orczyk z biegu. Na 6 osobowa kanape stanie do 15 min. Hromovka rano i na koniec bez czekania.

Trasy jak to w Szpindlu swietnie przygotowane ale na dobrze zrobione narty. Tzn. twardo potem lod ale malo odsypow. Slalom z pomiarem czasu na czerwonej fis przy orczyku super sprawa. Gigant ale podkrecony - lepiej jechac na slalomkach. 

Załączone miniatury

• Nowy obraz (4).jpg
  • Nowy obraz (2).jpg
  • Nowy obraz (3).jpg

• arky podziękował za tę wiadomość

#906 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1015 postów
336
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 marzec 2018 - 11:00

Szpindlerovy w sobote. Super pogoda, zimno, slonce, ludzi znosnie - na podwojne krzeslo przy czarnej i orczyk z biegu. Na 6 osobowa kanape stanie do 15 min. Hromovka rano i na koniec bez czekania.

Trasy jak to w Szpindlu swietnie przygotowane ale na dobrze zrobione narty. Tzn. twardo potem lod ale malo odsypow. Slalom z pomiarem czasu na czerwonej fis przy orczyku super sprawa. Gigant ale podkrecony - lepiej jechac na slalomkach. 

Gigantowe to tam są tylko tyczki;-) Racja ze slalomkami. Jechałem na R18 i dało się, ale nie było to optymalne.

#907 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
131
  • Wrocław

Napisano 05 marzec 2018 - 11:52

Gigantowe to tam są tylko tyczki;-) Racja ze slalomkami. Jechałem na R18 i dało się, ale nie było to optymalne.

Ja jechalem na R21:)

#908 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 478 postów
  • Na forum od: 01.2008
411
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2018 - 18:27

Wybieramy się jutro popołudniu do Spindla, a w ramach rekonwalescencji ;) będę od piątku z rana na Św. Piotrze. W odróżnienia od Medvedina, jakoś zawsze miałem pecha do tej góry, a jest okazja przejechać wszystko.. Mam pytanie, proszę o odpowiedź. Na Stoch jest dojazd na nartach, czy trzeba się przemieścić po ulicach? To nie kłopot, ale wolałbym mieć informacje z dobrej ręki. Wydaje mi się, że nie bardzo, ale .. ;) Dzięki za info.

Sobota - jak się uda. Ktoś może też ma ochotę?

#909 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1015 postów
336
  • Łódź/Wrocław

Napisano 21 marzec 2018 - 18:42

W dobrych warunkach śnieżnych da się przejechać ulicą że Stoha do Sv. Petra bo w dół. Chyba kursują jakieś busy, z tego co pamiętam. Stoh to orczyk. Bywa zmuldzony.

#910 artkas

artkas

Nowy użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 01.2012
59
  • Poznań

Napisano 23 marzec 2018 - 18:49

@arky albo może ktoś inny, jak tam warunki w Spindlu, bo zastanawiam się nad szybką jednodniówką jutro?

#911 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1015 postów
336
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 marzec 2018 - 19:23

Śmiało. Powinno być ok.

#912 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 478 postów
  • Na forum od: 01.2008
411
  • Wrocław

Napisano 24 marzec 2018 - 14:49

@arky albo może ktoś inny, jak tam warunki w Spindlu, bo zastanawiam się nad szybką jednodniówką jutro?

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku),  ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).

• artkas podziękował za tę wiadomość

#913 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1015 postów
336
  • Łódź/Wrocław

Napisano 24 marzec 2018 - 14:52

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku), ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).

Witam w klubie. Ja w Kronplatz dostałem nartą, własną, opartą o auto. A chwilę wcześniej zdjąłem przedwcześnie kask!

#914 artkas

artkas

Nowy użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 01.2012
59
  • Poznań

Napisano 25 marzec 2018 - 13:50

Kolega sstar trafnie odpowiedział, więc mam nadzieję, że się wybrałeś :) Zima w pełni, wczoraj cały dzień jazda w opadzie, stoki bez zarzutu, dużo świeżego materiału (skoro padało cały czas od czwartku),  ale jak na piątek sporo ludzi. Do kanapy niebieskiej trzeba było nawet postać w kolejce. Dziś nie jeździliśmy bo.. mnie du..a i biodro bolą na zmianę, ponieważ wczoraj wieczorem podążając na kolację do centrum wyrżnąłem się na oblodzonym chodniku, haha ;) (nabijam się z samego siebie).

Wybrałem się wybrałem :)

Warunki jak na koniec marca bardzo zimowe, wczoraj bez opadów, ale słońce mimo prób się nie przebiło. Śniegu nie brakuje, na Piotrze wszystkie trasy czynne, poza czarną na której były zawody.
Ilość ludzi też jak zimą i po kolejkach nie bardzo widać by koniec sezonu się zbliżał.
Pojeździć można całkiem dobrze, w przyzwoitych warunkach, po 14-tej czerwone trasy już dość mocno zdegradowane.

Generalnie też polecam.

20180324_125049.jpg

20180324_113928.jpg

20180324_113932.jpg

20180324_104011.jpg

20180324_104331.jpg

#915 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1928 postów
  • Na forum od: 10.2011
687
  • Gromadka :D

Napisano 25 marzec 2018 - 16:58

Byłem wczoraj i dziś.

Wczoraj zabrakło słońca i było cieplej, po południu troszkę dolne odcinki puszczały.

Dziś słonecznie i nieco mroźniej , śnieg do 14tej trzymał do dołu, ludzi nieco mniej jak wczoraj, słowem bajka.

Obejrzałem też kawałek 2 przejazdu slalomu mężczyzn w międz. mistrzostwach Czech w NA. Fajne.

MOCNO zastanawiam się nad sezonówką na 18/19: 4990 kC na sam Szpindel, 5990 na cały TMR . Musze poniuchaćza dobrą miejscówką na spanie.

Mam z domu 2,5 godziny jazdy, więc nie dramat.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#916 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 26 marzec 2018 - 13:34

Byłem wczoraj i dziś.

Wczoraj zabrakło słońca i było cieplej, po południu troszkę dolne odcinki puszczały.

Dziś słonecznie i nieco mroźniej , śnieg do 14tej trzymał do dołu, ludzi nieco mniej jak wczoraj, słowem bajka.

Obejrzałem też kawałek 2 przejazdu slalomu mężczyzn w międz. mistrzostwach Czech w NA. Fajne.

MOCNO zastanawiam się nad sezonówką na 18/19: 4990 kC na sam Szpindel, 5990 na cały TMR . Musze poniuchaćza dobrą miejscówką na spanie.

Mam z domu 2,5 godziny jazdy, więc nie dramat.

Witam jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Szpindlowego na weekend 6-8.04 i mam kilka pytań:

1. Jest zagrożenie ze nie będzie śniegu??

2. Jazdę na którym stoku polecasz najbardziej

3Jak duże są odległości między Św.Piotrem a Medwiediem.? Można śmiało w 10 min przejechać autem z jednego na drugi?Pozdrawiam

#917 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
131
  • Wrocław

Napisano 26 marzec 2018 - 14:12

Witam jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Szpindlowego na weekend 6-8.04 i mam kilka pytań:

3Jak duże są odległości między Św.Piotrem a Medwiediem.? Można śmiało w 10 min przejechać autem z jednego na drugi?Pozdrawiam

1. Wg mnie snieg bedzie. Bylem dwa tyg temu. Pytanie do kiedy maja wyciagi czynne.

2. O tej porze roku nasloneczniony Medvedin plynie szybciej wiec Sv Petr.

3. Przejedziesz w 5 min autem. 25 min na piechote.

#918 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1928 postów
687

Napisano 26 marzec 2018 - 15:18

Mlesik (dzięki) wyjaśnił prawie wszystko.

Sugeruję zakup karnetu w formule ,,Chytra sezonka'' - to wydatek 990 koron, każdy inny dwudniowy będzie droższy .

Na tym ,,chytrym'' możesz jeżdzić do ostatniego śniegu w tym sezonie za jednorazowe wydanie 990 koron. W opcji dokładasz 4 000 koron i masz karnet na cały przyszły sezon (ważne do 30 kwietnia).

Na Petrze najpierw objedź Hromovkę , a następnie spokojnie przesuwaj się ku Planowi tak, abyś wjeżdżając na trasę 4/ 4a był dobrze rozgrzany ... i ostrożny, bo jest tam kawałek czarnej ściany.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#919 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 26 marzec 2018 - 16:17

Mlesik (dzięki) wyjaśnił prawie wszystko.

Sugeruję zakup karnetu w formule ,,Chytra sezonka'' - to wydatek 990 koron, każdy inny dwudniowy będzie droższy .

Na tym ,,chytrym'' możesz jeżdzić do ostatniego śniegu w tym sezonie za jednorazowe wydanie 990 koron. W opcji dokładasz 4 000 koron i masz karnet na cały przyszły sezon (ważne do 30 kwietnia).

Na Petrze najpierw objedź Hromovkę , a następnie spokojnie przesuwaj się ku Planowi tak, abyś wjeżdżając na trasę 4/ 4a był dobrze rozgrzany ... i ostrożny, bo jest tam kawałek czarnej ściany.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeździłem trochę w Harrachovie, ale wszyscy mówią, że to trochę inna liga.Mam trochę obaw, żebym nie narozrabiał :-)Ogólnie to wpadnę w piątek po południu(chciałbym się przejechać jeszcze nocą-podpowiedzcie proszę gdzie można), sobota cała dla mnie a w niedzielę tak o 12 będę uciekał.Szacowany termin zakońcenia sezonu to chyba 15.04 także wyciągi powinny hulać.A jaki karnet byście mi polecili na ten piątek wieczór oraz całą sobotę i pół niedzieli?

#920 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1928 postów
687

Napisano 26 marzec 2018 - 19:35

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeździłem trochę w Harrachovie, ale wszyscy mówią, że to trochę inna liga.Mam trochę obaw, żebym nie narozrabiał :-)Ogólnie to wpadnę w piątek po południu(chciałbym się przejechać jeszcze nocą-podpowiedzcie proszę gdzie można), sobota cała dla mnie a w niedzielę tak o 12 będę uciekał.Szacowany termin zakońcenia sezonu to chyba 15.04 także wyciągi powinny hulać.A jaki karnet byście mi polecili na ten piątek wieczór oraz całą sobotę i pół niedzieli?

Jak pisałem - kup ,,chytrą sezonkę'' , to Cię upoważnia do bezlimitowej jazdy do końca obecnego sezonu.