Jump to content

Narty Kanada


mlodziak1993
 Share

Recommended Posts

Trzeba by Jozzo zapytac. Nie wiesz co z nim? :)

jest w zasadszie lodowiec w whistler planuje sie otwarcie drugiego osrodka colorocznego niedaleko kamploos, to wszystko za to sezomn rozpoczyna sie w pocz listopada i konczy w koncu kwietnia i snieg jest gwarantowany (mowei o zachodzie canada (BC i Alberta) a nie o wschodzie: wschod jest taki sobie...............:)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
NIE wiedzialem, gdzie zmiescic to, co napisze:
na poczatku SkiForum rzuca sie tytul : 10 najbardziej popularnych DESTYNACJI na swiecie......."
Juz samo slowo "destynacja" powoduje gesia skorke
ale, to nie wszystko - na 10 miejsc, 2 POWAZNE bledy :
Alta I Snowbird znjaduja sie w Yosemite Park.......ostatnion jezdzilem, to obydwie stacje stale byly w Utah, w gorach o wdziecznej nazwie Wasatch Mtn....wiec to jest blad w obrebie Stanow (inny stan, ale stale ten sam kraj)

natomiast Mammoth Mtn umieszczono w BC (Canada).....- ostatnio te gore widziano w Kalifornii....
Link to comment
Share on other sites

Wspomniany "artykuł" jest w ogóle idiotyczny. Wspominają że, część z tych miejsc na liście jest niedaleko stacji narciarskich ale to wcale nie jest wyznacznikiem ich popularności. Przykładowo to że wysokie miejsce zajmują: Bled w Słowenii czy Tromso w Norwegii nie oznacza że zawdzięczają tego okolicznym ośrodkom narciarskim tylko odpowiednio: Bled jako miasteczko położone obok jeziorka które jest bardzo popularnym miejscem turystycznym z malowniczą wysepką oraz Tromso jako jedno z najlepszych miejsc w Europie do obserwacji zorzy polarnej.

 

Nie oznacza to że pobliskie kurorty narciarskie takie jak Vogel, Krjanska Gora, Krvavec w Słoweni czy Narvik w Norwegii są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Pomijam fakt że, czemu akurat te ośrodki narciarskie przydzielili jako najpopularniejsze danego miejsca. Tak samo do oznaczenia #Bled można by przydzielić stacje Tarvisio we Włoszech która, raz że jest bliżej położona niż wspomniany Krvavec a dwa że, była organizatorem uniwersjady w 2003r. oraz organizowała kilkukrotnie zawody PŚ w narciarskie alpejskim. Prawie każdy narciarz który orientuje się trochę w ośrodkach alpejskich, wskaże prędzej ją niż Krvavec lub Vogel jako stację w okolicy miejscowości Bled. 

Do oznaczenia #Tromso można by przydzielić ośrodki narciarskie norweskie np. Narvik oraz szwedzkie np. Riksgransen (popularny ośrodek do jazdy freeride) czy Abisko. Ale one wcale nie są tuż obok Tromso, bo ponad 200-250km dalej. 

 

To tak jakbym oznaczył #Kraków albo jeszcze lepiej Częstochowę (ponad 230km do Zakopanego) a miał na myśli ośrodek narciarski Kasprowy Wierch czy inną Bukowinę czy Białkę. 

 

 

Post nie w temacie Kanady ale chciałem nawiązać do przywołanego artykułu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...