Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć starego tematu, zakładam nowy. 

Aktywna majówka na sportowo trwa w najlepsze. Przyzwyczajam psa do wody. Sam rozpocząłem sezon pływacki i Sup-owy. 

Tu mój szczeniak zapoznaje się z wodą. 

DSC-0853.jpg

Tu zapoznajemy go z SUP-em.

DSC-0879.jpg

Czuje się na nim coraz pewniej.

DSC-0885.jpg

Były też inne aktywności, był oczywiście rower, były też konie.  

DSC-0896.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

My tradycyjnie na rowerach. W niedzielę pojechaliśmy do Broku ale przez Nieporęt na imprezę a w poniedziałek wracaliśmy na kolejną imprezę do Warszawy ale już przez Łochów, żeby było jak najszybciej. Pierwszy taki naprawdę wiosenny weekend. No i Rybelek sprawdził, że już jest praktycznie pozrastany jak należy. Niestety złapałem gumę gdzieś w Wyszkowie co jest jednoznacznym sygnałem, że muszę kupić nowe opony...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już tak wspominkowo, zeszły sezon. Mam nadzieję, że ten będzie równie udany. Może komuś się przyda, byłem w kilku fajnych miejscach. 

Kilka słów odnośnie SUP-a. W zeszłym roku trochę popływałem, z SUP-em byłem w Chorwacji, Czarnogórze, Albanii, Macedonii Północnej i Rumunii. Deska po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca w bagażniku, co zapewnia jej fantastyczną mobilność (zawsze możemy mieć nasze "pływadełko" pod ręką, jak tylko mamy ochotę wskoczyć na taflę jeziora, morza czy rzeki). 

DSC-8244.jpg

Tu moje dzieci.

DSC-8783.jpg

DSC-8759.jpg

Deska to też platforma do skoków i innych zabaw.

DSC_9240.jpg

I doskonała platforma do odpoczynku.

DSC-8090.jpg

Pływałem po morzach, deska jest stabilna nawet na fali dochodzącej do 1 metra. Warto ją po takim pływaniu przemyć słodką wodą.

W Macedonii, pływałem po jeziorze Ochrydzkim oraz po Mavrovo. Jezioro Ochrydzkie, jest prześliczne, ta przejrzystość wody. Mavrovo jest dość trudne do pływania, silne sztuczne prądy (to sztuczny zbiornik wodny).  

DSC_9251.jpg

DSC_9653.jpg

W Rumunii był to zalew utworzony na Dunaju (Żelazna Brama Dunaju). Tu nie pływałem na swojej desce, tylko na lokalnej 8,6. Była zdecydowanie mniej stabilna od mojej 11,6. Była też bez statecznika (został wcześniej przez kogoś zgubiony), więc szybko przesiadłem się na kajaki. 

DSC_9795.jpg

W Polsce odkryłem zalew w miejscowości Nowe Miasto (fajnie zagospodarowany teren, dość blisko Warszawy). 

DSC_0056.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

I kilka pływań z Polski - w roku pandemicznym 2020.

Wówczas, zachowując zasady dystansu społecznego, spędziłem na wodzie około 30 dni. SUP chodził za mną od jakiegoś czasu (8 lat temu zobaczyłem je pierwszy raz na żywo w Bledzie). Moje dzieci, za namową żony, postanowiły spróbować windsurfingu, więc i ja wróciłem na deskę po 20 latach przerwy, kupując sup-a do którego można podpiąć pędnik.

Tak to wyglądało.

wakacje-SUP.jpg

Czasem miałem pomoc na desce.

DSC-6769.jpg

Widoczki na różne jeziora.

IMG-20200723-181149.jpg

Ładnie, widokowo.

IMG-20200724-173216.jpg

Nieco mniejsze, też były pływane.

DSC-5998.jpg

I takie też.

DSC-6184.jpg

Chyba moje ulubione w tamtym sezonie.

DSC-6673.jpg

Nawet wodne place zabaw się trafiały.

IMG-20200814-130635.jpg

Edytowane przez moruniek
coś tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Usprawniłem sposób transportu (na krótkich dystansach), trzymania SUP-a na kwaterach. Zakupiłem bagażnik dachowy Thule do kajaka. Sprawdza się idealnie. Jest dość drogi w zakupie, ale swego czasu był dodawany w gratisie do niektórych modeli Volvo, można je trafić na OLX-ie (nowe) w bardzo dobrej cenie. 

IMG_20220619_190058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...