Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

tym razem byłem w Ramzovej, CZ najpierw dałem się podstępnie zwieść i popełniłem pierwszy błąd, jaki robi narciarz, który jest tam pierwszy raz. Poszedłem kupić bilet w najbliższej kasie i stanąłem w kolejce do najbliższego wyciągu. Na szczęście bileciara wykazała się przytomnością umysłu i zaproponowała zamiast całodziennego biletu, kupić jedną jazdę. W Ramzovej są dwie niezależne firmy, a bilety nie są wymienne między wyciągami (przynajmniej tymi, na dole). Później podziękowałem pani z bileciarni, bo stok okazałbyć się idealny... ale do stawiania 1-szych kroków. No dobra - w jednej kolejce odstałem paręnaście minut na darmo, czas zmierzyć z następną :D Kolejka wielka, oczywiście chaotyczna, raz porusza się twój 'pas', innym razem stoi. 20 minut z życiorysu... ale w końcu się udało. Teraz kolejny quiz - są dwa wyciągi na samą górę - jeden krzesełkowy i mała kolejka, drugi orczykowy z dużą kolejką... Mój wybór był oczywisty - mniejsza kolejka... za chwilę żałowałem swojego wyboru. Orczyk pięknie wynosi narciarzy na szczyt, natomiast krzesełko jedzie ZA szczyt :D trzeba podchodzić po trzy wzniesienia :D teoretycznie można się rozpędzić na krechę i przejechać przez dwa wzniesienia, ale często snowboardziarze i narciarze tak się ustawią, że tracisz całą prędkość i trzeba ruszać z buta... no dobra, kruczki Ramzovej poznane, można zacząć śmigać. Przygotowanie stoku - wg mnie dobre, na głównych trasach żadnych przetarć, czy kamieni, stok równy, wyratrakowany - idealny do curvingowania (którego jeszcze umiem :mad: ). Kilka łat zmrożonej tafli na górnym odcinku. Przy okazji - jeśli nie lubicie chaotocznych kolejek, gdzie liczy się: kto jest bardziej bezczelny, to darujcie sobie dolny wyciąg i siedźcie tylko na samej górze. Specyfika górnego wyciągu (podwójny orczyk) i konfiguracja trasy wymaga, aby narciarze byli doświadczeni - a narciarz doświadczony, oznacza narciarz rozsądny - dzięki temu kolejka do orczyka jest bardzo przyjemna, nikt się nie wpycha. pogoda - wyśmienita, wszędzie wokół +5stC, a w samej Ramzovej 0,0stC :D i jeszcze śniegiem wali :D aha, jak zwykle na stoku - zrobiłem dobry uczynek - pomogłem kolesiowi zdjąć buty, bo się zakleszczył w nich na amen :D jeszcze jedna sprawa - proponuję umieszczać nasze opisy także w dziale: Gdzie na narty przy odpowiednich ośrodkach. Łatwiej będzie znaleźć opinie zainteresowanym. Tutaj się tworzy niezły chaos, a nikomu nie będzie chciało się wertować wszystkich stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w piątek bylem na cernej horze. do 14 warunki super, pozniej plusowa temperatura rozmoczyla troche snieg w koncowym odcinku i zaczely pojawiac sie pierwsze przetarcia. ogolnie jestem bardzo zadowolony, zwlaszcza ze kolejki dosc sprawnie sie przemieszczaly (łycha ktora nabiera za jednym razem 8 delikwentow). ps. jedzie tam ktos w srode moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend spędziłem w Bukowinie. Jeździłem też w Białce i Małym Cichym. Ogólnie było nieźle. Tylko ta Białka... Na Kotelnicy ten fragment płaski powinni dośnieżać i ratrakować bo zrobiło sie tam lodowisko i przyjemności zadnej nie było... Miałem wrażenie jakby ktoś ten stok zaniedbywał myśląc "i tak turyści tu zjadą więc po co się starać". Nie tędy droga. O wiele lepiej jeździło sie w Małym C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolejny dzien w austri, wjechalismy na wysokosc 2700m n.p.m i co ?:) mgla, wiatr z predkoscia 60km/h i 300 cm sniegu, dla niedowiarkow zrobilem zdjecie tablicy informacyjnej :) no wiec tam za bardzo nie pojezdzilismy ale zjechalismy na nizszy poziom do Ramsau i tam warunki byly swietne:) osobiscie polecam okolice Dachsteinu i Dachsteinu West, bylem tu pierwszy raz i bardzo jestem zadowolony...tylko nie wyjezdzajcie na szczyt Dachsteinu jezeli pogoda nie jest za dobra bo warunki sa bardzo zblizone do bieguna polarnego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jeżdżę na Jaworzynie z RMF-em jak ktoś jest chętny na jazdę z instruktorem to zapraszam. Instruktor za free. Warunki doskonałe dzisiaj jeszcze dopadało śniegu, naprawdę można pojeździć, P O L E C A M !!! Wierchomla jak zawsze super przygotowana i na dodatek jest świeży śnieg na noc stok zratrakują na rano będzie ukochany sztruksik! Na wierchomli wiedzą jak przygotować stok. Serdecznie polecam. Laskowa kicha, Rytro średnio, raczej extreme. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim okresie czasu byłem górach i odwiedziłem takie miejsca: Spytkowiece – Beskid jak zwykle trasa dobrze przygotowana, ale od połowy dnia to już same muldy. Popołudniu ludzi tyle ile mieści się na wyciągach, więc można jeździć na bieżąco. Witów – taka nowa rozreklamowana stacja. Trasa dość dobrze przygotowana i dobre warunki utrzymują się przez cały dzień. Rano tak do godziny 15 masa ludzi i straszna ciasnota. Po 16 jazda na bieżąco bez kolejek. Na górę jedziemy czteroosobową kanapką i to w przyzwoitym czasie natomiast trasa (jest jedna o dł. ok. 1000 m) na górze pierwsze 100–130 m to stół potem zaczyna opadać by w ostatnim odcinku przejść w lekką „stromiznę” pyzatym ta końcówka jest dość wąska, co powoduje, że jest tam po prostu tłok i trzeba dobrze uważać by się z kimś nie zderzyć. Patrząc na infrastrukturę to jest to replika Bani z BT. Orawka – nieduży wyciąg w rejonie Jabłonki. Trasa długości ok. 600 m bardzo dobrze przygotowana. Stok bardziej stromy niż we Witowie i szeroki. Ludzi nie zbyt wiele (szczególnie wieczorem), więc jazda na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt spotkaliśmy się z Qazem w BT i troszkę pojeździliśmy na nartkach. Było ekstra a Darek jest super kompan.:) PS. Dareczku specjalnie nie wspominałem wyżej o tym Twoim pięknym i pustym stoku by Ci chłopaki go nie zadeptali. :) A tak naprawdę przeoczenie – wybacz.:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wróciłem z soszowa w wiśle, warunki dobre (jak na tą paskudną pogodę - pada deszcz, na górze chwilami śnieg...), trasy raczej twarde i w miare równe, kolejek brak (od 8 do 10). dojazd pod wyciąg ok, droga czarna. aha, trasa przy wyciagu kiczera też wyglądała dobrze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (piątek) Kubinska Hola. Podróż od Krakowa aż do Dolnego Kubina w deszczu:eek: , a po wjechaniu pod wyciąg padający śnieg.:) Na stoku ok.20 cm świeżego śniegu, nie puch tylko wilgotny, ale niezbyt ciężki. Warunki jak dla mnie wyśmienite, jedyny minus to momentami bardzo gęsta mgła ograniczająca mocno widoczność:( . Pojawiły się przetarcia na bardziej stromych odcinkach. Ludzi dość mało, brak kolejek do wyciągu. Pierwszy raz w tym sezonie zajeździłem się na maxa.:D :D :D

Załączone miniatury

  • IMGP1164.JPG
  • IMGP1171.JPG
  • IMGP1172.JPG
  • IMGP1192.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wróciliśmy z hochkar http://skiforum.pl/s...read.php?t=6485 tu kilka opini na temat wyjazdu ja od siebie jeszcze o pogodzie 1 dzień słoneczko z -4 ,śniegu ze 60 cm i trasy super, mało ludzi do 11 potem się trochę wiary zjechało tak że na krzesło trzebabyło czekać ze 3 min. 2 dzien identyko 3 troszkę pośnieżyło ale ok z trasami 4 dzień u góry zawiało tak że inkubator nie chodził ale my zjechaliśmy niżej a tam jak w pierwsze 3 dni superancko a tu trochę zdjęćhttp://www.hochkar.izabelin.pl/ wkrótce jakiś krótki filmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem od soboty do środy w Witowie - wieś w pobliżu Zakopanego. Tam jest jeszcze śnieg, ale z dnia na dzień coraz mniej. Jeździłem w Witowie i Cichym (nie Małe Ciche). W Witowie dużo ludzi i co za tym idzie trasa wyjeżdżona. Wychodzi ziemia miejscami, a na dole duże muldy - najgorsze to, że ratrak nie może tego zrobić, bo śnieg jest za miętki i dało by to odwrotny efekt. Ciche - wieś całkiem na uboczu. Mało ludzi tam jeździ. Mają aramtki i ratrak. Tam warunki lepsze niż w Witowie. Ale ziemia też już wychodzi. 3 ostatnie dni nad ranem padal deszcz. Przewidywują jeszcze max kilka dni przy takiej pogodzie - potem zamykają. Myśle, że to samo tyczy się Witowa. Najlepsze warunki są na Szymoszkowej i tam najdłuzej będzie można jezdzić. Fatalna zima w tym roku. No, ale przynajmniej pojezdzilem te 5 dni w miare dobrych warunkach. Teraz jak nie będzie jakiegoś ochłodzenia to klapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hochkar - ja tam byłem, jadłem, wódkę piłem, na nartach jeżdziłem i super świetnie się bawiłem. Jeśli chodzi o naszę 6 osobową, stalową grupę to chłopaki są super. Paczka była zgrana i zabawa codziennie w domku i na stoku była udana. Domek góralski pierwsza klasa, wyposażony we wszystko ponad normę. Cena za nocleg w porównaniu do standartu super niska. Jakie widoki z masywu Hochkar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Warunki na stoku super - przygotowanie tras narciarskich. Pogoda mi pasowała-pierwsze 2 dni słoneczko, można było się opalać, 3 i 4 dzień śnieg z wiatrem, ale różnorodność musi być. Nasza czarna strzała, nera prowadził jak Kubica i szybko z pomocą GPS-a dotarliśmy w tą i spowrotem do kraju. Jak dla mnie, było zaje...ście - inaczej nie mogę określić. Jak żona mnie puści, to 10 marca jadę z wami, super strong chłopakami. Ja byłem z nerą i piszę o naszej grupie- 6 osób- jeden domek. Reszta ludzi, też wporządku. Integracja była i prawie wszystkim na drugi dzień kacem się objawiła. ZDJĘCIA Z HOCHKAR http://foto.onet.pl/...44cs,u.html?V=1 Pozdrawiam mario :cool: :D :o __________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jeździłem na takiej trasie 500m w miare stromej - dobre na rozgrzewke i żeby się pobawić - szczególnie kiedy na stoku jest 10 ludzi. Nawet nie ma kto trasy zepsuć. Strona tego stoku: www.nanarty.com.pl W Chochołowie musimy skręcić w prawo jadać od Zakopanego na miejscowość Ciche (jest duża tablica). A potem po 1-2km znów w prawo i z tamtąd jest 500m do wyciagu. Ceny bardzo atrakcyjne. Kilka zdjęć: http://www.tt8.republika.pl/07/1.JPG http://www.tt8.republika.pl/07/2.JPG http://www.tt8.republika.pl/07/3.JPG Ewentualnie filmiki ze mną w roli głównej:D http://www.tt8.repub.../zakopane07.rar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj wrocilismy z Austrii po 4 dniach , szkoda wracac do Polski zaliczony Gerlitzen Alpe , bardzo fajnie duzo sniegu tylko z rana mnustwo ludzi w kolejce do gondolki ,lodowiec Molltaler jestem zauroczony super miejsce dwa dni zesmy tam doszaleli sniegu na wczoraj mieli 254 cm :) slonce i wiaterek .:) rewelka jak dla mnie . No i jeszcze Innerkrems bardzo fajnie przygotowane zjazdy . Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu . Na molltalera jedziemy jeszcze raz na majowy weekend . Pozdrawiam wszystkich . :)

a mogłbyś w przybliżeniu podać jakieś koszta typu spanie i micha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duzo brunatnego :) Czy mozesz porownac Harende do Kasiny albo Lubomierza? Stromiej, lagodniej? Chyba krocej niz w Kasinie.

Trudno mi powiedzieć jak Harenda wypada w porównaniu do Kasiny, czy Lubomierza, bo tam nie jeździłem.:) Nachylenie można porównać do stromych „przerywników”, które można spotkać na Kubinskiej Holi (wiem, że znasz ten stok). Wklejam dodatkowe fotki gdzie lepiej widać nachylenie stoku (jako punkt odniesienia można wziąć drzewa, czy słupy) żebyś mógł sam ocenić. Stok jest całkiem sympatyczny, choć zdecydowanie za krótki, początkującym zdecydowanie odradzam krzesełko, natomiast są dwa orczyki z różną długością. Przy odpowiednich warunkach śniegowych (co najmniej 1m śniegu) i otwartej całej szerokości trasy można pewnie fajnie poćwiczyć śmig hamujący i jazdę po muldach (bo przypuszczam, że z racji nachylenia szybko się tworzą muldy), a nawet poszaleć na krawędziach (ostatnio był z tym problem bo było wąsko):mad: . Raczej tam nie wrócę, no chyba że warunki będą miodzio i nie będzie ludzi, a to raczej mało prawdopodobne.:D

Załączone miniatury

  • IMGP1226.JPG
  • IMGP1232.JPG
  • IMGP1246.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, narzekacie na tą Harende , niewiem właściwie dlaczego. Rozumiem wasze rozgoryczenie brakiem śniegu, przetarciami, ziemią itp. ale raczej to nie zasługa samego stoku i kompleksu a raczej ZNANEJ WSZYSTKIM POGODY która w tym roku dziesiątkuje wiele super stoków!!!!!!!! Napewno byłbym także zawiedziony będąc tam teraz i mając tylko do dyspozycji to co jest o zgrozo Svenson na twoich zdjęciach. Ale byłem tam 10 dni temu i miałem przyjemność pierwsze dni jazdy na całkowicie białym śniegu i nawet czarną trasą która już wtedy była zamknięta. Powiem wam tyle ze według mnie Zakopane niestety długo musiało czekać na taki ośrodek który według mnie jesli TYLKO POGODA mu na to pozwala jest super!!!!!!!!!!!!!! JEst ostry, szeroki jesli tylko jest sprzyjająca aura DOBRZE PRZYGOTOWANY!!!! A przedewszystkim przystępny cenowo co jest największym atutem tego ośrodka i dzieki czemu jak i samej trasie zyskał fana tego stoku w mojej osobie. A co do kolejek to bedac nie zauwazylem zadnych a naturalną rzecza jet to iż jesli kompleks ma 4,5 tras z czego 1 jest zamknieta 2 i 3 brunatna z przetarciami to wszyscy ladują sie na pozostała 1 czy 2 trasy! Mysle ze w przyszłym roku gdy bedzie super zima i ceny tam sie nie zmienia to napewno postaram tam sie wybrac :) pozdrawiam i sory za long-posta :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...