Skocz do zawartości

Tomal przed i po szkoleniu


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj chyba coś ściemniasz .Jak są a są bo sam to widzę proszę wytknij gdzie co i jak jest żle 

 

Każdy ma coś do poprawienia w technice,łącznie z zawodnikami PS, każdy na miare swoich możliwości i potrzeb.

Napisałem wcześniej ,że kontrolujesz swoją jazde, co widać na slalomie,że dajesz rade i potrafisz jechać skretem wymuszonym.

 

 Ale w sensie sportowym nie utrzymałeś ani jednego skrętu i trzeba nad tym popracować. (slalom)

 

Te narty które masz są do tego wystarczająco dobre.

 

Ps.Jazda w puchu też pomoże :D (czucie i miękkość jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abolutnie nie zmieniaj nart,

 

Najpierw TECHNIKA potem narty :) 

 

Spokojnie z tymi absolutami.

Jeżeli to były pierwsze przejazdy GS, a narciarz jest 8 to przyrosty mogły być "geometryczne" i sam powinien wiedzieć co dla niego lepsze i czego ewentualnie spróbować. Plus szkolący coach. 

Jeżeli nie "walczy" w jakichkolwiek czasówkach to technikę może poprawiać "na czymkolwiek".

Ale narta jest mocno średnia, również do jazdy cywilnej.

Chyba, że znowu występuje "efekt skali".

 

Pozdrawiam,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba coś ściemniasz .Jak są a są bo sam to widzę proszę wytknij gdzie co i jak jest żle 

 

Uwag jest mnóstwo, ale nie o to chodzi.

Piszesz, że to były pierwsze przejazdy, a tu cudów nie ma, trzeba wyjeździć i wytrenować tyle ile trzeba i inaczej się nie da.

Z wyjątkiem ewentualnych wyjątków od reguły, z dowolnej jazdy gdzie "wszystko wychodzi" wsiadasz na tyczki i robi się inaczej.

Szczególnie jak masz "wyobrażenie" jak to powinno być lepiej, jak widzisz jak jeżdżą inni, jak masz trenera który Cie koryguje.

Dlatego też uważam, że nie ma sensu w tym przypadku robić wytknięć, miałeś kolejne treningi, co trzeba powinieneś usłyszeć na żywo.

Na pierwszy raz było sprawnie i po torze.

Jeżeli masz, będziesz miał coś nowego i świeżego to być może będzie się nad czym postawić  ;)

 

Powodzenia i pozdrowienia :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma coś do poprawienia w technice,łącznie z zawodnikami PS, każdy na miare swoich możliwości i potrzeb.

Napisałem wcześniej ,że kontrolujesz swoją jazde, co widać na slalomie,że dajesz rade i potrafisz jechać skretem wymuszonym.

 

 Ale w sensie sportowym nie utrzymałeś ani jednego skrętu i trzeba nad tym popracować. (slalom)

 

Te narty które masz są do tego wystarczająco dobre.

 

Ps.Jazda w puchu też pomoże :D (czucie i miękkość jazdy)

Hej Wort .Slalom ? wiadomo że  trzeba tłuc te bramki aż do znudzenia , ja chciałem spróbować i spróbowałem i wiem że jest to całkowicie inna jazda niż po pustym szerokim stoku i nie istnieje coś takiego jak  a np teraz sobie pojadę tu lub tu .Jako że jazdę na krawędzi mam jako tako opanowaną to bramki i tak zweryfikowały że jednak jest jeszcze nad czym pracować .Zapominałem np o głowie że ma patrzeć na dolną nartę o rękach które maja zamykać skręt

 

PS Jazde w puchu lubię coraz bardziej , pomaga na NW i odciążenie nart

 

pozdrowienia serdeczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rozwinięcie.

 

Pozdrawiam,

Proszę .Tu jest wszystko fajnie pokazane to co Tadziu mi do łba nakładł 

 

Co mnie jeszcze interesuje to 1.06 sek tzw odpadanie od stoku , narty jeszcze w skręcie są a ciałem rzucasz się w dól na stok ,trudne bo przez chwilę jedzie się na górnej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę .Tu jest wszystko fajnie pokazane to co Tadziu mi do łba nakładł 

 

 

 

 

Jesteśmy na GS, myślałem, że mówisz o SL.

Niemniej...to jest długich kilkanaście minut, a mamy już jutro  ;)

Mi chodzi tylko o głowę patrząca na dolna nartę. W dwóch słowach ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na GS, myślałem, że mówisz o SL.

Niemniej...to jest długich kilkanaście minut, a mamy już jutro  ;)

Mi chodzi tylko o głowę patrząca na dolna nartę. W dwóch słowach ?

 

Pozdrawiam,

 

Skręt w lewo tak więc głowa skierowana jest na nartę prawą która jest nartą zewn., wzrok patrzy daleko nie pod narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tymi absolutami.

Jeżeli to były pierwsze przejazdy GS, a narciarz jest 8 to przyrosty mogły być "geometryczne" i sam powinien wiedzieć co dla niego lepsze i czego ewentualnie spróbować. Plus szkolący coach. 

Jeżeli nie "walczy" w jakichkolwiek czasówkach to technikę może poprawiać "na czymkolwiek".

Ale narta jest mocno średnia, również do jazdy cywilnej.

Chyba, że znowu występuje "efekt skali".

 

Pozdrawiam,

 

Pozdrawiam,

Napisałem przekornie,bo zauważyłem tendencje do wyolbrzymiania znaczenia nart w jeżdzie,

teraz to tylko "Fisówki" się liczą. :D

Ostatnio na stoku widziałem wielu  takich na sl fis, a moim zdaniem powinni jeżdzić na nartach co najwyżej dla średniozaawansowanych.

Dawniej ważne było żeby jeżdzić na czarnych, byle jak ale na czarnych,

Teraz na czarnych i koniecznie na Fisówkach ;)  :D, chociaż dalej byle jak.

 

Młodzi zawodnicy najpierw jeżdzą na tzw. przejściówkach nartach o budowie podobnej do kom.

ale o bardziej przyjaznym taliowaniu i fleksie ,dopiero po opanowaniu techniki mogą się przesiąść na kom.

 

Po prostu techniki łatwiej się nauczyć jadąc troche wolniej :)

 

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Coś zaczynasz łapać. Brawo!!!

Pozdro

tomal należą ci się moje gorące podziękowania, podbudowałeś mnie za co bardzo ci dziękuję. 

Oglądając co zamieszczasz i czytając co piszesz uświadomiłeś mi że zbyt krytycznie i zbyt nisko sam siebie oceniałem.

Doszedłem teraz do wniosku że spokojnie powinienem dać sobie minimum mocną 7-kę, zresztą moja pierwsza samoocena taką właśnie była, potem dopiero zredukowałem ją do 6-ki a że jestem względem siebie narciarza krytyczny to przy tej mojej 6-ce na razie pozostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...