Skocz do zawartości

Narty dla niewysokiej kobiety -prośba o pomoc ,opinie


Mohikanian

Rekomendowane odpowiedzi

 Pomysł na prezent dla kobiety ! :)  narty.

 

1. K/M          Kobieta
2. Wiek         47
3. Waga        70
4. Wzrost      160
5. Jak długo jeździ na nartach ?    ponad 20lat ,z przerwami ,
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ?      6-7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX )   70  możliwa zmiana na max 90
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?    Atomic poza katalogowe, 138-140cm
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?    jazda rekreacyjna,śrdnio dynamiczna  ale do 16.30 :-)

krótkie ,częste,ciasne  skręty,
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ?      sztruks ,utrzymane trasy,sporadycznie poza trasą,od 12 regularnie

      Włochy,Austria,Francja co rok + weekendy i pojedyncze dni w Polsce i Czechach ,
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ?    turystycznie z rozwojem na dynamniczniej
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na nartach?  dobra, ok 15 dni
13. Możliwości finansowe  , 1000-1400 Pln ,

 

Rozważana jest zmiana buty na twardsze i narty dłuższe ale oczekiwane "obdarowanej " to buty nie twardsze niż 70 i narty miękkie i krótkie...ok 140cm ..no może z rockerem uszczęśliwić 145cm? ..  .Rozważane są różne modele ,problem z długością ok 140cm w dostępności .Spotkałem się też z opiniami żeby rozważyć przy tak niskim wzroście i preferencjach na krótkie ,narty juniorskie Fischera .(?)

Poproszę o opinię  ....sugestie bardziej rozwinięte niż "twardsze buty i dłuższe narty" mile widziane :D

 

rozważane :

 

jakieś progresory lub odpowiednik bywają tak krótkie  ok 140 ??

 

http://trojansport.p...html           

 

http://trojansport.p...7-w9-slr.html  

     

http://ski-park.com....lkl-viola-1516/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pomysł na prezent dla kobiety ! :)  narty.

 

1. K/M          Kobieta
2. Wiek         47
3. Waga        70
4. Wzrost      160

 

Jak przeczytałam tytuł wątku, to pomyślałam, że ta kobieta ma niecałe 150 cm wzrostu. A potem - zaskoczenie, wzrost standardowy :). Narty 155 to odpowiednia długość, a równe ze wzrostem też byłyby ok. I na pewno nie juniorskie - to głupi pomysł :angry:. Co do modelu - to warto byłoby też poznać preferencje tej Pani. Czy woli bardziej sportowe unisexy, czy "ładne" narty damskie. Jak to ma być prezent, to wszystko jest ważne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałam tytuł wątku, to pomyślałam, że ta kobieta ma niecałe 150 cm wzrostu. A potem - zaskoczenie, wzrost standardowy :). Narty 155 to odpowiednia długość, a równe ze wzrostem też byłyby ok. I na pewno nie juniorskie - to głupi pomysł :angry:. Co do modelu - to warto byłoby też poznać preferencje tej Pani. Czy woli bardziej sportowe unisexy, czy "ładne" narty damskie. Jak to ma być prezent, to wszystko jest ważne :).

Dziękuje.Już wiem że każde nowe zamiast 9 letnich po przejściach  ucieszą.. Kup kobiecie dłuższe jak chce krótsze.Oj nie wiem czy się nie narażę :-)Dobry pomysł z tymi uni ..w tym segmencie damskie mały wybór .Jakiś wart uwagi sklep internetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model chyba poza katalogowy dla marketów. Z opisu wynika że dla początkujących - no to wychodzi że chyba się nie nada 

No właśnie Ski24 sklasyfikował je w przedziale umiejętności 4-9  ( w skali 1-12)  dla średniozaawansowanych ,ciut niżej niż RTM

http://www.ski24.pl/...-k-8526-11015-p

coś żle czytam ?:-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ski24 sklasyfikował je w przedziale umiejętności 4-9  ( w skali 1-12)  dla średniozaawansowanych ,ciut niżej niż RTM

http://www.ski24.pl/...-k-8526-11015-p

coś żle czytam ?:-) ?

Poprzedni link wskazywał inne narty teraz pokazujesz RTM 7.4 - to też jest chyba model pozakatalogowy. Z opisu wynika że narta o profilu slalomowym więc powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty Fischer Trinity, o których pisze Adam P10, cieszą się uznaniem kobiet, są też od kilku lat w czołówce World SkiTest:

http://www.skionline...-kobiety,4.html

 

Fischer, po wpisaniu danych, proponuje dla Pani, o której piszesz długość 160 cm:

https://www.fischersports.com/pl_pl/

(na dole strony: "wyszukiwarka produktów")

 

Takie narty oferuje np. ten sklep:

http://sport2002.pl/...W9-WT-2017/5325

(zawsze możesz zadzwonić do nich i spróbować obniżyć cenę, może się uda ;))

 

W internecie znajdziesz wiele opinii o tych nartach. Ja też je mam, długość wybrałam zgodnie z zaleceniami Fischera i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie nartki :

 

http://www.ski24.pl/...-k-8521-10991-p

Cześć

Dla kogo??? Córka jeździła na nartach 140cm jak miała 9 lat - to sportowa deska to była - jest do sprzedania. :)

Przy podanych parametrach - wzrost, waga, jazda, doświadczenie narta - jeżeli mówimy o grupie nart popularnych absolutne minimum 155cm. Ja jednak bym celował w nartę o charakterze sportowym i profilu Sl 150-155cm.

Swoją drogą niewiele można powiedzieć o rzeczywistych umiejętnościach przy tak krótkich nartkach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dla kogo??? Córka jeździła na nartach 140cm jak miała 9 lat - to sportowa deska to była - jest do sprzedania. :)

Przy podanych parametrach - wzrost, waga, jazda, doświadczenie narta - jeżeli mówimy o grupie nart popularnych absolutne minimum 155cm. Ja jednak bym celował w nartę o charakterze sportowym i profilu Sl 150-155cm.

Swoją drogą niewiele można powiedzieć o rzeczywistych umiejętnościach przy tak krótkich nartkach.

Pozdrowienia

 

    Coraz bardziej jestem przekonany do Fischer Trinity .Jakie masz zdanie na ten temat.Narty dla osoby jeżdżącej rekreacyjnie.na tyczkach i poza trasą bawimy się rzadko.Co miałeś na myśli pisząc profil Sl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Coraz bardziej jestem przekonany do Fischer Trinity .Jakie masz zdanie na ten temat.Narty dla osoby jeżdżącej rekreacyjnie.na tyczkach i poza trasą bawimy się rzadko.Co miałeś na myśli pisząc profil Sl ?

Cześć

Biorąc to co piszesz za dobrą monetę to dla Pani tylko narta sportowa z górnej półki może być dobra. Moja żona nigdy nie jeździła na tyczkach. Oceniam ja na 7 czyli dobry pomocnik instruktora. Jest dokładnie w tym samym wieku na nartach jeździ trochę dłużej, jest 5 cm wyższa i jakieś 12-13 kg lżejsza. Jeździ na serwisowej SL od lat i innej nie chce. Takich wymysłów jak Trinity bym dla dobrej startującej czasami w zawodach narciarski nawet nie rozważał. Swoja drogą, startowała w zawodach na narcie 140cm??? Coś mi tu nie gra...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 Swoja drogą, startowała w zawodach na narcie 140cm??? Coś mi tu nie gra...

Pozdrowienia

 

Mitek.

Pamiętaj, że długość współczesnych nart SL jest sztucznym wymysłem panów z FIS.

Nie wiadomo jak potoczyła by się technologia i rozwój tej grupy nart gdyby nie drastyczna ingerencja.

Pamiętam z jakim trudem odebrałem narty 165 po przesiadce ze 157cm.

Pierwsze wydawały się bardzo powolnymi kołkami.

Oczywiście przez lata producenci sporo pozmieniali w taliowaniu, rozkładzie sztywności i współczesne SL są super ale dalej nie wiadomo czy zawodnicy nie woleli by jeździć na krótszych.

 

Poniżej zdjęcia z PŚ w GaPa z 2001 roku.

Najlepsze zawodniczki świata jeździły na sklepowych !!! nartach ( komórek nie było )  w długościach najwyżej 150 cm.

Załączone miniatury

  • PŚ1.jpg
  • PŚ2.jpg
  • PŚ3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek.

Pamiętaj, że długość współczesnych nart SL jest sztucznym wymysłem panów z FIS.

Nie wiadomo jak potoczyła by się technologia i rozwój tej grupy nart gdyby nie drastyczna ingerencja.

Pamiętam z jakim trudem odebrałem narty 165 po przesiadce ze 157cm.

Pierwsze wydawały się bardzo powolnymi kołkami.

Oczywiście przez lata producenci sporo pozmieniali w taliowaniu, rozkładzie sztywności i współczesne SL są super ale dalej nie wiadomo czy zawodnicy nie woleli by jeździć na krótszych.

 

Poniżej zdjęcia z PŚ w GaPa z 2001 roku.

Najlepsze zawodniczki świata jeździły na sklepowych !!! nartach ( komórek nie było )  w długościach poniżej 150 cm.

Cześć

Myślę, że istnieje jakaś długość graniczna poniżej której narta krótka robi się zbyt powolna i ulega zbytnim uślizgom zwłaszcza przy dymanicznej jeździe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tylko nie wiemy ile ona wynosi!

Wprowadzanie jakichś dziwacznych przepisów hamuje rozwój narciarskich technik.

Zawodnicy z łatwością doszli by do optymalnych rozwiązań ale.....................................FISpierdoły "wiedzą lepiej"  :)

 

" Na dziś"   robi się to skomplikowane i nie pozwala na bezpośrednie odniesienia.

Współczesne SL są zupełnie inne niż były przed regulacjami i nie sposób je porównywać ze starszymi.

 

Zmierzam do tego, że biorąc współczesną nartę za krótką, będzie źle.One są zoptymalizowane pod przepisy.

Gdyby można było rozwijać technologię swobodnie, nie wiadomo czy dla np. dla atletycznego zawodnika PŚ 145cm nie była by lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tylko nie wiemy ile ona wynosi!

Wprowadzanie jakichś dziwacznych przepisów hamuje rozwój narciarskich technik.

Zawodnicy z łatwością doszli by do optymalnych rozwiązań ale.....................................FISpierdoły "wiedzą lepiej"  :)

 

" Na dziś"   robi się to skomplikowane i nie pozwala na bezpośrednie odniesienia.

Współczesne SL są zupełnie inne niż były przed regulacjami i nie sposób je porównywać ze starszymi.

 

Zmierzam do tego, że biorąc współczesną nartę za krótką, będzie źle.One są zoptymalizowane pod przepisy.

Gdyby można było rozwijać technologię swobodnie, nie wiadomo czy dla np. dla atletycznego zawodnika PŚ 145cm nie była by lepsza.

Cześć

Myślę Jurek, że akurat w tym temacie to trochę mieszasz w głowie wybierającemu. Co innego narta dedykowana do sportu a co innego pozakatalogowy Atomic. Jaką nartę koleżance proponujesz? Znasz Ewkę wiesz jak jeździ. Z opisu wynika, że dziewczyna pytającego jeździ gorzej ale z podobna nartą spokojnie powinna sobie poradzić. Ale te 140 cm mnie martwi bo wiem jak wygląda jazda na takich nartach i jak wypacza technikę.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Biorąc to co piszesz za dobrą monetę to dla Pani tylko narta sportowa z górnej półki może być dobra. Moja żona nigdy nie jeździła na tyczkach. Oceniam ja na 7 czyli dobry pomocnik instruktora. Jest dokładnie w tym samym wieku na nartach jeździ trochę dłużej, jest 5 cm wyższa i jakieś 12-13 kg lżejsza. Jeździ na serwisowej SL od lat i innej nie chce. Takich wymysłów jak Trinity bym dla dobrej startującej czasami w zawodach narciarski nawet nie rozważał. Swoja drogą, startowała w zawodach na narcie 140cm??? Coś mi tu nie gra...

Pozdrowienia

Dziękuję za podpowiedz..

Było :"Narty dla osoby jeżdżącej rekreacyjnie.na tyczkach i poza trasą bawimy się rzadko" .Uścislę : rzadko i bawimy się....Rekreacja..Nie wynika z tego że w zawodach .Ale może faktycznie coś w tym jest .To zakup na kilka lat więc pomysł był na coś w miarę przyzwoitego i trochę rozwojowego bo ta rekreacja trwa już wiele lat. Obawiam że modele niżej będą za miekkie..Próbuję coś wybrac z Fischera ale poniżej Trinity ma tylko modele dla początkujących i model "Breeze"

 Swoją drogą byłem pod wrażeniem kiedys jak i na czym studenciaki na AMP śmigali .( nie mówie tu  czołówce ale ogólnie).Można jeżdzić fajnie na prostszych nie najnowszych nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę Jurek, że akurat w tym temacie to trochę mieszasz w głowie wybierającemu. 

 

 

Masz rację. Moja uwaga była raczej natury ogólnej.

Jak wspomniałem, współcześnie wytwarzane narty powinny być dłuższe.

Nie wyobrażam sobie dorosłej, nieźle jeżdżącej osoby na nartach 140.

 

Zgodnie z tym co piszesz odpowiednia była by solidna SL 155cm.

( moja 14-sto  letnia córka jeździ na komórkach 150 a żona na 155)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję wariant ekonomiczny.

 

http://www.skionline...ivine,7138.html

 

za 799 można kupić w zacnym stanie: 

 

http://allegro.pl/li...-5-spo-1-3-1020

 

Dobrałem takie przyszłej, niedoszłej szwagierce :) i po pierwszych ślizgach - chwali sobie.

 

Brałbym co najmniej 150 cm. ;)

Dzięki.Ale mimo że z Wielkopolski :-)  jestem to narty na prezent muszą być nowe.Rozglądam się za modelem z sezonu 2015/2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Biorąc to co piszesz za dobrą monetę to dla Pani tylko narta sportowa z górnej półki może być dobra. Moja żona nigdy nie jeździła na tyczkach. Oceniam ja na 7 czyli dobry pomocnik instruktora. Jest dokładnie w tym samym wieku na nartach jeździ trochę dłużej, jest 5 cm wyższa i jakieś 12-13 kg lżejsza. Jeździ na serwisowej SL od lat i innej nie chce. Takich wymysłów jak Trinity bym dla dobrej startującej czasami w zawodach narciarski nawet nie rozważał. Swoja drogą, startowała w zawodach na narcie 140cm??? Coś mi tu nie gra...

Pozdrowienia

 

  Nurtuje dlaczego trzeci od dołu damski model w ofercie na trasy Fischera Trinity to wg Ciebie wymysł. To dla kogo ta narta ? Osoba dla której wybieram np miała dobre wrażenia po jezdzie na wypożyczanych progresorach 800 lady .(.z wrażeniem przydługich  dla osoby lubiącej jezdzić krótkim częstym skrętem, zapewne kwestia umiejętności ).Skoro można kupić coś  jeszcze z rocznika 2016  .przekonany byłem do Trinity ale po Twoich uwagach zastanawiam się czy nie wystarczy narta Fischer breeze( mam obawy czy nie za miękka).  Pozdro z Wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie wystarczy narta Fischer breeze( mam obawy czy nie za miękka). Pozdro z Wielkopolski.

Z tego, co widzę drewna w niej nie ma. Jeżeli tak jest - nie brałabym.
Mitek jest przeciwny Trinity, bo uważa, że narty dedykowane kobietom są gorsze niż unisexy (czyli dedykowane przede wszystkim panom). Natomiast panie, które kupiły te narty (i pisały o nich na forach) są zadowolone. Więc - albo mają niskie oczekiwania, albo te narty są lepsze niż się Mitkowi wydaje.
Na moich deskach żaden facet nie jeździł, ale paru je oglądało, np. panowie w serwisie, czy instruktor. Mówili, że to "porządne narty".
Tak czy siak, życzę dobrego wyboru :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nurtuje dlaczego trzeci od dołu damski model w ofercie na trasy Fischera Trinity to wg Ciebie wymysł. To dla kogo ta narta ? Osoba dla której wybieram np miała dobre wrażenia po jezdzie na wypożyczanych progresorach 800 lady .(.z wrażeniem przydługich  dla osoby lubiącej jezdzić krótkim częstym skrętem, zapewne kwestia umiejętności ).Skoro można kupić coś  jeszcze z rocznika 2016  .przekonany byłem do Trinity ale po Twoich uwagach zastanawiam się czy nie wystarczy narta Fischer breeze( mam obawy czy nie za miękka).  Pozdro z Wielkopolski.

Cześć

Swoje napisałem, mam nadzieję w sposób zrozumiały i prosty jak powinien wyglądać prawidłowy dobór narty dla dziewczyny o której piszesz na podstawie przedstawionych informacji. Jeżeli coś nie gra to albo ja czegoś nie zrozumiałem - w takim razie sorry, albo informacje są błędne. Co wybierze/cie - absolutnie Wasza sprawa i nawet jak będzie to narta dla dzieci o długości 130 cm, życzę świetnej zabawy i samych miłych narciarskich chwil.

Pozdrowienia serdeczne

PS Co do odpowiedzi na zadane pytanie: Przeciętna oferta dowolnej firmy to 50-60 modeli każdy w dwóch do czterech a nawet pięciu długościach co daje nam mniej więcej (pewnie zaniżając) około 200-250 par "różnych" nart. Wystarczy pewnie 4-6 modeli w 3-4 długościach czyli max 25 aby pokryć zapotrzebowanie na sprzęt narciarza w każdym wieku, płci, umiejętnościach i budowie. Te około 90% to jest właśnie wymysł. Trininty 2016 - bardzo ładna narta bo czarna i oszczędna. Czy dobra - może i dobra ale po co jak w tych samych pieniądzach można kupić WC SC? Nartę, która jest zdecydowanie mniej zepsuta a do krótkiego skrętu idealna.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...