Skocz do zawartości

Narcyz kontra Alzheimer


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w literaturze funkcjonuje. Dostojewskiego czytał?

W psychologii także: 1) Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka. 2) Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka. 3) Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka. Dla porównania — średnie IQ dorosłego człowieka wynosi 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W psychologii także:

1) Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka.
2) Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka.
3) Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka.
Dla porównania — średnie IQ dorosłego człowieka wynosi 100.

Określenia debil, imbecyl i idiota nie są obecnie używane, teraz określa się to stopniem upośledzenia: lekki, średni i ciężki. Żaden psycholog czy lekarz nie powie o pacjencie, że to debil, co innego kiedy mówią o politykach ale to zupełnie inny kontekst. Przy okazji przy okazji IQ dziecka ( IQ rozwojowe, to pierwotne) mówimy o poziomie rozwojowym dziecka a nie umysłowym, w przypadku IQ dorosłego to wygląda inaczej: mówimy o poziomie umysłowym w stosunku do średniej populacji ( IQ dewiacyjne- odchylenie od średniej)

Sukces wyborczy wymaga prezentowania postaw bliskich licznej grupie wyborców. Przykładem tego jest USA czy  Polska. Choć pewnie milioner nie ma szans na sukces wyborczy w Polsce i tym różnimy się od USA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W psychologii także:

1) Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka.
2) Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka.
3) Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka.
Dla porównania — średnie IQ dorosłego człowieka wynosi 100.

No właśnie ze względu na nadużywanie tego słowa w języku potocznym, przestano go używać fachowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skutecznego zarządzania - były co najmniej 4 wnioski o upadłość. Łączna wysokość wymagalnego i nieściągalnego zadłużenia (upadłości dotyczyły różnych spółek) wynosiła w szczytowym momencie ponad 10 mld $$$ (tak - miliardów)
Znamienne jest, że w swojej książce o biznesie, Donald Trump tak odniósł się do jednego ze swoich bankructw: „Pomyślałem, że to problem banku, nie mój. Co, do cholery, mnie to obchodzi? Nawet powiedziałem jednemu bankowi, że nie powinien był pożyczać mi pieniędzy. Mówiłem, że ta przeklęta umowa nie była dobra"
Zaraz zadzwonię do banku w którym mam kredyt hipoteczny i powiem im to samo :)


PS
Jeżeli ktoś może polecić jakąś obiektywną i wartą przeczytania biografię Trumpa to będę wdzięczny. Nie chcę się opierać na tych do których dotarłem i które mają jednoznacznie krytyczny wydźwięk. Staram się nie wyrabiać opinii o danej osobie na podstawie twierdzeń jednej strony. Aktualnie jestem świeżo po lekturze "Shitshow" Charliego LeDuff i dosłownie witki mi opadły...

Witki mówisz?
Nie znam tego określenia ....
Chyba miałeś na myśli makaron Ci z oczu spadł?

Załączone miniatury

  • 752F7D06-34B4-479F-84BE-38AB2C9B05F9.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...