Skocz do zawartości

Plecak z systemem reverse


papryczka78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podobno św. Mikołaj, zamiast rózgi, ma mi w tym roku przynieść takowy plecak ;) 

Czy na forum są osoby używające plecaka z takim systemem i czy mogą opisać swe doświadczenia - czy to tylko mało przydatny bajer czy też wygoda w korzystaniu z plecaka? Pytam bo  może powinnam poprosić Mikołaja o przyniesienie czegoś innego a na narty zabierać zwykły plecak wycieczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno św. Mikołaj, zamiast rózgi, ma mi w tym roku przynieść takowy plecak ;)

Czy na forum są osoby używające plecaka z takim systemem i czy mogą opisać swe doświadczenia - czy to tylko mało przydatny bajer czy też wygoda w korzystaniu z plecaka? Pytam bo  może powinnam poprosić Mikołaja o przyniesienie czegoś innego a na narty zabierać zwykły plecak wycieczkowy.

Cześć

Ciekawe - pierwszy raz słyszę o czymś takim choć bardzo dużo czasu spędziłem na nartach z plecakiem. Może by się Rybelkowi przydał. Ona lubi różne bajerki a nigdy nie wiem co jej kupić bo wszystko ma. Czekam na komentarze osób korzystających również.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno św. Mikołaj, zamiast rózgi, ma mi w tym roku przynieść takowy plecak ;)

Czy na forum są osoby używające plecaka z takim systemem i czy mogą opisać swe doświadczenia - czy to tylko mało przydatny bajer czy też wygoda w korzystaniu z plecaka? Pytam bo  może powinnam poprosić Mikołaja o przyniesienie czegoś innego a na narty zabierać zwykły plecak wycieczkowy.

 

Takie plecaki są dość popularne wśród fotografów. Ponieważ bardzo często sięgasz do plecaka  i zmieniasz obiektywy (i inne akcesoria) to jest to wygodne i dobre rozwiązanie. Jak zawsze coś za coś - o wiele gorzej to leży na plecach i ten system nośny nie umywa się do nawet średnich a co dopiero najlepszych. 

 

Kiedyś w Intersportach (albo skiteamach) były takie plecaki

 

http://www.mckinley....ougar-30-w_3054

 

Być może jeszcze są, to chyba najwygodniejszy plecak jaki miałem (a mam ich kilkanaście - parę foto, parę skiturowych i parę trekingowych). Przymierz i zobacz co znaczy wygoda. Przy mniejszych plecakach stosuje się często delikatne systemy nośne (w większych przeważnie robi się samonośne). Te z elementami z aluminium czy plastiku są moim zdaniem dużo wygodniejsze od samonośnych. I jeszcze - nawet bardzo mały plecak aby był dobry musi mieć pas biodrowy i piersiowy z pełną regulacją (także wysokości)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciężko jeździ się na nartach z damską torbą na ramieniu (choćby była nawet od samego Micheala Corsa ;) ), powypychane kieszenie kurtki wkurzają, ściaganie na wyścigi zwykłego plecaka między bramką a kanapą dosyć upierdliwe, to pomyślałam że poproszę Mikołaja o mały zgrabny plecak z tym systemem. Nie jestem fotografem. Do plecaka ma wejść to co każdy narciarz wozi w kieszeniach i na sobie - polar, komórka, butelka z wodą, baton, portfel, klucze, mapki z trasami, itp.

 

Wujot, czyli sam system jest ok, sprawdza się? Chodzi mi głównie o wygodę w przekręcaniu plecaka, czy długo trzeba ćwiczyć? Bo ja mam problem z koordynacją ruchów kiedy trzeba przejść przez bramkę, nie zgubić przy tym rękawic i kijów i jeszcze przekręcić plecak na czas bo jeśli nie zdążę przekręcić plecaka zanim nie uporam się z kijami i rękawicami i usiądę tylko połową czterech liter na kanapie mając plecak na garbie  to zgon ze strachu będzie murowany. A kolejki nie lubię wstrzymywać. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciężko jeździ się na nartach z damską torbą na ramieniu (choćby była nawet od samego Micheala Corsa ;) ), powypychane kieszenie kurtki wkurzają, ściaganie na wyścigi zwykłego plecaka między bramką a kanapą dosyć upierdliwe, to pomyślałam że poproszę Mikołaja o mały zgrabny plecak z tym systemem. Nie jestem fotografem. Do plecaka ma wejść to co każdy narciarz wozi w kieszeniach i na sobie - polar, komórka, butelka z wodą, baton, portfel, klucze, mapki z trasami, itp.

 

Wujot, czyli sam system jest ok, sprawdza się? Chodzi mi głównie o wygodę w przekręcaniu plecaka, czy długo trzeba ćwiczyć? Bo ja mam problem z koordynacją ruchów kiedy trzeba przejść przez bramkę, nie zgubić przy tym rękawic i kijów i jeszcze przekręcić plecak na czas bo jeśli nie zdążę przekręcić plecaka zanim nie uporam się z kijami i rękawicami i usiądę tylko połową czterech liter na kanapie mając plecak na garbie  to zgon ze strachu będzie murowany. A kolejki nie lubię wstrzymywać. -_-

 

 

 Przekręca się jednym ruchem bezproblemowo. Jeszcze raz napiszę - do całodziennej  jazdy na nartach gdzie oczekuję plecaka, że leży idealnie na plecach niezależnie od wypełnienia moim zdaniem nadaje się słabo. Ale jeśli ma leżeć gdzieś obok wyciągu to spoko. :D

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciężko jeździ się na nartach z damską torbą na ramieniu (choćby była nawet od samego Micheala Corsa ;) ), powypychane kieszenie kurtki wkurzają, ściaganie na wyścigi zwykłego plecaka między bramką a kanapą dosyć upierdliwe, to pomyślałam że poproszę Mikołaja o mały zgrabny plecak z tym systemem. Nie jestem fotografem. Do plecaka ma wejść to co każdy narciarz wozi w kieszeniach i na sobie - polar, komórka, butelka z wodą, baton, portfel, klucze, mapki z trasami, itp.

 

Wujot, czyli sam system jest ok, sprawdza się? Chodzi mi głównie o wygodę w przekręcaniu plecaka, czy długo trzeba ćwiczyć? Bo ja mam problem z koordynacją ruchów kiedy trzeba przejść przez bramkę, nie zgubić przy tym rękawic i kijów i jeszcze przekręcić plecak na czas bo jeśli nie zdążę przekręcić plecaka zanim nie uporam się z kijami i rękawicami i usiądę tylko połową czterech liter na kanapie mając plecak na garbie  to zgon ze strachu będzie murowany. A kolejki nie lubię wstrzymywać. -_-

Córka ma pierwszy model z Decathlonu. Zalety to specyficzny, odwrócony kształt, Sztywna klapka z kieszenią siatkową wewnątrz, otwierasz i drobiazgi masz na wierzchu. Dostęp z boku, bo kiedy plecak przekręcony to klapka jest pod brodą. Dostęp boczny pomyślano dla osoby praworęcznej.

Tył plecaka sztywny to dodatkowa ochrona pleców. Obracanie to dwa ruchy: ciągniesz za zapinkę na lewej piersi,  lewą ręką, kije w prawej,  zwalnia się lewa szelka i poluźnia pas biodrowy, lewa ręka za zaczep po prawej przy pasie biodrowym i do przodu. 2-3 sekundy,  wszystko w w rękawicach.

Teraz w Decathlonie maja Reverse FR 500 ten plecak ma pas biodrowy poluźniony w chwilo odpięcia, czego nie widać na filmiku.

Zalety tego modelu nie ograniczają się do systemu reverse ale zaletą jest  kształt,  rozmieszczenie kieszeni i system dostępu. Nie trzeba go przekręcać, żeby siedzieć na krześle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plecaku narciarskim najważniejsze jest by mieściły się w nim buty narciarskie :)

Wystarczy niewielka konieczność ich przeniesienia i będzie tylko przeszkadzał.

 

Dla mnie to jednak plecak na buty a nie narciarski. :D

 

Pod pojęciem "narciarski" stricte to powinien być plecak skiturowo-freeridowy. A tutaj jest to plecak "ośrodkowy". Ale można byłoby jednak sformułować oczekiwania np dobre przyleganie do sylwetki, objętość do 20 l, płaski (aby nie trzeba było go ściągać na krzesełku). Uważam, że wielkim plusem byłyby sztywne plecy (jak w tym Coguarze co był zlinkowany przez mnie na początku). Łatwo dostępne kieszenie tak aby kumpel mógł łatwo coś nam z niego wyciągnąć.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...