Skocz do zawartości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1754 postów
  • Na forum od: 10.2005
1
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 17:32

Rzeczka - Sokolec

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 02.2010
4
  • Umiejętności: 6
  • Walim

Napisano 05 luty 2010 - 14:49

Dla większości przyjezdnych Rzeczka kojarzy się z wyciągiem Górnik. A tuż za przełęczą jest wyciąg Orzeł.
Co prawda pamięta on dość stare czasy. Ma jednak jeden ogromny plus. Jeździ tam mało osób. Więc nie ma raczej problemu z kolejkami i tłokiem na trasie.
Jazda nocna jest od 17 do 21. Obsługa jest miła i można trochę z nimi pożartować. Parking w dzień kosztuje 3 zł a na jazdy nocne jest darmowy.
Na szczycie jest schronisko Orzeł. Można tam dość dobrze zjeść i napić się czegoś.
Trasy na są mapkach dwie ale tak naprawdę to jest też trzecia ale ostatnio jak byłem nie przygotowana. Zawodnicy z Rymarza sobie nie pojeżdżą i pewnie będą mówić, że trasy są mało wymagające. Też tak mówię ale dla relaksu można tam pojeździć.
Jak nie mam zbytnio czasu to lubię tam podjechać i patrzyć z politowaniem na osoby męczące się na Górniku :D.
Polecam osobą nie czującym się jeszcze zbyt pewnie na nartach. Bądź czującym respekt przed wyciągami "Na stoku", "Rymarz", "Potoczek". A wkurzających się na wiecznie zatłoczony "Górnik".

Użytkownik Pajaq edytował ten post 05 luty 2010 - 14:50

#3 mariooosh

mariooosh

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2009
0

Napisano 08 luty 2010 - 18:05

Witam, "Pajaq", jeśli możesz, powiedz, o którym stoku pisałeś? Który stok to "Orzeł"?
Obrazek -> http://images.google...ls=pl&sa=G&um=1

Czyżby trasy G, H?
Dzięki, pozdrawiam.

Użytkownik mariooosh edytował ten post 08 luty 2010 - 18:06

#4 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPip
  • 832 postów
  • Na forum od: 09.2008
214
  • Umiejętności: 7
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 08 luty 2010 - 18:44

Tak to jest to miejsce, choć krótszy wyciąg nie chodzi praktycznie "od lat".

Stronkę którą podałeś to ostatnia aktualizację pamięta chyba z zeszłego wieku :D:rolleyes:

Pzdr.

#5 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 17 luty 2010 - 11:34

Tak to jest to miejsce, choć krótszy wyciąg nie chodzi praktycznie "od lat".

Stronkę którą podałeś to ostatnia aktualizację pamięta chyba z zeszłego wieku :D:rolleyes:

Pzdr.

To prawda.
Ten jeden działający wyciąg ma 3 trasy. Jak następnym razem tam pojadę to zrobię zdjęcie mapce przy orczyku i zamieszę
Niestety w niedziele było bardzo dużo przetarć. Trzeba było jeździć bokami.

#6 djyoda

djyoda

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 19 luty 2010 - 14:05

Strona z aktualnymi warunkami w Rzeczce oraz Sokolcu:D
Noclegi w Rzeczce oraz kamera itnernetowa
www.Rzeczka-Sokolec.pl

#7 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
  • Na forum od: 12.2010
31
  • Pieszyce

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:11

Faktycznie w Sokolcu jest naprawdę spokojnie i nie ma dużych kolejek, alternatywa dla Górnika.

#8 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 03 grudzień 2010 - 13:37

Stok całkowicie nie przygotowany. Chociaż miejscowi mówili, że wcześniej był ratrakowany.
Nie sprawdziłem bezpośrednio na trasie bo śniegu na ścieżce. A przynajmniej w miejscu gdzie powinna być jest po kolana. Więc sądzę, że na trasie będzie dużo puchu.
Jakoś nie sądzę by był jutro otwarty. A szkoda bo mam do niego sentyment:(.
Cuda się zdarzają więc może się mylę.

#9 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
4
  • Walim

Napisano 27 grudzień 2010 - 13:15

Wczoraj byłem poszusować na tym wyciągu. Warunki były wymarzone. Świeciło słońce, mrozik tak około -5 stopni i prawie bezwietrznie. Dopiero później zaczął prószyć śnieg. Stok przygotowany całkiem nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę opady deszczu w Wigilię i późniejsze mrozy. Dobrze, że w nocy z soboty na niedziele padał śnieg.

Cena karnetu 15 zł + jeden zjazd gratis.
Parking 5 zł

Ludzi jak zwykle dość mało. Można było pojeździć :)

#10 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1061 postów
  • Na forum od: 12.2011
641
  • wałbrzych

Napisano 05 grudzień 2011 - 09:19

Witam,

pozwoliłem sobie objechać lokalne "stacje narciarskie" by sprawdzić stan przygotowania do sezonu zimowego A.D. 2011/2012.

Zacznijmy od Sokolca.

Wyciąg jak większość w naszym regionie pamięta czasy "czynu społecznego, towarzyszy i generałów". Cóż inwestycje sprzętowe wymagają olbrzymich nakładów finansowych... Nie to jest jednak najważniejsze. Stok został w tym roku wyprofilowany, położono instalację (w ziemi) pod system sztucznego naśnieżania. Biorąc pod uwagę rozmiar, będzie to instalacja o stosunkowo małej wydajności. Ale będzie...
Sam stok ma ekspozycję południową o średnim nachyleniu, trzy trasy oznaczone jako dwie czerwone i jedna niebieska. Długość pomiędzy 500 a 700 metrów. Jest to standardowa długość tras w naszej części Sudetów. W obrębie wyciągu mamy parking, jest też pensjonacik, przy którym zauważyłem "kociubę" w budowie.

Pozwoliłem zrobić sobie foty: https://picasaweb.go...gCMjlk5vK8YqOKQ

Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany...

Pozdrawiam, radcom

#11 buczek5

buczek5

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 02.2009
21
  • Umiejętności: 9
  • sokolec

Napisano 06 grudzień 2011 - 14:25

Witam,

pozwoliłem sobie objechać lokalne "stacje narciarskie" by sprawdzić stan przygotowania do sezonu zimowego A.D. 2011/2012.

Zacznijmy od Sokolca.

Wyciąg jak większość w naszym regionie pamięta czasy "czynu społecznego, towarzyszy i generałów". Cóż inwestycje sprzętowe wymagają olbrzymich nakładów finansowych... Nie to jest jednak najważniejsze. Stok został w tym roku wyprofilowany, położono instalację (w ziemi) pod system sztucznego naśnieżania. Biorąc pod uwagę rozmiar, będzie to instalacja o stosunkowo małej wydajności. Ale będzie...
Sam stok ma ekspozycję południową o średnim nachyleniu, trzy trasy oznaczone jako dwie czerwone i jedna niebieska. Długość pomiędzy 500 a 700 metrów. Jest to standardowa długość tras w naszej części Sudetów. W obrębie wyciągu mamy parking, jest też pensjonacik, przy którym zauważyłem "kociubę" w budowie.

Pozwoliłem zrobić sobie foty: https://picasaweb.go...gCMjlk5vK8YqOKQ

Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany...

Pozdrawiam, radcom

Moj ulubiony w okolicy ze Schroniskem na fajnym poziomie przy gornej stacji. Jak widac jedyny wlasciciel ktory inwestuje!!!

#12 dwddz

dwddz

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
1

Napisano 08 styczeń 2012 - 17:47

Często jeżdziłem tam z dziećmi jak jeszcze był przy schronisku maly talerzyk. Pare sezonów musiałem odpuścić z powodu kontuzji i w zeszłym sezonie znowu stanąłem na nartach więc i wybrałem się na "Sokoła" Jeździłem w życiu po wielu ośrodkach i wszędzie inwestują a tam czas zatrzymał się w miejscu i mało tego można powiedzieć że się cofają jak i zresztą cała Rzeczka no poza wyciągiem "NaStoku" a reszta to jakaś paranoja! Ktoś napisał że jedyny właściciel który inwestuje może i zrobili tam naśnieżanie ale co z tego jak tam poprostu trzeba mieć mocne nerwy żeby wytrzymać to co się tam dzieje i pierwszą inwestycją jaką bym tam zrobił to środki czystości dla obsługi! Następna jakieś szkolenie z zakresu kultury bo to co ja tam słyszałem to aż mnie odrzucało Pani w okienku z papierosem w zębach sprzedaje mi bilet rozmawiając z innym Panem z obsługi gdzie co drugie słowo jest niecenzuralne. Szkoda że tak piękna góra ma takiego właściciela który jest nastwiony na zysk najtańszymi kosztami nie dbając o tak podstawowe rzeczy które nie odstraszały by klienta. Najbliżej miałem wyciąg WielkaSowa ale tam z dziećmi niestety bałem się jeździć lecz gdy jechałem bez dzieci to zawsze tam i chociaż tam nie było widać inwestycji zbyt wielkich to obsługa nadrabiała wszystko zawsze mili, uczynni, kulturalni i pachnący i tam się chciało wracać szkoda że już tam nie pojeździmy. Moi znajomi i ja napewno nie zawitamy już na "Sokole" chyba że nastąpi zmiana właściciela.
  • @rco podziękował za tę wiadomość

#13 buczek5

buczek5

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
21
  • sokolec

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:10

Często jeżdziłem tam z dziećmi jak jeszcze był przy schronisku maly talerzyk. Pare sezonów musiałem odpuścić z powodu kontuzji i w zeszłym sezonie znowu stanąłem na nartach więc i wybrałem się na "Sokoła" Jeździłem w życiu po wielu ośrodkach i wszędzie inwestują a tam czas zatrzymał się w miejscu i mało tego można powiedzieć że się cofają jak i zresztą cała Rzeczka no poza wyciągiem "NaStoku" a reszta to jakaś paranoja! Ktoś napisał że jedyny właściciel który inwestuje może i zrobili tam naśnieżanie ale co z tego jak tam poprostu trzeba mieć mocne nerwy żeby wytrzymać to co się tam dzieje i pierwszą inwestycją jaką bym tam zrobił to środki czystości dla obsługi! Następna jakieś szkolenie z zakresu kultury bo to co ja tam słyszałem to aż mnie odrzucało Pani w okienku z papierosem w zębach sprzedaje mi bilet rozmawiając z innym Panem z obsługi gdzie co drugie słowo jest niecenzuralne. Szkoda że tak piękna góra ma takiego właściciela który jest nastwiony na zysk najtańszymi kosztami nie dbając o tak podstawowe rzeczy które nie odstraszały by klienta. Najbliżej miałem wyciąg WielkaSowa ale tam z dziećmi niestety bałem się jeździć lecz gdy jechałem bez dzieci to zawsze tam i chociaż tam nie było widać inwestycji zbyt wielkich to obsługa nadrabiała wszystko zawsze mili, uczynni, kulturalni i pachnący i tam się chciało wracać szkoda że już tam nie pojeździmy. Moi znajomi i ja napewno nie zawitamy już na "Sokole" chyba że nastąpi zmiana właściciela.

http://youtu.be/F4XA4ocAnXs

Szybki filmik z nasniezania :)
Zgadzam sie ze ekipa tego dnia byla rozruchowa, kilka osob zebranych na szybko. Wiem ze od niedzieli dziala tam ekipa z Potoczka u ktorej dziekuje i prosze jest na pozadku dziennym.
Wiem ze mozna sie zrazic po takiej wizycie ale polecam samemu sprawdzic poziom obslugi w tym tygodniu i w przyszlosci a do tego maja tam lepsze warunki od Gornika dzieki zamontowaniu Lanc i wyrownaniu stoku w lecie. Do tego dochodzi Schronisko Orzel na szczycie ktore serwuje calkiem dobre trunki ;)
PS a uczylem sie jezdzic na tym samym wyciagu pod schroniskiem jak rowniez ponizej, zwanym scianka ktorego niestety juz nie ma.
Do zobaczenia na stoku

#14 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1061 postów
  • Na forum od: 12.2011
641
  • wałbrzych

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:42

A ja tam lubię te nasze "swojskie" klimaty. Zawsze można pogadać z "ratrakowym" jak chłop z chłopem... Niestety jakoś nie mogę trafić na ich stronę w sieci. Chyba muszę się przejechać w tygodniu, gdy tłoku brak...

Pozdrawiam, radcom

#15 dwddz

dwddz

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
1

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:18

Czy ludzie osługujący wyciąg w połowie sezonu to "ekipa rozruchowa"? Jeździłem do Rzeczki wiele razy nawet nie na narty i często obchodziłem wszystkie wyciągi w zimie aby pozazdrościć tym co mogli jeździć i wiem że ludzie tam pracujący byli tam przez pare sezonów. Szkoda że tak piękne góry nie mają dobrych zarządzających bo to odstrasza ludzi i wszyscy jadą gdzieś dalej. Radcom ja też lubię pogadać normalnie jak chłop z chłopem ale wszystko powinno być w normie i tak żeby dzieci tego nie musiały słuchac a tam byłem świadkiem wielu mało kulturalnych scen i to nawet się z tym nie kryli! Schronisko "Orzeł" w tych górach chyba najlepsze schronisko jakie może być też nie raz nocowałem tam i akurat to schronisko polece każdemu

#16 zbysiu 51

zbysiu 51

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
12
  • Dzierżoniów

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:31

Byłem dzisiaj na Sokolcu. Był to pierwszy mój pobyt na tej górce. Do obsługi nie mam żądnych zastrzeżeń, była miła i uprzejma, rano nawet zbierali kamienie co na naszych stokach rzdki widok. Do wyciągu nie było kolejek, wszyscy prawie pojechali na sąsiedni Górnik, gdzie warunki śniegowe były dużo gorsze.

#17 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
31
  • Pieszyce

Napisano 15 styczeń 2012 - 18:31

a śniieżą na Sokolcu czy starczy samego puchu?

#18 buczek5

buczek5

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
21
  • sokolec

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:31

a śniieżą na Sokolcu czy starczy samego puchu?

Snieza codziennie na tyle ile moga!!!
W tym roku maja system probny.
Inwestycje objely kupno kilku lanc, zbudowanie instalacji wodnej i wyrownanie stoku.
Wody z malego stawu i studni glebinowej starcza na 1 noc.
W przyszlym roku ma byc duzo lepiej ;)

#19 grzegorzf

grzegorzf

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
30
  • Umiejętności: 5
  • Gorzyca / Lubin

Napisano 16 styczeń 2012 - 01:46

A jest gdzieś strona www tych wyciągów Jak przedstawiają się ceny na ten sezon?

#20 zbysiu 51

zbysiu 51

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
12
  • Dzierżoniów

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:59

Również nigdzie nie znalazłem ich strony, dlatego nie ma tłoku na stoku. Obecnie karnet 10 wjazdów kosztuje 15zł. Długość wyciągu ponad 500m.