Skocz do zawartości

Słuchawki do podróży


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić słuchawki do smartfona, mp3. Potrzebuję słuchawek do podróży, na wyjeździe, czasami w domu. Pomyślałem że tu jest wielu dociekliwych ludzi i może ktoś mógłby polecić coś sprawdzonego.

 

Na razie wybrałem Sony MDRZX610

https://saturn.pl/ko...mdrzx610apb-ce7

 

Zalety dla mnie: przewód ze sterowaniem oraz mikrofonem,

programowane sterowanie za pomocą dodatkowej aplikacji

Wady: brak składania

 

Moje preferencje: jak najlepsza jakość dźwięku, nauszne, niewielki rozmiar lub składane,

Dodatkowe bajery mile widziane: mikrofon, sterowanie z przewodu

Cena do 250zł

 

Może coś polecicie sprawdzonego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bajer obniży jakość dźwięku, bo ujmie z wartości komponentów ważnych. Do podróży w ogóle nie patrzyłbym na nauszne, bo te, które zaoferują dobre tłumienie, będą niewygodne w transporcie, a jeśli do uszu dobiegał będzie hałas, to ucierpi jakość dźwięku, choć może nie tyle jakość co nie usłyszysz tego za co płacisz.

Jak szukałem, wybrałem wewnatrzkanałowe Q-Jays z piankami Comply, ale nie ma już chyba tego modelu słuchawek na rynku. Z nausznych niedrogie słuchawki z fajnym dźwiękiem to Creative Aurvana Live! Pierwszą edycję kupiłem za 169 złotych i nie zrobiłem chyba nigdy wcześniej tak opłacalnego zakupu audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję aktywne, które mam. Znacząco obniżają poziom hałasu z zewnątrz (szczególnie polecam do samochodu) nie są oszałamiająco wygodne ale etui w którym się mieszczą nie jest też koszmarnie wielkie. Moim zdaniem świetna relacja ceny (ok 250 zł) do jakości.

 

http://gadzetomania....iem-halasu-test

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kossy Porta Pro świetnie grają, to też bardzo dobra propozycja, ale mają otwartą konstrukcję, co dla mnie dyskwalifikuje je do używania w podróży. Dodatkowo może wystąpić problem z pałąkiem (identyczna konstrukcja jak w AKG k416 P), ponieważ pianki opierające się na głowie mocno się wbijają (mała powierzchnia styku), do tego stopnia, że po kilkunastu minutach musiałem masować głowę.

 

Ogólnie bardzo cenię sobie ciszę, dlatego dla mnie dokanałówki były świetnym rozwiązaniem. Silikonowe końcówki powodowały u mnie swędzenie i nie mogłem uzyskać dobrej izolacji od otoczenia lub gdy izolacja była dobra to przekłamywały dźwięki z zewnątrz, co mi przeszkadzało, co ciekawe głównie przy grze na perkusji. Pianki Comply rozwiązały sprawę i są dla mnie idealnym kompromisem izolacji, przepuszczalności i komfortu, choć trzeba pamiętać, że się zużywają (gąbka staje się miękka, mniej podatna na ugniatanie i gorzej izoluje) i są u nas dość drogie. To, co podoba mi się najbardziej, to że przy takim zestawie mogę w samolocie czy autobusie (w pociągu nie miałem okazji jechać na tyle daleko, by sprawdzić) słuchać muzyki bardzo, bardzo cicho przy zachowaniu słyszalności pełnego spektrum dźwięku.

 

Ze słuchawek nausznych w podróży zrezygnowałem zaraz po zakupie dokanałówek. Wtedy miałem jeszcze wspomniane wyżej AKG k416P, to był zdaje się Twój próg cenowy. One coś tam tłumiły, ale za mało, żeby komfortowo słuchać, tzn. musiałem zbyt mocno odkręcać potencjometr, natomiast w domu były świetne, nie licząc tego pałąka. Po zakupie CAL! próbowałem ich używać w podróży, niestety to nie ten komfort słuchania co w domu.  :)

 

Na pewno warto sprawdzić też propozycję Wieśka, jeśli zależy Ci na nausznych, ale z funkcją NC nie mam żadnego doświadczenia, więc nie potrafię nic podpowiedzieć.

 

MarioJ, jak już przegrzebiesz czeluście internetów, daj znać co wybrałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koss porta pro -grają rewelacyjnie , nieduże , tanie i z wieczystą gwarancją ponoć.

 

Jesli sluchawki do muzyki zrezygnuj z opcji headseta i celuj w "on ear" / "over ear".  Nikt ci w busie nie bedzie przeszkadzal, a co najwazniejsze TY nie bedziesz nikomu przeszkadzal :)

 

JBL Synchros - leza na granicy Twojego budzetu, dobrze poszukasz zostanie na kebaba.

Poszukaj tez cos z Senheisser´a  i AKG przy odrobinie szczescia znajdziesz cos w tym zakresie cenowym.

Mi sie udalo swego czasu AKG K242 HD za 70€ kupic - naprawde swietne, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakz, dzięki za pisanine,

Twoja propozycja Q-Jays za ponad 1000zł (jak dobrze intepretuje) mnie ścieła :-)

ciekawe co masz w domu ?

ja więcej kasy przeznaczam na audio domowe, stacjonarne, bo tak najbardziej lubię słuchać muzy,

auto czy smartfon ma też jakoś dobrze grać, ale tutaj daje sobie ograniczenia cenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sluchawki Audio-Technica ATH-SJ5 lub 55. Te pierwsze raczej nie do dostania i grają trochę lepiej, ale 55 tańsze i jak ktoś lubi z bardziej dynamicznym basem. Dobra izolacja, w miarę lekkie i składane. Jedyny minus to dość mocno cisną uszy, ale można to szybko "naprawić" z pomocą suszarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarioJ, q-jays to połowa tej kwoty, dużo, fakt, ale opinie na head-fi mnie zdecydowanie pchnęły do zakupu. Gdy kupowałem grałem jeszcze sporo na perkusji i bardzo dużo jeździłem komunikacją miejską. Mam je od trzech lat i są niezastąpione. Do tego basik w tych małych pierdkach miażdży system. Oprócz tego są lekkie, wygodne, łatwo się chowa. A w domu nie mam wiele, tylko wspomniane CAL!, które mi zupełności wystarczają, choć były plany na więcej, ale kiedy to wszystko ogarnąć czasowo? :)

 

Edyta:

Właśnie zauważyłem, że te słuchawki wróciły z poczwórną ceną, hehe. Ja mam poprzednią wersję za pinćstówek. :)

Użytkownik bakkz edytował ten post 20 listopad 2015 - 20:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony to polecę słuchawki bluetooth Philipsa. Mi bardzo pasuje ich brzmienie, ale główna zaleta to "bezprzewodowość". Sterowanie oczywiście wbudowane w słuchawki. Każde jakie miałem wytrzymywały na naładowaniu spokojnie 9 godzin a zasięg rewelacyjny. Prawie w ogóle na zewnątrz nie słychać co słucham.
Zaczynałem od tych:
https://saturn.pl/ko...ips-shb-4000-10
Fajne małe, ale się nie składają i poduszki z gąbki. Córcia mi rozwaliła wejście do ładowania to kupiłem te:
http://www.philips.p...tereo-bluetooth
Mega-wygodne, przyjemne skórzane poduszki na uszy i podparcie na głowę, fajnie wyglądają, składają się, do tego jak bateria padnie to można podłączyć kabel. Minus trochę, że przycisk Play/Wybieranie rozmowy jest duży i tworzy całą okrągłą " pokrywkę" słuchawki - łatwo go wcisnąć i do kogoś zadzwonić (wybiera ostatni numer); musiałem wyłączyć tą opcję w smartfonie.
Niestety kiedyś wrzuciłem je do plecaka a na nie pudło z piętnastoma browarami i je uszkodziłem :(
Ostatnio w promocji trafiłem takie:
https://saturn.pl/ko...-shb5500-czarny
Też bardzo fajne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...