Skocz do zawartości

Czy wiązania są dobrze zamontowane.


Kanet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie, ostatnio oddałem nowe narty do serwisu. Niestety nie mieli template do wiercenia i serwisant mówił, że przeliczy ale mogą być minimalne odchylenia(1-2mm) które mają nie wpływać na jazde.

Dostałem narty i odchylenia nie wydają mi się minimalne (wizualnie). Mierząc na wysokości tylnych śrub z lewej strony jest 16mm do krawędzi a z prawej 20mm i to w obu. (strony okreslone patrząc po grafice;) ).

Czy to coś zmieni w jeździe?

Zamieszczam fotki wierze że będzie coś widać

Załączone miniatury

  • uploadfromtaptalk1383251728737.jpg
  • uploadfromtaptalk1383251742206.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie, ostatnio oddałem nowe narty do serwisu. Niestety nie mieli template do wiercenia i serwisant mówił, że przeliczy ale mogą być minimalne odchylenia(1-2mm) które mają nie wpływać na jazde.
 

Ale na zdjęciu to chyba nie są nowe nartki :P

 

Odchylenie do 2mm można w drodze wyjątku zaakceptować. A czy symetria linii piętka=>przód wiązania jest zachowana? Czy raczej po wpięciu buta będziesz miał kaczorka albo stopę do siebie? Linia przód=>tył powinna mieć symetrię, jeśli nie to sorry winetou. Z drugiej strony nie wiem czy serwis przyjmie Ci reklamację, bo Cię przestrzegli, że nie mają odpowiedniego szablonu, choć porządny serwis dbający o swoją jakość przekierował by Cię do życzliwej konkurencji a nie na siłę robił nieudolną usługę.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na zdjęciu to chyba nie są nowe nartki :P

 

Odchylenie do 2mm można w drodze wyjątku zaakceptować. A czy symetria linii piętka=>przód wiązania jest zachowana? Czy raczej po wpięciu buta będziesz miał kaczorka albo stopę do siebie? Linia przód=>tył powinna mieć symetrię, jeśli nie to sorry winetou. Z drugiej strony nie wiem czy serwis przyjmie Ci reklamację, bo Cię przestrzegli, że nie mają odpowiedniego szablonu, choć porządny serwis dbający o swoją jakość przekierował by Cię do życzliwej konkurencji a nie na siłę robił nieudolną usługę.

 

pozdrawiam.

 

No jeszcze w czwartek poprzedniego tygodnia miały na sobie folie;).

 

A co do innego serwisu to sam się o to pytałem i Pan serwisant nie kojarzył żadnej firmy która może mieć szeroki template na te narty (98mm pod butem) w promieniu 200km.

 

Przy pomocy hałupniczych ręcznych pomiarów wydaje mi się, że odchylenie rożnych części wiązań względem siebie wynosi mniej niż 0,5mm. Czyli jest w całkości przesunięte "w lini prostej".

Załączone miniatury

  • 20131031_223020.jpg
  • 20131031_225003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze w czwartek poprzedniego tygodnia miały na sobie folie;).

 

A co do innego serwisu to sam się o to pytałem i Pan serwisant nie kojarzył żadnej firmy która może mieć szeroki template na te narty (98mm pod butem) w promieniu 200km.

 

Przy pomocy hałupniczych ręcznych pomiarów wydaje mi się, że odchylenie rożnych części wiązań względem siebie wynosi mniej niż 0,5mm. Czyli jest w całkości przesunięte "w lini prostej".

 

Widzę, że jesteś z Krakowa. W wolnej chwili podskocz na ul. Halczyny 12 do Witka Gątarskiego z nartami i poproś o opinię. Jak Pan Witek powie, że może być to może być ale jak powie, że Ci narty spartolili to zdaj się na niego i pozwól mu z nimi zrobić co trzeba ;)

pozdrawiam.

 

p.s. a gdzieś ty uchował takie narty? ;)  możesz przesłać foto całych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowinter,

Dzięki ale niestety narty znajdują się w 1 lokalizacji - na Śląsku, w Krk nie byłoby problemu...

 

To zwykły sklepowy dynastar cham 97 z dedykowanymi wiązaniami look px12wide. Model 12/13;)

 

Jeszcze raz pomierzyłem i róznica w jednej narcie na końcu tylnego wiązania wynosi 3-3,5mm(tzn. róznica od brzegu a więc odchylenie od osi ok. 1,5mm) a na przedniej częsci przodu 2mm (1mm od osi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanet, a dlaczego, jak Ci powiedzieli, że będą robili na oko, nie zrobiłeś tego sam???

Przez około 20 lat przykręcałem rodzinie i przyjaciołom wiązania, mając do dyspozycji wiertarkę, deskę do próbnego przykręcenia o szerokości narty i własnoręcznie zrobione kartonowe "przymiary". Po pewnym czasie dorobiłem się statywu do wiertarki. :) .

Mając tak wyposażony "warsztat" nigdy nie miałem odchyłki większej od 0,5 milimetra.

Po prostu swoje narty traktujesz z szacunkiem. 10 razy przymierzysz zanim zaczniesz wiercić. W efekcie wiązania są dobrze przykręcone.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek,
Wiesz niby profesjonalny serwis to zrobi lepiej ale mądry polak po szkodzie.

 

No nic, po ostatecznych pomiarach(względem osi narty)
1 narta: tył 2mm w lewo, przód 1,25mm w lewo
2 narta: tył 1,75mm w lewo, przód 1mm w lewo

 

Mierząc od boku narty oczywiście róznica rośnie 2x (czyli odpowiednio 4mm/2,5mm i 3,5mm/2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) niby profesjonalny serwis to zrobi lepiej ale "mądry Polak po szkodzie".

(...)

Z fotki widzę ,że jeśli tylko przełożysz nartę z lewej strony przez prawą to uzyskasz względną symetrię! :)

Jeśli możesz to reklamuj te narty w tym "profesjonalnym serwisie" (dlaczego tak przykręcili? bo Ty uważasz inaczej - sprawdź naszą opinię jeszcze w niezależnym serwisie) a jeśli Tobie odmówią to opisz ich w gazecie no i oczywiście tu aby przed sezonem nikt nie popełnił takiego błędu - wręcz nie chce mi się wierzyć ,że to "profesjonalny serwis"?

A może Ty sobie sam to zrobiłeś i teraz chcesz zwalić na innych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze w czwartek poprzedniego tygodnia miały na sobie folie;).

 

A co do innego serwisu to sam się o to pytałem i Pan serwisant nie kojarzył żadnej firmy która może mieć szeroki template na te narty (98mm pod butem) w promieniu 200km.

 

Przy pomocy hałupniczych ręcznych pomiarów wydaje mi się, że odchylenie rożnych części wiązań względem siebie wynosi mniej niż 0,5mm. Czyli jest w całkości przesunięte "w lini prostej".

Nie, no bez jaj, mnie juz drazni pierwsza fota wiazania od przodu, jeszcze na tak dobrej desce jak ten szam, az w oczy boli, skonsultuj to z kims z branzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu montowałem wiązania Griffony do nowych Mantr Volkl'a ( 98 mm pod butem),i robiłem to w profesjonalnym serwisie u mnie w Sosnowcu. Firma jest porządna, istnieje od lat 70 -tych, jednak nawet tam  właściciel nie dysponował oryginalnym szablonem który umożliwiłby pewny i bezproblemowy montaż bo jednak taki typ nart nadal jest u nas trochę "niszowy" . Dysponował szeregiem innych szablonów rożnych firm ale do węższych nart. Specjalnie jednak sprowadził kurierem z Poznania od dystrybutora Volkl'a i Markera oryginalny szablon dzięki czemu wiązania jak sprawdziłem, zamontowane są z iście zegarmistrzowską precyzją. I to powoduje że o tym serwisie można powiedzieć że jest profesjonalny bo liczy się efekt końcowy i przede wszystkim finalne zadowolenie klienta z wykonanej usługi :) a nie to czy się komuś coś uda albo i nie uda . Kanet, być może faktycznie nie odczujesz różnicy przy jeździe ale powiem szczerze że mnie to nie dawało by spokoju bo oględnie mówiąc w twoim serwisie spartolili montaż. Idź do naprawdę dobrego serwisu i skonsultuj te sprawę z prawdziwym fachowcem, może da się to poprawić jeżeli taki "montaż" :wacko:  mógłby negatywnie wpływać na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.

I stosując się do nich, mozecie polecić DOBRE serwisy na ślasku (najlepiej okolice katowic, bytomia)? Bo jak mam coś z tym robić to profesjonalna opinia się przyda.

 

Rycho,

To przez grafikę, obie są prawie tak samo przesuniętę w lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

I stosując się do nich, możecie polecić DOBRE serwisy na Śląsku (najlepiej okolice Katowic, Bytomia)?

(...)

To w okolicach Katowic masz Panewniki oraz Mikołów - wszystko jest na Forum a adresu nie mam w pamięci - jeżdżę pamięciowo.

Koniecznie napisz mi chociaż na PW - kto "przesunął" Tobie te wiązania?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało to dwa serwisy (z listy polecanych), jeden telefoniczne (bo już wtedy udzielił porady) drugi na żywo (Pan chciał najpierw sprawdzić) stwierdziły, że montaz był przynajmniej niedbały(lub był wręcz fuszerką) ale jeśli to nie są narty na tyczki(a nie są) to przesunięcia są na tyle małe że nie powinny przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanet, mówiąc wprost - skopali i tyle. Ale ja osobiście nie poszłabym tam z reklamacją i żądaniem "naprawy", bo to raczej nie skończy się lepiej (niż jest teraz).

Usługę wykonaj gdzieś indziej, a za sam montaż ja bym żądała zwrotu kasy. I niech się cieszą, że tylko zwrotu kasy. Brak szablonu absolutnie nie jest jednoznaczny z taką fuszerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HesSki,

Odpuściłem, pewnie bym walczył gdybym nie powiedział, że "jeśli pan gwarantuje, że małe przesunięcie nie będzie przeszkadzać to proszę montować". Czyli właściwie dostałem to co chciałem (choć nie wiem czy to się liczy w to "małe" przesunięcie).... Ja już na pewno w Bikershopie Katowickim nic nie zrobie.

 

Zastosuje się do rady serwisów(innych),potestuje, jak się będzie źle jeździło to po prostu przesunę wiązania o 1cm w tył, trudno będą dziurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje się do rady serwisów(innych),potestuje, jak się będzie źle jeździło to po prostu przesunę wiązania o 1cm w tył, trudno będą dziurki...

Dziurki Ci załatają kołeczkami tak, że na pierwszy rzut oka nie będzie widać ;)

 

Jak sama nazwa wskazuje... w czym innym pewnie się specjalizują :P

 

 

Warto sprawdzić czy wiązanie jest osadzone na kleju 

Można to zrobić tylko w jeden sposób... wymontować wiązania ale tego osobiście w warunkach domowych zdecydowanie nie polecam.

Przy montażu wiązań powinno się używać kleju... za każdym razem.

 

 

pozdravka

Użytkownik prowinter_kraków edytował ten post 12 listopad 2013 - 16:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

(...)Niestety spartoliłem i na jednej narcie tylne zapięcie jest o 10 mm oddalone od lewej krawędzi a od prawej o 6 mm , a na drugiej przednie rożni się o 2 mm .Wymiar nart to 117 / 78 / 110 a długość to 185cm.
Czy takie różnice będą miały wpływ na jazdę ?

Na oblodzeniach może Cię ściągać!? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cos zaczniesz przerabiać to sprawdz czy czujesz niesymetrię wiązania (tzn że inaczej Ci sie jedzie zmieniając narty z lewej na prawą noge).  Co prawda masz róznice (skrecenie w stosunku do drugiej) ok 10mm  na długości całej narty, ale może to nie bedzie przszkadzać...

 

Stare otwory zakołkujesz w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja 3 lata temu w marcu miałem tak kiepską pogodę jak nigdy. 6 dni chmur i temp. 0/+1 wraz z opadami deszczo/śniegu

A 2 lata temu byłem w styczniu - 6 dni lampy, mróz - 10 i .... 5 metrów śniegu :D  jednym słowem bajka.

 

p.s. jak tam będziesz to pozdrów rdzennych mieszkańców. W załączniku zdjęcie :-) To jest mała stadninka w dole Valeinier, można kupić snopek i nakarmić osiołki a samemu napić się czegoś rozgrzewającego :)

 

pozdravka i miłego wyjazdu

 

Załączone miniatury

  • 2012-01-18 13.08.21.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...