Skocz do zawartości

Ocena jazdy MarioJ


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mario. Ty jeżdzij i się nie stresuj. Chyba,że masz zamiar brać udział w konkursie na najpiękniejszy śmig na oślej łączce:) Ważniejsza,od piękna jest skuteczność, by można było nim,bez problemu zjechać każdą trasą w najgorszych warunkach. Pozdro

Mam takiego kolegę, który jeździ starym stylem, to jest chyba christiania odchyleniowa. I ciągle mu kobiety mówią, że super jeździ. Mój cel to skierowanie ich uwagi na siebie :) Po śmigu, następna technika to stara Christiania :D

Użytkownik MarioJ edytował ten post 17 styczeń 2013 - 22:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś tutaj Mistrz, jak już jesteś to mam dla Ciebie problem. Tutaj mamy krótki skręt wg Haralda Czy to jest krótki skręt krawędziowy różniący się od śmigu Bergera czy dla Was to jest to samo ? Jeśli odpowiedź A, to jakie są różnice ?

Użytkownik MarioJ edytował ten post 17 styczeń 2013 - 22:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fredo, czep się jakiejś pięknej Niemki ;) Ty jesteś Mistrz, jak już jesteś to mam dla Ciebie problem. Tutaj mamy krótki skręt wg Haralda Czy to jest krótki skręt krawędziowy różniący się od śmigu Bergera czy dla Was to jest to samo ? Jeśli odpowiedź A, to jakie są różnice ?

Tutaj masz wiele technik więc nie wiem o którą pytasz. Berger na filmach pokazuje przynajmniej 4 rodzaje śmigu więc nie wiem z ktorym chcesz porównać. Bardzo lubię Bergera bo jeździ nieprzeciętnie w stylu, który jest dla mnie wzorem i nie dorabia do tego ideologii. Nie lubię Harba bo do najprostrzych rzeczy,znanych od lat technik i sposobów jazdy, dorabia ideologię i sprzedaje nieświadomym jako własne odkrycie. Bardzo cenię jego konsekwencje w jeździe (np wąski ślad, wykończenie skrętu) ale HH nigdy ciętym śmigiem takim jaki prezentuje Berger nie pojedzie - sam wiesz dlaczego. Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio dalej szkołę narciarską ŚMIG w Szczyrku prowadzi Pan Jacek Żaba. I dalej wymagane są wszystkie ewolucje te same co dawniej... skręt z pługu, łuki płużne, skręt NW, a także typowy śmig hamujący... i o żadnym odpuszczaniu nie ma mowy. Mówię o kursie pomocnika instruktora, a na kursie instruktorskim pewnie jeszcze bardziej to cisną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tutaj masz wiele technik więc nie wiem o którą pytasz. Berger na filmach pokazuje przynajmniej 4 rodzaje śmigu więc nie wiem z ktorym chcesz porównać. Bardzo lubię Bergera bo jeździ nieprzeciętnie w stylu, który jest dla mnie wzorem i nie dorabia do tego ideologii. Nie lubię Harba bo do najprostrzych rzeczy,znanych od lat technik i sposobów jazdy, dorabia ideologię i sprzedaje nieświadomym jako własne odkrycie. Bardzo cenię jego konsekwencje w jeździe (np wąski ślad, wykończenie skrętu) ale HH nigdy ciętym śmigiem takim jaki prezentuje Berger nie pojedzie - sam wiesz dlaczego. Pozdrowionka

Chodzi o porównanie tych dwóch Harald Śmig cięty (krótki cięty, fragment za muldami, od 1:55) http://www.youtube.c...COzZn1kI#t=115s Berger Śmig (normal)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe naciskaj. Jeszcze tydzien temu jezdzilismy (osobno) w La Plagne - Le Arcs. Przed wyjazdem madrowales sie na forum jak obecnie. Pytalem sie ludzi, kto to jest MarioJ, okazalo sie, ze nieznany. Pytales sie gdzie jest fredowski?, ktory to? Nazwy dla przejazdow Bergera nadal nasz kolega forumowy Andrzej(byly japonskie). Ja tych nazw nie akceptuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio dalej szkołę narciarską ŚMIG w Szczyrku prowadzi Pan Jacek Żaba. I dalej wymagane są wszystkie ewolucje te same co dawniej...

Przepraszam że się wtrącę w wątek, trochę OT .... mam pytanie o szkołę ŚMIG w Szczyrku, czy warto się do nich zapisać na kurs ? Czy lepiej gdzieś indziej ? Myślę na ten moment o kursie kwalifikacyjnym żeby się trochę ogólnie podciągnąć w technice. A w temacie wątku: Mario, weź instruktora, w godzinkę pokaże ci błędy i da ci wskazówki do ćwiczeń na cały sezon. Ja tak robię od 2 sezonów i polecam.

Użytkownik kordirko edytował ten post 18 styczeń 2013 - 00:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nawyki mają znaczenie, ale jak to mówią "starych drzew się nie przesadza", więc jak uzupełnisz swój profil o wiek, to chyba kolegom będzie łatwiej coś podpowiedzieć. Czy po 50-tce też można jeździć szybciej, bo lepiej to na pewno http://www.amigos-snowsports.at/

Użytkownik Porter edytował ten post 18 styczeń 2013 - 00:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o ty filmie:

... Nazwy dla przejazdow Bergera nadal nasz kolega forumowy Andrzej(byly japonskie). Ja tych nazw nie akceptuje.

To wyszło prawie jak w radiu Erewań... ;) Film z RB i jego fragmenty które są na YT mam od Andrzeja, część z nich nazwał i postawił na YT Andrzej, ale akurat ten to nazwałem chyba ja, choć nie jestem pewien - dawno to było... Tekst nie był japoński, ale jeszcze gorzej - koreański :D Nazwa tego filmu i przez Andrzeja i przeze mnie nie została wzięta z sufitu. Na szczęście, co zresztą widać na fragmencie filmu, niektóre tytuły "rozdziałów" były przetłumaczone na angielski (cały film ma ponad 40 minut). Nazywając ten film śmigiem klasycznym, sugerowałem się także opisem ewolucji nazywanej śmigiem klasycznym w książkach Jouberta. Mimo lat i rewolucji nart taliowanych, dla mnie opis u Jouberta i przejazd RB na filmie są spójne... I najważniejsze: Alfredzie! Czego nie akceptujesz? Że RB jedzie śmigiem??? Czy że to jest śmig klasyczny??? Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 18 styczeń 2013 - 01:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przepraszam że się wtrącę w wątek, trochę OT .... mam pytanie o szkołę ŚMIG w Szczyrku, czy warto się do nich zapisać na kurs ? Czy lepiej gdzieś indziej ? Myślę na ten moment o kursie kwalifikacyjnym żeby się trochę ogólnie podciągnąć w technice. A w temacie wątku: Mario, weź instruktora, w godzinkę pokaże ci błędy i da ci wskazówki do ćwiczeń na cały sezon. Ja tak robię od 2 sezonów i polecam.

Sam jest instruktorem więc.... Co do Śmigu - warto. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chodzi o porównanie tych dwóch Harald Śmig cięty (krótki cięty, fragment za muldami, od 1:55) http://www.youtube.c...COzZn1kI#t=115s]

Zgadzam się z Fredim. Tu nie ma smigu, jest pare szybszych skretów w jeździe sytuacyjnej. Jezli to ma słuzyc do porównania to skrety są - jak na smigowe dośc mocno wysterowane, tak jakby zbyt długie. To smig, którym sie jeździ jak juz nie starcza na jazdę normalnym. ŁAdne techniczna jazda ale...]

Berger Śmig (normal)

Jezli to nie jest smig Fredi to co to jest?? Jest tu wszystko o czym sam piszesz. Rytm, dynamika, szybki skręt, prawie dwa na sekundę. To świetny smig. Pozdrowienia Cześć

To nie są prywatne wycieczki. Zwykle stwierdzenie faktu połączone z przerażeniem. PI to już ktos kto umie jeździć i moze pod okiem instruktora prowadzacego ( teoria) nauczać początkujących. Gdyby ktos taki miał nauczać moje dziecko na przykład to szok. Odpadam, jadę w Alpy i tam wynajmuje instruktora 1 stopnia.

I najlepiej nie wracaj. POzdro serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 18 styczeń 2013 - 09:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliko, nic o sobie nie wpisałeś w profilu, napisałeś kilka postów na forum, a rzucasz się od razu do oceniania innych. Pokory trochę, zbierz przynajmniej 100 podziękowań, pokaż swoją jazdę, i wtedy może będziesz mógł oceniać. A na razie wymiataj w te swoje alpy, nie mam ochoty więcej czytać twoich wypocin w moim wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...