Skocz do zawartości

narty a zerwana torebka stawowa


artur_g

Rekomendowane odpowiedzi

15 lat temu zerwałem torebke stawową stawu skokowego. Wtedy sprawę pokpiłem i nie zdecydowałem sie na rehabilitację. Po pół roku nie odczuwałem juz zbytnio skutków tamtej kontuzji. Mogłem biegać, grać w piłke nożną, jeżdzic na rolkach i rowerze, nie miłem wielkich uciażliwości jedynie pływanie było ciagle uciazliwe. Sytuacja zmieniła się gdy zainteresowałem się narciarstwem. Pomijając ból w kostce podczas wkładania buta, odczuwam obecnie ból podczas maksymalnego zgiecia w kostce/ugiecia kolana (w zasadzie głównie podczas ćwiczeń przedsezonowych). Ostatnio zauważyłem, że kontuzja spowodowała ograniczenie ruchu w kostce. Kolano kontuzjowanej kostki wychla się ca. 2 cm mniej.

Pytania:

1. Czy mieliscie podobne dolegliwości i czy przeszkadzzało to Wam w jeździe ?

2. Czy w waszej ocenie ograniczenie ruchu kostki ogranicza możliwość prawidłowej technicznie jazdy?

3. Czy warto po 15 latach zdecydowac sie na rehabilitacje?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu zerwałem torebke stawową stawu skokowego. Wtedy sprawę pokpiłem i nie zdecydowałem sie na rehabilitację. Po pół roku nie odczuwałem juz zbytnio skutków tamtej kontuzji. Mogłem biegać, grać w piłke nożną, jeżdzic na rolkach i rowerze, nie miłem wielkich uciażliwości jedynie pływanie było ciagle uciazliwe. Sytuacja zmieniła się gdy zainteresowałem się narciarstwem. Pomijając ból w kostce podczas wkładania buta, odczuwam obecnie ból podczas maksymalnego zgiecia w kostce/ugiecia kolana (w zasadzie głównie podczas ćwiczeń przedsezonowych). Ostatnio zauważyłem, że kontuzja spowodowała ograniczenie ruchu w kostce. Kolano kontuzjowanej kostki wychla się ca. 2 cm mniej.

Pytania:

1. Czy mieliscie podobne dolegliwości i czy przeszkadzzało to Wam w jeździe ?

2. Czy w waszej ocenie ograniczenie ruchu kostki ogranicza możliwość prawidłowej technicznie jazdy?

3. Czy warto po 15 latach zdecydowac sie na rehabilitacje?

Pzdr

to co piszesz, nie ma sensu - poniewaz obecne  problemy nie sa spowodowane poprzednim "zerwaniem"  torebki.

wyglada to na cos zupelnie innego - ale najpierw rada - zamiast sie tutaj bawic w zgadywanke, idz do ortopedy, ktory sie interesuje problemami stop i sie dowiedz, co sie faktycznie dzieje...

 

chociaz ostatnio ogladalem prace czolowego eksperta krajowego w pewnej dziedzinie……………..., nie dokoncze , bo i po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat temu zerwałem torebke stawową stawu skokowego. Wtedy sprawę pokpiłem i nie zdecydowałem sie na rehabilitację. Po pół roku nie odczuwałem juz zbytnio skutków tamtej kontuzji. Mogłem biegać, grać w piłke nożną, jeżdzic na rolkach i rowerze, nie miłem wielkich uciażliwości jedynie pływanie było ciagle uciazliwe. Sytuacja zmieniła się gdy zainteresowałem się narciarstwem. Pomijając ból w kostce podczas wkładania buta, odczuwam obecnie ból podczas maksymalnego zgiecia w kostce/ugiecia kolana (w zasadzie głównie podczas ćwiczeń przedsezonowych). Ostatnio zauważyłem, że kontuzja spowodowała ograniczenie ruchu w kostce. Kolano kontuzjowanej kostki wychla się ca. 2 cm mniej.

Pytania:

1. Czy mieliscie podobne dolegliwości i czy przeszkadzzało to Wam w jeździe ?

2. Czy w waszej ocenie ograniczenie ruchu kostki ogranicza możliwość prawidłowej technicznie jazdy?

3. Czy warto po 15 latach zdecydowac sie na rehabilitacje?

Pzdr

 

 

Fajny post. Odzyskałem humor.  Kolego możesz rozwinąć temat zginania/ uginania w kostce i wychylania się kolana?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny post. Odzyskałem humor.  Kolego możesz rozwinąć temat zginania/ uginania w kostce i wychylania się kolana?  

Nie wiem co tu fajnego i zabawnego. Nie pisałem o zgięciu/ugięciu w kostce, tylko o zgięciu w kostce/ugieciu kolana. Rozwinięcie: podczas wykonania przysiadu kolana nie sa równoległe, jedno wychyla sie bardziej w płaszczyźnie pionowej. Zakładałem, że to jest to spowodowane ograniczoną mozliwością ruchu kosci piszczelowej w stawie skokowym

 

to co piszesz, nie ma sensu - poniewaz obecne  problemy nie sa spowodowane poprzednim "zerwaniem"  torebki.

wyglada to na cos zupelnie innego - ale najpierw rada - zamiast sie tutaj bawic w zgadywanke, idz do ortopedy, ktory sie interesuje problemami stop i sie dowiedz, co sie faktycznie dzieje...

 

chociaz ostatnio ogladalem prace czolowego eksperta krajowego w pewnej dziedzinie……………..., nie dokoncze , bo i po co

nie mam pewności, czy te dolegliwości są pochodną kontuzji sprzed 15 lat, ale ból w kostce jest i dotyczy tej samej kostki . Tak jak pisałem w pierwszym poście zauważyłem to niedawno,  a że  innych kontuzji nie miałem więc zakładałem, że to skutek tamtego urazu. Co do porad i zgadywania, to widziałem tu na forum porady na znaczne powazniejsze dolegliwości, konsekwencje złamań i nie tylko, więc sadziłem, że i w takim temacie znajdą się osoby mogące służyć radą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu fajnego i zabawnego. Nie pisałem o zgięciu/ugięciu w kostce, tylko o zgięciu w kostce/ugieciu kolana. Rozwinięcie: podczas wykonania przysiadu kolana nie sa równoległe, jedno wychyla sie bardziej w płaszczyźnie pionowej. Zakładałem, że to jest to spowodowane ograniczoną mozliwością ruchu kosci piszczelowej w stawie skokowym

 

nie mam pewności, czy te dolegliwości są pochodną kontuzji sprzed 15 lat, ale ból w kostce jest i dotyczy tej samej kostki . Tak jak pisałem w pierwszym poście zauważyłem to niedawno,  a że  innych kontuzji nie miałem więc zakładałem, że to skutek tamtego urazu. Co do porad i zgadywania, to widziałem tu na forum porady na znaczne powazniejsze dolegliwości, konsekwencje złamań i nie tylko, więc sadziłem, że i w takim temacie znajdą się osoby mogące służyć radą.

Pzdr

Kolego równoległe to mogą być uda, albo podudzia. To że podczas przysiadu nie są równoległe może być spowodowane wieloma czynnikami. Teraz jak masz problemy ze stawami to najpierw zrób diagnostykę, potem znając wynik możesz szukać pomocy. W innym wypadku nikt nic Tobie konkretnego nie napisze. Raczej to będzie zgaduj zgadula.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby znaleść dobrą radę, zdiagnozować Twoj problem, nie wystarczy tylko zdawkowy opis dolegliwości. Nie sadze, zeby to byl problem stawu skokowego, ale kto wie ? Można byłoby sprobowac ocenić na podstawie filmu na którym wykonujesz przysiad, chodzisz, itp.... aczkolwiek to i tak nie da pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja miałem otwarte zwichnięcie stawu skokowego czyli z rozerwaną torebką jak i skórą.

Zeszyli mi to, włożyli w szyne na ok. 2 tygodnie. Potem zdjęli szwy. (Szyne sam zdjąłem 2/3 dni wcześniej)

i oczywiście nawet nie zalecili "niepotrzebnej" rechabilitacji. Zakres ruchu zmalał tragicznie. Nie dało się nawet chodzić  a o włożeniu buta narciarskiego można było pomarzyć. Nie chodziłem nigdzie na rechabilitacje ale przez jakieś 2 tygodnie ruszałem tą kostką po min. 6h dziennie, próbując zwiększyć zakres ruchu. Póżniej już zacząłem normalnie chodzić a ćwiczenia były rzadsze. Po jakiś 2 mies od urazu, pojechałem na narty, trochę coś pobolewało ale nie było specjalnego problemu. Póżniej juz wcale. Zakres ruchu mam taki sam jak w drugim stawie, kostka wytrzymuje różne sporty. Nawet po 100km marszobiegu po górach się nie odezwała. Jedynie ostatnio po piłce nożnej mnie bolała przez jeden dzień.

 

2. Jeśli jesteś w stanie włożyć buta to chyba nie powinno być problemu z jazdą. Ruchomość kostki w bucie narciarskim, szczegolnie twardym jest minimalna. Większa jest w trakcie chodzenia a z tym nie masz problemu.

 

3. Nie wiem ale jeśli nie masz pełnego zakresu ruchu w tej kostce to może warto próbować coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...