Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

Odżywianie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#61 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
  • Na forum od: 01.2010
153
  • Opole

Napisano 16 lipiec 2015 - 06:49

To jak już piszemy od dietach to może ktoś poleci mi dietę cud żeby trochę przytyć.

Obecnie jadam w miarę obficie (min. 3000 kcal dziennie - praca głównie przed kompem) Codziennie opycham się batonami, codziennie jadam również po 22 (nawet obiady) a często po północy. Jak się trochę ruszam to waga stoi na tych 63-64kg a jak przestaje się ruszać to jeszcze chudnę. I co teraz?

Powiedzenie dość popularne ale ciekawi mnie skąd się wzieło?

Jakie są medyczne uzasadnienia takiego właśnie trybu?

Od dzieciństwa jem dokładnie na odwrót stąd to ciekawa kwestia dla mnie.

Może dlatego, że jesz cały czas. Spróbuj pół dna nie jeść potem napychać się ile dasz rady. Ale napychaj się produktami mającymi dużo węglowodanów.Efekt będzie taki, że twój organizm będzie miał mniejszy metabolizm gdyż okresy głodu go zwolnią, a po nich będzie chciał szybko zwiększyć zapasy na kolejne okresy głodu. Nie proponuje tłuszczów gdyż trawią się dużo dłużej i podejrzewam że dużo wcześniej ich spalisz. Ale jest to bardzo nie zdrowe.

#62 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
985
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 16 lipiec 2015 - 18:35

...czysta energia odłoży się w tkankę tłuszczową...? Cholera... człowiek całe życie się uczy...

#63 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:08

...czysta energia odłoży się w tkankę tłuszczową...? Cholera... człowiek całe życie się uczy...

Poprawiłem, trochę się zagalopowałem.

#64 MichałWAWA

MichałWAWA

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 07.2015
0
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:12

Chętnie podzielę się dietą którą ja stosuje od 2 miesięcy, raczej jest skierowana dla ludzi, którzy aktywnie przygotowują się do sezonu narciarskiego i nie musi to być siłownia, oby był wyczerpujący ruch kilka razy w tygodniu. Dieta jest zbilansowana i jest na redukcję, posiłki spożywa się 5-6 razy dziennie co jest uciążliwe dla kogoś kto pracuje w terenie bądź po prostu nie ma czasu usiąść co dwie godziny coś zjeść. Lecz gdy jest czas na to to po pierwszym tygodniu zmienia się samopoczucie, organizm otrzymuje to czego potrzebuje i jest zadowolony organizm :) Na pewno ktoś powie, iż ta dieta nie jest dla niego - otóż nie. Już moich 4 kolegów korzysta z tej diety a są różnej budowy i innej przemiany materii więc jest to elastyczne. Jakby ktoś chciał mogę udostępnić na Gmaila, mam to w arkuszach Google z wyliczeniem finansowym z Tesco online :> nie mam czasu na łażenie po supermarketach :)

W zeszłym roku zacząłem ją stosować przed tygodniowym białym szaleństwem na snowboard i powiem, że nie było problemu aby dostosować ją do tego aby wyjąć z plecaka i wszamać zimne a podczas ratrakowania coś ciepłego w jakiejś knajpie opędzlować. Dzięki temu że na stoku jadłem 3 posiłki, śniadanie rano i ciepły posiłek około 16:00 w knajpie nie chodziłem ociężały czy ospały ospały, a bardzo zależało mi na wydajności gdyż 7 dni w górach szybko mijają więc siedziałem na stoku po 12h :P

dieta.jpg

Tutaj waga:

czerwiec.jpg

lipiec.jpg

#65 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 16 lipiec 2015 - 21:19

dieta dla kogoś kto leży na kanapie cały , a jedyny ruch jaki wykonuje

to ruch kciuka na pilocie od tv

brak witamin i całej masy rzeczy która jest potrzebna do normalnego funkcjonowania

nie mówiąc już o braku możliwości uzupełnienia białka ... bo z czego ?

przejedz na rowerze 30km ... przebiegnij 3 km ... albo po prostu rusz tyłek i idź na spacer 

a zrozumiesz o czym wyżej napisałem ...

... w ciągu jednego dnia (pierwszy) spadek wagi o 3,5 kg ??? ... to granica odwodnienia organizmu

spadek wagi wciągu 30 dni o 10 kg ??????

oznacza tylko jedno ... brak siły

sory przyjacielu ale powyższe to ... głupota

pozdrawiam

jarek

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#66 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:19

dieta dla kogoś kto leży na kanapie cały , a jedyny ruch jaki wykonuje

to ruch kciuka na pilocie od tv

brak witamin i całej masy rzeczy która jest potrzebna do normalnego funkcjonowania

nie mówiąc już o braku możliwości uzupełnienia białka ... bo z czego ?

przejedz na rowerze 30km ... przebiegnij 3 km ... albo po prostu rusz tyłek i idź na spacer 

a zrozumiesz o czym wyżej napisałem ...

... w ciągu jednego dnia (pierwszy) spadek wagi o 3,5 kg ??? ... to granica odwodnienia organizmu

spadek wagi wciągu 30 dni o 10 kg ??????

oznacza tylko jedno ... brak siły

sory przyjacielu ale powyższe to ... głupota

pozdrawiam

jarek

O dietę pytał Spiochu. Więc dla niego to już całkiem masakra ten pomysł.

Jark, może kolega dobrze się wypróżnił że poleciał w pierwszy dzień 3,5 kg. 

10 kg w 30 dni to dużo, ale nie, nie do osiągnięcia. 

Białko chyba z tych piersi z kurczaka i indyka. Dobre jak ktoś ma dostęp do kur ekologicznych, bo te co są w sklepach to ja bym się nie odważył jeść codziennie. 

#67 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Łódź

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:23

Do tego co napisał Jark dodam: całkowity brak warzyw i owoców - czyli oprócz braku witamin (o których pisał Jark) totalny brak błonnika, niedobór soli mineralnych, przeciwutleniaczy.

Tadek

#68 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:25

Tadziu po to są te ryby i kasze.

#69 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
2034
  • Łódź

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:46

Tadziu po to są te ryby i kasze.

Błonnik w rybach??? :)

Przez kilkadziesiąt milionów lat naszej ewolucji głównymi składnikami pożywienia były owoce i warzywa (korzonki, liście, łyko, nasiona traw - ale całe jak leci, itp.), okraszone od czasu do czasu mięsem i rybami. I do takiego pożywienia jesteśmy najlepiej przystosowani, choć jako wszystkożercy możemy jeść co popadnie :) nieraz z całkiem niezłym skutkiem (np. Inuici). Ale jak już możemy wybierać, to rezygnacja z warzyw i owoców nie jest dobrym pomysłem.

Tadek

#70 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 16 lipiec 2015 - 23:36

Błonnik w rybach??? :)

Przez kilkadziesiąt milionów lat naszej ewolucji głównymi składnikami pożywienia były owoce i warzywa (korzonki, liście, łyko, nasiona traw - ale całe jak leci, itp.), okraszone od czasu do czasu mięsem i rybami. I do takiego pożywienia jesteśmy najlepiej przystosowani, choć jako wszystkożercy możemy jeść co popadnie :) nieraz z całkiem niezłym skutkiem (np. Inuici). Ale jak już możemy wybierać, to rezygnacja z warzyw i owoców nie jest dobrym pomysłem.

Tadek

Kasze, gryczana ma około 5 - 6 gramów błonnika w 100 gramach kaszy.

http://poradnikzdrow...tosci-blonnika/

#71 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
2034
  • Łódź

Napisano 16 lipiec 2015 - 23:57

Ale tylko we wtorek!!! :D Aaaa, przegapiłem, że w czwartek jeszcze płatki owsiane. A pozostałe 5 dni tygodnia?

Mam świetną nazwę dla tej diety: "Z zaparciami za pan brat". :D :D

Tadek.

#72 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2598 postów
  • Na forum od: 05.2006
1714
  • Śląsk

Napisano 17 lipiec 2015 - 00:25

Dieta jest zbilansowana i jest na redukcję

O tej diecie można rozmawiać tylko w kategoriach żartu.

Dla mnie to coś takiego jak ściganie się w Super Giganice na "pół-karwingach" z marketu, ostrzonych dwa lata temu.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#73 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
  • Na forum od: 10.2011
8704

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:16

Sayonara 

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#74 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:20

Spiochu, dla Ciebie proponował bym, jak wcześniej któryś z kolegów dorzucenie paru kilogramów pochodzenia mięśniowego. Nic Tobie nie da tkanka tłuszczowa, a mięśniowa zawsze się przyda i wygląda estetyczniej. Twój typ budowy raczej nie predysponuje ciebie żebyś został "karkiem", ale przy dołożeniu naprawdę niewielkiej masy możesz całkiem fajnie wyglądać. Zwiększ ilość spożywanego białka, dodaj trening właściwy na rozbudowę masy mięśniowej i powinno być oki.

#75 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 419 postów
153
  • Opole

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:29

Tak w ogóle to jestem na urlopie, na którym za dużo przytyłem. Chyba założę bloga z odchudzaniem. 

#76 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6525 postów
  • Na forum od: 02.2008
4656
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:38

pisz tu. Przyda sie..... :-)

#77 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
8704

Napisano 17 lipiec 2015 - 09:53

Sayonara  

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#78 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 31 lipiec 2015 - 16:35

Żeby być szczupłym trzeba się nauczyć odróżniać uczucie głodu od niepohamowanego apetutu na jedzenie. Należy jeść by zabić głód a nie najeść się, a żeby to się udało trzeba jeść powoli żeby nie przegapić .
Omijać jedzenie w knajpie bo tam dają wielkie michy i żal nie zjeść.
Ot i cała filozofia.
I trzeba jeszcze pilnować żeby być napojonym bezkalarycznie czyli głównie wodą.

Jak się tego przestrzega to można leżeć przed tv i nic nie robić i nie utyć bo głód przychodzi dopiero jak się spali poprzedni posiłek.

Jak się chce schudnąć i zajmuje się głównie tym co się będzie jadło na tej diecie to katastrofa gotowa. Od żadnego jedzenia się nie chudnie.

zbieram na skręty 

#79 martyniana

martyniana

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2015
0

Napisano 21 sierpień 2015 - 11:10

Warto zauważyć, że przy dużym obciążeniu i mocnych treningach nasze mięśnie musza szybko się zregenerować, dlatego ważne jest by dostarczac im odpowiedniej ilości białka. Sama zdecydowałam się na przyjmowanie tego http://tanie-odzywki...y-lemonade.html, bo wiem, ze nawet zdrowa dieta nie jest w stanie dostarczyć potrzebnej ilości białka :)

#80 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
8704

Napisano 21 sierpień 2015 - 12:42

Sayonara  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych