Skocz do zawartości

Komórki komórkom nierówne?


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę napisać coś w temacie, niekoniecznie komórek ale dobrych nart sklepowych. Mam podobny problem, że nie wszystkie mi pasują, ważę około 70kg, lubię jak oddają. Jeżdżę szybko ale krótkim skrętem, dynamicznie.

 

Od zeszłego sezonu miałem okazję jeździć na kilku modelach. Poniżej opis wraz z subiektywną opinią:

 

Atomic doubledeck 2.0 165 - maga fajne, to te ze srebrnymi wzmocnieniami, oddają świetnie, twardość w sam raz i trzymanie, Niestety ciężko już dostać bo to starszy model.
Atomic doubledeck 3.0 165 - w miarę fajne ale IMO za miękkie, możliwe też, że były świetnie naostrzone bo nówki dostałem i takie wrażenie.
Rossignol Hero E-ST 167 - bardzo fajne, mega dynamiczne. Trochę gorzej trzymały.
Dynastar Omeglass Pro R21 racing 163 cm - Po Atomicach 2.0 najfajniejsze do jazdy, miękkie przody, łatwo inicjują i zacieśniają.
Elan SLX 165 - świetne trzymanie ale wymagały dużo włożonej siły. IMO za dużo
Head Supershape (170, jakiś starszy model) - odrobinę za twarde ale jeszcze akceptowalne. Za to świetnie trzymają.
Volkl Racetiger (model 2015) 165 - jeździłem godzinę na testach, wymagały sporo siły. Świetne trzymanie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jurek

Gdzie Ty jezdzisz, ze znajdujesz takie strome trasy ubite I z , najlepiej, lodem? zeby uzyc kkomorki we wlasciwej sprawie?

Czy możesz napisać czym różni się narta komórkowa od pierwszej sklepowej?

Mówimy o SL.

 

Chętnie dowiem się także dlaczego sklepowa jest odpowiedniejsza i na czym polegają ich zalety.

W jakich warunkach i dlaczego wychodzi ich przewaga nad komórką.

 

p.s. co oznacza: użyć komórki we właściwej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich skromnych doświadczeń w kwestii "komórek": Stoeckli Laser SL FIS - totalna sztacheta - mimo swoich 84 kg nie dałem im rady i sprzedałem Atomic Redster SL FIS - mega przyjemne narty - mam i nie sprzedam - czerwone - POLECAM :D

No to teraz powinieneś być zadowolony ;)Dołączona grafika Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorki sa meczace? hehehhehee zaplulam ekran.

Narty zawodnicze tylko dla zawodnikow to mit. To narty spesjalistyczne - tzn. SL na slalom, GS na Slalom Gigant itd. Ale poza tym to narty ktore nie zawodza - bez wzgledu na zdolnosci :)

A wasko pod wiazaniem to latowsc wchodzenia w skret. Malym dzieciom i poczatkujacym narciarzom zaleca sie nie wiecej niz 65 mm pod butem. Tylko kto robi takie narty w rozsadnej cenie? Nikt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mysle , ze na moje pytanie odpowiedzi nie bedzie - przezyje

 


 

Ja Ci odpowiem z mojej perspektywy.

Najbliższy stok mam 5km od domu. W promieniu 50km (więc bezproblemowo można po pracy na 4h wyskoczyć) mam stoków pewnie kilkanaście. Wszędzie śnieg jest w 90% sztuczny, stoki są codziennie (czasami 2x dziennie) ratrakowane więc są raczej równe. Jeśli jest odwilż i stok przypomina karpatkę (takie cisto :) ) to praktycznie zawsze odsłania pasek lodu. I ja tak najczęściej jeżdżę, 4h wieczorem, po świeżo wyratrakowanym stoku. Może nie jest jakiś mega stromy, ale wystarczający do fajnej jazdy krótkim skrętem ciętym. W takich warunkach SLka jest naprawdę świetna i na pewno lepsza od łopaty długiej na 195 cm, 120mm pod butem.

Narciarstwo no nie tylko jazda w puchu po szyję, po dziewiczych stokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko kto robi takie narty w rozsadnej cenie? Nikt :(

 

Wszyscy :)

Może poza Stockli.

 

 

Kuba .

Mam nadzieję, że  post  @b4rt3q Cię zadowala.

 

Nie chce mi się po raz setny uzasadniać, że to normalne narty.

Zanim wymyślono nowoczesne technologie produkcji, każda narta była komórką i nikt się ich nie bał.

Komórka to nie jest coś wyżej od narty a sklepowa za względu na szybszy proces technologiczny jest czymś gorszym.

 

Może na koniec.

Trzymanie narty na twardym jest zależne od sztywności poprzecznej.

Ta z koleji jest mocno powiązana ze sztywnością podłużną.

Aby narta sklepowa trzymała dobrze musi być sztywna.

Z koleji komórka ze względu na technologię da się zbudować tak, że jest sztywna poprzecznie i elastyczna podłużnie.

To powoduje większą dynamikę którą można łatwiej wykorzystać nawet na płaskim stoku a nawet na nim najbardziej.

 

 

Pamiętasz takie narty?

http://www.skionline...rsize,1161.html

Oczywiście sklepowe.

W długości 150 i 158 były tak twarde, że 100kg facet był dla nich za lekki.

Przy nich każda komórka to jak narta dziecięca :)

 

 

 

 

Nie chce mi się już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4R3 - mam podobnie - wzasiegu 2h jest 6-7 osrodkow

od 15 - 120 min jazdy.

sa krotkie I dluzsze, bardziej I mniej strome.  w promieniu 1h sa dwie trasy o nachyleniu srednim ok 28stopni (czyli pod 60%) - tych wartosci brakuje mi w Twoim I Jurka postach

zawsze (prawie) "wschodnie " warunki - czyli albo ubity mocno beton albo lod.

tak, ze  zdjae sobie sprawe, jakie narciarstwo jest wszechstronne - lubie lod, stromo I dlugo. nie ukrywam, ze stromo, dlugo I GLEBOKO jest to cos, co lubie najbardziej.

a najbardziej lubie to, ze w KAZDYM sezonie moge jezdzic na stromym lodzie a takze  w stromym puchu....

I to nazywam wszechtronna jazda.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętasz takie narty?

http://www.skionline...rsize,1161.html

Oczywiście sklepowe.

W długości 150 i 158 były tak twarde, że 100kg facet był dla nich za lekki.

Przy nich każda komórka to jak narta dziecięca :)

 

To takie małe pytanko na marginesie - bo w końcu nie na każdej narcie się jeździło. Córce przeszły koło nosa - zresztą nie wykazywała zbytniej ochoty. Kupił je mój dobry znajomy. Wzrost 155. Tyle tylko że bez napisu oversize ale za to z pięknym logo FIS a w miejscu Oversize - napis world cup - mam rozumieć poza katalogowa narta serwisowa????. Jeżeli pytanie głupie to proszę o........................ostrą reprymendę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać czym różni się narta komórkowa od pierwszej sklepowej?

Mówimy o SL.

 

Chętnie dowiem się także dlaczego sklepowa jest odpowiedniejsza i na czym polegają ich zalety.

W jakich warunkach i dlaczego wychodzi ich przewaga nad komórką.

 

p.s. co oznacza: użyć komórki we właściwej sprawie?

SL race od SL fis  (obie mozna obecnie kupic w sklepie dystrybutora wiec obie to sklepowki ;) ) rozni sie wiekszym taliowaniem, przez co jezdzi sie na niej przyjemniej,  wieksze taliowanie - wieksza frajda w jezdzie dowolnej ,sl fis ma tez z reguły duzo ciensza krawedz , wiec ostrzenie na maszynie raczej odpada jezeli ma sluzyc dluzej niz 1 sezon.no ale miedzy tyczkami sl fis powinna byc za to szybsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...