Skocz do zawartości

Fischer Progessor 8+ czy Progressor 800- jaka długość???


michal_c

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ... bo rzecz nie w narcie, a w narciarzu dobry pojedzie wszystko , na wszystkim 'dobry' , wierzy w sprzęt a nie umiejętności jak znajdę zdjęcie to pokaże Ci jak jeden z forowiczy w ubiegłym sezonie , na tej narcie http://www.skionline...acing,3911.html zasuwał poza trasą w świeżo-spadłym (dużo) śniegu a przecież to slalomka ... mam takie (też) i jazda długim skrętem nie jest niemożliwą wręcz odwrotnie wbrew pozorom slalomka to, chyba najbardziej uniwersalna narta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No niewątpliwie nadaje sie lepiej - przecież jest zwykle o 15 cm krótsza od gigantki- pomnożone razy ilośc narciarzy na stoku daje to kilkadziesiąt metrów więcej przestrzeni..........:D:D -- pozdrawiam piatkowo.. Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 31 sierpień 2012 - 08:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli piszemy o krajowych stokach to jest to czynność jednorazowa.... ;) wiec zysk niewielki.... ;)

wszystko zależne od ilości, konieczności, chwilowego opuszczenia stoku ... przy niższych temp. częstotliwość mniejsza - zamarznie :) a jak ktoś zabiera ze sobą to, łatwiej slalomke taszczyć i w tym pomieszczeniu upchać ;) ... zaraz nam Michał , głowy pourywa my sobie dworujemy a człek problem , ma co ja tu robię ?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sobie dworujemy a człek problem , ma

No nie ma. Przy podanych parametrach 'wagowymiarowych' to jesli progresor to tylko 900 - oczywista oczywistośc..... ;). 800setka nawet na miekkim stoku jedziła mi 'tylko pod butem' wiec stanowczo za miekka.... Niesty 900 na NO nie mieli, wiec nie wiem czy dobra, za to wiem że 800 nie..... ;) Jest duża szansa- bo podobno ma jedną blache wiecej - wiec duuuuzo sztywniejsza. Wymiary mam podobne jak Szanowny Imiennik.... Pozdrawiam Michał

Użytkownik mig12345 edytował ten post 31 sierpień 2012 - 10:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. Przy podanych parametrach 'wagowymiarowych' to jesli progresor to tylko 900 - oczywista oczywistośc..... ;). 800setka nawet na miekkim stoku jedziła mi 'tylko pod butem' wiec stanowczo za miekka.... Niesty 900 na NO nie mieli, wiec nie wiem czy dobra, za to wiem że 800 nie..... ;) Jest duża szansa- bo podobno ma jedną blache wiecej - wiec duuuuzo sztywniejsza. Wymiary mam podobne jak Szanowny Imiennik.... Pozdrawiam Michał

Czyli ta chwilę obecną: do mojej wagi ok. 90 kg P800 będzie nartą za miękką i mam z niej zrezygnować? Brałem ją pod uwagę ponieważ, według producenta i testujących ją osób ( 1miejsce w WST) jest to narta uniwersalna, którą łatwo wprowadzić w długi jak i krótki skręt. Nie ukrywam, że na tym mi zależało i generalnie skłaniam się ku jeździe krótkim skrętem. Z opisów P900 jest to narta trudniejsza, twardsza i bardziej "gigantowa" od P800. Może ktoś z doświadczenia, coś o tych nartach powiedzieć?? Jaka jest różnica na stoku i czy rzeczywiście P900 dedykowana jest do jazdy gigantowej? Coraz częściej myślę właśnie o narcie Race, slalomowej. Czy na początek Fischer RC4 Superrace SC byłby dobrym wyborem. Rozumiem, że dł pozostaje ta sama odnośnie tej narty (175) a może 170???? Tak na marginesie, myślałem, że z wyborem nart nie będzie kłopotu, że to istna przyjemność... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z innej beczki odnośnie wyboru nart. Jeżeli chciałbym kupić narty i korzystał tylko z google w celu znalezienia testów, opinii... co tym sądzić? P8+ http://testujemynart...sor-8_154521525 P800 http://testujemynart...r-800-Powerrail niby następca P8+, czyli narta powinna być udoskonalona.... tak mi się wydaje A tu WST P800 http://www.skionline...ezczyzni,5.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witaj Różnica w taliowaniu ma znaczenie. Może 2mm w nartach allmountain to niewiele, ale w reace to już sporo.

Jeżeli na poziomie jazdy o którym mówimy poczujesz taka róznicę w taliowaniu i powiesz w jaki sposób przeklada sie na jazdę to przy najblizszym spotkaniu stawiam. ;) Cześć

Witaj Nie chodziło mi żaden "atak" personalny. Tylko zawsze powtarzasz że narty nie są najważniejsze. I trudno się z tym nie zgadzać. A proponujesz by kupił najlepsze na jakie go stać. A później jeszcze, że narty katalogowe w grupie Race to tylko te pierwsze, reszta to śmieć. Wyglądało mi to na jakiś żart, który jeszcze się nie skończył. Postrufka

Przeciez doskonale wiesz o co chodzi tylko sie wygłupiasz. Tłumacząc bym Cię obrażał i siebie również. ;) Pozdrowionka Cześć

Czyli ta chwilę obecną: do mojej wagi ok. 90 kg P800 będzie nartą za miękką i mam z niej zrezygnować? Brałem ją pod uwagę ponieważ, według producenta i testujących ją osób ( 1miejsce w WST) jest to narta uniwersalna, którą łatwo wprowadzić w długi jak i krótki skręt. Nie ukrywam, że na tym mi zależało i generalnie skłaniam się ku jeździe krótkim skrętem. Z opisów P900 jest to narta trudniejsza, twardsza i bardziej "gigantowa" od P800. Może ktoś z doświadczenia, coś o tych nartach powiedzieć?? Jaka jest różnica na stoku i czy rzeczywiście P900 dedykowana jest do jazdy gigantowej? Coraz częściej myślę właśnie o narcie Race, slalomowej. Czy na początek Fischer RC4 Superrace SC byłby dobrym wyborem. Rozumiem, że dł pozostaje ta sama odnośnie tej narty (175) a może 170???? Tak na marginesie, myślałem, że z wyborem nart nie będzie kłopotu, że to istna przyjemność... :)

Jezeli to przyjemność to oddaj sie jej bez reszty. Hedonizm to dobra cecha. Jedynie przestrzegam przed przywiązywaniem do szczegółów wielkiej roli. Wszyustko co mozna było - nie chcąc kłamać lub konfabulowac, juz wiesz. Kup najlepsza narte na jaką Cie stać i pracuj. Na każdej narcie można pojechać każdym skrętem, z dowolna prędkością i w dowolnych warunkach - tylko na jedynch jest troszke łatwiej robic niektóre rzeczy a inne trudniej i odwrotnie. Zapewniam jednak, że przy Twoich założeniach nie ma to wielkiego znaczenia. Progressora nie kupuj a jeżeli to najlepszego. Jezli profil slaolomowy to skróć narte o 5 cm. Pamietaj jednak, że slalomka to slalomka - marta do slalomu - reszta to narty o profilu slalomowym czyli krótszym promieniu skrętu. Podobnie gigantka to narta gigantowa a nie każda o większym promieniu skrętu. Jeżeli zdecydujesz sie na wyższy model narty z grupy race to bardzo dobrze - większa szansa że narta bedzie dobra ale i musisz pamietac, że im lepsza narta tym lepsza technike lubi i ją wymusza. Z tego punktu widzenia jezli chcesz robić postepy kupuj jak najlepsza nartę. Pozdro serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 31 sierpień 2012 - 12:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mitek']Cześć Jeżeli na poziomie jazdy o którym mówimy poczujesz taka róznicę w taliowaniu i powiesz w jaki sposób przeklada sie na jazdę to przy najblizszym spotkaniu stawiam. ;) Pewnie nic nie powiem, bo ja pytałem się właśnie o różnicę tych 2mm pod butem...jaki to będzie miało wpływ na jazdę przy moich umiejętnościach :) a wyszło, wkleiło się jakoś tak jakbym to ja napisał:) Ale jeżeli się spotkamy to chętnie napiję się piwa, czy w...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć Pewnie nic nie powiem, bo ja pytałem się właśnie o różnicę tych 2mm pod butem...jaki to będzie miało wpływ na jazdę przy moich umiejętnościach :) a wyszło, wkleiło się jakoś tak jakbym to ja napisał:) Ale jeżeli się spotkamy to chętnie napiję się piwa, czy w...:)

Oferta aktualna. Róznicę poczujesz byc może ale będą za niz odpowiedzialne inne parametry narty a promień dopiero jako jeden z kolejnych czynników - nie najważniejszy. Nie daj ssie manipulować testom i katalogowym opisom. Zapewniem Cie że wystarczyłyby trzy modele nart w ofercie firmy i jeździłoby sie tak samo. Nie byłoby jednak wtedy tego elementu, który np. dla Ciebie jest tak miłym - przyjemności wybierania. Sęk w tym aby zdawać sobie sprawę, że sens tych dziłań jest ograniczony. Pozdrowienia serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i mniej cm2 do zadeptania , przez innych :)

Się śmiejesz, ale swojej "przewagi fizycznej" najchętniej bym użył na bezmyślnych łotrach "najeżdżających" na moje narty w kolejce! Mają pożyczone Blizzardy XO, na 150 cm długie i kręcą się na nich jak "szczenie za potrzebą" mając innych gdzieś. Później tych samych "narciarzy" można zobaczyć jak jadą na tych nartach po kamieniach pod sam samochód na parkingu! M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Się śmiejesz, ale swojej "przewagi fizycznej" najchętniej bym użył na bezmyślnych łotrach "najeżdżających" na moje narty w kolejce! Mają pożyczone Blizzardy XO, na 150 cm długie i kręcą się na nich jak "szczenie za potrzebą" mając innych gdzieś. Później tych samych "narciarzy" można zobaczyć jak jadą na tych nartach po kamieniach pod sam samochód na parkingu! M

Tak zachowują sie tylko zwykli gnoje. Myslę, że nie ma ich aż tak dużo Maciek. Troche wiary w ludzi. ;) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek ... to co opisuje Maciek to obraz Podhala w okresie pomiędzy naszym Bożym Narodzeniem 6 stycznia ...w wypożyczalniach puchy a na stokach, masa naszych przyjaciół ze wschodu dla których, takie zachowania to standard j.

Chamstwo i brak wychowania nie ma wiele wspólnego z narodowością - to wadliwy i krzydzący schematyzm. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek .... dalekim od takich schematów w zasadzie to, od schematów w ogóle po prostu sam byłem niejednokrotnie świadkiem (w tym okresie) takich zachowań świętujących sąsiadów .... i obraz ten utkwił w mej głowie ... oczywiście że, to niegrzeczne zachowanie i nie ma nic wspólnego z miejscem urodzenie czy zamieszkania krzywdzące jest również, przypisywanie intencji które nie w głowie piszącego powstały pozdrawiam jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...