Skocz do zawartościLukaszo86

Rejestracja: 04 maj 2010
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 17:09
-----

Moje posty

W temacie: trasa Kraków - Tignes

wczoraj, 10:39

Ta trasa bardzo nieznacznie dłuższa od trasy 1, ale ma pewną zaletę - przejazd przez Bregenz. Benzyna i diesel (*) wyraźnie tańsze niż w DE/CH/FR i to jest ok 700km od Zgorzelca,
czyli tankowanie prawie całego baku (no, w zależności oczywiście czym kto i jak jedzie ;)).

(*) LPG z kolei bezapelacyjnie najtańsze i najlepiej dostępne w Niemczech - trasa 1 (przez Bazyleę) się lepiej "układa".

 

Ja tą trasą jak zatankuję na Orlenie w Zgorzelcu to dojeżdżam na spokoju do ostatniego Shella w Niemczech na A96 - kierunek Lindau. A poza tym jak wjedziesz do Austrii to trzeba zjechać pierwszym zjazdem z autostrady na Bregenz bo dalej wymagana jest winietka i tam lubią stać. Zresztą taki krótki odcinek jeziorka Boden jest swoistym wypoczynkiem od długiej autostrady ;-) No i faktycznie w Bregenz jest tańsze paliwo bo to Austria i nie autostrada.

 

Offtopowo mały tip: jak ktoś jedzie przez Niemcy autostradą i musi zatankować a nie chce odjeżdżać daleko to fajnym pitstopem są Autohofy, czyli stacje skierowane pod tiry. Nie ma jakiejś super gastrobazy ale przy busie do 9 osób lub rodzinnie można się posilić w trasie.


W temacie: trasa Kraków - Tignes

08 listopad 2019 - 17:36

Zapytam tak trochę w temacie, jako że z Krakowa można znaleźć tani lot do Turynu i Genewy to jak wygląda sprawa transferów z tych lotnisk do Tignes? 
Zna ktoś może jakiś sprawdzonych przewoźników? Myślę o drugiej połowie kwietnia nad Tignes, tylko czy wtedy jeszcze są wykonywane rozkładowe transfery z lotnisk?

Coś tam w internecie widziałem z Genewy w okolicach 50 euro w jedną stronę, drogo.

 

Transfery z Genewy bo z takimi miałem kontakt są drogie. Do Genewy lata linia Lot ale z Warszawy. Możesz ewentualnie skontaktować się z biurem Espace z Warszawy na transport bo oni mają swoje busy na miejscu do ogarniania właśnie transferów.


W temacie: trasa Kraków - Tignes

08 listopad 2019 - 15:22

No właśnie tak jeździliśmy...
ale popatrzcie co pokazuje viamichelin  tu

 

najlepsza trasa na Wiedeń, Monachium czyli omijamy Zgorzelec...

kolejna przez Pragę

trzecia przez Wlochy

 

co się zmieniło? Zaważyło skończenie autostrady na Gorzyczki?

Na Czechy i Austrię musisz kupić winietki, pamiętaj. Trasą przez Villach nawet się nie zajmuj bo do Francji wjeżdżasz przez tunel.

Trasą przez Wiedeń prowadzi Cię obwodnicą Monachium i jak tam się wpakujesz w korek to leżysz mimo 6 pasów. Poza tym wjazd przez Bazyleę to krótszy odcinek szwajcarski a Szwajcary to tak jeżdżo, że paaaanie! Lepiej zredukować tam pobyt do minimum ;-) Ale to tylko moja i moich pobratyńców opinia ;-)


W temacie: trasa Kraków - Tignes

08 listopad 2019 - 14:51

Miało co prawda być Ischgl, ale w końcu stanęło na Tignes. Jedziemy w połowie marca. Chcemy wynająć busa na 8 osób, może macie kogoś do polecenia w tym temacie?

 

Właściwe pytanie jest jak jechać? Dawniej jeździliśmy na Niemcy, Szwajcarię..... Teraz widzę, że wyszukiwarką pokazuję mi trasę przez Graz, Mediolan...

Kto jechał i jak jechał? :)

 

Są 2 trasy.

 Trasa 1: Kraków-Zgorzelec (DE). Potem: Dresden A4 -> Norymberga i wsiadasz na A6 do Karlsruhe i potem A5 zjeżdżasz do CH i przez Bazyleę do Genewy a potem wiadomo: Annecy, Moutiers.

 

Trasa 2: Kraków-Zgorzelec (DE). Potem: Dresden A4 -> Norymberga-> Ulm na A7 -> Memmingen A96 i przez cypel austriacki Bregenz wjeżdżasz do CH w St. Margreten i stamtąd w CH ciśniesz A1 przez Zurich do Genewy.

 

Jedną i drugą mam obcykaną bez gps ale jest jeszcze jedna podobna do nr 2, przejeżdżasz bliżej Monachium ale za dnia nie polecam.


W temacie: Serwis narciarski Częstochowa

04 październik 2019 - 15:10

jeśli chodzi o ostrzenie krawędzi to fabryczne mają kąt 90 stopni. Do jazdy uniwersalnej stosuje się 88/89, który trzeba nadać nartom samodzielnie. Ponadto nawet gdyby zignorować krawędź, to narta powinna zostaż nasmarowana, żeby miała optymalny ślizg.

 

Niekoniecznie, zależy od modelu narty. Są modele nart z założonym już odpowiednim do stylu kątem.