Skocz do zawartości

Stockli Laser SC vs Volkl P60 Slalom Carver - proszę o poradę


mlodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo, bardzo gorąco witam wszystkich forumowiczów. Forum obserwuję od ok.12 miesięcy i nadszedł czas że chciałem prosić o poradę lub rozwianie moich wątpliwości. Mężczyzna, 52 lata, 180cm, 90kg, na nartach jeżdżę z różną częstotliwością od dzieciństwa, w ostatnich latach jednak rzadziej z powodu braku czasu i braku odpowiedniej ilości środków płatniczych (zaledwie kilka do kilkunastu dni w sezonie), umiejętności 7, lubię przygotowane stoki. W ubiegłym roku przesiadłem się z "ołówków" na "carvingi" trochę z konieczności (uszkodzone wiązanie) ale po pierwszych 2 godzinach prób z wielkim zadowoleniem i satysfakcją z tej przypadkowej przesiadki. Te 2 godziny zajęło mi znalezienie właściwego obciążenia wzdłużnego narty, oswojenie się z lepszą dynamiką skrętu i utrwalenie trzymania krawędzi non stop z wyjątkiem sytuacji szczególnych. Pierwsze próby odbyły się na Fiszerach XTR 168cm, a że były one pożyczone i nie byłem do nich przekonany to w ciągu kilku dni wszedłem w posiadanie 2 par innych używanych nart: - Volkl P60 Slalom Carver 170cm, 93-63-111mm, R14,6m (sezon 03/04), wiązania Marker Motion AT - Stockli Laser SC World Cup 168cm, 92-62-108mm, R?m (sezon 04/05), wiązania Elan EL10 (podniesiona piętka) z płytą Tyrolia Speed Plate. Obie pary są w bardzo dobrym stanie (krawędzie, ślizgi, nawet górna powierzchnia). Obie pary mają wiązania ustawione centralnie do wskaźnika na narcie i bucie Powyższy wybór wynikał z preferowanego stylu jazdy i parametrów polskich stoków. A teraz do rzeczy: Volkl-e swoim charakterem od razu przypadły mi do gustu natomiast Sockli mają chyba inną sztywność (wyższą) lub inny charakter bo trochę trudniej jest mi się w nie wpasować a lubię dynamiczną jazdę raczej ciasnym skrętem. Proszę doświadczonych sprzętowo narciarzy o radę czy Stockli ma faktycznie tak inny charakter?, czy może zmiana usytuowania buta coś zmieni, czy może są jak dla mnie zbyt sztywne, czy może podniesienie buta płytą daje tę różnicę?, czy może ze mnie d .... nie narciarz ? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może za późno i nie dokładnie o tej samej narcie ale może się przyda. Jeździłem w tym roku 12 dni na Laserach SC rocznik 08/09 (95-63-114, R=16,1) i potem odkupiłem je z wypożyczalni. Dość miękka narta, łatwa w obsłudze, szybko wchodzi na krawędź, pewnie prowadzi przy małych i średnich prędkościach (dużych prędkości nie uskuteczniam), pięknie zacieśnia promień skrętu przy dociśnięciu dziobów. Na czarnych trasach i na lodzie nie jeździłem. Jestem niewiele młodszy od Ciebie i mam podobny przebieg kariery narciarskiej ale nie jeżdżę agresywnie i może dlatego te narty mi przypasowały. Porównania do P60 nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mężczyzna, 52 lata, 180cm, 90kg - Volkl P60 Slalom Carver 170cm, 93-63-111mm, R14,6m (sezon 03/04), wiązania Marker Motion AT - Stockli Laser SC World Cup 168cm, 92-62-108mm, R?m (sezon 04/05), wiązania Elan EL10 (podniesiona piętka) z płytą Tyrolia Speed Plate.

...180cm, 90kg... Miałem P60 jak i SC. Felki pamiętam jako dosyć stabilne i dobrze trzymające choć mało "żywe", SC ...po dwóch sezonach miały dosyć:D, dostały kaczych dziobów i zamieszkały w piwnicy, moim zdaniem nic specjalnego, w tamtych czasach Stockli to jeszcze nie było to co teraz. Biorac pod uwagę Twoje wymiary jestem pewien że zniszczysz SC dosyć szybko, moje były tej samej długości ale jestem od Ciebie o 30% lżejszy. Jeśli miałbym coś doradzić to: poszukaj czegoś nowszego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Bardzo, bardzo gorąco witam wszystkich forumowiczów. Forum obserwuję od ok.12 miesięcy i nadszedł czas że chciałem prosić o poradę lub rozwianie moich wątpliwości. Mężczyzna, 52 lata, 180cm, 90kg, na nartach jeżdżę z różną częstotliwością od dzieciństwa, w ostatnich latach jednak rzadziej z powodu braku czasu i braku odpowiedniej ilości środków płatniczych (zaledwie kilka do kilkunastu dni w sezonie), umiejętności 7, lubię przygotowane stoki. W ubiegłym roku przesiadłem się z "ołówków" na "carvingi" trochę z konieczności (uszkodzone wiązanie) ale po pierwszych 2 godzinach prób z wielkim zadowoleniem i satysfakcją z tej przypadkowej przesiadki. Te 2 godziny zajęło mi znalezienie właściwego obciążenia wzdłużnego narty, oswojenie się z lepszą dynamiką skrętu i utrwalenie trzymania krawędzi non stop z wyjątkiem sytuacji szczególnych. Pierwsze próby odbyły się na Fiszerach XTR 168cm, a że były one pożyczone i nie byłem do nich przekonany to w ciągu kilku dni wszedłem w posiadanie 2 par innych używanych nart: - Volkl P60 Slalom Carver 170cm, 93-63-111mm, R14,6m (sezon 03/04), wiązania Marker Motion AT - Stockli Laser SC World Cup 168cm, 92-62-108mm, R?m (sezon 04/05), wiązania Elan EL10 (podniesiona piętka) z płytą Tyrolia Speed Plate. Obie pary są w bardzo dobrym stanie (krawędzie, ślizgi, nawet górna powierzchnia). Obie pary mają wiązania ustawione centralnie do wskaźnika na narcie i bucie Powyższy wybór wynikał z preferowanego stylu jazdy i parametrów polskich stoków. A teraz do rzeczy: Volkl-e swoim charakterem od razu przypadły mi do gustu natomiast Sockli mają chyba inną sztywność (wyższą) lub inny charakter bo trochę trudniej jest mi się w nie wpasować a lubię dynamiczną jazdę raczej ciasnym skrętem. Proszę doświadczonych sprzętowo narciarzy o radę czy Stockli ma faktycznie tak inny charakter?, czy może zmiana usytuowania buta coś zmieni, czy może są jak dla mnie zbyt sztywne, czy może podniesienie buta płytą daje tę różnicę?, czy może ze mnie d .... nie narciarz ? ;-)

porownujesz dwie zupelnie inne narty - stockli to typowa, pierwsza SL-ka. P-50/60 - dobra narta, ale w wersji SC to zaledwie 3 model narty o chorakterystyce slalomowej.. nie jest zaskoczeniem, ze je czujesz tak, jak opisujesz... gdy bedziesz tylko mial okazje, przejedz sie na innych kategoriach nart wspolczesnych. no i ta dlugosc..............................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jesteś pewien że to w ogóle slalomka, bo dla mnie promień 16,6m na to nie wskazuje: http://www.skionline...er-sc,1015.html a pierwsza slalomka to była ta: http://www.skionline...er-sl,1013.html

cos tu nie pasuje bo z tego, co Kolega przytoczyl, geometria powinna byc inna…. dlatego przyjalem, ze prawdopodobnie pisze o SL

Użytkownik jan koval edytował ten post 21 wrzesień 2012 - 23:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Volkl sc i Stockli Laser starsze bo 2 sezony do tyłu i powiem obie super wiadomo że sl będzie miała mniejszy promień niż sc i różnią się ale obie firmy i modele mogę śmiało polecić Jedyna różnica jest taka że Stockli są robione ręcznie i to jak dla mnie jest na duży plus od masówki Volkla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt " ... Wpasowałem się w Stockli po paru kolejnych dniach, winna była nieprecyzyjna wtedy moja technika . ... " To mój temat z ubiegłego sezonu. Po długim czasie zauważyłem nowe posty, to postanowiłem poinformować jakie wnioski wyciągnąłem po kolejnych próbach. Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Tak to ta narta którą wskazuje Spiochu, to nie jest SL! Wiem że obie narty modelowo "stareńkie" - obie z mniej więcej z tego samego rocznika i sądzę że z tej samej lub sąsiedniej półki. Wchodząc w ich posiadanie chciałem mieć własne i tanie "narzędzie/a" na etap transformacji sprzętowo-stylowo-narciarskiej. Wszystkich gorąco pozdrawiam - do zobaczenia na stoku i nie tylko.

Wchodząc w ich posiadanie chciałem mieć własne i tanie "narzędzie/a" na etap transformacji sprzętowo-stylowo-narciarskiej.

..... tę zaplanowaną funkcję spełniły i będą spełniać jeszcze w najbliższym sezonie - a potem .... ? .... - aż strach pomyśleć: - jaki model ?, - jaka długość ?, - jaki ... ?, - jaka ? ... - ale na szczęście mamy forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...