Skocz do zawartości

Ośrodki Rzeczka - porządki


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwy wątków o Rzecze są obecnie mocno nieaktualne.

Ośrodki pozmienialy swoje nazwy i ludzie się w tym mocno gubią.

Chodzi o dział http://www.skiforum....rum/99-rzeczka/

 

Może by to trochę wyprostować? Tym bardziej że Orzeł też namieszał, 

nazywając się tak aby jeszcze bardziej się myliło z Górnikiem.

 

Propozycje:

Wątek "Rzeczka - Sokolec" - zmiana na "Rzeczka - Stacja Narciarska Przełęcz Sokola (Orzeł)"

Wątek "Rzeczka - Stacja Narciarska Rzeczka" - zmiana na "Rzeczka - Kompleks Wyciągów Narciarskich Górnik"

 

odpowiednie linki

https://www.facebook...aprzeleczsokola

http://www.nartyrzeczka.com/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Rzeczce są dwa: "Na stoku" i "Kompleks Górnik".

 

Sokolec to "Przełęcz Sokola Ski"

 

Jugów to "Rymarz"

 

Jednak by uprościć można to wrzucić do działu Góry Sowie i będzie git.

 

Mogę też pogrupować wszystko w naszym regionie, tak by geograficznie było ok, wykreślić nieistniejące...

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogę też pogrupować wszystko w naszym regionie, tak by geograficznie było ok, wykreślić nieistniejące...

 

Pozdrawiam, radcom

 

 

O to to! Warto by było.

Dorwali mnie kiedyś studenciaki z ankietą i mieli tam w tej ankiecie wyciągi o których najstarsi górnicy już nie pamiętają, strach pomyśleć jaką pracę magisterską na tym AWF napiszą :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podsumowuje tak:

 

Ośrodki z działu Rzeczka wrzucamy w dział Góry Sowie.

Dział Rzeczka likwidujemy

 

Nowe nazwy:

Rzeczka - Sokolec - zmiana na Sokolec - Przełęcz Sokola Ski (Orzeł)

Rzeczka - Stacja Narciarska Rzeczka - zmiana na Rzeczka - Kompleks Górnik

Rzeczka - Na stoku - bez zmian

 

Dał bym tam ten Orzeł przy Sokolej, bo tak będzie ludziom łatwiej identyfikować ten wyciąg pod schroniskiem.

W dziale Góry Sowie usunąć można jeszcze Bielawa Krasnal - nikt nie słyszał aby coś tam działało


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to nie podoba, ale skoro stacja ma mieć tutaj decydujący głos, Twoim zdaniem Adminie, 

to proszę bardzo.

Post nr #8 zawierał podsumowanie dyskusji Radka i mojej.

Jeśli stacja jeszcze włączyła się do dyskusji, to najpierw powinniśmy mieć szansę się do tego odnieść,

a nie od razu wprowadzać jak chce stacja. I wypracować kolejny kompromis.

 

Teraz merytorycznie.

Rzeczka-Sokolec to miszmasz dwóch nazw miejscowości, być może marketingowa nazwa nowej inicjatywy.

Każdy z tych ośrodków znajduje się tymczasem na terenie jednej tylko miejscowości (może tylko Górnik w 5% zahacza o Sokolec). Ośrodek "Na stoku" nie ma nic wspólnego z Sokolcem, i dla niego nazwa Rzeczka-Sokolec jest bezsensem.

 

Powinno być tak:

Sokolec - Przełęcz Sokola Ski (Orzeł)

Rzeczka - Kompleks Górnik

Rzeczka - Na stoku 

 

I wszystko przenieść do działu Góry Sowie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie zapytać u źródła gdyż "Na stoku" również wyraża zgodę (dyskusja na ostatnim zebraniu Stowarzyszenia Góry Sowie) na powstanie regionu Rzeczka-Sokolec https://www.facebook.../RzeczkaSokolec .

Przed chwilą również rozmawiałem z Radkiem i pytał o co chodzi-wyjaśniłem-zaakceptował, popiera osobiście ideę.

Powstanie subfora "Rzeczka-Sokolec" jest o tyle ważne i nie błędne-moim zdaniem-gdyż ruszamy z akcją reklamową w mediach. Z rana tematy były ok, wystarczyło przenieść je wszystkie trzy z "Rzeczka" do "Rzeczka-Sokolec".

Powtarzam raz jeszcze-to wspólna inicjatywa 3 ośrodków: Przełęcz Sokola Ski, "Górnik" i "Na stoku".

 

Forum nie ma się dostosowywać do potrzeb marketingowych ośrodków.

Jest podstawowy zwyczaj w nazywaniu forów tutaj: MIEJSCOWOŚĆ - OŚRODEK

To co zaproponowałeś, jest z tym sprzeczne. Nie ma miejscowości Rzeczka-Sokolec.

 

Jak zobaczymy w rzeczywistości, jak to wszystko Wam będzie chodzić,

jak będą wyglądały wspólne karnety, wtedy będzie można podyskutować o dalszych zmianach nazw.

 

Wielka dyskusja o małej Rzeczce  :rolleyes: 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie za bardzo podoba to wyróżnienie dziwacznego tworu Rzeczka- Sokolec poza Góry Sowie ale jak ktoś ma  takie straszne parcie to niech se ma, widać musi. Przypominam jednakże że sama zmiana nazewnictwa nie podnosi standardów. Pozdrawiam z księstwa świdnicko-jaworskego  :lol:

 

Natomiast sugerowałabym wprowadzenie oznaczeń w tytułach wątków dla obiektów definitywnie zlikwidowanych lub po prostu nie czynnych. Domyślam się że ew. przyszły urlopowicz chce sobie  przejrzeć okoliczną bazę narciarską i musi przeczytać cały wątek nierzadko traktujący o d. maryni by dotrzeć do wpisu "szkoda że pocięli na złom".

Warto by odhaczyć np. Wielką Sowę, Tadeusza czy Radunię w Sobótce.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne dyskusje najczęściej prowadza do tego, że 95% piszących, nie wie o czym pisze. Na forach tego typu porządki ustalają moderatorzy. Moja propozycja jest bardzo prosta. Poszczególne działy otrzymują nazwę pasma, w którym znajdują się ośrodki. Wiadomo, że wszystkie dolnośląskie ośrodki leżą w Sudetach, więc idąc z zachodu na wschód, wygląda to tak:

 

Góry Izerskie

Karkonosze

Góry Kaczawskie/Rudawy Janowickie

Góry Kamienne

Góry Sowie

Góry Orlickie

Masyw Śnieżnika

 

Wystarczy teraz powkładać do tych działów odpowiednie ośrodki, kierując się wiedzą ze szkoły podstawowej. Prosto i przejrzyście...

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne dyskusje najczęściej prowadza do tego, że 95% piszących, nie wie o czym pisze. Na forach tego typu porządki ustalają moderatorzy. Moja propozycja jest bardzo prosta. Poszczególne działy otrzymują nazwę pasma, w którym znajdują się ośrodki. Wiadomo, że wszystkie dolnośląskie ośrodki leżą w Sudetach, więc idąc z zachodu na wschód, wygląda to tak: Góry Izerskie Karkonosze Góry Kaczawskie/Rudawy Janowickie Góry Kamienne Góry Sowie Góry Orlickie Masyw Śnieżnika Wystarczy teraz powkładać do tych działów odpowiednie ośrodki, kierując się wiedzą ze szkoły podstawowej. Prosto i przejrzyście... Pozdrawiam, radcom

Z wierzchu to wygląda fajnie. Spowoduje jednak 3-poziomowa hierarchię, zamiast obecnej 2-poziomowej. W niektórych górach trzeba wprowadzić kolejny poziom bo jest bardzo dużo ośrodków, np. Karkonosze (dolny śląsk- Karkonosze- Karpacz- ośrodki). Obecny podział na miejscowości obowiązuje we wszystkich województwach, więc trzeba by zmienić wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, wydaje mi się że Radkowi należą się wielkie dzięki za to że zechciał się pochylić nad tym całym bałaganem w kąciku dolnośląskim. Wydaje mi się też że położenie ośrodka to wartość stała i nie podlega zasadom demokracji.

Mnie się propozycja Radka nie podoba. Stronie slaskie zostało jakiś czas temu uporządkowane. Teraz dogrywany Sowie. I już jest dużo lepiej niż kiedyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, to nie jest konkurs piękności. Tu nie ma nic do podobania. Metodyka porządkowania jaką przyjąłem oparta jest o najbardziej funkcjonalną stronę czeską. Nie wyważałem otwartych drzwi, skorzystałem z doświadczenia lepszych. Proste. Gdzie tu widzisz  nadmiernie rozbudowaną wielopoziomowość? Dolnośląskie>Karkonosze>Kopa lub  Dolnośląskie>Karkonosze>Winterpol...  Chyba wszyscy wiedzą, że to Karpacz. I jeszcze to Stronie, które tak podkreślasz. W Stroniu owszem można wyleczyć depresję jednak na nartach to raczej ciężko dobrze pojeździć. Czarna Góra, Kamienica, Lądek, Nowy Gierałtów czy Morawa, geograficznie leżą w Masywie Śnieżnika.  Nieprawdaż? Z resztą i tak moderator będzie się tym martwił...

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...