Skocz do zawartości

>1500 m w pionie! Lista miejscówek


Wujot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odkopuję wątek, bo po wizji lokalnej potrzeba nieco listę zweryfikować...

La Plagne - 2000 - Glacier de La Chialipe 3250 - Montchavin 1207 (ten zjazd znalazłem na mapie, można wyznaczyć dwa dość różne warianty) - 1500 - Roche de Mio 2710 - Montchavin 1207

Te zjazdy to jednak ściema, bo na mapie istnieje niebieska trasa "Route des Bauches", która zjazdową ni chu chu nie jest. W skrócie mówiąc jest to trasa biegowa, potrzeba 20-30 minut na pokonanie jej "z buta". Odcinek Glacier - dolna stacja krzesła Bauches na pewno nie ma 1500m przewyższenia (start jest z ok 3100)

Les Arcs - 2000 - Aiguille Rouge 3200 - Villaroger 1200 (podobno rewelacyjna trasa - szczególnie w górnej części)

A przy tej pozycji bym walnął złotą gwiazdkę, trasa jest po prostu genialna :D Bardzo urozmaicona: krótka ścianka w terenie wysokogórskim, krótki trawers, ostra graniówka, wjazd w szeroki kocioł, dłuższy trawers po półce skalnej stopniowo się rozszerzający i przechodzący w graniówkę, wjazd w las i cały czas ostro w dół (tu już można wybierać różne warianty, w którymś miejscu odbiłem z głównej trasy, bo nie zdążyłem dostrzec "Aiguille Rouge" na drogowskazie, a chciałem ją zrobić "na raz"), na dole kończy się główny zjazd i jest jeszcze kilkaset metrów niebieskiej trawerso-dojazdówki. Największym minusem jest powrót: żeby dostać się do Arc 2000, trzeba skorzystać z kolejno 3 archaicznych krzeseł. Żeby wjechać z powrotem na samą górę, trzeba jeszcze doliczyć gondolę i kolejkę kabinową, przy której lubi się zakorkować przy ładnej pogodzie. Ale warto (jak się jeszcze trafi w wagonie jedna taka pani konduktor... ehh ;) ) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo palcem po mapie (podworka, parkingi, przejscia drog, ulic, zagrody chlopskie).

dosc tendencyjna wypowiedz .... ze sie zapytam - poparta jakas wiedza o osrodku, czy tylko na dedukcji poprzez analogie? tak sie sklada ze z Tudorki do Bansko mozna skonfigurowac 16km zjazdu ' jednym ciegiem' z 2650m npm na 934m npm. w innej opcji mozna czesc trasy pojechac czarna 9/9a - ( trasa FIS ) na ktorej odbywaja sie regularnie zawody PS ( w tym roku beda to chyba nawet 2 najblizsze weekendy ) o srednim nachyleniu 73% wiec do " parkingu czy zagrod chlopskich " to im raczej daleko. prosze nie ferowac wyrokow i nie przyklejac metek tylko ze wzgledu na fakt ze to Bulgaria, a nie Francja czy Szwajcaria. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...