Skocz do zawartości

Oceń jazdę... po ślaczkach ;)


faf500

Rekomendowane odpowiedzi

Wytykać błędy na podstawie filmiku, to łatwizna, a co jeśli dysponuje się jedynie poszlakami?
Co można powiedzieć dobrego, a co złego, o jeździe, na takiej podstawie? ;)

IMG_0941.JPG

(stok ok 60% nachylenia, nawierzchnia idealna)

 

Jechał..................NIE TRAMWAJARZ :)

To dobrze.

 

Ale też nie na krawędzi.

To źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają te szlaczki. Fajna płynność, regularna częstotliwość skrętu. Film by pokazał, czy przewidywania harpii są słuszne, ale chyba tak, choć podobne ślady potrafi zostawić krótki skręt z przyspieszoną fazą inicjacji i sterowania ze zdjęciem nart z krawędzi  w celu szybkiego przerzucenia na drugą stronę i zwiększenia amplitudy. Tylko podkręcenie wydaje się na to za małe.

 

Ktoś wyśmigał śliczne ślaczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie widać bardzo płynną jazdę po wcześniej przygotowanym stoku, na który spadła świeża kilkucentymetrowa warstwa śniegu i zaczęła stawać się cięższa w południowym słońcu.

W takich warunkach także jazda na krawędzi powoduje wyrywanie znacznych ilości śniegu (szczególnie pod dolną mocno dociążoną nartą) i rozrzucanie go na zewnątrz skrętu.

Jeśli przy okazji narciarz nie dawał rady utrzymać w 100% czystej krawędzi, co w bardziej miękkim śniegu jest dla mnie zrozumiałe, wyrzucał na zewnątrz śniegu jeszcze więcej.

 

Co by nie pisać, po śladzie widać, że narciarz miał wielką frajdę z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok o nachyleniu 60% - inaczej pisząc około 30 stopni. Czyli ściana na czarnej trasie. Mniej więcej Dzikowiec, Gąsienicowa przy krzesłach, najbardziej strome fragmenty Bieńkuli.

W takim miejscu śmig hamujący jest dla większości z nas najlepszym, najskuteczniejszym i najładniejszym rozwiązaniem...

Oczywiście są tacy, co są w stanie pojechać to zakrętami ciętymi. I tym zazdroszczę... :)

Ale i Oni pewnie często jadą taką trasę śmigiem - bo lubią! :)

 

Ja na fotografii widzę bardzo ładny śmig. Rytmiczny, z dużą częstotliwością, symetryczny, z dobrze prowadzoną fazą sterowania - bardzo ładne łuki.

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są tacy, co są w stanie pojechać to zakrętami ciętymi. I tym zazdroszczę... :)
Ale i Oni pewnie często jadą taką trasę śmigiem - bo lubią! :)


Ba, nawet wczoraj takich widziałem, jak trenowali (bardzo) krótki skręt. Zawodnicy, albo kandydaci na "Maestro di Sci".
Robiło wrażenie :)
Ja mimo wszystko pozostanę przy hamującym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...