Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na meteo.group również zmienili na gorszą zdecydowanie. GFS bez sensu. Rano w Krośnie było -2,5st.C, obecnie już +3st.C :mad: Do słońca: +7st.C :( W najbiższych dniach deszcz i +7st.C, meteo.group jednak dołączyło do reszty, zapowidali +3st.C we środę a teraz +8st.C i deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Od 22 do 29 grudnia cały czas na plusie temperatura i brak opadów. Chyba narazie zaprzestanę obserwacji prognoz, przynajmniej do niedzieli. Będziemy mieli rekordowo ciepły grudzień, na to się zanosi, w świeta wyciągi nie będą czynne tego roku, w ubiegłym roku chyba od właśnie chyba 15 albo 16 grudnia ruszyły pierwsze wyciągi poniżej 500 m. n.m.p i pracowały chyba dość długo, w styczniu były postoje chyb ano i luty fatalny. W Małym Chichym +8st.C :eek: Ciekawe czy przetrwają to ciepło. Ale będzie trudno, najgorszy będzie deszcz, no i ta temperatura +8st.C też. Przez cały tydzień do +8st.C, gdyby mieli z 80cm pokrywe śnieżną może by coś z tego było :cool:

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 15 grudzień 2008 - 11:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interia szaleje!!!!!!!!!!!! http://pogoda.interi...miasta?id=11741 13 cm w 12 godzin dokładnie w piątek 19.. patrzcie teraz lepiej.. bo za 3 godziny zmienią prognoze http://pogoda.interi...a?id=12107&sw=1 chigago.. chciałbym zeby u nas tez tak było

Użytkownik Demoranger II edytował ten post 15 grudzień 2008 - 15:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie cały dzień było około -1 tak samo w sobotę i niedzielę, a na TVN prognozowali odpowiednio 5, 4, 3. Powiem więcej rano około 8 to wydawało mi się że takie pojedyncze płatki śniegu spadają. A słońca to ja dziś w Warszawie nie widziałem nawet przez 10s, więc gdzie te rozpogodzenia prognozowane przez TVN. Wydaje mi się że zima się zbliża oby tylko śnieżna w górach i oczywiście mroźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzień tak czy owak będzie stracony niestety. Cikawe czy we środę będzie +7st.C w Krośnie tak jak zapowiadają na meteo.group Środa, czwartek, piątek deszcz oby temperatura spadła i był to śnieg. Małe szanse ale zawsze jakieś. Jeśli jutro będzie mrozek w Krośnie szansa na opad śniegu zamiast deszczeu będzie większa. Tak więc, ważne będzie jutro. TP zapowiada od 22 Grudnia 2008 ocieplenie, to im się nie sprawdzi! Na interii dla Krosna, środa, czwartek, piątek +9st.C i jak tu ma padac śnieg :o, pozostaje mieć nadzieję że meteo się trochę pomyli i będzie zimniej. Jutro +5st.C, pojutrze +7st.C - tu prognozy mogą byc kluczowe. Jeśli chodzi o prognozę 7-14 dni na meteo.group w lokalnej oto ewidentnie, nie wiedzą... i jest tylko uśredniona wartość +1/-3st.C Aktualnie w Krośnie: równo +2st.C Prgnozy dzisiejsze na TVP i TVN mogą być nie korzystne. Jak pomyślę że wczoraj zaczęli śnieżyć najbliższy mi wyciąg, i jak pomyślę że temperatura nocami będzie wyższa niż -2st.C to delikatnie mówiąc, nie jestem szczęśliwy :mad: Nie ma infa, ale pewnie i w Puławach śnieżyli nocami, a tu nawet tych -2st.C nie będzie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myśl dalej... zobaczymy 24-ego pogodę na święta : ) moze wtedy się sprawdzi na ok. 2h w przód ; p noo ; ) Marzena zaczyna rozumieć ze jej bzdury nikomu nie wchodzą więc troche sie przyznała ;D..Rozumując, jak nauczycielka moze miec rozowe włosy... ? no ale dobra.. kiedys moze sie naprawde przyzna ile mat lat ; ) A co do pogody prognozowaną przez nią to bardzo optymistyczna :D:rolleyes:

Użytkownik jark edytował ten post 15 grudzień 2008 - 20:51 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A model GFS zdaje się złapał "karpika":D bo od południa jeszcze go nie aktualizowano... więc może. A tak poza tym nie będę się chwalił:), ale od dziś dla warszawy działa nowy kanał TVN warszawa i leci tam pogoda co 15 min <mniej więcej> na 4 kolejne dni i np.pojutrze i popojutrze ma padać śnieg z deszczem w Warszawie.:D

Hmmm? Ostatnia aktualizacja opiera sie na danych z 12UTC, wiec jest jak najbradziej aktualny, nie wiem o co Ci chodzi :) Edit: Notabene WRF (test, siatka 30km) daje kilka cm sniegu na krancach polnocno - wschodnich juz rano: http://www.gfspl.roo...NDP/SNDP_19.png Ale, czy ja wiem...

Użytkownik pdjakow edytował ten post 15 grudzień 2008 - 21:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak realistycznie będzie biało na święta?:confused:?

Się okaże, niema co liczyć na jakieś głupie prognozy pogody:p Ja to tym nawet 4liter sobie nie zawracam:D Najwyżej mogę sobie zobaczyć jaka pogoda będzie jutro, i tyle;) bo dalsze dni to bardziej chybił trafił hehe Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają od 22 grudnia 2008 prognozować ocieplenie. Powoli nawet meteo.group pokazuje ciepło, nie wspominając GFS. W Krośnie aktualnie +6st.C, idzie wiosna jednak, a miało być +1st.C według meteo, trochę się pomylili, a ja chciałem -2st.C :( W grudniu 2008 jeszcze nie było dnia z temperaurą ujemnę :( Jeśli 22 grudnia przyjdzie ocieplenie to będzie fatalnie. Wczoraj późnym wieczorem przy +3st.C kropił lekki deszcz w Krośnie. A w grudniu 2006 też tak było ?? Cały czas dodatnie w ciągu dnia ?? Może przetransformję tutaj info z kilku stacji narciarskich z ubiegęgo sezonu: Dobre warunki w Karlikowie Od soboty 15 grudnia czynny będzie wyciąg narciarski w Karlikowie. Wyciąg jest czynny codziennie od godziny 9:00 do 20:00 Kiczera ruszyła! Dziś 15 grudnia w nocy naśnieżanie szło pełną para, trasa nr 1 czyli główna jest przygotowana dla wszystkich miłośników białego szaleństwa, pokrywa śniegu na trasie około 25cm, warunki na trasie oceniono na plus dostateczny. Na narty do Gogołowa Wyciąg narciarski "Pod Dziedzicem" w Gogołowie zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa. Dane z dnia dzisiejszego, tj. 17 grudnia 2007 - temperatura na stoku -5°C, pokrywa śniegu 15-20 cm. Wyciąg zaprasza dziś od godz. 20:00 Sezon narciarski w Arłamowie rozpoczęty W niedzielę 16 grudnia 2007 rozpoczął się sezon narciarski w Arłamowie. W okresie weekendowym trwało intensywne naśnieżanie stoku nr 1, zatem warunki jazdny powinny być odpowiednie. Wyciąg nr 1 będzie pracował od godziny 10.00. Dziś "Pod Dziedzicem" Wyciąg narciarski w Gogołowie zaprasza w środę 19 grudnia 2007 od godz. 14:00. temperatura na stoku -3,5°C, pokrywa śniegu 20-30cm, brak opadów ale stok jest cały czas sztucznie naśnieżany! Na razie czynny jesy tylko duży stok. Najnowsze informacje z Gogołowa 21 grudnia 2007 wyciąg narciarski Pod Dziedzicem czynny od godz. 14:00. Warunki pogodowe bardzo dobre - temperatura na stoku -7,4°C, pokrywa śniegu około 30cm. Warunki "Pod Dziedzicem" Wyciąg narciarski w Gogołowie zaprasza narciarzy. W dniu dzisiejszym, tj. 22.12.2007 temperatura na stoku w okolicy -7°C, pokrywa śniegu 40cm warunki do jazdy idealne,widoczność bardzo dobra, lekki wiatr. Dziś stok czynny od godz. 9.00 - 21.00 Aktualne wiadomości ze stoku w GogołowieŚroda 26.12.2007 bardzo dobre warunki narciarskie - temperatura na stoku -11°C, bezwietrznie, lekkie zamglenie, 40-45cm śniegu. Mały stok jest nieczynny, stok główny czynny w godzinach 10.00 - 21.00 Warunki narciarskie Pod Dziedzicem - 30.12.2007 Oto garść najnowszych wieści ze stoku w Gogołowie. Temperatura na stoku -10°C, widoczność dobra, 40cm śniegu, warunki do jazdy dobre. Mały stok nadal nieczynny. Aktualne warunki "Pod Dziedzicem" - 2.01.2008 Temperatura na stoku -4°C, widoczność umiarkowana, 45cm śniegu, warunki do jazdy bardzo dobre . Mały stok jest nadal nieczynny. Stok czynny w godz. 10:00 - 21:00. Warunki narciarskie Pod Dziedzicem - 7.01.2008 Poniedziałek, 7.01.2008 - temperatura na stoku 0°C, widoczność dobra, 45cm śniegu, stok wyratrakowany warunki do jazdy b.dobre. Stok czynny do godz. 21:00. Aktualne warunki "Pod Dziedzicem" - 8.01.2008 Wtorek 8 stycznia 2008 - Stok czynny w godz. 10:00 - 21:00. - Temperatura na stoku -2°C, widoczność dobra, 45cm śniegu, stok wyratrakowany warunki do jazdy bardzo dobre. Od 12 stycznia musiała przyjść delikatna odwilż gdyż wszędzie zmalała pokrywa śnieżna o ok 10-15cm. Gogołów zaprasza na narty - 30.01.2008 Bardzo dobre warunki do jazdy "Pod Dziedzicem" w Gogołowie. Temperatura na stoku -4 stopnie C. Pokrywa śnieżna od 15 do 30 cm. Wyciągi czynne od godz. 10:00 do godz. 21:00. 5 lutego 2008 zrobiło się lato, większość wyciągów nie pracuje. Wyciąg w Gogołowie nieczynny 5 luty 2008 - Wyciągi narciarskie w Gogołowie nieczynne. Dobre warunki do jazdy w Gogołowie - restart: 15.02.2008. Temperatura na stoku -6 stopni C. Pokrywa śnieżna od 15 do 20 cm. Wyciągi czynne od 10:00 do 21:00, w sobotę i w niedzielę również takich samych godzinach. Zapraszamy! 22 lutego koniec sezonu w Gogołowie. Zacząłem jeździć dopiero w lutym, a wcześniej takie fajne warunki były :( :( :( Brakowało jednak naturalnego śniegu, ale teraz ani naturalnego ani sztucznego, za to jest deszcz i fatalne prognozy.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 16 grudzień 2008 - 09:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie było dzisiaj +9st.C, aktualnie: +7,5st.C No i gdzie ja sobie pojeżdżę na nartach ? Albo po czym, chyba po trawie :( W Krynicy nie ma już śniegu na dole, na szczycie śnieg topnieje. Małe Chiche: +4st.C Od czwartku ma się powoli zacząć ochładzać. Tylko temperatura znowu wywindowana, i pytanie czy odrazu się ochłodzi tyle aby w dzień był minus, może być kłopot. Dzisiaj ponownie lekko popadał deszcz w Krośnie i cieplutko jest :mad: Prgnoza długoterminowa z TP się sprawdziła na grudzień, ale ta zmieniona bo pierwotnie litopad i grudzień miały być śnieżne i mroźne, to się zrobiły nadzwyczaj ciepłe, może styczęń i luty się też nie sparwdzą, i okażą się mroźne i śnieżne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...