Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

W RadioZet gościem Janusza Weissa był T. Zubilewicz. Temat byl o babim lecie. I na końcu audycji J.W. spytał się czy babielato było, czy jeszcze będzie i jaka zima. T.Z. odp mniej więcej tak: skuszę się powiedziec ze babiego lata w tym roku nie było, mimo okolo 10 dni ze słońcem ale z Rosji napływalo zimne powietrze. I uważa też tak po liściach w których nie ma pięknych kolorów, tylko dominuje jeszcze kolor przegniły. A co do zimy: odwołał się do amerykańskich naukowców że CI wróżą ostrą zimę, ale powiedział że ma duzy dystans do prognóz długo terminowych. I często jest tak że pogoda jest na odwrót do tego co sugerują naukowcy. Ale twierdzi że maj, czerwiec były zimne i półkula północna nie zdążyła się nagrzac. Osobiście prognóz Pana T. Z. nigdy nie biore do serca gdyż jest on tylko prezenterem...ale każdy gada co chce :) Dziś miało świecic słonce przez większą częsc dnia a jedynie się przebija przez chmury. Widac tylko plamę żółta. A tak to chmury. Nawet ciepło jest. Ale jutro wiatry i 5 stopni...i chyba deszcz...bez śniegu...takie moje zdanie. Przynajmniej na podkarpaciu. W drugiej częsci dnia u mnie podobno bez opadów. A rano jeszcze ten chłod cały nie wpłynie więc zostaje tylko deszcz...gdyż wieczór to rozpogodzenia a nie opady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do 1 listopada pozostało 12 dni. Większosc modeli, portali prognozuje chłód. Królowa w najnowszym artykule prognozuje na ten dzien nawet 15 stopni. Jeśli się okaże że bedzie miec rację powinniscie zaprzestac z nią tą wojnę słów. Ale co mnie to obchodzi...gdy ta wojna sie zaczeła ja nie wiedzialem co to Skiforum ani Królowa.blog. Zarejestrowałem sie zbyt późno na tym forum aby się wtrącac w ta sprawę :) Ale pozostalem tu bo jest ciekawy temat o zimie, a czytam jej bloga bo w tamtym roku trafnie wyprognozowała +12 na pasterkę. póki co na horyzoncie widzę duży obszar czystego nieba zmierzajacy w moja stronę. Chmury ucięte jak kartka papieru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi się biało, nie wiem na jak długo, nie znam prognoz ale takie widoki sprawiają uśmiech na mojej twarzy :D http://www.holidayin...0&gstart=0&raw= http://www.holidayin...0&gstart=0&raw= http://www.holidayin...0&gstart=0&raw= http://kamery.humlne.../kamery/snezka/ kto wie, może za dwa tygodnie już się gdzieś pośmiga :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojapogoda juz zmienila. Na ostatni dzien pazdziernika dla Rzeszowa +17 a nie +4... no ale jeszcze troche czasu mamy...ktoś tu kiedyś dobrze napisał "przestanmy sie podniecac". Lepiej sie cieszmy ze istnieje groźba ciepła w listopadzie. Cieszmy sie ze mamy przed soba listopad a nie grudzien. Zima w listopadzie to nie zima. Jutro spodziewamy się zwiększonej ilości postów typu "u mnie deszcz ze sniegiem!" "u mnie deszcz, a miałbyc snieg!" itp itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspominałem, mój region jest jednym z najzimniejszych w Polsce (zobaczcie na tej stronie) http://www.twojapogo...w-calej-europie TP poinformowało o tym, że przedwczoraj było -8 stopni bardzo późno. Ja pisałem od razu jak ten mróz się pojawił. Okazało się, że w poniedziałek Toruń i okolice były najzimniejsze w EUROPIE. (przy gruncie nawet -11*C) U mnie ok -8,-9 przy gruncie. Jeśli chodzi o jutro to nad ranem opady deszczu, deszczu ze śniegiem a miejscami mokrego śniegu mają się pojawić najpierw w zachodniej połowie Polski, potem już wszędzie (oprócz wybrzeża). Prognozują na noc około 0-4*C, a na dzień 3-7 stopni i deszcz ze śniegiem, miejscami deszcz. Zobaczymy jak się sprawdzi już niedługo. :D A na początek listopada rzeczywiście (póki co) większość modeli, stron pokazuje spore ochłodzenie, ale zapewniam Was, że zmieni się to nie raz, nie dwa. :) I albo wróci do punktu wyjścia, albo i nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. Ostatnio w radiu mówili że w zachodnich Niemczech i w Szwajcarii już jest śnieg. Kto wie,kto wie, może w listopadzie już kilka wyciągów ruszy.. A ja proponuje zabawe w obstawianie, kiedy uruchomią pierwszą stację narciarską w Polsce ( chodzi o rozpoczęcie sezonu 2010/2011). Mój typ: Białka Tatrzańska, Kotelnica - pod koniec listopada.:D:D:D To wyglada jak śnieg, ale jest wieczór i pewnie się mylę...

Załączone miniatury

  • big.jpeg

Użytkownik RyGuł98 edytował ten post 20 październik 2010 - 18:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie którzy się jeszcze uczą i nie mogą sobie pozwolić na alpy w listopadzie czy październiku ;)

W listopadzie w długi weekend też sobie nie możesz pozwolić?:D Ja Ci życzę tego "Czeskiego lodowca" z całego serca:) jak i wszystkim tu zgromadzonym:) Co do rozpoczęcia sezonu w Polsce obstawiałbym na koniec listopada Biały Krzyż;) tak myśle weekend 27, 28!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam, się. Zima 1995/96 była najostrzejsza jaką pamiętam. Była śnieżna, mroźna i trzymała długo. Nawet pokrywa śnieżna na Kujawach była też imponująca...

A o ile sobie dobrze przypominam to spośród nizin właśnie to Kujawy miały chyba najwyższą pokrywę śnieżną w zimie 2009/2010. W Toruniu notowano powyżej 40 cm. W Inowrocławiu 45cm. Oczywiście to jest pokrywa uśredniona, bo zaspy były trzy-czterokrotnie wyższe. Zobaczcie na nasz kochany myforecast :mad: Już na początek listopada nie daje 3 stopni w dzień tylko 11-13*C Żenada :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile sobie dobrze przypominam to spośród nizin właśnie to Kujawy miały chyba najwyższą pokrywę śnieżną w zimie 2009/2010. W Toruniu notowano powyżej 40 cm. W Inowrocławiu 45cm. Oczywiście to jest pokrywa uśredniona, bo zaspy były trzy-czterokrotnie wyższe. Zobaczcie na nasz kochany myforecast :mad: Już na początek listopada nie daje 3 stopni w dzień tylko 11-13*C Żenada :confused:

Niestety - pudło;) Najwyższa pokrywa śnieżna w sezonie 2009/2010 była w okolicach Białegostoku i Suwałk, dokładnie nie pamiętam ile to było, ale ponad 60cm :). A te opady śniegu jutrzejsze z konwekcji to tak średnio na jeża widzę... Fakt, że na wysokości 850hpa będą warunki dobre bo będzie aż -6,-7 Ale niestety na wysokości 2m temperatura może wzrosnąć lokalnie do 6-7+ - trochę dużo... Pocieszający fakt, że izoterma 0 będzie nisko więc może śnieg nie zdąży się roztopić za nim spadnie na ziemię. ps. Żeby nie było nie potrzebnych nieporozumień - mówię o górnym śląsku.

Użytkownik Daniels. edytował ten post 20 październik 2010 - 20:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie w długi weekend też sobie nie możesz pozwolić?:D Ja Ci życzę tego "Czeskiego lodowca" z całego serca:) jak i wszystkim tu zgromadzonym:) Co do rozpoczęcia sezonu w Polsce obstawiałbym na koniec listopada Biały Krzyż;) tak myśle weekend 27, 28!

wiesz, może bym i mógł sobie pozwolić ale to nie ode mnie zależy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie w długi weekend też sobie nie możesz pozwolić?:D Ja Ci życzę tego "Czeskiego lodowca" z całego serca:) jak i wszystkim tu zgromadzonym:) Co do rozpoczęcia sezonu w Polsce obstawiałbym na koniec listopada Biały Krzyż;) tak myśle weekend 27, 28!

Czy to nie jest temat "POGODANA SEZON ZIMOWY "a nie konkurs nie zostanie otwarty jako pierwszy wyciąg ?

Taaa.. Ostatnio w radiu mówili że w zachodnich Niemczech i w Szwajcarii już jest śnieg. Kto wie,kto wie, może w listopadzie już kilka wyciągów ruszy.. A ja proponuje zabawe w obstawianie, kiedy uruchomią pierwszą stację narciarską w Polsce ( chodzi o rozpoczęcie sezonu 2010/2011). Mój typ: Białka Tatrzańska, Kotelnica - pod koniec listopada.:D:D:D[ATTACH=CONFIG]15765[/ATTACH] To wyglada jak śnieg, ale jest wieczór i pewnie się mylę...

To śnieg w górach jest bialutko , wszędzie sypie wieje i jest minusowo .

Ich prognozy jak zwykle okazały się do du**. Nie potrafią przewidzieć pogody na kilka godzin. Powinni się wstydzić teraz. Temperatura od wieczora praktycznie nic nie spadła. Wieczorem było 5,5, teraz jest 4,5. Oczywiście nie pada w ogóle, ani deszcz ze śniegiem ani śnieg. I tak jest w większości Polski obecnie i nie liczę na to aby coś się zmieniło.:mad:

Mroźny u mnie tak aż źle nie jest , wczoraj ok 22:30 padał śnieg z deszczem z przewagą mokrego drobnego śniegu , byłem w tym czasie z psem i miałem założoną czarną kurtkę i śnieg był doskonale widoczny . Teraz nic nie pada , ale wiatr za to jest bardzo silny ,wichura stracą wszystkie liście jeszcze wczoraj było w miarę "żółto" a teraz już prawie łyso . Ps teraz czytamy jak się nie możemy doczekać śniegu , każdego nawet śnieg z deszcz by satysfakcjonował , a za 1-1,5 miesięcy będziemy się z tego śmiać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Wam przykład jak prognozy pogody mogą byc omylne. Cytat zaciągnięty z "www.pogodadlugoterminowa.com.pl". Poniedziałek 25 października chłodny z lokalnymi opadami. Wtorek 26 października deszczowy i zimny w województwach zachodnich i północnych. Na pozostałym obszarze pochmurny i chłodny. Środa 27 października i czwartek 28 października, przyniosą jeden typ pogody. Będzie deszczowo i zimno. Dodatkowo, chwilami silniej powieje wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną o kilka stopni. Kolejne dni od 29 października do 1 listopada przyniosą zimną aurę z dość częstymi opadami. A jak już wiemy ma byc ciepło bo nawet 16 stopni, dołączyły sie do tych prognóz nawet spóźnione stacje TV. Także głowa do góry bo skoro prognozy się zmieniają z zimnej na ciepłą to czemu ma nie byc tez odwrotnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji strony meteoprog.pl sytuacja wyglada tak: 28-29 X +2 w dzien i snieg ale od 1 listopada coraz cieplej nawet do 12 stopni. (dla Rzeszowa), czyli tak jak pisała wcześniej wiadomo jaka Pani na blogu. A co do dnia dzisiejszego, dopiero 10 minut temu przelecial jakby malutki grad. Płatka śniegu wogóle dziś nie było i szanse z biegiem dnia maleją. Słoneczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...