Skocz do zawartości

Licznik rowerowy z nawigacją - IGPSport620


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Może kilka info i sprostowań. Taki Garmin 830, którego używam, bez problemu nawiguje do wyznaczonego punktu, akurat w przypadku ekranu dotykowego jest to bardzo łatwe, wyszukujesz punkt na mapie lub wpisujesz paluchem i każesz prowadzić. Działa dobrze. Więc tu dotyk baaaardzo się sprawdza. To absolutnie nie jest tylko prowadzenie po śladzie. Komputery przyciskowe już tak dobrze nie mają, trzeba się naklikać. 

@cynicznysą możliwości wgrywania kursu w trakcie aktywności, do tego służą 2 widżety, najprościej skorzystać z aplikacji GPX/FIT Exporter i widżetu do niej, nauczysz się w minutę. Działa, sprawdzone. Wahoo akurat też ma z tym problem jeżeli aktywność się już rozpocznie.

Akurat do nawigacji Garmin 830 wydaje się lepszy od Wahoo, który z kolei ma bardziej intuicyjne funkcje właśnie treningowe, a nie nawigacyjne. Garmin to też świetne dodatkowe oprogramowanie pisane przez amatorów, np. wykorzystywanie różnych pól w sposób niekonwencjonalny. Mi się to przydaje. 

Powerbank do Garmina 530/830 to zbytek jeżeli chodzi o jazdę 1-dniową, sprzęt bez problemu wytrzyma. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 16:28, Chertan napisał:

@cynicznysą możliwości wgrywania kursu w trakcie aktywności, do tego służą 2 widżety, najprościej skorzystać z aplikacji GPX/FIT Exporter i widżetu do niej, nauczysz się w minutę. Działa, sprawdzone. Wahoo akurat też ma z tym problem jeżeli aktywność się już rozpocznie.

Kurcze, zainstalowałem tą apkę/widżet na urządzeniu i przy próbie odpalenia za każdym razem pojawia się komunikat connection failed.

Zainstalowałem też odpowiednia apke na telefonie, ale jedyne co w niej moge zrobić to za jej pomoca otworzyć plik gpx i tam jakies parametry ustalić (ilość punktów, jakaś prędkość itp)

Napisałbyś krok po kroku jak to zainstalować i używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyniczny napisał:

Kurcze, zainstalowałem tą apkę/widżet na urządzeniu i przy próbie odpalenia za każdym razem pojawia się komunikat connection failed.

Zainstalowałem też odpowiednia apke na telefonie, ale jedyne co w niej moge zrobić to za jej pomoca otworzyć plik gpx i tam jakies parametry ustalić (ilość punktów, jakaś prędkość itp)

Napisałbyś krok po kroku jak to zainstalować i używać?

Jesteś w dobrym punkcie. Musisz mieć na telefonie konkretny plik gpx ściągnięty, w zasadzie nic w nim nie trzeba zmieniać. Natomiast widget uruchamiasz już w momencie aktywności, bo przecież przed włączeniem nie ma to sensu bo zsynchronizujesz normalnie. Dlatego gdy go włączysz bez aktywności jest connection failed. Jeżeli natomiast włączysz w trakcie aktywności to zobaczysz listę gpx ściągniętych na telefon. Klikasz i się ładuje do Garmina. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...