Skocz do zawartości

Head Supershape e-Magnum - długość


matekstatek

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie o co chodzi z tym szorowaniem magnumek przy lekkim pochyleniu, jeszcze jakby mie była pochylona do wejścia na krawędź, a już szoruje po podłożu. Ja już przyzwyczaiłem się, ale z kim bym nie zamienił sie to żaden z kolegów nie umie na tym jechać, albo dziwnie mu zjeżdża się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcos73 napisał:

Wiedziałem, że wyszperasz 😉. Nadadzą się. Będą na pewno sztywniejsze niż moje. A co do nad nadskrętności, to zależy co kto lubi i jaką techniką się porusza. Ja w Px-ach mam coś koło 15m przy 177cm i nie uważam, a przynajmniej mi to nie przeszkadza podczas jazdy, ale ja wolę krótkie, średnie skręty niż długaśne. 

pozdro

Ja dziś na slalomkach, zwykle na szerokosc ratraka choć niekoniecznie po ratrakowanym, skrajem, tak bezpieczniej, czasem po ciemku, czasem bokiem, skręt krótki, fajnie. Wybor nart przypadkowy.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 12:36, Kubis napisał:

A teraz coś Wam wrzucę ciekawego odnośnie tego systemu EMC (czyli element piezoelektryczny i obciążenie rezystorem w celu uzyskania tłumienia pasywnego).

Okazuje się że są badania opisane w tym dokumencie z 2010 roku, które potwierdzają możliwość uzyskania tłumienia na różnym poziomie w zależności od dostosowania impedancji, nie wspominając o uzyskiwaniu energii elektrycznej, która jak rozumiem już za kilka sezonów znajdzie się w świecących (nie fluorescencyjnie) nart HEADa 😉

Vibration damping change associated with external resistance ...

https://www.researchgate.net/publication/233361751_Energy_Flow_Analysis_in_Piezoelectric_Energy_Harvesting_Systems

Jak bardzo to działa w nartach, pewnie nikt nie jest w stanie odczuć, ale w laboratorium... kto wie...

....właśnie mam takie "cudeńko" w moich nowych nartach. Nie dodaje nie przeszkadza... I tyle 🙂 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...