Jump to content

Czechy - Pec pod Śnieżką

SkiForum
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
Witajcie czy ktos cos wie o jakis nowosciach na ten sezon w Pecu? ja wiem o: -ceny poszly do gory o 10 koron -zmieni sie godzina otwarcia, ale tylko po 15 lutym: teraz bedzie od 8:30 do 16:00 a bylo od 9:00 do 16:30, standardowa otwarcie bylo i bedzie od 9:00 do 16:00 i wielka szkoda, poniewaz tak duzy osrodek a jest najkrocej otwarty. To tyle co wiem piszcie, jesli cos wiecie:)

• 4 weeks later...

Witam. Askakaska odnośnie nowości to wiem tyle co napisałaś.Powiedzcie czy w Pecu łatwo znaleść instruktora i czy trzeba sie tym zająć odpowiednio wcześniej czy wystarczy po przyjeżdzie? Pozdrawiam

Instruktorów to tam multum i szkółek też parę ale jeśli już cos potrafisz najlepiej obserwowac -w dawnych czasach (jeszcze chyba 5 lat wstecz) wspaniale to było widac na nocnych jazdach. Prawie co dzień cwiczyli jazdę synchroniczną a co 2 dzień szef grupy(SKI SCHOOL HAPPY HILL) miał zajęcia z instruktorami na nocnych - było widac co kto potrafi. I dopiero wtedy z dzieciakami dokonywaliśmy wyboru instruktora.

Użytkownik kajuJ edytował ten post 11 listopad 2008 - 18:58

o małą to sie nie masz co martwić. dzieciaki w mig łapią o co biega. a orczyki nie są takie długie jak by sie mogło wydawać . dacie radę. przechodziłem to 5 lat temu z moim wtedy 6letnim małolacikiem. gorsza sprawa jak bedziecie musieli razem na jednej kotwicy podjezdżać. nic miłego mieć kotwice na wysokości ciut wyżej od kolan :). pozdrawiam robert

• 4 weeks later...
Co to znaczy trudny??? ok. godziny 14,00 staje się trudnym stokiem ale tylko na odcinku ok 400 mb a to ze względu na: a) muldy- utworzone po jezdzie całodziennej (zsuwających sie narciarzy) B) jedyne krzesełka w Pecu -to drugi powód Od rana jest super (od połowy stoku to juz niebieska i tą część widać stojąc w kolejce do wyciągu ) Pozdrawiam i życzę miłego szusowania Jarek

Użytkownik kajuJ edytował ten post 06 grudzień 2008 - 16:24

Był ktoś ostatnio w Pecu ? Jakie warunki ? I przede wszystkim - czy działał ten malutki wyciąg na dole ? Jadę z zupełnie początkującą osobą i jest to dla mnie b. ważne. Jeszcze trzy szybkie pytanka: - jaka jest dokładna odległość z Wrocławia do Peca (nie w linii prostej, tylko licząc najbardziej optymalną trasą :)) - w jakim stanie są te drogi ? - ile czasu mniej więcej zajmuje dotarcie z Wrocławia do Peca ?

Użytkownik Qbekbear edytował ten post 14 grudzień 2008 - 12:15

Z Wroca jedziesz przez Świdnice, cały czas prosto do Wałbrzycha, w Wałbrzychu na pierwsza duza krzyżówka - skręcasz w prawo na Szczawno Zdrój, lecisz przez kawałek Szczawna ale bokiem na Czarny Bór / Kamienną Gore, w Kamiennej masz 2 opcje - albo przez Lubawke ( w miare dobra droga tylko syf w Lubawce) albo przez przełęcz Okraj bardziej kręto, na samą przełęcz po polskiej stronie na 1 auto, a w Czechach czesto ślisko, ale przy tej pogodzie powinien byc luz...no i blizej o 10 km - w sumie ja jade ze Świdnicy rano jakos 1h20min, to ty z Wroca jakieś 2 h;) ze Świdnicy przez Lubawke jest 90km, przez Okraj 80km, z wroca 130 ;)

Użytkownik zaszybki edytował ten post 18 grudzień 2008 - 22:36

A co wy Panowie czepiliscie sie tej Lubawki ? Dla jasnosci, ani ja tam lokator, ani rodzina urzeduje, na pewno nie jest to Wenecja ani autobahn - berlinering - ale bez przesady. Przejazd miasteczka i tyle. No chyba ze kazdy kilomer jazdy na nary ma sie wiazac z atrakcjami krajobrazowymi to przyznaje racje. Duzo bardziej "oblesne i syf" jest przejechanie Boguszowa-Gorce lub kawalek Walbrzych, Szczawno - kierunek na Czarny Bor. No tam to jest po prostu miazga estetyczna - zarowno widokowa jak i jakosciowa jezeli chodzi o droge.

A co wy Panowie czepiliscie sie tej Lubawki ? Dla jasnosci, ani ja tam lokator, ani rodzina urzeduje, na pewno nie jest to Wenecja ani autobahn - berlinering - ale bez przesady. Przejazd miasteczka i tyle. No chyba ze kazdy kilomer jazdy na nary ma sie wiazac z atrakcjami krajobrazowymi to przyznaje racje. Duzo bardziej "oblesne i syf" jest przejechanie Boguszowa-Gorce lub kawalek Walbrzych, Szczawno - kierunek na Czarny Bor. No tam to jest po prostu miazga estetyczna - zarowno widokowa jak i jakosciowa jezeli chodzi o droge.

Zgadzam sie, że ten kawałek do Czarnego Boru to masakra jest:D Lubawka sama w sobie jest mi totalnie obojętna, gosć pytał o jakość dróg, wiec napisałem, że syf w Lubawce, bo jakoś mi tak to utkwiło w pamięci, krajobraz po wojnie...;)

Właśnie wróciłem, śniegu max.50-60 cm, ale w wielu miejscach przetarcia i świeży śnieg nie związany z podłożem, jeździło sie po twardym, zmrożonym podkładzie, ale ogólnie było ok;) ludzi trochę, ale nie stało sie dłużej niż kilka minut. Padał od rana mocno śnieg wiec już kolo 12,13 zaczęły sie robić muldy miejscami, ale dosypało porządnie w całych górach i w Karkonoszach będą bdb warunki:D od strony Wroca lepiej jechać przez Lubawke niż przez Okraj, bo rano myślałem, że w górach nie pada i pojechałem przez przełęcz, i sie pomyliłem:rolleyes: na drodze sporo śniegu, dość ślisko, więc jechałem max. 50-60, w większości 40:( a w Czechach śnieżyca i jeszcze gorzej;) jechałem rano 1h40min, wracałem 1h15min (do Świdnicy)... Pozdr:D

Witam. Bez łańcuchów się obędzie? Pozdrawiam

na ok 70-80 pobytów w Pecu -chyba 3 razy były mi potrzebne ale do wyjazdu z Pecu Pozdrawiam i życzę udanego pobytu Jarek PS:Ty też wjeżdżając do Pecu skręcisz w prawo i po ok 50m skręcisz w lewo pod górkę i tam możesz mec problem jeśli będzie w tym dniu padać śnieg.

Właśnie wróciłem, śniegu max.50-60 cm, ale w wielu miejscach przetarcia i świeży śnieg nie związany z podłożem, jeździło sie po twardym, zmrożonym podkładzie, ale ogólnie było ok;)

W jak wielu miejscach i jak wielkie te przetarcia - tak ogolnie?? Wacham sie czy jutro Spindler czy Pec :confused: