Skocz do zawartości

Do czego nam potrzebna wewnętrzna narta?


AndRand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja chętnie wysłucham analizy, bo mam wrażenie, że jeżdżę podobnie :D

W takim razie nie używasz NW. :) Nie odciążasz nart przez aktywne wyjście w górę tylko przez inne mechanizmy takie jak wirtualny garb czy odprężenie nart. NW to jest to, co kiedyś w nieco karykaturalnej postaci pokazałem poniżej. BTW fragment pochodzi ze znakomitej komedii francuskiej z lat 70. Polski tytuł to "Slalom niespecjalny". Wtedy dzisiejszy slalom nazywano slalomem specjalnym w odróżnieniu od slalomu giganta.

 

https://youtu.be/qyLm_bzFx1w

 

BTW francuski instruktor na filmie Fernand Bonnevie z Val-d'Isere przeżył 98 lat. Podobno jeździł na nartach prawie do końca swoich dni.

 

Edit. Trochę poczytałem o tym instruktorze. Co za barwna postać. Urodził się w 2015 r. W 1937 r. założył szkołę narciarstwa w Val-d'Isere. Rok później zdobył licencję instruktora. Jego uczniami byli m.in. Jean Gabin (znany aktor francuski) i prezydent Giscard d'Estaing. Sławę przyniósł mu właśnie film "Slalom niespecjalny". Gra w nim siebie. Niektóre jego powiedzonka stały się kultowe, zwłaszcza "wbicie kijka".  Tak wciąż napomina swojego ucznia pokazanego na powyższym filmiku. Tamten w pewnym momencie nie wytrzymuje i wbija kijek w... plecy instruktora, na szczęście we śnie. Fernand wciąż szkolił do roku 80. Zmarł w 2013 r. Bardzo mi przypomina naszego Staszka Tatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz nawet gorzej, bo coś co dla mnie jest oczywiste dla Ciebie jest niezrozumiałe. :) A jak się czegoś nie rozumie to się to od siebie odpycha, a w Twoim przypadku nawet tępi. Mitku, narciarstwo i jazda narciarska ewoluuje, również z powodu innej geometrii nart. Nie żyjemy już w epoce nart prostych. :) Takie małe przypomnienie.

 

W ogóle nie zrozumiałeś po co po raz kolejny wstawiłem filmik z jazdą córki, ten z krótkim skrętem na czarnej. Nie po to by pokazać, że u niej nie ma ruchów góra dól. Wręcz przeciwnie, patrząc od tyłu są bardzo wyraźne. CMS chodzi w pionie o dobre kilkanaście cm. Chciałem AndRandowi pokazać, że czysty amator, nie super ekspert, może skutecznie i do tego ładnie pojechać bez aktywnego podnoszenia się, takiego z jakim mamy do czynienia np. w technice NW. A w drugim filmiku, tym z wolna jazdą chciałem pokazać, wbrew temu co napisałeś, że córka jeździ bardzo podobnie w krótkim jak i długim skręcie. Te same mechanizmy i nawyki. BTW swoim bardzo indywidualnym stylem, być może mało kanonicznym z punktu widzenia ortodoksy.

 

A coby nie było że tylko córkę pokazuję to daję link do filmu z jazdą syna. Też Ischgl 2014. Na moich nartach Volkl SC. :) Ten komentarz na końcu to słowa ciotki, która ma mi za złe, że wciąż filmowałem córkę. :)

 

https://youtu.be/mYWDtFTwgBc

Cześć
OK. Jestem narciarskim idiotą , a Ty wizjonerem.

Wielki szacunek.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...