Skocz do zawartości

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Może wydawać się ze jestem leniwy ale od dwóch dni szukam dobrego noclegu. Znalazłem ich sporo ale nie wiem który dobry i sprawdzony. Proszę was byście polecili mi jakiś w którym byliście. Okres mojego pobytu to 4dni za które jestem w stanie zapłacić max 900zł. Dobrze by było gdyby apartament wyposażony był w wifi i miejsce parkingowe.

Wejdź na strone rokytnice.com tam masz pełno kwater prywatnych , pensjonatów iapartamentów!Też tak szukałem ,napisałem maila i znalzłem pełno ofert za dobre pienądze!POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś od 12 do 16. Nigdy tyle ludzi jak dzisiaj to w Rokytnicach nie widziałem... Już przy skręcie do głównych parkingów stała policja i nie wpuszczała aut (chyba jakieś zawody dzisiaj były) . Musiałem więc pojechać kawałek dalej w poszukiwaniu jakiegoś miejsca. W końcu udało się znaleźć jakieś 700 m dalej. Trzeba było później zasuwać do najbliższego przystanku na skibus. Były spore kolejki do kas. Nawet do kanapy "Horni Domky" wielka kolejka na 15 minut stania...... Kolejek nie uniknąłem też przy Zalomenym i Montazie - choć tu już znacznie szybciej one schodziły. Dość ciepło dziś było - nawet 4 stopnie na dole, na Lysej ok. - 2. Trasy rozjeżdżone, śnieg mokry, twardy i ciężki. Sporo lodu (szczególnie na górze). Ale ogólnie to i tak fajnie się jeździło. Nawet słoneczko czasem wychodziło :) Obawiam się tylko, że ten sezon może się szybciej zakończyć - od wtorku u nas na dole zapowiadają codziennie po + 10 - 11 stopni. Wszystko może szybko spłynąć. A ochłodzenia nie widać.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj od 12 do 16. Na trasach miękko, w wielu miejscach lód i muldy po kolana. Śnieg mokry i ciężki, w kilku miejscach przetarcia. Na dole było w okolicach 5-6 stopni, na górze coś ok. 2-3. Kolejki tylko do kanapy na Lysą - tak na 10 - 15 minut. Do talerzyków Zalomeny i Montaz kolejek praktycznie zero (tylko do 14.00 max. 3 min. stania, potem zero). Śniegu jeszcze mają dużo - do około 175 cm, ale od poniedziałku ma przyjść znaczne ocieplenie - u nas na nizinach zapowiadają nawet 15-20 stopni - więc większość śniegu może z gór błyskawicznie spłynąć. Wszystko zależy od tego ile takie temperatury się utrzymają, bo jeśli długo to nici z jazdy w kwietniu......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skończyło się lato, czas pomyśleć o zimie. Wybieram się w styczniu do Rokietnic i mam kilka pytań dotyczących kwater. Chcę zarezerwować miejsca dla kilku osób w pokojach 2,3 i 4 osobowych. Wiem że w necie jest mnóstwo propozycji ja jednak bardziej polegam na opiniach bywalców dlatego proszę o kontakt pomoc. Interesuje mnie kwatera w miarę blisko do skibusa z miejscem parkingowym. Nie oczekuję luksusu, ma być czysto, pokój z łazienką, jakieś miejsce do przygotowania posiłku ( ewentualnie z możliwością wykupienia śniadania) Oczywiscie ważna jest cena, czy jest szansa w sezonie na cene w granicy 250 _ 300 koron, bo z różnymi opiniami się spotkałem. Jak jest wyżywieniem? Czy Ile trzeba liczyć na obiadokolacje w przyzwoitej knajpie (może też cos polecicie). I jeszcze jedno, czy jest połączenie przez skibus z Pasekami?

Interesuje mnie kwatera w miarę blisko do skibusa z miejscem parkingowym.

A blisko wyciągu może być?:) http://www.rokytnice...pension-kaminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Jeśli w końcu porządnie nie sypnie to nie ma mowy, żeby wszystko otworzyli. Zalomeny + Montaz pewnie ruszą, ale kanapa i trasy ze szczytu Lysej Hory już nie, bo w górnych partiach nie mają naśnieżania niestety. Ogólnie to na razie ze śniegiem jest kiepsko w całych Karkonoszach - na Szrenicy zaledwie 30 cm, Kopa 20 i nic nie zapowiada na to, aby miałoby być lepiej. To aż dziwne, żeby na polskich nizinach (wschód) jest teraz aż 0,5 m po ostatnich śnieżycach. Jeśli nagle przyszłaby do nas jakaś większa odwilż to śnieg nawet z gór mógłby spłynąć, jak 30 cm aktualnie tam jest. Już w listopadzie tyle powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szukam taniego ośrodka w Rokytnicy. Nie chodzi mi o sprawiedliwy kompromis pomiędzy ceną a komfortem, tylko o jak najniższą cenę. Jedziemy na jeden dzień, i w naszym pokoju spędzimy tylko krótką noc ( szusowanie do wieczora, wyjście na miasto, późny powrót do pokoju, szusowanie od rana :) ). Pozdrawiam i życzę udanego 2013 roku. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta dłuższa kolej linnowa jest szybka ,ile mniej więcej zajmuje przejazd ? Nie moge znaleźć strony na której są podane długości tras,czy są tam instruktorzy snowboardu w j. polskim ,ponieważ moja siostra chce sprobować pojeździć na desce w te ferie ;) ?

Tak , dluzsza kolej linowa jest wyciagiem wyprzeganym i jest na gorze w kilka minut , http://www.holidayin...5&frm=info&raw= w linku masz dlugosci nartostrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś moze wyporzyczał narty w Rokytnicach? Jak kształtuję sie ceny wypożyczenia samych nart z wiazaniam.????

Bez problemu, po prawej stronie parkingu przy hornych domkach masz kilka budek z nartami, ceny jak pamiętam (5 lat temu) były do przyjęcia, narty przyzwoite. powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...