Skocz do zawartości

Kask + Szybka


Estka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak serio to na basen chodze bez żadnej korekcji ... ma to ta zaletę, że koncentruje sie na pływaniu a nie na pannach płynących przedemną : D 

Slepy musi bulić  - dobre : D

 

EV to hmmm ...miara światła. Nie ważne, pewnie jedne fotochromy są szybsze inne wolniejsze ale w sumie jest to ostatnia rzecz która mi przeszkadza.

 

Co do tego tronu (jakkolwiek to nie zabrzmiało) - niestety jest inaczej. W aucie patrzysz w lusterka, na zegary, na nawigacje ... w progresach niestety zmusza Cię to do ruchów głową ; ( Sytuacja z pewnoscią nie jest statyczna. Zreszta  sama to całkiem przytomnie zauważyłaś pisząc o oczach dookoła głowy -  na nartach jest prosto bo śledzisz obiekty w odległości powyżej metra, dwóch od Ciebie, nie potrzebujesz bliży z wyjątkiem patrzenia na mape czy zegarek. W aucie masz jeszcze zegary w odległosci kilkudziesięciu cm. No i siedzisz w póltorej tony stali - pieszy nie ma szans.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie do okularników, nie możecie jeździć w soczewkach + normalne gogle ? Są teraz na rynku soczewki jednodniowe, sportowe itp.

 

Nie każdy z wadą wzroku musi zaraz soczewki nosić. Ja na przykład nie zamierzam, brzydzę się, żeby coś oklejało moją gałkę oczną, zacisnęłabym oczy i tak już została. Fuj, obleśne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie każdy z wadą wzroku musi zaraz soczewki nosić. Ja na przykład nie zamierzam, brzydzę się, żeby coś oklejało moją gałkę oczną, zacisnęłabym oczy i tak już została. Fuj, obleśne.

Zastanawiałem się właśnie nad kaskiem z szybą.

Od kilku lat usiłowałem dobrać soczewki, u mnie muszą być progresywne, jednodniowe. Moja Lepsza Połowa nosi soczewki od wielu lat, od miesiąca moja córcia 9 lat.

Na nartach jeździmy po prostu w dużych goglach, które obejmują okulary.

Jak jest ciepło to zakładam takie okulary, w których jeżdżę na rowerze. Mają wkładkę ze szkłami korekcyjnymi i to rozwiązanie przy pięknej pogodzie mi najlepiej pasuje.

Minusem jest to, że muszę mieć zawsze przy sobie dwie pary okularów albo jeździć z białymi kijami :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie techniczne. Czy te szyby mają gąbeczki od środka i jak one Wam- posiadającym i chwalącym, opierają się na twarzy?

Bo mi one unoszą okulary odrywając je od nosa. 

Myślałam, że pod tą szybą nie ma gąbki, dlatego wszyscy piszą, że wiatr zawiewa na twarz.

 

Przymierzałam dziś pierwszy raz takie w DC, 250zl chyba bardzo tanio, liczyłam na 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie techniczne. Czy te szyby mają gąbeczki od środka i jak one Wam- posiadającym i chwalącym, opierają się na twarzy?

Bo mi one unoszą okulary odrywając je od nosa. 

Myślałam, że pod tą szybą nie ma gąbki, dlatego wszyscy piszą, że wiatr zawiewa na twarz.

 

Przymierzałam dziś pierwszy raz takie w DC, 250zl chyba bardzo tanio, liczyłam na 400zl.

 

Moje mają gąbeczki. Nie wszystkie okulary się dobrze mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod szybą w moim kasku ( ALPINA Attelas QVM) mieszczą się okulary rowerowe z owiewką, a gąbki zapewniają szczelność porównywalną ze zwykłymi goglami. Jedyna wada to cena...

Jeszcze pytanie techniczne. Czy te szyby mają gąbeczki od środka i jak one Wam- posiadającym i chwalącym, opierają się na twarzy?

Bo mi one unoszą okulary odrywając je od nosa. 

Myślałam, że pod tą szybą nie ma gąbki, dlatego wszyscy piszą, że wiatr zawiewa na twarz.

 

Przymierzałam dziś pierwszy raz takie w DC, 250zl chyba bardzo tanio, liczyłam na 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w takim kasku od 5 a właściwie to już od 6 lat. Pomyślności wszystkim w nowym roku! :)

Uważam to za dobre rozwiązanie. O wadach, czyli podwiewaniu już wielu tu mówiło, ale i w goglach czujesz podmuchy. Natomiast pominięto kwestę wspaniałej widoczności. Pole widzenia nie jest, w tym przypadku, niczym ograniczone!

Pod moją przyłbice wchodzą wszystkie okulary, tak wiec zmiana z jasnych na przyciemniane nie jest żadnym problemem, nawet kilka razy dziennie. Są już kaski z wysuwaną blędą przeciwsłoneczną. Poza tym przyłbica nigdy się nie rosi.

A na koniec coś dla purystów. Jeśli warunki są tak fatalne, to zawsze możesz w pokoju odkręcić i zostawić przyłbice i wziąć zwykłe gogle. :P

Bardzo polecam takie kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tą przyłbicę podnieść : )

 Podkreśliłem "purystów". Dla nich podniesiona szyba zmienia wypracowana aerodynamikę i spowalnia miszcza.  :lol:

Dla takich jak ja amatorów, to świetne rozwiązanie. Dziś kupił bym taki z blendą przeciwsłoneczną, wtedy nie było. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłam kask Head Queen z goglami. 

Zaczęłam się zastanawiać, jak powinien leżeć kask na uszach? W starym kasku mam uszy centralnie pośrodku nauszników, a w tym nauszniki są przesunięte w tył i choć okrywają uszy to są źle wyśrodkowane. Drażni mnie to. 

Ale wszystko poza tym jest ok, cena, kolor ( :D, to było bardzo ważne) i układanie się gogli na mojej twarzy i okularach.  Na ile te nauszniki są ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...