Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz rację w Rzeszowie nie wygląda to ciekawie, ale dlatego mówiłem o Katowicach. Jak widać już pod koniec grudnia było 39cm co jest większą wartością niż maxymalna pokrywa śnieżna ostatniej zimy. Później cały styczeń praktycznie ponad 30cm, do tego miejscami jeszcze pojawiały się jakieś burze. NO i luty kontynuacja i aż 44cm śniegu !Trzy miesiące pokrywy śnieżnej... To była idealna zima, za swojego życia lepszej nie pamiętam, ale jak widać na Podkarpaciu wyglądało to już inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Pisze 200setnego posta :) A więc czytaliście ,aferę o Golfstromie . Co ciekawe Piotr Pdjakow nieco wkurzył ten pseudo portal . http://www.globalnas...tromriposta.htm Szkoda że oni wierzą że zima będzie ostra z powodu Golfsztromu. Moim skromnym zdaniem to aktualnie spodziewają się mocnej zimy w środkowej jak i na obszarze wschodniej Europy ,jak i również na Bałkanach . Ale gdyby Golfsztrom miał jakiś wpływ to chyba najbardziej w zach Europie a tam zimy nie zapowiadają jakiejś nadzwyczajnej . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniels Planowo, czyli wtedy, kiedy powinna :) @Colder Luty 1997 był akurat bardzo ciepły - zima 1996/7 była mroźna z początku, ale krótka. Co do temperatury w Rosji. Można sprawdzić współczynnik korelacji pomiędzy odchyleniem temperatury latem, a odchyleniem temperatury zimy, która po owym lecie następuje. Jeśli amsz rację - tj. jeśli po upalnym lecie przychodzi mroźna zima, współczynnik korelacji powinien być silnie ujemny. Wynosi on jednak +0.25, czyli prędiej po ciepłym lecie przychodziła ciepła zima. Korelacja jest jednak słaba. Lato 1995 - nie było poniżej normy. Było ciepłe, szczególnie lipiec, który w wielu rejonach kraju był drugim najcieplejszym lipcem (wtedy) po lipcu 1994, który był rekordowo ciepły. Również zima 1994/5 była ciepła. Nie ma reguły - ciepłe lato - mroźna zima. Nie ma tez reguły odwrotnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, co się stanie z Golfsztromem nikt nie wie... Pewne jest jednak, że w przeszłości zdarzały się lekkie zaniki i oderwania różnych, słabszych części prądu... Teraz też się tak dzieje, więc pewnie wszystko wróci do normy, a zima zimna ma być, ale nie z tego powodu. P.S. Dzisiaj w Inowrocławiu rano było aż 9,5 stopnia:( Niestety padał też deszcz :( Co będzie dalej czas pokaże. Ale nie liczyłbym na jakąś ogromną zimę w październiku, bo to w naszych warunkach nie możliwe, może w górach, a jeśli na nizinach to na pewno nie na stałe. To mogą być jedynie incydenty zimowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie spadł żaden płatek śniegu przynajmniej do 1 grudnia:cool:

Fanatyk jak masz pisać takie posty to się wcale nie udzielaj bo jakbyś nie zauważył jest to temat dotyczący tylko i wyłącznie sezonu zimowego. I każdy tutaj piszący lubi zimę. Jak masz jakieś zarzuty do zimy na nizinach to idź na jakieś forum Globalne Ocieplenie albo Fanatycy lata i tam sobie pisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że nadchodzi pierwszy incydent zimowy ? Szczerze to się zdziwłem . Ale prognozy pokazują że jednak. U mnie max 6 stopni i -2 w nocy . I deszcz co w nocy może padać w postaci śniegu . Ale prognozy się jeszcze pewnie zmienią . Trza czekać. Dziś jest taka piękna pogoda , wątpię żeby miało się aż tak ochłodzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba czekać.:D wiemy dobrze że pogoda może spłatać niezłe figle tak jak w tamtym roku co nas 14 października zasypało:P też jakoś nigdzie nie pisało żeby miało tak sypać tym bardziej nic o tym we wrześniu nie pisali czy w pogodzie sezonowej. Trzeba czekać nic wiecej.Zobaczymy co bedzie.:) U mnie pogoda pokazuje że jest 6 stopni w nocy.Co nie jest prawdą bo rano był przymrozek.

Użytkownik paulinusia180 edytował ten post 23 wrzesień 2010 - 16:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę to poprawcie ale w 2008 i 2009 w październiku był epizod zimowy ze śniegiem... W 2009 na pewno koło 14 października A w 2008 mi się wydaje że okolice 10 ale nie jestem pewien poprawcie jbc.

No tak w 2009 sypało porządnie koło 14 października, nie zapomnę nigdy, bo oglądałem śniegowy mecz naszej piłki skopanej:cool: W 2008? raczej nie, za to w 2007 była taka sytuacja, że śnieg był blisko: http://www.ogimet.co...0&day=22&ndays= 22 i 23 października w Katowicach było ledwie 3-4*C i padał deszcz, w statystykach tego [deszczu] nie ma, więc zbyt dokładne one nie są...

Użytkownik koala1992d edytował ten post 23 wrzesień 2010 - 17:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić. To forum jest dla wszystkich... narciarzy. I nie tylko. Mnie np. w ogóle nie interesuje kto jakie narty, kijki, rękawiczki czy majtki (... bielizna termiczna) chce kupić itd. W ogóle w te tematy nie wchodzę. W ten watek jak najbardziej i to regularnie, bo już nie potrafię się śniegu doczekać. Każdy czyta to co go interesuje. Za chwilę przerzucę się na tematy dotyczące lokalizacji na wypady narciarskie. Co Wyście się tak uczepili tego wątku o pogodzie?

Użytkownik Optima edytował ten post 24 wrzesień 2010 - 10:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...