Skocz do zawartości

Wielka Racza


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam ochote zobaczyć w końcu w całości ten kompleks. Byłem raz ale otwarta była tylko Dedovka, szczerze początek ok ale potem te wąskie zjazdy nie zrobiły na mnie najlepszego wrażenia. Gdy do tego dodać mase ludzi na trasie która miała 4 metry szerokosci to wiadomo co było. Kuszą mnie właśnie Laliky i Margurska. Czy możecie mi porównać do czegoś w beskidzie te trasy ?

Trudne pytania zadajesz ,jak ja mam Ci to porównać ? Nie za bardzo przychodzą mi do głowy jakieś podobne trasy. Z tego co piszesz ,to jeździłeś tylko na niebieskiej trasie w Dedovce? po drugiej stronie wyciągu,jak wysiądziesz na górze to w prawo ,przez taki mostek, jest trasa czerwona moim zdaniem całkiem ciekawa,podobna trochę do 7 w Szczyrku na Solisku,ale miejscami bardziej stroma, Marguska ma dwie czerwone obie bardzo fajne ,szerokie ,ale 9 jest zawyczaj zamknięta bo nie ma naśnieżania ,a szkoda,bo daje jeszcze kilka możliwych kombinacji zjazdu 8 jest bardzo szeroka,a stromizną przypomina Golgotę tylko dużo szersza. 7 niebieska to łatwiejszy objazd Marguski,na Lalikach są 2 trasy pod wyciągiem stroma czarna,ale w połowie łączą się w jedną ,jest wypłaszczenie i trochę stromizny na koniec,nie lubię tej końcówki ,nieprzyjemnie się tam zjeżdża ,ale ogólnie trasa ok przypomina trochę Mosorny Groń w Zawoi.

Najlepiej jedź i wyrób sobie zdanie ,ja lubię tam pojechać na cały dzień ,jest gdzie pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dziękuję za szczegółowy opis, faktycznie z filmiku chyba najbardziej podobałaby mi sie 9 - taka troche do Czantorii podobna tylko szersza. Postaram sie sprawdzić w tym sezonie :)

 

Jeszcze jedna prosba - czy obecnie jadąc od Cieszyna potrzebna jest winieta ta tych drogach ekspresowych przez które jedziemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też byliśmy z żoną dzisiaj. Do 10 na Dedovce dało się pojeździć, później kolejki, no i faktycznie na jeden wjazd kolejka zatrzymywała się ok 5 razy ... (sic!). Marguska i Laliki praktycznie bez większego czekania, na Lalikach góra 3 minutki. Warunki jak dla mnie całkiem przyzwoite, faktycznie im później tym pojawiało się więcej kamieni, ale nie na tyle żeby był to jakiś większy problem. Generalnie wyjeździłem się na maksa. Wyjazd jak najbardziej udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem ,ogólnie jestem zadowolony,bo pojeździłem ,w zasadzie bez stania w kolejkach,w pięknej pogodzie przy lekkim mrozie,warunki pogodowe wymarzone,narciarskie już nie do końca.Cały tydzień mieli mróz ,przeglądałem kamerki i armaty nie pracowały, w skutek czego na trasach było tyle kamieni ,ile w życiu tam nie widziałem ,a byłem wiele razy przy gorszych warunkach pogodowych ,mniejszej ilości śniegu naturalnego itd. tylu ludzi na Raczy też nigdy nie widziałem,może 10 lat temu , i mam wrażenie ,że jedno i drugie jest spowodowane obniżką cen ,ale skoro mieli tylu klientów,to na naśnieżaniu nie musieli już oszczędzać.

Tak czy owak ,pojeździłem o wiele więcej niż ostatnio w Szczyrku,rano trasy też były lepiej przygotowane ,na Dedovce cały dzień warunki były bdb. Laliki i Marguska po południu już gorzej. Te postoje podczas jazdy na Dedovce były spowodowane imprezą Kapustnicy na szczycie ,było bardzo dużo pieszych i co chwilę ktoś wsiadał/wysiadał ,przez co hamowali wyciąg.

Dzisiaj mocno sypie ,jutro też prognozują opady,więc ci ,co pojadą w tygodniu ,będą zadowoleni ,mniej ludzi ,więcej śniegu,brzmi dobrze.
 

Załączone miniatury

  • P2070005.JPG
  • P2070025.JPG
  • P2070038.JPG
  • P2070046.JPG
  • P2070049.JPG
  • P2070053.JPG
  • P2070060.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dedovka na pierwsze 2 godziny tak do 10:30, a później przejazd na Laliki i Marguske ;) - tak bym polecał - byłem 7 lutego i po 10:30 na Dedovce tak maks do 10 minut stania, Laliki 2-3 minuty przez cały dzień, Marguska na bieżąco cały dzień. No i polecałbym być na sam start -  my byliśmy ok 8:20 pod kasami i nie było kolejek, tak po 3 zjazdach czyli ok 9-9:15 kolejki do kas chyba na poł godziny stania ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak jak napisał Mark Cane ,Marguska i Laliki raczej bez kolejek ,ale już z gorszymi warunkami,mimo to można się wyjeździć. Dedovka poza tym ,że od godziny 10 trzeba wystać te 10 minut, to krzesło jedzie bardzo wolno ,ale warto trasami na Dedovce zjechać kilka razy ,bo są ciekawe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Był ktoś w tym sezonie? Chciałbym się wybrać w następny weekend. Niestety te ich kamerki niewiele pokazują, a jestem ciekawy jak warunki. Widzę na ich www, że tylko 4 trasy są czynne. 

 

Sam sobie odpowiem :)

 

Na ten moment czynne 8 tras. Warunki śniegowe bardzo dobre, chociaż na 11 na Lalikach w niektórych miejscach występują kamienie. Wszystko byłoby super, gdyby częściej używano ratraków. Jako tako wyratrakowana była trasa niebieska w Dedovce, reszta kiepsko lub wcale. 

 

Ludzi na Dedovce sporo, ale tylko na niebieskiej trasie. Na Lalikach bez tłoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zachęcony opowieściami o tym ile to śniegu spadło w górach, pojechaliśmy dzisiaj rano na Raczę meldując się na miejscu o 8.40 , na Dedovce trasy przez cały dzień były w dobrym stanie ,mimo,że to co spadło ciężko nazwać śniegiem,ale dobry podkład zrobił swoje i tam dało się pojeździć, czyli da się coś zdziałać nawet przy tak kiepskiej zimie. Temperatura około 0 , padał deszcz ze śniegiem i mokry śnieg,mgła, ogólnie warunki ciężkie, bardzo dużo wypadków, mokry, ciężki śnieg.

Marguska i Laliki nie wyglądały już tak dobrze ,mimo,że na tych trasach było o wiele mniej ludzi.Mogę się założyć,że Marguska nie widziała ratraka ,bo o 9 rano wyglądało tam jak na kartoflisku,Laliki rano wyglądały znośnie,choć czerwona 10 powinna być zamknięta,bo można sobie zrobić krzywdę na mieszance śniegu z ziemią,trawą i kamieniami, po południu już wszędzie kiepsko. Zimę mamy jaką mamy ,ale widać też oszczędności w przygotowaniu tras.Ogólnie dzień udany ,trochę zmokłem, dosyć dużo pojeździłem ,warunki oceniam na 3 ,ale bez jakiegoś znaczącego ochłodzenia kiepsko to rokuje,jedynie Dedovka utrzyma się jeszcze jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej, wybieram się tam w piatek rano na 4h z Dąbrowy Górniczej. Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć to zapraszam

Na narty? Czy na wędrówkę górską?

Wg strony wwww ośrodek nieczynny....

Był tylko teraz "na próbę" otwarty sobota-niedziela - skąd masz informację, że w piątek będzie akurat otwarty?

Czy chciałeś jechać na pewniaka hihihihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dlaczego? Poza tym, że płasko, nudno, a mimo to znajomy prowadzi tam "treningi" GS i SL i to nie dla dzieci, choć dzieci z zaprzyjaźnionego klubu też mają tam regularnie treningi ... Jakieś trudne, osobiste doświadczenia z kanapą? Nie daj Boże zamieszczone w "Nieporadniku"?

Bo tam nie ma bramek przed wejściem na krzesło - trzeba się patrzeć przed siebie i nie włazić jako 7 osoba. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...