Skocz do zawartości

Voelkl Racetiger SL


zajÄ…c

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałam się poradzić czy Waszym zdaniem te nartki (chodzi o tę konkretną aukcję) mają sens:

https://allegro.pl/n...ml#shippingInfo

Nie pytam czy slalomki w tej długości są dobre dla mnie, na tyle jestem świadomym narciarzem (a właściwie narciarką), że wiem czego szukam. Nie stać mnie na nowe narty tej klasy, a na takich Sl-kach udało mi się chwilę pojeździć w zeszłym sezonie. No i stąd wybór (poza tym podoba mi się szata graficzna :), co jak dobrze wiecie jest ważne dla kobiet). Natomiast kompletnie nie znam się na używanym sprzęcie (miałam do tej pory zawsze nowe narty) dlatego zanim wydam te trochę pieniędzy, to chciałam zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych forumowiczów. Dla mnie, na oko, ślizgi i krawędzie są ok. Chodzi o to żeby pojeździły jeszcze min. 2-3 sezony. Będę wdzięczna za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane narty z wypożyczalni za 1.8k zł?? Upadłaś na głowę?

 

Tu masz nowe komórki i to sporo taniej(rocznik nie ma żadnego znaczenia):

 

https://allegro.pl/n...7563564429.html

 

Pierwsza slalomka sklepowa, wszystkie długości:

 

2017:

 

https://sport2002.pl...C-Z12-2017/5285

 

2018:

 

https://mcksport.pl/...018-black-base/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane narty z wypożyczalni za 1.8k zł?? Upadłaś na głowę?

 

Tu masz nowe komórki i to sporo taniej(rocznik nie ma żadnego znaczenia):

 

https://allegro.pl/n...7563564429.html

 

Pierwsza slalomka sklepowa, wszystkie długości:

 

2017:

 

https://sport2002.pl...C-Z12-2017/5285

 

2018:

 

https://mcksport.pl/...018-black-base/

 

Dzięki! Lubię Voelkle ale strasznie trzymają cenę a po jednym sezonie nikt z prywatnych osób nie sprzedaje.

Pytanko czy te komórki Rossi będą znacząco... hmmm "trudniejsze" od pierwszych slalomek? Bo do zawodnika to mi daleko :D chcę trochę popracować nad techniką, ale też nie chcę się  zamęczyć pod koniec dnia jak będę akurat mieć do dyspozycji tylko te narty (lata lecą, kolana bardziej czuć itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol SC (na Fischer-ach) oznacza nartę mniej radykalną, trochę "łagodniejszą".


 

uwzględniając aspekty pozatechniczne:

- Volkl ma dominującą czerń i żółć ale także niemały akcent niebieski oraz czerwony dlatego trudniej będzie zgrać dodatki

- kolor czarny z akcentem żółtym, wyglądającym jak złoty, jest bardziej stonowany co jak wiesz pasuje na każdą okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol SC (na Fischer-ach) oznacza nartę mniej radykalną, trochę "łagodniejszą".


 

uwzględniając aspekty pozatechniczne:

- Volkl ma dominującą czerń i żółć ale także niemały akcent niebieski oraz czerwony dlatego trudniej będzie zgrać dodatki

- kolor czarny z akcentem żółtym, wyglądającym jak złoty, jest bardziej stonowany co jak wiesz pasuje na każdą okazję

 

Taaa, Volke są po prostu fajne bo kolorowe, a Fishery trochę nudne bo czarne, ale o włos lepsze w Wrold Ski Test z zeszłego roku, więc biorą pod uwagę cenę, to chyba nie ma się co roztkliwiać nad kolorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, Volke są po prostu fajne bo kolorowe, a Fishery trochę nudne bo czarne, ale o włos lepsze w Wrold Ski Test z zeszłego roku, więc biorą pod uwagę cenę, to chyba nie ma się co roztkliwiać nad kolorem ;)

Nie jestem pewien czy te wymienione przez Spiocha Fischery WC SC to pierwsza czy druga slalomka sklepowa. Innymi słowy czy odpowiadają Volkl Racetiger SC czy SL? Jak pisałem w innym wątku, właśnie kupiłem nowe Volkl SL, a dotychczas jeździłem na SC. Nie wypowiadam się jeszcze bo na SL nie miałem okazji jeździć, ale różnica ponoć jest spora. Na pewno wyczuwa się, i to konkretnie, różnicę w sztywności poprzecznej. Blokuje się tył narty między nogami i wygina przód w śmigło. Naprawdę wyczuwa się różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jestem pewien czy te wymienione przez Spiocha Fischery WC SC to pierwsza czy druga slalomka sklepowa. Innymi słowy czy odpowiadają Volkl Racetiger SC czy SL?

 

Przecież napisałem że pierwsza slalomka sklepowa. Są jeszcze (komórki) Fischery WC SL i jest to odpowiednik SL FIS Volkl.

 

 

Pytanko czy te komórki Rossi będą znacząco... hmmm "trudniejsze" od pierwszych slalomek? Bo do zawodnika to mi daleko :D chcę trochę popracować nad techniką, ale też nie chcę się  zamęczyć pod koniec dnia jak będę akurat mieć do dyspozycji tylko te narty (lata lecą, kolana bardziej czuć itd).

 

Jakie będą te komórki to nikt nie wie dopóki się na nich nie przejedzie. Komórki potrafią się bardzo różnić między sobą. Zwykle są sztywniejsze od sklepowych ale nie zawsze. Jak jeździsz słabo to odpuść komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy te wymienione przez Spiocha Fischery WC SC to pierwsza czy druga slalomka sklepowa. Innymi słowy czy odpowiadają Volkl Racetiger SC czy SL? Jak pisałem w innym wątku, właśnie kupiłem nowe Volkl SL, a dotychczas jeździłem na SC. Nie wypowiadam się jeszcze bo na SL nie miałem okazji jeździć, ale różnica ponoć jest spora. Na pewno wyczuwa się, i to konkretnie, różnicę w sztywności poprzecznej. Blokuje się tył narty między nogami i wygina przód w śmigło. Naprawdę wyczuwa się różnicę.

Te Fishery to pierwsze slalomki (wg katalogu skionline). Przypomniałam sobie jeszcze opinie o nich w teście NTN z zeszłego roku, gdzie zdecydowanie chwalą Volke i oczywiście Stoeckli jako bardziej dynamiczne. Za to Fischery są opisywane jako dobre narty do całodziennej jazdy, co jest argumentem za, bo powinny być przyjazne dla takich średniaków jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Fishery to pierwsze slalomki (wg katalogu skionline). Przypomniałam sobie jeszcze opinie o nich w teście NTN z zeszłego roku, gdzie zdecydowanie chwalą Volke i oczywiście Stoeckli jako bardziej dynamiczne. Za to Fischery są opisywane jako dobre narty do całodziennej jazdy, co jest argumentem za, bo powinny być przyjazne dla takich średniaków jak ja.

 

To możliwe ale ja bym w ogóle nie patrzył na testy. Slalomki różnych firm są bardzo podobne. Część osób nie widzi żadnej różnicy, inni mają swoje ulubione marki/modele. Póki nie przetestujesz to nie wiesz jak będzie. Sama możesz mieć dokładnie odwrotne odczucia co tester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe ale ja bym w ogóle nie patrzył na testy. Slalomki różnych firm są bardzo podobne. Część osób nie widzi żadnej różnicy, inni mają swoje ulubione marki/modele. Póki nie przetestujesz to nie wiesz jak będzie. Sama możesz mieć dokładnie odwrotne odczucia co tester.

Racja, dla porównania przeczytałam w NTN opinie o Nordicach Sentra S6 (damskie narty które miałam w zeszłym sezonie przez parę dni) i cóż, może częściowo się zgadzam ze stwierdzeniami testerek, ale w mniejszej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...