Skocz do zawartości

doradcy sklepowi - typowe błedy


snowrider

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie moja paczka zbiera sie do wyjazdu na lodowiec, no i jak to przed wyjazdem przechwalanie sie nowym sprzetem, gadki o serwisie i takie tam calkiem typowe przedwyjazdowe opowiesci.

I to juz ktorys raz zauwazam pewna regula doradcow sklepowych : Narty za krotkie... a buty za duze...

O co kaman? jak mowi 15 letni syn kolegi

Generalnie tyczy sie to duzych sklepow, malych specjalistycznych jest w 3city malo i tez nielatwo tam cos kupic...

Czy to jest jakas zasada czy moze moja fobia lub inny przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty za krótkie bo teraz jest moda/ trend na narty dłuższe. Jedną rzecz jesteśmy w stanie jakoś wytłumaczyć, ale o co chodzi w za dużych butach to nie mam pojęcia :P

Najwyraźniej panowie sprzedawcy czegoś się dowiedzieli, swoją drogą szkoda że tak od początku nie sprzedawali, dopasowanie butów od lat się nie zmieniło, z przyczyn czysto technologicznych stało się tylko łatwiejsze. Sprzedawca najczęściej patrząc Ci głęboko w oczy widzi twoją kasę i łga ile wlezie żeby osiągnąć sprzedaż. Stań na dłużej  w wolnym czasie i posłuchaj jak cudownie przeistacza się sprzęt podczas pytań różnych kupujących. ;) Dodam ten sam sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie doświadczenia ze sprzedającymi, ale ja mam całkiem dobre. Wiadome jest to że jego głównym celem jest maksymalizacja sprzedaży, ale większość sprzedających których spotkałem znało się na tym co robią (znali się na sporcie, nie zawsze na sprzedaży). Myślę, ze coraz wiećej sklepów zatrudnia profesjonalistów bo to jedyny sposób gdzie mogą mieć przewagę nad sklepami w internecie (profesjonalne doradztwo face-to-face) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko tak można jeszcze coś sprzedać, jest jeszcze inna sprawa źle skonfigurowany sprzęt może być przyczyną poważnych zdarzeń co może zaowocować procesami. To nie warzywa,(przepraszam sprzedawców warzyw tam serce pewnie też trzeba mieć)  marża spora na sprzęt zawiera również potężne doradztwo idące czasem w godziny, (zwłaszcza buty) dlatego internetowi i wielkopowiezrchniowi sprzedawcy  to "elita" w branży. Znam kilka "znakomitych" firm odbarczających buty na odległość, (czyli klient zaznacza gdzie,  oni wiedzą ile) ;) sprzedających narty z montażem i regulacją wiązań bez buta klienta. Gratulacja dla sprzedających i kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku a kiedy ostatnio kupowałeś sprzęt w Polsce :) ?? W Austrii pewnie tak jest jak mówisz, a w Polsce w sieciowym sklepie sprzedaje jednedo dnia rowery, drugiego kostiumy kąpielowe a trzeciego narty. Nie ma na ogół pojęcia o niczym co sprzedaje, jedynie to co mu naopowiadali na szkoleniu, jeżeli takowe przeszedł. Poza tym jednak chyba regułą jest że w  sieciówkach kupują sprzet początkujący lub nie pasjonaci, więc m,opżna im wcisnąć wszyst6ko. Najlepsze zakupy robi się jednak w sklepach specjalistycznych, gdzie pracują przynajmniej praktycy, o ile nie fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale kiedyś był jakiś chyba przymus zakupu całej rozmiarówki nart. Widziałem i słyszałem mierząc buty jak w specjalistycznym  sklepie oczywiście ologowany marką doradca,  z poważną nartą,  sprzedażną ekwilibrystykę wykonywał, patrzyłem dłuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobrym sklepie (czytaj specjalistycznym) nie będziesz miał takiego problemu
... w sieciówkach już tak
w tych pierwszych, kupują ludzie (co do zasady) świadomi , widzący czego chcą
w tych drugich, klientami są ludzie zaczynający swą przygodę z narciarstwem
... wsadź takiej osobie na nogi , prawidłowo dobrane buty
jak już założy, to będą dobre (oby, ale samo zakładanie to już koszmar
a to przecież tzw. pierwszy kontakt , czyli najważniejszy ... plus coś jeszcze
pokaż mi w sieciówce sprzedawcę, który da klientowi założyć but , stojąc ... wszyscy, sadzają ich na czymkolwiek
a przecież buty narciarskie najłatwiej zakłada się i zdejmuje , na stojąco ... inaczej to katorga
... a jak gość ma numerek większe to i luźniej i łatwiej
do tego siedzi a ktoś przy nim biega ... gość
na stoku dopiero jest real ...

jarek

Użytkownik jark edytował ten post 02 listopad 2014 - 08:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem narty w Intersport. Prosiłem sprzedawcę o wskazanie mi odpowiedniej do mojego wzrostu dł. narty (bardzo długo jeździłem na nartach prostych, dlatego nic nie wiedziałem carvingowych). Mam 175cm polecił mi narty 160cm. Na forum potwierdziły się moje wątpliwości zrodzone już w czasie jazdy na stoku, że narty są za krótkie. Bywam od czasu do czasu w tym sklepie. Zazwyczaj po krótkiej rozmowie pytam mimochodem sprzedawców czy np. grają w tenisa (jeśli coś tam ze sprzętu kupuję), albo czy sami jeżdżą na nartach? Nigdy. To nie było jeden raz. Skąd oni ich biorą? Naprawdę, nic tendencyjnie nie zmyślam. (bywam w sklepie Intersport w Białymstoku) Pozdro.  

 

Jeszcze dodam, iż wszelkie parametry techniczne sprzętu sypią z głowy - widać szkolenia teoretyczne odbyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahu, dlaczego - "dziwne"?  Prawdopodobnie będę jeździł podobnie na obu długościach. Pewnie jakoś tam pojadę na większości nart niezależnie od ich długości. Myślę jednak, że są tacy co wiedzą więcej ode mnie i mogą mi doradzić jaka długość jest dla mnie najbardziej odpowiednia. Zwłaszcza, że moje doświadczenie na tym typie nart jest b. niewielkie (3 sezony) i ciągle ich nie "czuję". Stąd moje wątpliwości. Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz mnie nieźle zakręciłeś! Właśnie kierując się poradami z forum jestem tuż przed zakupem dłuższych (170cm) - no i co ja mam zrobić?!!!

Jest gdzieś Twój wątek? Nikt Ci nie doradzał długości 180 i promieniu 18-20 m? Przy przejściu ze starej techniki na takiej geometrii bys się dobrze czuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...