Skocz do zawartości

Witam jaka cena karnetu aktualnie w Cervinie Zermatt


janio1960

Rekomendowane odpowiedzi

T.z ? Dynamicznie? chodzi mi o zakup w kasach karnetu w Cervinie na cały region wraz Zermatt z tego co się orientuję to w Zermatt zakup karnetu koszt 504 Franków

A nie wiem jak jest po stronie Włoskiej w Cervinie są różne wersje jedna z nich to 438 Euro za 6 dni

Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć

Proszę o informacje, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem

Jeśli interesuje Ciebie cały region - wraz z Zermatt (Open International)
na stronach

https://cervino.skiperformance.com/en/winter/store#/en/winter/buy?skugroup_id=3562
możesz sobie porównać cenę dla samej części włoskiej (Cervinia) i Cervinia + Zermatt

z tym kupowaniem wcześniej to bym uważał:
znaczna różnica w cenie no i
codzienne działanie połączenia nie jest takie oczywiste (to jest jednak prawie 4K m n p m)
i nie ma zwrotu, w przypadku gdy, ani raz nie otworzą połączenia w zakupionym okresie (wiem bo kupowałem
w kasie na miejscu i podpisywałem glejt iż w przypadku, gdy ani raz nie będzie czynne połączenie - nie będę domagał się zwrotu)
 
zobacz też na stronach
https://www.cervinia.it/en
jest informacja:
Matterhorn Alpine Crossing closed from the 8th January to 31st March for maintenance

to znacza, że nie będzie otwartego tego nowego połączenia , trudno mi sobie wyobrazić:
o ile na stronę szwajcarską można zjechać z Plato Rosa , to nie ma zabardzo jest jak w wrócić bez gondoli na Klein Matterhorn od strony szwajcarskiej  
- chyba, że tylko planują wyłączyć gondolę po stronie włoskiej - a po szwajcarskiej zostawią)
dopytałbym o to wcześniej mailem.
W przypadku, gdyby jednak to połączenie chodziło (np. tylko gondola po włoskiej stronie było wyłączona)
należy pilnować czasu po stronie szwajcarskiej, nawet jak się jest dobrym narciarzem trzeba uważać - są znaczne odległości, trochę łączników - o 15 trzeba być na Furii,
spóźnienie na gondolę po stronie szwajcarskiej -  kaplica - po drugiej stronie pasma czterotysięczników,  powrót 3-4h taksówką tunelem pod Mont Blanc to chyba droga impreza.
na koniec coś in plus: zjazd z 3880 na 1660 😉 (ponad 2K przewyższenia)

pozdrawiam,
G

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gfugazi napisał:

Właśnie wróciłem

Jeśli interesuje Ciebie cały region - wraz z Zermatt (Open International)
na stronach

https://cervino.skiperformance.com/en/winter/store#/en/winter/buy?skugroup_id=3562
możesz sobie porównać cenę dla samej części włoskiej (Cervinia) i Cervinia + Zermatt

z tym kupowaniem wcześniej to bym uważał:
znaczna różnica w cenie no i
codzienne działanie połączenia nie jest takie oczywiste (to jest jednak prawie 4K m n p m)
i nie ma zwrotu, w przypadku gdy, ani raz nie otworzą połączenia w zakupionym okresie (wiem bo kupowałem
w kasie na miejscu i podpisywałem glejt iż w przypadku, gdy ani raz nie będzie czynne połączenie - nie będę domagał się zwrotu)
 
zobacz też na stronach
https://www.cervinia.it/en
jest informacja:
Matterhorn Alpine Crossing closed from the 8th January to 31st March for maintenance

to znacza, że nie będzie otwartego tego nowego połączenia , trudno mi sobie wyobrazić:
o ile na stronę szwajcarską można zjechać z Plato Rosa , to nie ma zabardzo jest jak w wrócić bez gondoli na Klein Matterhorn od strony szwajcarskiej  
- chyba, że tylko planują wyłączyć gondolę po stronie włoskiej - a po szwajcarskiej zostawią)
dopytałbym o to wcześniej mailem.
W przypadku, gdyby jednak to połączenie chodziło (np. tylko gondola po włoskiej stronie było wyłączona)
należy pilnować czasu po stronie szwajcarskiej, nawet jak się jest dobrym narciarzem trzeba uważać - są znaczne odległości, trochę łączników - o 15 trzeba być na Furii,
spóźnienie na gondolę po stronie szwajcarskiej -  kaplica - po drugiej stronie pasma czterotysięczników,  powrót 3-4h taksówką tunelem pod Mont Blanc to chyba droga impreza.
na koniec coś in plus: zjazd z 3880 na 1660 😉 (ponad 2K przewyższenia)

pozdrawiam,
G

O której gondoli po stronie włoskiej piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 stycznia 2024 r. do końca marca 2024 r. trasa Matterhorn Glacier Ride II pomiędzy Matterhorn Glacier Paradise a Testa Grigia będzie zamknięta z powodu prac konserwacyjnych. Na przeprawę alpejską Matterhorn dostępne są następujące opcje biletów: Bilet jednorazowy. Bilet powrotny.

Jak to ma wyglądać?

Nie orientuję się, pomożesz mi to ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda, że będzie ok, wyłączają tylko część włoską -> połączenie Matterhorn - Testa Grigia/Plateau Rosa  
potwierdź, że gondola Trockener Steg -> Matterhorn (czyli ta co wywozi na Matterhorn od strony szwajcarskiej) będzie działać

wtedy do Szwajcarii będziesz zjeżdżał ze szczytu Plateau Rosa (Testa Grigia), a wracał do Włoch gondolą Trockener Steg -> Matterhorn
i z samej góry zjazd do Cervinni
zobacz np:
https://www.skiresort.info/ski-resort/zermattbreuil-cerviniavaltournenche-matterhorn/trail-map/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...