Jump to content

Kielce - Tumlin


SkiForum
 Share

Recommended Posts

Kielce - Tumlin Krótki opis ośrodka

Wyciąg znajduje się w Tumlinie na zboczu góry Wykieńskiej (409 m n.p.m.). Dołączona grafika Informacja o ośrodku: Funkcjonują tam dwa niezależne, oświetlone, ratrakowane stoki narciarskie ze sztucznym naśnieżaniem z dwoma wyciągami narciarskimi (w tym najnowocześniejszym wyciągiem narciarskim w Górach Świętokrzyskich "Sztokfisz"). Na miejscu znajduje się bar, parking i wypożyczalnia nart.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl http://www.tumlin-ski.prv.pl/ Położenie Podgród - Wykieńska (409 m n.p.m.) Dojazd samochód: dr. kraj. nr 74 z Kielc, po 14 km skręt w lewo w kier. Tumlin za zajazdem "Stodółka", na skrzyżowaniu w Tumlinie w lewo ok. 800 m) komunikacja: MZK #32 z Kielc, PKS, bus (~ 800 m) Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Tumlin - os. Podgród Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Wyciąg główny: Typ wyciągu: talerzykowy, teleskopowy wysokiego prowadzenia liny "Sztokfisz" rok prod. 2005 - Długośc wyciągu: 500 m - Szerokość trasy: 43 m - Różnica pozimów: 95 m - Przepustowość: 800 osób na godzinę - Godziny otwarcia: 10.00 - 22.00 - Sztuczne oświetlenie: TAK - Sztuczne naśnieżanie: TAK - Ratrak: TAK - Bar: czynny w godzinach pracy wyciągu - Wypożyczalnia nart: TAK - Parking - ok. 100 aut. Wyciąg "mały": Typ wyciągu: orczykowy "Bachleda" - Długośc wyciągu: 300 m - Szerokość trasy: 43 m - Różnica pozimów: 75 m - Przepustowość: 350 osób na godzinę - Sztuczne oświetlenie: TAK - Sztuczne naśnieżanie: TAK - Ratrak: TAK. Ceny (cennik karnetów itp) http://www.tumlin-sk....pl/cennik.html Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) bar przy dolnej stacji Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 11 months later...
 • 2 years later...
 • 2 weeks later...
Przy okazji pobytu w firmie postanowiłem zobaczyć jak wygląda przygotowanie stoku po wczorajszych opadach śniegu. Muszę powiedzieć, że stok przygotowany nieźle. Śnieg dość twardy po ratraku miejscami sztruksik. Ludzi dosłownie garstka. Ogólnie warto podjechać, co pewnie uczynię. Zaczął padać gruby śnieg i to dość mocno. Plusem jest to, że na pewno go nie braknie :)

Załączone miniatury

 • DSC00052.jpg
 • DSC00051.jpg
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Byłem dzisiaj 3h. To chyba jedyny karnet czasowy dostępny w weekend/święta w najbliższej okolicy Kielc. Przez 3h za 40zł zmęczyłem się dużo bardziej niż w tej samej cenie na Telgrafie. Dzisiaj było 3-4 st na plusie, ale stok ładnie wieczorem wyrównany, trochę miękko, ale bardzo miła jazda. Mało ludzi więc stok jest jeszcze w dobrym stanie. Polecam szczególnie jak ma się 5km od domu rodziny ;)
Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj wieczorkiem w Tumlinie i ... pełne zaskoczenie :rolleyes: . Stok pięknie wyratrakowany, ludzi w sam raz, czyli można poszaleć, ceny w miarę. Proponowałbym, tak jak szefostwo stoku (w rozmowie) wprowadzenie 2 godzinnego karnetu za powiedzmy 20 zł. Ja osobiście w ciągu 1,5 godziny zrobiłem 17 zjazdów, dwa razy byłem szybszy od automatu :D (zablokowała mnie bramka czas wjazd/zjazd to minimum 4 minuty). Jak dla mnie ta górka ma najfajniejsze pochylenie i szerokość wśród podkieleckich stoków. Jeśli Telegraf porównują niektórzy do Nosala, to Tumlin porównałbym do Jaworzyny :D:D:D. Szeroko, w miarę stromo i szybko. Ale,... jak zawsze trochę goryczki :cool: stok jak dla mnie jest za słabo oświetlony, po drugiej stronie przydałoby się kilka punktów świetlnych. No i parking ... ale ja infrastruktury dodatkowej nie oceniam :P Niemniej, jeśli kogoś moja opinia interesuje to POLECAM.
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Po powrocie ze Szczyrku mam znowu mieszane odczucia odnośnie cennika. Tumlin 35 zł. za 2 godziny, SON w szczyrku 38 zł. za karnet od 12 - zamknięcia. Trasy w Tumlinie jeden stok poniżej 500 m długości, Szczyrk bez mała 40 km tras zjazdowych, z tego parę długości powyżej 4 km. Drogo u nas w świętokrzyskich górkach, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :P
Link to comment
Share on other sites

Oki, teraz ale w lutym, marcu do 16,30-17,00 Siostra zapominasz, że poza dwoma oświetlonymi stokami (11 i 7) reszta jest czynna do zmroku, czyli 16,00 w styczniu, 16,30 w lutym, 17,00 w marcu. Jednak jak wyżej, drogo znaczy drogo, ale narty nie nalezą do sportu .... taniego :(
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Witam, Ponieważ nie mam teraz szans na urlop i na jakiś chociaż 2-3 dniowy wyjazd w większe górki, będąc na zesłaniach tzn. w delgacjach korzystam skrzętnie z każdej możliwości nartowania wieczorową porą. Dzisiaj odwiedziłem Tumlin - 3 godzinki - 40 zjazdów. Niektórzy powiedzą, co za frajda tak góra-dół na takim krótki stoku (500 m) - nudy. Ale nie dla mnie, ujeździłem się jak dziki. :) Jak dla mnie, narciarza wyżynnego, górka fajna. Akurat tak do poćwiczenia jazdy. Chociaż ten pierwszy fragment z większym nachyleniem mógłby być dłuższy, tak ze 2-3 razy. :rolleyes:. Nie wypowiadam się o przygotowaniu stoku, bo to wiadomo wieczorowa pora i śnieg w zdecydowanej przewadze sztuczny i trochę rozjeżdżony. Ale nie było tak źle: przetarć brak, z racji nachylenia lodu też nie było. Obsługa ok, rozmowni, uprzejmi, pomocni dla początkujących. Ceny średnie, podobne jak u nas w lubelskim. Jeydynie co wkurzało, to za długa karencja na skipasie czasowym. Z wyjaśnień obsługi wynikało, że to dostawca bramek i systemu ustawił na 4 min i nie da się tego zmienić. Trochę wkurza to czekanie po kilka-kilkanaście sekund. Jeśli jest kolejka do wyciągu - problem nie występuje. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Wczoraj był Telegraf. Górka ostrzejsza, ale wydaje mi się jednak krótsza niż Tumlin, chociaż też podają 500m. Nachylenie robi swoje, wieczorkiem pospychana kasza odsłania lodowy beton, szczególnie w górnej części stoku. Wiadomo krzesełko dobra rzecz, ale te ceny :eek: - 50 pln za karnet 2-godzinny to przesada, chociaż w godzinach 13-16 stawka 28 pln brzmi już trochę inaczej. Ogólnie polityka cenowa mocno niezrozumiała, co przekłada się pewnie wprost na ilość osób na stoku. Chociaż muszę przyznać szczerze, objęła mnie wczoraj jakaś nieogłaszana promocja, bo za karnet 2-godz. zapłaciłem 40 a nie 50 pln. Nie wiem jak czas pozwoli, ale może wykombinuje jeszcze jeden wolny wieczór i gdzieś bym się wybrał. Ale z Waszych opisów wynika, że i Niestachów i Sabat - Krajno to stoki płaskie, więc może drugi raz Tumlin :cool: Suma sumarum i tak zadroszczę Wam wyboru stoków w tak bliskiej odległości. Pozdrawiam piotr-m

Użytkownik piotr-m edytował ten post 13 luty 2013 - 00:45

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłem sobie zamieścić ciekawe porównanie, Telegraf - profil stoku, średnie nachylenie w górnej części około 24%, na długości 250m różnica poziomów 60 m (400 - 340metrów). Tumlin, również 24 %, różnica poziomów 60 m (380 - 320 metrów).

Użytkownik robertw edytował ten post 13 luty 2013 - 10:26

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłem sobie zamieścić ciekawe porównanie, Telegraf - profil stoku, średnie nachylenie w górnej części około 24%, na długości 250m różnica poziomów 60 m (400 - 340metrów). Tumlin, również 24 %, różnica poziomów 60 m (380 - 320 metrów).

Robert Niemożliwe żeby Tumlin miał aż 24% nachylenia w górnej części, tyle mają strome czerwone trasy. Np. znana mi trasa A w Czarnej górze ma 23% średnio, a ona jest czarno-czerwona. Na oko Telegraf jest ewidentnie bardziej stromy od Tumlina. Gdzieś się musiałeś walnąć w pomiarach.
Link to comment
Share on other sites

Popatrz na Google Earth, ja tez bylem mocna zdziwiony. Moim zdaniem ocena na oko Telegrafu i Tumlina jest złudna. Po prostu Telegraf jest węższy, otoczony lasem, a stok w Tumlinie szerszy z widokiem na otaczające łąki i pola sprawia wrażenie łagodniejszego. Pisząc 24 % mam na myśli tylko górny odcinek stoku te 250m. Biorąc pod uwagę cały stok to Telegraf ma średnio 20 %, a Tumlin 18 %. Podając średnią trasy np. czerwonej "1" w Szczyrku należy wziąć pod uwagę ścianki o 30-40 % nachyleniu i wypłaszczenia.
Link to comment
Share on other sites

Piotr skocz do Bodzentyna. Przy okazji napisz jak sprawa wygląda z drugim orczykiem, jakie warunki i czy tłok nie za duży?

Witam, Dzięki, ale chyba nie skorzystam :P Raz, że z Kielc jest 2x dalej niż Tumlin, czy Niestachów. Dwa, cennik nie jest zachęcający. Gdybym chciał pojeździć tak jak w ub. tygodniu na Tumlinie to zapłaciłbym - nawet przy obecnej promocji - bagatela 90 pln :eek: Tak więc Tumlin po raz drugi. Wstępnie planuję czwartek (21.02) tak po 18:00. Pozdrawiam piotr-m
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
To ja tez dołożę coś od siebie. Zacznę od plusów: - górka o ciekawym ukształtowaniu i fajnym nachyleniu - dobrze przygotowana - obsługa i właściciel ok (można pogadać) - karnety czasowe w cenach przyzwoitych jak na świętokrzyskie warunki - stylowa knajpa Teraz trochę minusów: - samoobsługa przy orczyku (mi to akurat nie przeszkadza ale komuś może) - parking - brak oświetlenia po lewej stronie stoku To chyba tak w skrócie byłoby wszystko. Ogólnie stok bardzo przyjemny i będę go częściej odwiedzał w przyszłym sezonie ;) pozdr Sylvek
Link to comment
Share on other sites

Teraz trochę minusów:
- samoobsługa przy orczyku (mi to akurat nie przeszkadza ale komuś może)
- parking
- brak oświetlenia po lewej stronie stoku

Co Ci nie pasuje w parkingach nie wiem?
Oświetlenie z jednej strony ma 99 % stoków.

Ty widzisz tu minusy a ja gdzie indziej.

Np. brak karnetu w godz 9-15 czy 15- ...
No i te ceny.
Link to comment
Share on other sites

W parkingu nie pasuje mi to, że mógłby być np bardziej utwardzony bo o ile w czasie ciągłych mrozów to nie przeszkadza to jak temperatura jest dodatnia a z parkingu zniknie śnieg to już się konkretne błoto robi. Jeżeli chodzi o oświetlenie bo nie wnikam jak jest na 99% stoków tylko stwierdzam że po zmroku jest dość ciemno po jednej stronie. Samoobsługa przy orczyku jak już pisałem mi osobiście nie przeszkadza i cały ośrodek oceniam POZYTYWNIE.

pozdr
Sylvek
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Dziś od rana piękny widok na kamerce. Armatki kurzą na całego.

 

Ciekawe, czy na weekend uda się przygotować stok? W piątek wieczorkiem chętnie bym pośmigał.

 

No i cennik taki przyjazny klientowi:

25 zł za 3h od pon do pt

20 zł za 2h j.w.

chyba, że to zeszłoroczny wiosenny i zmienią jeszcze przed otwarciem....

 

 

edit:

ogłosili datę otwarcia i ceny o 5zł w górę.

 

edit 2:

stok ładnie przygotowany z małym minusem za lekkie braki śniegu pod orczykiem, tak z pół metra szerzej powinni naśnieżyć.

Poza tym cud miód malina.

Do tego mrozik trzymał, co pozwoliło potestować garderobę w chłodniejsze dni (-12*C)

 

Na koniec ceny: w czwartek, zamieszczając info o otwarciu, ceny zmienili, po 5 zł w górę. 

Na miejscu okazało się, że trzeba nadgonić straty wynikłe z wiosennej pogody i dodali jeszcze po dyszce (właśnie sprawdziłem, już na stronie mają aktualne informacje) czyli:

- dni powszednie 40 zł za 3h, 35 zł za 2h

- weekendy i święta odpowiednio 45zł i 40 zł


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...