Skocz do zawartości

Proszę o ocenę jazdy. Film.


Krzysiek_Kr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krzysiek, dobrze ci tłumaczą. Ja widzę dwie podstawowe wady: monoblok, czyli skręcasz całym ciałem, inaczej mówiąc brak separacji góra dół (vide dobre tłumaczenia Mitka o głowie i układzie frontalnym tułowia). A druga sprawa. Nie są to pełne, wykończone skręty. Nie wystarczy tylko zmienić kierunek jazdy, ześlizgnąć się czy pojechać kawałek na krawędzi. Narty muszą kreślić literę "C". Zobacz ostatni film Morgana, który tu podałem.

 

Ale po 3 latach jeżdżenia, zwłaszcza że nie zaczynałeś nart jako dziecię i tak jest dobrze. Dużo jeździć. Od czasu do czasu wziąć lekcję z dobrym instruktorem lub instruktorką (tu mi się znów przypomina film "Slalom niespecjalny", gdy facet chciał wziąć całodzienny kurs narciarstwa z seksowną instruktorką, a zamiast niej przyszedł stary instruktor :)). Nich poprawi to i owo. I znów dużo jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie robię. Jeżdżę raczej dużo, 3x w tygodniu. Lubię. Chociaż dziś już mam dość i z przyjemnością zdjalem buty.

3 lata temu na wiosnę pierwszy raz ubrałem narty na nogi. To fakt.

Ty nasuwa mi się pytanie...smig klasyczny czy jak by go nazwać, no i smig cięty... Patrząc w internecie, to smig cięty faktycznie wygląda jak szybkie wykonywanie C, natomiast w śmigu klasycznym mamy ześlizg narty zakończone zakrawedziowaniem. Czy ja dobrze różnicuję te dwie figury? A może to tylko niewielka wariancja o której nie warto wspominać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...