Skocz do zawartości

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Co do parkingów to jak byłem ostatni raz to nie był żaden płatny. Na parking najwyższy nie wpuszczali z obcymi blachami więc pozostawały pozostałe położone nieco dalej od wyciągu. Ale... Polak potrafi... w dzień powrotu spakowałem się z samego rana i już po 7 byłem na parkingu, położonym najwyżej, żadnej obsługi, wolne miejsca, blisko wyciągu, nie trzeba zasuwać z buta więc można i tak tylko trzeba wcześniej wstać. Podkreślam, że nie wyjeżdżałem pod zasłoną nocy tylko w samo południe i nie spotkałem się z żadnymi problemami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek jak dla mnie lepszy od Janskich Lazny. - lepsze, szersze trasy. - lepsza organizacja przy wyciagu gdzie sa 2 kolejki i kanapa caly czas jedzie pelna bo ktos z boku zawsze doskakuje do kompletu - kilka ski busow co 15 minut wiec nie ma problemu z dojazdem z centrum

Wiesz to mój drugi ulubiony po Jańskich, ale ma pewne spore wady: -jak napada świeży śnieg to trasy mają bardzo kiepsko utrzymane - naprawdę beznadzieja -W Jańskich ilość ludzi częściowo ogranicza parking, a gondolka jest mega pojemna, stanie w kolejkach dłuższych niż 15 minut to rzadkość. W Rokytnicach stałem już w kolejkach ponad 30 minut. -Parking w Rokytnicach....hmm jak zaparkujesz u góry to luksus, a jak nie to z buta 15 minut. W tym sezonie jeszcze tam nie byłem, bo wjeżdzam od Kudowy - za daleko, ale miło wspominam. Gdy jest ładna pogoda to jest niesamowite miejsce, czerwona trasa mm..mmmmm... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Potwierdzam opinie powyżej. W niedzielę - 13.02. warunki w Horni Domky całkiem niezłe. Ludzi mniej niż się spodziewałem w niedziele, biorąc pod uwagę ferie na Dolnym Śl. i w Libercu. Stoki przygotowane prawidłowo. Lepsze warunki na łysej horze niż na tym niższym krześle, gdzie niebieska trasa dość szybko została rozjeżdzona i zamuldzona. Natomiast w wyższej partii ośrodka śnieg bardzo zmrożony, warunki fajne przy naprawdę dobrze naostrzonych krawędziach. Po godz. 13 miejscami zaczęło się robić trochę muldziasto, ale ogólne wrażenie pozytywne. Zeszliśmy ze stoku dopiero o 15.45 (od 14.30 ludzi prawie brak), po tym jak na tafli lodu powiozło moją lepszą połówkę do strumyka przy czerwonej trasie. Jeszcze do Rokytnic wrócimy, bo jeździło się bardzo przyjemnie a krkonosuv ohen w restauracji niedaleko tesco był po prostu znakomity :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę. Warunki na trasach ok. Tylko duża mgła była. O tej porze w weekendy zawsze są tam kolejki,ale dramatu nie było, myślałem że będzie gorzej. W niedzielę kończą się ferie dolnośląskie-może być różnie. Obok w Harrachowie zazwyczaj są mniejsze kolejki,zawsze masz alternatywę. Tym bardziej,że obowiązuje ten sam karnet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ekspertem nie jestem. Na nartach byłem dopiero 32 razy w życiu ale oba ośrodki znam. Wg mnie łatwiejsze są Rokytnice. Dolną stromiznę można ominąć jadąc trasą dla skuterów śnieżnych (po lewej stronie tuż przed "Kaprunami"). Natomiast w Spindlu zjazd do parkingu jest po "Hromovce" (czerwonej). Gdy my wracaliśmy w dość dużej mgle ze Spindla na szczęscie nie widzieliśmy jaka jest Hromovka od niebieskiej "1". Po zjeździe "Hromovką" moja żona stwierdziła, że gdyby widziała jej nachylenie to nie odważyłaby się zjechać. A i w Spindlu na niebieskiej "1" też są bardziej strome odcinki. Nawet zakończenie "1" super łagodne nie jest. Pozdrawiam amatorów białego szaleństwa.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj, u góry -1 C na dole +6 C. Jak na takie temperatury to warunki OK. Minus i zaskoczenie to kolejki do dużego krzeszła, 15-20 minut stania, szkoda ,że jest to tylko 4-osobowa kanapa :( Reasumując zaczynam się rozglądać przez te kolejki za czymś innym w czechach może nie tak długie trasy ale przynajmniej bez kolejek.

http://www.holidayin...cat=45&frm=info Nie wiem skąd dojeżdżasz ale polecam Jested Liberec, zero kolejek nawet w ferie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzieki za zdjecia, wybieram sie do Rokytnic ze znajomymi pod koniec lutego. Obserwujac pogode i warunki w rejonie w ktorym mieszkam nieustannie poszukuje dowodow na istnienie zimy zeby uspokoic samego siebie i utwierdzic sie, ze uda nam sie pojezdzic co nieco. Pozdrawiam

Możesz spać spokojnie,pojeżdzisz w bardzo dobrych warunkach. Najlepiej planujcie wyjazd z pominięciem weekendu, bo w weekendy w lutym dośc tłoczno tam jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam jeździłem w sumie od 13 do 16 stycznia. Warunki śniegowe bardzo dobre. Trasy zjazdowe 1 niebieska i 5 czerwona przygotowane bardzo dobrze/dobrze, 3 czerwona dobrze. Na końcówce 5 przetarcia, trochę lodu, wyciągniętego zmarzniętego błota/drobnych kamieni, ale w niedziele i poniedziałek armatki działały. Trójka od połowy, na stromiźnie słabo wyratrakowana przez co obiłem sobie nieźle głowę. Niebieska bez zarzutu. 2x kanapa na łysą do południa nie chodziła ze względu na silny wiatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś polecić jakąś knajpę na stoku

Blisko dolnej stacji na Lysa Hora jest całkiem przyjemy bar (jadąc z kanapy, widoczny patrząc na lewo skos), jednak polecałbym w srodku miasta prawdziwą czeską restauracje "U Voce" - świetny czeski klimacik, dobre jedzenie i Gambrinus z beczki :)

Ceny w knajpach stokowych:grzaniec 40, dwie parówki z chlebem 35,kiełbasa 50, mięso z frytkami 110 kun.

Trochę się pogubiłem, gdzie kolega dojechał, ale mięso z frytkami za 110 kun, trochę drogo ;) pozdrawiam @rco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...