Skocz do zawartości

używane butki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy. Mam 16 lat i jezdze od 4 roku życia tak więc już troche czasu (jednak zdażały się przerwy raz nawet 3 letnia) jednak według skali to moje umiejetnosci sa 6/7 tzn. jazda na krawedziach według byłego sportowca ( jazda na tyczkach) mam technikę bardzo dobrą. Sare buty w tym sezonie są już za małe, więc przyszedł czas na zakup nowych. Na nówki mnie nie stać (mogę wydać max 500 zł). Znalazłem takie:
http://skirace.pl/35...x-plus-man.html
http://skirace.pl/36...ker-90-man.html
http://skirace.pl/17...rt-100-man.htmlale tych to chyba mojego rozmiaru nie ma
Nie przymierzałem ich jeszcze bo obok mojego miasta (Zamość) to nic nie ma, trzeba kilka godzin jechać.
Może polecicie inne? I co sądzicie o tych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je przymierzał na miejscu tylko chcę poznać waszą opinię na ich temat, jeśli okażą się niewarte zachodu to nie będę jechał 3 godzin. Rozmiar stopy prawej to 26,5 cm lewej 26,8 cm waga 70 kg. Jedak chciałbym buty troche większe bo stopa mi jeszcze rośnie. I co mogło się dziać z tymi butami? Dlaczego byś ich nie brał? Takie coś znalazłem na tej stronie: Duża część naszej oferty to sprzęt używany , który importujemy bezpośrednio z austriackich centrów testowych, zawsze z najnowszych kolekcji oraz w bardzo dobrej kondycji technicznej Wszystkie sprzedawane przez nas produkty używane są poddawane pełnej obsłudze serwisowej , która polega na dezynfekcji butów narciarskich specjalistycznymi środkami szwajcarskiej firmy Montana , przeglądzie oraz konserwacji wiązań narciarskich , całkowitym serwisie nart oraz desek snowboardowych - pełna regeneracja ślizgu , nowa struktura , ostrzenie krawędzi bocznych , tuning krawędzi bocznej i dolnej oraz smarowanie - prace wykonywane są na jedynej w Polsce profesjonalnej maszynie marki Wintersteiger Discovery - patrz dział Serwis

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2015 - 20:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi się wybrać, możesz przy okazji podjechać do Rzeszowa i tam poprzymierzać. Im więcej mierzysz tym lepiej. Flex w podanych butach OK. Jeżeli nie ma wyklepanych botków albo smrodu albo nadmiernie zużytych podeszw, to możesz brać :) Generalnie, to powinny pasować według tej instrukcji. Nie ma ogólnych przeciwwskazań do konkretnych modelów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoogluj sobie :) Chodzi po prostu o to, żeby dużo mierzyć i mieć ogólny "obraz" tego, jak but może pasować (czyli mierz też nowe); bo jak zmierzysz te 3 modele to jest duże prawdopodobieństwo, że nie znajdziesz dobrego dopasowania. Jak zmierzysz wszystkie, to na pewno znajdziesz te najlepsze- do tego trzeba dążyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi się wybrać, możesz przy okazji podjechać do Rzeszowa i tam poprzymierzać. Im więcej mierzysz tym lepiej. Flex w podanych butach OK. Jeżeli nie ma wyklepanych botków albo smrodu albo nadmiernie zużytych podeszw, to możesz brać :) Generalnie, to powinny pasować według tej instrukcji. Nie ma ogólnych przeciwwskazań do konkretnych modelów.

witam,

na wyklepane botki i smrodek jest sposób . . .

co do założyciela tematu - koniecznie przeczytaj wątek  podany przez Piotra. 

Ps. ostatnio na giełdzie na Elizówce widziałem sporą wystawkę sprzętu narciarskiego (butów było sporo) - może tam zerknij. 

ps2. Jaką masz dokładną długość stopy - bo ja chyba będę sprzedawał swoje Langi (ja mam dokładnie długość 265mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sposób na wyklepane botki? Śmierdzieć raczej nie powinny. Do elizówki raczej nie pojadę bo jeśli to jest giełda taka jak myślę to trzeba się znać na cenach i modelach butów, a ja takowej nie posiadam. A dokładną długość podałem we wcześniejszym poście. A gdzie Pan mieszka? I jaki dokładnie to jest model butów, przez jaki okres były eksploatowane? Jeszcze znalazłem takie: http://skirace.pl/17...fit-90-man.html Tylko trochę boję się tych 2 klamr. Czy to nie za mało, czy to bedzie trzykać wszystko? (Tak wiem że to skorupa powinna trzymać a klamry ją tylko domykać) I co powiecie o tych co podałem wcześniej atomic waymaker? Bo tu też tylko 3 klamry.

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2015 - 20:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem takie:
http://skirace.pl/17...fit-90-man.html
Tylko trochę boję się tych 2 klamr. Czy to nie za mało, czy to bedzie trzykać wszystko? (Tak wiem że to skorupa powinna trzymać a klamry ją tylko domykać) I co powiecie o tych co podałem wcześniej atomic waymaker? Bo tu też tylko 3 klamry.

Nie powinno być z tym kłopotów.

 

Racja, przypomniałem sobie :D na wyklepane i śmierdzące butki- pranie, bez wirowania :D ale szczegółów nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie te atomici hawx plusy mi się najbardziej podobają ze względu na flex 100, szerokość 100mm oraz 4 klamry, ale nigdzie nie mogę znaleźć o tym butku danych. Bojeę się czy przypadkiem nie są to butki niekatologowe. Ktoś coś o nich wie? Byłbym ogromnie wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam kupiłem niedawno buty atomic hawx plus (praktycznie to samo co hawx 1.0 flex 100) niestety używane. Przeczytałem, że mają one termofrmowalne botki, które mogą się też dopasować poprzez ciepło stopy. I tu moje pytanie czy jeśli są to buty używane (nie wygrzewane dodatkowo) to czy mogę je termoformować i czy to by cokolwiek dało? I czy jest jakiś domowy sposób na wygrzanie ich, jeśli tak to jaki? I jak je dopasować? Wygrzać włożyć do skorupy wsadzić stope i zapiąć klamry? A jak nie ma to gdzie można by to było zrobić, w jakimś serwisie? I jaka by była tego cena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać,  dlaczego tych pytań nie skierujesz do  sprzedawcy którego sam wybrałeś, sprzedaż butów narciarskich to nie sprzedaż jarzyn na placu tylko sprzedaż sprzętu technicznego z kilkoma celami do spełnienia. Domowego sposobu nie muszą Ci podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skierowałem ich do sprzedawcy bo:
1. jak kupowałem nie wiedziałem że mają termoformowalne botki
2. Widziałem tam tylko piekarnik do headów
3. Jakbym chciał teraz termoformować u nich to musiałbym znowu 3 godziny jechać a wyjazd na narty już w sobotę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skierowałem ich do sprzedawcy bo:
1. jak kupowałem nie wiedziałem że mają termoformowalne botki
2. Widziałem tam tylko piekarnik do headów
3. Jakbym chciał teraz termoformować u nich to musiałbym znowu 3 godziny jechać a wyjazd na narty już w sobotę

nie mam Atomica ale mam też termoformowalne botki Tecnica...

po kilu chwilach googlowania trafiłem na dokładny opis procesu formowania..

w moim przypadku temperatura 80 stopni i wygrzewanie buta chyba 14 minut ( nie pamiętam już dokładnie )

potem obłożyłem sobie stopę w newralgicznych miejscach kawałkami poskładanej gazy tak by np na kostce i grzbiecie stopy zostało ciut więcej miejsca...

Botki do skorup... potem obklejona :-) noga... i 20 minut aż ostygnie...

w efekcie są b.dobrze dopasowane..

 

Piekarniiki dla poszczególnych firm są identyczne, rożni się tylko temp ... jedne mogą wymagać 70 stopni inne 90.

jeśli masz piekarnik kuchenny z termoobiegiem w którym możesz ustawić temperaturę w potrzebnym zakresie temperatur, możesz to zrobić sam...  Wcześniej jednak nalezy się dowiedzieć jaka temperatura i czas jest wymagany przy Twoich butach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno buty atomic hawx plus (praktycznie to samo co hawx 1.0 flex 100) niestety używane. Przeczytałem, że mają one termofrmowalne botki, które mogą się też dopasować poprzez ciepło stopy. I tu moje pytanie czy jeśli są to buty używane (nie wygrzewane dodatkowo) to czy mogę je termoformować i czy to by cokolwiek dało? I czy jest jakiś domowy sposób na wygrzanie ich, jeśli tak to jaki? I jak je dopasować? Wygrzać włożyć do skorupy wsadzić stope i zapiąć klamry? A jak nie ma to gdzie można by to było zrobić, w jakimś serwisie? I jaka by była tego cena?

W jakim celu chcesz je wygrzewać?

Są niewygodne?

Wygrzewanie botków ma sens tylko jeśli gdzieś "ciśnie"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skierowałem ich do sprzedawcy bo:
1. jak kupowałem nie wiedziałem że mają termoformowalne botki
2. Widziałem tam tylko piekarnik do headów
3. Jakbym chciał teraz termoformować u nich to musiałbym znowu 3 godziny jechać a wyjazd na narty już w sobotę

To być może straciłeś darmową taką operację przy zakupie.

Termoformowanie nie jest takie proste jak napisano powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie botków ma sens tylko jeśli gdzieś "ciśnie"

 

Nie tylko. Poniewaz na skutek podgrzania, tworzywo, z ktorego zrobiony jest botek nieco pecznieje, to jest w stanie wypelnic niepotrzebne luzy (oczywiscie, jesli nie sa za duze). Nie wiem na ile to dziala w tym konkretnym modelu, ale tak bylo w moich butach skiturowych, ktore sam wygrzewalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysponujesz suszarką do włosów to bez problemu uformujesz botek. Wystarczy włożyć ją do buta, uruchomić, podgrzewać botek z wyczuciem kilka minut i zapiąć na nodze celem dopasowania. To samo powtórz z drugim i po temacie. Tylko pilnuj żeby za bardzo nie przysmażyć materiału w botku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno buty atomic hawx plus (praktycznie to samo co hawx 1.0 flex 100) niestety używane. Przeczytałem, że mają one termofrmowalne botki, które mogą się też dopasować poprzez ciepło stopy. I tu moje pytanie czy jeśli są to buty używane (nie wygrzewane dodatkowo) to czy mogę je termoformować i czy to by cokolwiek dało? I czy jest jakiś domowy sposób na wygrzanie ich, jeśli tak to jaki? I jak je dopasować? Wygrzać włożyć do skorupy wsadzić stope i zapiąć klamry? A jak nie ma to gdzie można by to było zrobić, w jakimś serwisie? I jaka by była tego cena?

 

Dzień dobry,

 

Kupiłam niedawno buty Atomic damskie z systemem Memory Fit. Na stronie Atomic znalazłam instrukcję termoformowania tego systemu (a z tego, co pamiętam Hawxy też są tak samo formowalne) - sama skorupa na 5 min do 117 st.C, potem wkładasz do niej botka, wkładasz stopy i stoisz tak kilka minut.

Ja miałam za darmo formowane, ale w paru sklepach proponowali mi za 50-60 zł (para).

 

Jedno mi tylko trochę serwisant zepsuł  - klamry powinny być zapięte jak najluźniej, a on dopiął górne ciaśniej, czego nie zauważyłam od razu. W efekcie skorupa rozciągnęła się i musiałam przestawić klamry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy miałeś na nogach już te buciki i odczuwałeś jakiś dyskomfort ?. Jeżeli są wygodne a pięta jest dobrze trzymana to nie ma potrzeby  wygrzewania w piecu. Wygrzewać można max do trzech razy potem pianka z jakiej jest wykonany botek twardnieje i może być mało przyjemnie.

Botek można też wygrzewać na nodze powinien się dobrze ułożyć.

 

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...