Jump to content

Czechy - Červenohorské sedlo


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Czechy - Èervenohorské sedlo Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.skiklub-su.cz/ Położenie Jeseniki Dojazd Parkingi Na Cervonohorskim jest płatny parking (20koron za godzinę) niestety po godz. 9.00 parking bywa już zapełniony :mad: i wtedy trzeba zaparkować w Koutech nad Desnou i dojechać autobusem Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy 8 wyciągów - 10 tras (1 czarna, 2 czerwone, 7 niebieskich) o łącznej długości 4640m Ceny całodniowy karnet dla osoby doroslej w sezonie głównym to 400 koron. W tym roku wprowadzono karnety rodzinne. tutaj szczegółowy cennik: http://www.holidayin...&frm=cen&cat=45 Kamera online http://www.holidayin...g=4&loc=2&cat=7 Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik nika_k edytował ten post 21 grudzień 2008 - 11:57

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
 • 2 weeks later...

chce sie tam wybrac na poczatku lutego. moze mi ktos powiedziec jakie tam sa warunki? czy warto czy moze lepiej jednak ramzowa? pozdrawiam

warunki zwykle bardzo dobre, mam na myśli te trasy po drugiej stronie drogi i temperatury tam niższe niż na Ramzowej, ciekawe trasy, duża przepustowość , prawie nieodczuwalne kolejki
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
http://www.tyden.cz/...zeni_40921.html Nowej 4-os kolejki, kolejnych tras zjazdowych możemy się spodziewać w jednym z najbardziej uznanych ośrodków narciarskich na Morawach - Cervenohorskim Sedle. Wg kierownictwa ośrodka nie można już polegać jedynie na naturalnym śniegu. Potrzebna jest bezwględnie kolejka krzesełkowa, która by nie tylko zwiększyła przepustwość ośrodka, ale i zadowoliła coraz to liczniejszych narciarzy. Nowa trasa zjazdowa na powierzchni 8 ha miałaby powstać jeszcze w tym roku. Wyciąg krzesełkowy chcemy postawić najpóźniej przed rozpoczęciem nowego sezonu w przyszłym roku - jest to nasze być, albo nie być. Wyciągi krzesełkowe mają już wszystkie ośrodki wokół nas, nas to też czeka i to koniecznie - mówi Jirzi Hanak z klubu SKIKlub Szumperk, który kieruje ośrodkiem. Obecna przepustowość ośrodka zwiększy się z 5 500 na 6 900 osób/ h. Kierownictwo CHS docenia także konieczność zastosowania w ośrodku systemu sztucznego dośnieżania. Z tego powodu w ostatni weekend można było puścić jedynie dwa wyciągi. Potwierdzono, że na system sztucznego naśnieżania jest zgoda resortów odpowiedzialnych za ochronę przyrody. Sztuczne naśnieżanie może wydłużyć pracę ośrodka CHS o min. 25 dni w sezonie. (...) Koszt budowy systemu sztucznego naśnieżania miałby się zamknąć w kwocie 20 mln KC, budowa kolejki to kolejne 60 mln KC, zaś środków na budowę szukano by w europejskich funduszach (...) Zdravim :-) Tłumaczenie własne ...

Użytkownik o.tisk edytował ten post 28 październik 2008 - 11:07

Link to comment
Share on other sites

Zobaczysz, Monia, że to nie wszystko, co nam Pepiki szykują w naszych Jesenikach, ale że obiecałem, że na razie będę trzymał swoją "jadaczkę" na kłódkę, więc powiem Ci na razie tylko, że szykuje się całkiem fajny nowy MEGA skiareal, ale o tym na razie ... szaaaa :-) PS Przynajmniej ONI potrafią czerpać z Unii kasiorkę pełnymi garściami ... Nie to, co nasi ... :-( Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 28 październik 2008 - 11:08

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Jak co roku - wydaje się, że na CHS - jako pierwszym areale Jeseników będzie można rozpocząć sezon tej zimy. Jeszcze parę takich nocy jak ostatnia + trochę mrozu i wydaje się, że jak zwykle ostatni weekend listopada może być równocześnie pierwszym weekendem zimowego sezonu :-) http://www.holidayin...g=4&loc=2&cat=7 Zdravim :-) PS Nalepiej widać TE symptomy na kamerce z godz. 8.24 :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 17 listopad 2008 - 12:06

Link to comment
Share on other sites

Cześć.Mam pytanko do o.tisk Ta chata gdzie czasami nocujesz jest w samym ski areale no i ile jest miejsc noclegowych no i gdzie zamówic i jak .Pozdrawiam

Nocowałem na Przełęczy jedynie w Chacie Èervenohorské Sedlo. Jest ona w samym centrum skiarealu, zaraz obok parkingu. Nie mam pojęcia ile może mieć miejsc noclegowych, ale pewnie nie mniej niż 50 ... Kontakt obecnie możesz mieć chyba jedynie przez recepcję Hotelu CHS (budynek vis a vis Chaty), ponieważ Chata może być jeszcze nieczynna przed sezonem zimowym ... tel. Chata CHS +420 583 295 100, Hotel CHS +420 583 295 101 prosić Janę lub Franti¹ka Halaxę http://www.hotel-cer...horskesedlo.cz/ http://www.vitejte.c...p?oid=1276&j=en http://www.juhax.cz/ http://www.apartmany-sedlo.cz/ Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 20 listopad 2008 - 18:22

Link to comment
Share on other sites

--------------------------------------------------- No i pojechaliśmy testować "tegorocznie" Nasze CHS ... W sumie nie ma co mówić, bo aż do podjazdu na Przełęcz (Domasov, Filipovice i okolice ) - wszędzie "piękna wiosna - zero śniegu i zimy ;-)) A na Sedlu : - ludzi w CAŁYM areale w porywach do 10 -ciu ... - straszna i porywista zamieć, bez gogli ani rusz ... - lekki mróz -4 st. C - "żółty namiot" jeszcze nie hula - nie ma się z kim ścigać na stoku - nudy ... - świeży lekki opad na starym podkładzie, więc jazda WYŁĄCZNIE na naturalnym śniegu ... nuda ... - no i cena skipasu jakaś przegięciowa ... No bo jak można śmigać na pusto cały dzień za ca. 30 pln (200 kc), lub od 11.45 za 15 pln (100 kc) !!! Przegięcie, prawda ??? - nawet do piwa się nie można na Chacie przyczepić, bo jakieś inne lepsze, a piana nie na dwa, a na TRZY palce :-) Takie ceny obowiązują jeszcze tylko w tą niedzielę !!! Aha No i całkiem nowe, aczkolwiek ciekawe wyzwanie - jazda po "omacku", czyli na ślepo ( w gęstej mgle) po znajomym areale wg mapy, która siedzi jedynie w ... głowie ... Niezły czad ;-) Foty : 1. Pobieranie sprzętu i szybki wymarsz w poszukiwaniu czynnej kasy -> okazało się, że kasa przy stokach północnych (obok żółtego namiotu) nie hula, więc ponowna wyprawa do kasy głównej przy Hotelu 2. Niektórzy przyjazd na Sedlo okupili znacznymi szkodami "Szkody" ... 3-6. Traumatyczne kolejki na stoku przy bramkach i "dantejskie sceny" w kotłującym się tłumie na stoku powodowały, że nawet taka "cieńka" Holba (fot. 7) smakowała nad wyraz wyśmienicie ... ;-) (Choć wydaje się, że magia i renoma czeskich browarów i tak odeszła bezpowrotnie w niebyt ...) Zdravim :-)

Załączone miniatury

 • Obraz 1231 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1233 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1236 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1237 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1238 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1239 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg
 • Obraz 1234 [Rozdzielczość Pulpitu].jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 30 listopad 2008 - 13:59

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 2 months later...
Wypożyczalnie są dwie. Obie po stronie parkingu na Przełęczy. Jedna znajduje się zaraz przy parkingu na parterze Chaty Èervenohorské Sedlo. Druga jest nieco powyżej poprzedniej po lewej stronie idąc do kasy głownej areału. Co do cen i asortymentu się nie wypowiem, bo nie korzystam z ww. Z tego, co wiem, to standardowa cena za komplet waha się +/- 300 kc Zdravim :-)
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś z południa PL nie wie, co ma począć z narciarskim weekendem - to może śmiało śmigać np. na Èervenohorskim Sedlu w Jesenikach, gdzie po ostatnich opadach jest juz pona 1,2 m świeżego puchu, "białe" pada stale i ma padać dalej !!! Powiem więcej, po Horních Míseèkach w Karkonoszach, gdzie leży już 130 cm śniegu jest to miejsce, gdzie leży najwięcej śniegu w całych Czechach :-) http://www.holidayin...g=4&loc=2&cat=7 Sytuacja jest o tyle krzepiąca, że jest to jedyny skiareal w tym ostatnim na wschód sudeckim paśmie (poza stokami w Parku Narodowym Pradìd ), gdzie nie ma systemu sztucznego dośnieżania stoków. Wychodzi na to, że zima w Jesenikach tak szybko się nie skończy :-))) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 24 luty 2009 - 09:52

Link to comment
Share on other sites

To mnie trochę uspokoiłaś :) Dzisiaj na holidayinfo widziałem, że trzyma już mrozik :) Choć śniegu bez rewelacji - 30-80 cm. Z tym, że słyszałem, że to na południowych stokach zazwyczaj jest mało śniegu, a na północnych nie ma problemu. Tutaj jest mapka - http://www.holidayin...c=2&cat=45&frm= (strona opornie się wczytuje, czasem trzeba próbować po kilka razy), powiedzcie proszę które to są północne, a które południowe i czy to prawda, że panują tam nieraz zupełnie inne warunki. :)
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Byłem w niedzielę :D Od razu mówię, że żadnych łańcuchów nie trzeba. Ba, nawet bez zimowych opon się obejdzie, choć nie polecam - zawsze się może coś zmienić. Właściwie to podczas drogi bardzo się bałem o warunki - padał mocny deszcz, śniegu ZERO. I w jednym momencie, na podjeździe do góry - nagle z mocnego deszczu zrobił się delikatnie prószący śnieżek, a z kałuż na poboczu metrowe zaspy :) Byłem wniebowzięty :) Warunki perfekcyjne - śnieg w niektórych momentach troszkę mokrawy i hamujący, ale za to jest go pod dostatkiem. Aż miło było czuć cudowną przyczepność pod krawędziami :) CHS to naprawdę bardzo, bardzo miła odmiana dla wielkich kurortów. Mimo samych orczyków (i to mocno szarpiących :)) z chęcią wrócę tam jeszcze w tym roku, bo nie wątpię, że znakomite warunki utrzymają się do Wielkanocy. No i nie wiem skąd te 30-90 cm śniegu na holidayinfo.cz - to 30 to chyba na parkingu zmierzyli, bo w każdym miejscu gdzie próbowałem to mogłem całego kija zanurzyć w białym :D
Link to comment
Share on other sites

powiedzcie proszę które to są północne, a które południowe i czy to prawda, że panują tam nieraz zupełnie inne warunki. :)

Stoki północne (severni svahy) to są te, które leżą po stronie "żółtego namiotu", czyli po przeciwległej do parkingu i budynków Sedla. Stoki południowe (jizni svahy) to te leżące zaraz obok parkingów i zabudowań na CHS. I - rzeczywiście - często bywa tak, że na stokach południowych panuje już wiosna przeplatana mokrą "kaszą", zaś na stokach północnych śmiga się jeszcze wybornie :-)

Od razu mówię, że żadnych łańcuchów nie trzeba. Ba, nawet bez zimowych opon się obejdzie

Jeśli Cię czescy policjanci złapią na jeździe w sezonie zimowym na letnich gumach to płacisz teraz kosmiczny mandat. Serio ! I nie ma zmiłuj się Zdravim :-) PS Na zdjęciu z dzisiaj - notabene waruneczki ciągle doskonałe - pierwszy plan to jizni svahy, stoki na samym końcu to severni svahy (stoki północne)

Załączone miniatury

 • img-kamgalCAJ42W64.jpg

Użytkownik o.tisk edytował ten post 19 marzec 2009 - 09:13

Link to comment
Share on other sites

Czesi wprowadzili właśnie darmowy parking na Przełęczy dla samochodów parkujących od poniedziałku do piątku " Pondìlí a¾ pátek PARKOVÁNÍ ZDARMA!!! " Jak się pomyśli, że warunki na Sedlu są ciągle GENIALNE ->http://www.holidayin...c=2&cat=45&frm= , a dodatkowo obowiązują już ceny niskiego sezonu (!!!) http://www.skiklub-s...ages/cenik2.jpg to jest to miejsce z pewnością godne brania pod uwagę na krótsze narciarskie wypady ... Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 24 marzec 2009 - 08:45

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Dzisiaj niestety zakończenie sezonu. Ale za to jakie! Oczywiście w CHS :) Warunki mogę śmiało ocenić jako idealne. Słoneczko, cieplutko - ja osobiście jeździłem w polarze z podwiniętymi rękawami i bez rękawiczek :) Słoneczko przez cały dzień, ani jednej chmurki! (tylko smugi kondensacyjne za samolotami :)). Śnieżek trochę mokrawy, ale ogólnie jeździło się po nim dość dobrze, choć miejscami hamował - ale nie przeszkadzało mi to. No i do tego ilość ludzi na stoku - po dwóch godzinach były już tam same znajome twarze (nieznajome jeszcze parę godzin wcześniej) :D Obsługa wyciągu bardzo miła i w dobrych humorach :) Darmowy parking. Szkoda tylko, że automat z pyszniutką gorącą czekoladą nie był dostępny :( Ogólnie - fantastyczne zakończenie sezonu. Polecam CHS na wiosenne nartowanie, choć po Wielkanocy już raczej nie pojeździmy (śniegu póki co pełno, ale temperatura wysoka).
Link to comment
Share on other sites

Hey! Dzisiaj śmigałem na Czerwonohorskim Sedle :) Pogoda troszkę się pogorszyła w stosunku do tego co było w tygodniu. Temperatura dodatnia(max. ~+9*C), lekka mgła / chmury. Po południu tak około 14 się pogorszyło i zaczęło grzmieć i spadło kilka kropel deszczu(7 razy dostałem;)). Ludzie od rana mało, a po południu jeszcze mniej. Stok cały nasz :) Nie działa czarna trasa. Trasa wysunięte najbardziej w prawo patrząc z parkingu w bardzo kiepskim stanie - jedno wielkie przetarcie na środku. Inne trasy w stanie dobrym. Śnieg mokry, ciężki, pod koniec już się kiepsko śmigało (zmęczenie + jeszcze bardziej mokry śnieg). Generalnie ujeździliśmy się bardzo :) Karnet popołudniowy 200KC, parking płatny 20KC za godzinę. To chyba na tyle.. teraz tylko pozostało zakończenie sezonu na Kasprowym Wierchu :D Pozdrawiam, Maciek
Link to comment
Share on other sites

Heh, to dobrze, że heroicznym czynem :D poświęciłem jeden dzień lekcji :D, aby pojechać na narty wcześniej :) W czwartek na trasie maxymalnie wysuniętej w prawo bawiłem się w dopracowywanie pozycji "na jajo", bo było całkowicie pusto (żeby tam dojechać trzeba było się troszkę poodpychać kijeczkami - działał tylko wyciąg C) i można było się nie przejmować ewentualnymi wypadkami z udziałem osób trzecich :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...