Skocz do zawartości

Buty narciarskie stopa 24,5cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki dylemat jesli stopa na miarce ma idelalnie 24,5 cm To jakie buty wziac, przy tych z wkladdka 24,5cm palce sa na koncu botka a 25 cm chyba wogole nie ma bo sa to 25,5cm co zrobic w takim przypadku? Wiadomo palce sie cofaja ale czy nie powinno byc luzu na botku? Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa 24,5 = buty 24,5.

Można przymierzyć mniejsze, ale nie większe. Jeżeli buty równe stopie są za ciasne, to trzeba szukać innego modelu, a nie większego rozmiaru.

Ta teza jest (według mnie) trochę dyskusyjna. Moje stopy mają długość 245 i 247mm a moje buty to 23,0. Ujął bym to troszkę inaczej, bezpieczny przedział długości skorupy ( bez ryzyka wyboru zbyt dużych butów ) dla stóp 245mm zawiera się w przedziale 275 do 281mm, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta teza jest (według mnie) trochę dyskusyjna. Moje stopy mają długość 245 i 247mm a moje buty to 23,0. Ujął bym to troszkę inaczej, bezpieczny przedział długości skorupy ( bez ryzyka wyboru zbyt dużych butów ) dla stóp 245mm zawiera się w przedziale 275 do 281mm, 

 

Zamiast dyskutować z moją tezą - przeczytaj uważnie cały post ;). Napisałam, że można przymierzyć mniejsze i oczywiście można je sobie potem kupić. W zasadzie, jak ktoś chce - może je kupić bez mierzenia. Nie zabraniam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyskutować z moją tezą - przeczytaj uważnie cały post ;).

Jeśli Post poczuł się urażony to Go przepraszam ;) ale...można było odnieść wrażenie że należy zmierzyć długość stóp i kupić buty wg tej wskazówki: Stopa 24,5 = buty 24,5, a to prosta droga do kupienia butów za dużych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie posty z odpowiedziami to finalnie można podsumować Tak będzie super , albo się nie sprawdzi. 

 

Długość wkładki buta ma być 0,5cm większa niż długość gołej stopy. Dlaczego 0,5 bo jest potrzebne na skarpetę grubą narciarską. 

Niepożądane jest więcej, ponieważ dyskomfort ruszającej się stopy nie sprzyja jeździe.

 

Nie ma fizycznie możliwości aby w cytowane 23 zmieścić normalnie 24,5 stopę. Polecam zmierzyć buta oraz stopę. Aby dojść do prawdziwego wymiaru długości jednej z nich.

 

Szerokość i podbicie stopy. Należy zwrócić uwagę aby kupić sobie model szerszy lub mniejszy do szczupłości stopy. Bo pomimo długości za każdym razem tej samej to istnieją dwie szerokości buta oznaczone jedynie modelem producenta. O ile ze zbyt dużym mozna sobie poradzić drugą wkłądką o tyle ze zbyt małym niestety nie poradzi sobie właściciel w żaden sposób.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie posty z odpowiedziami to finalnie można podsumować Tak będzie super , albo się nie sprawdzi. 

 

Długość wkładki buta ma być 0,5cm większa niż długość gołej stopy. Dlaczego 0,5 bo jest potrzebne na skarpetę grubą narciarską. 

Niepożądane jest więcej, ponieważ dyskomfort ruszającej się stopy nie sprzyja jeździe.

..................
 

Nie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...