Skocz do zawartości

Narty dla jeżdżącej 11- latki


alexa84

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale Ona już znalazła. Nie wiem czego jeszcze szuka?

A co do jazdy... ja nigdzie i nigdy nie twierdziłem, że jestem znakomitym narciarzem. Nigdy nie byłem zawodnikiem co to jednoznacznie wyklucza. Natomiast szkoliłem dość długo, zwłaszcza dzieci i wiem co na dłuższą metę pracuje a co nie. Tu mamy znakomity materiał na dobrą narciarkę. Dziewczyna jeździ, albo miała okazje jeździć z kimś kto wi na czym to polega i warto to wykorzystać a nie kupować nartki do ślizgania.

Pozdro

Cześć

Dynastar to b. dobra narta - ale ta wydaję się zawodniczym GS juniorskim (tu się mogę mylić), promień i długość do przyjęcia, co do wiązań - mój młody miał takie w rossignolach z tego okresu - charakterystyczna płyta - raczej łącznik między wiązaniem. Na takich się uczył i się nauczył, co prawda GS były 144cm, a SL 135cm. Wtedy tak naprawdę zauważyliśmy błędy, które były niezauważalne na SL, GS jak to określał mu "zaciąga", czyli inicjował czasami skręt na wew. narcie (tej złej - nie wiem czy to dokładnie ta prawidłowa nazwa), ale szybko to poprawił, ale już był mocno kumaty i było dużo łatwiej.

Ale zauważyłem że podpiera się wewnętrzną nartą w skręcie (chyba) - jak moja Żona 🙂 i nie jest to tzw. A-frame - przynajmniej tak mi się wydaje. Troszkę węziej narty i będzie dobrze. Ale dzieci prawie zawsze zaczynają szeroko, choć niektórym to zostaje 😉

pozdrawiam

ps. Ćwiczy chyba na Masterze - idealna górka do nauki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmmm

Master... lubię tę górkę za ceny głównie, natomiast czy to górka dla młodej Pani? Jak jej się podoba to niech jeździ ale nudą tam wieje już po godzince. Ja bym zaczął jeździć na różne górki, zróżnicowane stoki, bo jednak Master to polana.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czasami tam bywamy, ale rzadko, zazwyczaj na początku sezonu (jako pierwsi otwierają) no i w lockdown-ie - bo nigdy nie zamykają i maja to w du-szy 🙂. Mogę ich pochwalić (a byłem tam tydzień przed nowym rokiem), że mimo niesprzyjającej aury stok był świetnie przygotowany.

Niestety nie znamy nikogo z instruktorów, bo nie korzystamy, ale z obserwacji to wiedzą co robią.

W przypadku Twojej córki, ale to tylko moje laickie zdanie, niewiele trzeba aby ją ułożyć, nie płuży, jedzie równolegle, zwęzić trochę ślad i będzie git, wówczas pochyli obie nogi - stojąc zbyt szeroko blokuje się nieco, dostanie nieco prędkości i będzie łatwiej jej skręcać - na tej górce nie ma się czego bać, a i + taki, że mimo tłumu czasami pod krzesłem/orczykami stok jest zawsze przejezdny i pusty - jakoś się ci ludzie rozłażą po tych "trasach".

pozdrawiam

ps. kup jej narty (ale i tak musisz się liczyć z wymianą - chociaż mając młodsze pociech mogą dojeżdżać po siostrze 🙂 a o butach w przyszłym roku musisz pomyśleć, jak pisali koledzy - o konstrukcji sportowej - but musi trzymać - niejako łącznik między naszym ciałem a nartami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Hmmm

Master... lubię tę górkę za ceny głównie, natomiast czy to górka dla młodej Pani? Jak jej się podoba to niech jeździ ale nudą tam wieje już po godzince. Ja bym zaczął jeździć na różne górki, zróżnicowane stoki, bo jednak Master to polana.

Pozdrowienia

Mitku

Jasne że masz rację, wieje nudą bo krótka i płaska, ale do nauki ideolo.

Ponadto jestem zdania, jeśli chce korzystać z instruktora (a nie ma zaprzyjaźnionego), to niech chociaż w miarę możliwości 1 ją prowadzi, ma swoją metodykę, będzie ją znał i myślę że tutaj trzeba upatrywać szansy postępu.

Tylicz-ski ma większe "możliwości" o ile to mogę tak nazwać, ale też szału nie ma, no i na tej mniejszej górce potrafi być naprawdę tłoczno.

Może jeszcze Arena - dłuższa i lepsze nachylenie, zawsze pusto na stoku, a i instruktorzy mają swoje bramki (nie jest to oczywiste!), więc do krzesła się  nie czeka, no fajny snowpark, świetna traska z garbami dla dzieciaków, oblegana !!!! + semi skicroosowa - naprawdę fajne rzeczy na tak lichej górce jak Słotwinka - super do ćwiczeń, przy okazji zabawa.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 córki: 11,5 r 6,5r i 4 lata. Więc Master to na ten moment najlepsze miejsce chyba? Młodsze 3h w przedszkolu jeżdżą.  Macie jeszcze jakieś fajne miejsca dla dzieci w różnym wieku? Wiadomo, że każda na innym etapie i każdemu co innego potrzeba, a my to pogodzić musimy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...