Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze: Paulinusia180, sorry ale ty jak dla mnie nie masz więcej niż 12 lat, albo po prostu jesteś blondynką :o. A może u Ciebie było 12 stopni, albo 17? Na pewno dobrze się znasz na termometrze? Nie oszukuj się, deszcz ze śniegiem na pewno nie padał. .

Ani nie mam mniej niz 12 lat, bo 18 ani blondynka nie jestem.A na termometrze zna sie każdy głupi i wiem co wiedziałam.:/ i nie spieram sie że to był śnieg.Tak jak pisalam możliwe że grad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz się z Tobą zgodzę Colder ;) Slazak wszystko fajnie tylko co ma -20 do ilości śniegu ?:D U mnie go w grudniu za wiele nie było, mróz przyszedł w połowie miesiąca to fakt, ale odpuścił na święta i do 3 stycznia u mnie było na plus.Na sylwestra lało jak z wiadra:) A po drugie muszę się z Tobą zgodzić mrozny07:D w każdym kolejnym jej poście upewniam się co raz bardziej, że nie może mieć więcej lat;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście już przestać jechać Paulinę . Napisała co widziała , podzieliła się z nami . Na termometrze na pewno się zna . Z pewnością nie ma 12lat . I każdemu może pomylić się deszcz ze śniegiem z gradem . I uważam temat za zamoknięty bo ten wątek nikomu nie służy , chyba że każdego z osobna na besztaniu drugiej osoby . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie udowodnił sensownego związku opadania liści, czy tego ile jakiś zwierzak zbiera żołędzi, czy odlotów bocianów z charakterem nadchodzącej zimy. Najlepiej to było widać przed zimą 2006/7, kiedy wszyscy byli przekonanie, że nadchodząca zima bedzie mroźna, bo: - lato było upalne - bo szyszki były długie - bo świstaki się otłuściły - bo bociany... etc. Tymczasem ta zima była wyjątkowo ciepła. Co do temperatur wczoraj w lubelskim - przekraczały one +10. Być może termometr Paulinusi jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz tak po mnie bo nie chciałam ci dać gg ani pisac z Tobą?Chyba cos nie tak bo o ile wiem to jest forum o POGODZIE NA ZIME!

Droga Paulino ja wcale po Tobie nie jadę :). Napisałem tylko, że nie dał bym Ci 18stu lat po stylu Twoich wypowiedzi :). Nie twierdzę, że moje są super mądre i poprawne, ale porównując moje posty a Twoje i biorąc pod uwagę, że mamy tyle samo lat w moim odczuciu różnica jest znaczna :) Hmm pomylić deszcz ze śniegiem z gradem to niby takie normalne Kamil ? Nie wiem, nie wiem naprawdę :) Poza tym wystarczy najpierw zerknąć na prognozę pogody a dopiero później pisać-wtedy na pewno ani Paulina ani nikt inny nie napisałby, że pada śnieg z deszczem... A co do pogody to zimy na razie nie widać, za to ciepło ma być jeszcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można pomylić deszcz ze śniegiem z gradem . Czemu by nie . Jest dużo rodzajów gradu Daniels :) (wielkość,objętość itp.) A poza tym pomyśl logicznie Ty i Inni dlaczego Paulina miała by kłamać ? Bo Ja nie widzę żadnego uzasadnienia . Ale mniejsza już o ten wspór . Teraz coś związane z tym tematem . Z najnowszych prognoz wynika że przedzimia jak nie było widać tak nie widać nadal , jedynie coś drgnęło i będziemy mieli szanse na standardowe przymrozki w PL na 2 metrach . Z tego co widzę z prognoz długoterminowych , to jakiś większych zmian w pogodzie należy oczekiwać dopiero w II lub III dekadzie przyszłego miesiąca . Pók co I dekada będzie taka sobie początek jeszcze chłodny potem ciepło nawet 24stopnie ,a potem już norma wieloletnia dla początku października . Ale dla nie pocieszonych dodam że za miesiąc już listopad ,a w listopadzie jak wynika z moich obserwacji śnieg pojawił się na początku miesiąca w 2009,2008,2007,2006,2005 dalej nie wiem bo nie zgłębiałem wiedzy i nie obserwowałem pogody . Tyle z mojej strony i z moich obserwacji . Pozdrawiam .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 28 wrzesień 2010 - 14:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myforecast pokazuje w 15-dniówce coraz niższe temperatury... Przykre jest tylko to, że on się zmienia co aktualizację, ale jak narazie nie pokazuje już ciepła w październiku. :) Oby go nie było, bo już czas na jesień i szybkie przejście do zimy :cool:. P.s. Dzisiaj liście z drzew zaczęły bardzo szybko opadać, gdyż mocno wieje i cały dzień u mnie leje deszcz, a temp. w dzień 13* teraz 9*. Oby ta tendencja spadkowa się utrzymywała. Fajnie jakby co dzień było chociaż 0.5 stopnia zimniej. No... ale w pogodzie nie ma takich regułek... bo za tydzień może być na przykład 10 stopni cieplej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem na onecie, że koniec świata jednak w maju 2011. Przechlapane, bo zamierzałem pojechać do Hiszpanii w te wakacje, ale trudno. Za tę kasę pojadę w maju w Alpy. Będzie dobry widok. Wracając do pogody. Jakby dziś był 20 grudnia, to mielibyśmy we Wrocławiu z pł metra śniegu minimum. Pada i pada od 3 dni. Niestety następna powódź jest bardzo realna. Bogatynię już podmywa. Ludzie to mają pecha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie , koniec świata miał być już nie raz .Albo mi się wydaje , ale chyba żyje ? Jak ja miał bym odwoływać plany wakacyjne to bym nigdy nic nie zwiedził na świecie . Ja w tym roku lecę na Cypr w grudniu i nie zamierzam rezygnować z planów bo ktoś napisze koniec świata będzie w grudniu . A teraz pogoda . Tak se myślę że gdyby taki sam niż przyszedł zimą i z taką sama sumą opadów w Brzegu w ciągu 3 dni nieustanie by padał śnieg ,a pokrywa śnieżna sięgała 90mm .<90cm> Doszło by do ogłoszenia klęski żywiołowej ,pozamykano szkoły zakłady pracy , miasta były by odcięte od świata . Ja się o taki sam niż modlę i gdy tylko wyglądam za okno i patrze na ten deszcz oczami wyobraźni wyobrażam sobie co by gdyby był ot 22 grudzień na termometrze -5stopni odwilży brak na horyzoncie . Ach rozmarzyłem się . Oby taki sam niż niebawem do Polski zawitał , ale w postaci śniegu . Ale co do prognoz to jednak październik będzie ciepły. Zmian dopiero oczekujmy w II lub III dekadzie miesiąca . A przed nami piękne babie lato , ale z wczorajszym prognoz wynikało że będzie nawet +24stopnie a teraz max 19 stopni Celsjusza .Ta pogoda to się zmienia . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi prognozy sezonowe, to tutaj ma zrzut z CFS-a http://gfspl.rootnod...apper&Itemid=72 Jak to interpretować? Jest to zestaw czterech serii wiązek (od ENSEMBLES 01 do ENSEMBLES 04) na miesiące od października do maja. Liczby w pierwszej kolumnie to prognoza, liczby w drugiej kolumnie to średnia wieloletnia (zapewne z reanalizy)z dwóch terminów: 00,12UTC (to powoduje, że średnie te są zawyżone). Trzecia kolumna liczb, to odchylenie od normy prognozowane przez CRU. I tak. W grudniu mam 4 różne serie wiązek prognozujące: ENS01 -5.8 ENS02 +1.9 ENS03 -6.2 ENS04 +2.4 Jak widać na grudzień zdanie modelu jest strasznie podzielone. Wiązki 01 i 03 prognozują grudzień mroźny, wiązki 02 i 04 prognozują grudzień ciepły. Wniosek stąd taki, że model nie do końca zgodny jest co do przebiegu sytuacji - wręcz pół/pół. Co ciekawe - październik powinien być ciepły - tylko 1 seria wiązek na cztery prognozuje sytuację odwrotną. Edit: Przeprowadziłem swego rodzaju statystykę prognoz CFS z okresu 21-27 września. I tak: Październik: Prawdopodobnie w normie. Ostatnio prognozy kierują się w stronę października ciepłego, ale biorąc pod uwagę wszystkie 28 wartości to: 11 powyżej normy (> 0.5) 5 w normie (>=-0.5 i <=0.5) 12 poniżej normy (<-0.5) Średnio: 0.0 Listopad Raczej zimny: 6 prognoz powyżej normy 5 prognoz w normie 17 prognoz poniżej normy Średnio: -0.6 Grudzień Zimny: 6 prognoz powyżej normy 2 prognozy w normie 20 prognoz poniżej normy Średnio: -1.9 Styczeń W normie 12 prognoz powyżej normy 5 prognoz w normie 11 prognoz poniżej normy Średnio: -0.2 Luty Poniżej normy: 11 prognoz powyżej normy 3 prognozy w normie 14 prognoz poniżej normy Średnio: -0.4 Marzec Ciepły: 15 prognoz powyżej normy 5 prognoz w normie 8 prognoz poniżej normy Średnio: +0.3 Kwiecień Chłodny: 10 prognoz powyżej normy 4 prognozy w normie 14 prognoz poniżej normy Średnio: -0.2 Maj Chłodny: 9 prognoz powyżej normy 6 prognoz w normie 13 prognoz poniżej normy Średnio: -0.3 Oczywiście to tylko swego rodzaju zabawa. CFS od dawna sugeruje, że nadchodzące miesiące będą raczej chłodne, co potwierdza ta prognoza. Wrzucanie wszystkich codziennych sezonówek CFS-a do bazy pozwoli na oszacowanie sprawdzalności tego modelu, jednak nie sądzę, by była ona szczególnie wysoka.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 29 wrzesień 2010 - 10:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil rok temu był zimą niż genueński kiedy padał deszcz lodowy :) Niż genueński zimą zdarza się i nie jest to jakiś fenomen i wcale 90cm śniegu nie spada. Zimą opady nie są tak wydajne. Jak się nie mylę to właśnie w 2005r taki niż genueński był w Polsce i wtedy spadło w Katowicach ponad 20cm. I to duża wartość. Nie licz więc na to, że niż genueński zimą da Ci 90mm czy 140mm opadu :) Zresztą jak się zdążyłem przekonać rok temu o wiele lepsza opcja to niż z Bałkanów:). Był to front burzowy, który stracił na sile docierając do Polski a i tak w godzinę mnie dosłownie zasypało :)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 29 wrzesień 2010 - 13:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwie jak , u nas na nizinach jest zaledwie 10stopni a u mnie tylko 8*. Swoją drogą kiedy wreszcie jakieś przedzimie.! Tak Daniels masz racje , ale ja mówiłem że takie niże się zdarzają z tak dużą obfitością opadów . Np zima stulecia w Warszawie zanotowano przeszło 80cm śniegu , w ciągu chyba 3 dni . A jak wiemy historia lubi się powtarzać .

Użytkownik Kamil K edytował ten post 29 wrzesień 2010 - 13:31 Nowy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...