Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ochhh... "Fakt" powiedział,że... zaraz... "FAKT" powiedział... klikity klik... "- Klimat Europy jest kształtowany przez ciepły prąd morski Golfsztrom. Najbardziej to odczuwa Półwysep Skandynawski. (...) Nasz kraj to oczywiście też odbiera, nie tak bezpośrednio z racji odległości i innych czynników klimatotwórczych - tłumaczył ekspert." Zaraz... cholera, trochę inaczej brzmi, prawda? Okazuje się, że ekspert opisywał po prostu efekt Golfsztromu... I dalej: "- Dyskusje o zanikaniu Golfsztromu są raczej na wyrost - twierdzi Michał Kowalewski - Jak każde zjawisko przyrodnicze także ten prąd ma okresy większej i mniejszej intensywności. Dopóki nie będzie jakiś bardzo dużych zmian w skali geologicznej, kontynentalnej, to on będzie. Jest obszar Zatoki Meksykańskiej gdzie woda się ogrzewa i zgodnie z prawami fizyki musi stamtąd się oddalić. Nie ma siły, ten mechanizm będzie działać - dodaje." Wniosek? Zamiast czytać Fakt, zrób sobie od razu lobotomię, taniej Cię wyjdzie. I prośba na przyszłość: nie rozsiewaj bzdur po forach. Edit Link http://www.tokfm.pl/...siaclecia_.html

Użytkownik pdjakow edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 15:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to ok niech będzie naukowcy nie mówią o lądolodzie i zimie tysiąclecia, ale... Właśnie jest jedno ' ale ' . Każdy dosłownie powtarza, że Golfsztrom ma cykle kiedy jest mniejsza aktywność i wychodzi, że przypada to właśnie na teraz. Sam Piotr napisałeś, że takie coś w historii się już zdarzało. Więc jeśli każdy naukowiec w delikatny sposób próbuje powiedzieć, że coś takiego nie jest niczym nadzwyczajnym to chodzi mu raczej o to, że takie rzeczy się dzieją. Jedynie żaden z nich nie mówi co za sobą niosą. Ale biorąc to wszystko do kupy jeśli więc Golfsztrom to ' kaloryfer Europy ' i jeśli naukowcy NIE przeczą, że są cykle kiedy Golfsztrom słabnie to jednak można wywnioskować ( oczywiście bez przesady o lądolodzie i zimie tysiąclecia ), że tegoroczna zima jeśli wyniki badań Prądu Zatokowego się nie zmienią może być naprawdę ciężką i nikt nie mówi, że to jest coś niewiarygodnego tylko próbujemy się dowiedzieć czy tak właśnie może być. A z tego co wyczytałem to naukowcy twierdzą, że JEŚLI Golfsztrom zanikł by całkowicie to WTEDY dopiero pesymistyczny wariant przedstawia możliwość powstanie lądolodu w rejonach Skandynawii, który schodząc na południe spowodował by ZIMĘ TYSIĄCLECIA. Na razie z tego co wyczytałem są pewne przesłanki, że Prąd Norweski prawie całkowicie zanikł, do tego Prąd w rejonie Płn. Karoliny ' przerwał się ' o 400km i że przez nałożenie się tych kilku czynników Golfsztrom osłabł i spowolniał. Co MOŻE( ale nie musi ) spowodować, że tegoroczna zima w Europie będzie sroga. Nikt chyba nie mówi, że będziemy mieć zimę tysiąclecia ze scenariuszem rodem z filmu ' po jutrze ' . Ja uważam, że jeśli naprawdę coś się z tym prądem ' zachwiało ' to lepiej dmuchać na zimne niż później reagować kiedy na nic się to zda. Inna sprawa- jeśli z Golfsztromem nie dzieje się NIC i jest dokładnie tak jak zawsze to wtedy wszystkie te artykuły można rozbić o ' kant kuli ' . Tylko tak jak mówiłem, skoro wszystko jest w najlepszym porządku to skąd się wzięły te wszystkie obawy na podstawie wyliczeń ? Pozdrawiam. EDIT: Być może ten cały Dr. Zangari to marny naukowiec, ale mimo wszystko nie wyssał tego z palca a jednak powołał się na pewne źródła. Podał również wyliczenia danych i zobrazował wszystko na podstawie mapek Golfsztromu z roku 2004 i z 2010 gdzie widać znaczną różnice. ( chyba, że mapki jak i wyliczenia sfałszował po to żeby zarobić pieniądze na sianiu paniki w mediach, ale na to chyba nie mamy żadnych dowodów ) :). EDIT 2: Z tego co się orientuje powołał się nawet na NOAA. ( Ktoś nawet pisał na czacie, że nawet na stronie NOAA piszą, że z Golfsztromem coś jest nie tak ) Ja tego nie sprawdzą, ale może ktoś to zrobi :).

Użytkownik Daniels. edytował ten post 11 wrzesień 2010 - 16:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Być może ten cały Dr. Zangari to marny naukowiec

Taki z niego naukowiec, jak z królowej pogodynka:p Jak napisze, że epoka lodowcowa nadejdzie w grudniu 2012 też mu uwierzycie?:D Bez jaj, choć przydałaby się jakaś normalna zima, więc mam nadzieję, że ta chwilowa(?) anomalia w jakimś stopniu temu pomoże. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, och,och zobaczymy panie Pdjakow, co pan będzie mówił jeżeli to się kiedyś sprawdzi. A co do rozsiewania bzdur po forach podaję autentyczne rzeczy, każdy nas o wszystkim informuje na przykład Fakt i mamy prawo przekazywać to dalej, a to, co uważamy za prawdziwe, a co za bzdurę to jest wogóle odrębna sprawa!

Jeżeli ktoś chce kogoś o czymś poinformować, to jego obowiązkiem jest ustalenie, czy informacja jest prawdziwa. Czy informacja podawana przez "Fakt" jest prawdziwa? Nie, bo sprytnie zmanipulowana. Jej prawdziwość to rutynowa "prawdziwość" faktu. Gdzieś pomiędzy panem Zenonem, którego uprowadzili kosmici, a babcią na którą rzucił się czajnik. @Daniels Od twierdzenia, że Prąd Zatokowy w przeszłości ulegał oscylacjom, do odkrycia, że dzieje się to teraz - daleka droga. Dostałeś link do artykułu z którego jasno wynika, że owo "przerwanie w rejonie Północnej Karoliny" powtarza się cyklicznie co kilka, kilkanaście miesięcy. Tu masz stały prąd słabo meandrujący na początku 2003 roku Dołączona grafika W marcu 2003 zaczął meandrować silniej i masz początek "przerwania" w rejonie Północnej Karoliny Dołączona grafika z kolei w 2006, przed ciepłą zima 2006/7 masz całkwicie inny wzór. Główny nurt niemal przerwany i to w dwóch miejscach. Dołączona grafika A aktualnie wygląda to tak: Dołączona grafika Wskazówka: Prąd Zatokowy meandruje - zawsze jest gdzieś przerwany. Główny prąd też czasem wydaje się czasem zanikać w pobliżu wschodnich wybrzeży USA, po czym zaraz wraca. Owe "zaniki" nie mają żadnego wpływu na zimę w Europie, bowiem pojawiają się zarówno przed zimami ciepłymi, jak i mroźnymi. I nie panie Daniels. Zangari nie powołał się na informacje NOAA o zaniku prądu zatkowoego, tylko na obrazki z CCAR, które on sam po swojemu zinterpretował. Całość informacji pochodzi tylko i wyłącznie od pana Zangari. Chcesz wiedzieć skąd jest ta informacja w mediach? Here you are: TokFM linkuje do wolne media -> Wolne media to kopia z "globalna świadomość". Ta ostatnia linkuje do tej strony: http://europebusines...earth-just.html Czyli do zwykłego bloga specjalizującego się w teoriach spiskowych. Tam pojawia się tajemniczy Dr. Deagle, rzekomo oceanograf, ale prowadzący NutriMedical(!), która to pomoże Ci pozbyć się wszystkich chorób za jedyne $179.95 (http://www.nutrimedi...product.id=3769). W tajemniczy sposób doktor Deagle staje się ekspertem od Prądu Zatkowoego. Szukamy Dr. Billa Deagle w google. Znajdujemy go na takich wielce naukowych stronach jak abovetopsecret, czy project camelot. Tam roztacza swoje historie dotyczące chemtraili, 9/11 i UFO. Jedyne naukowe opracowanie zmiany prędkości golfsztromu pochodziło z 2005 roku. Okazało się, że pomiary nie uwzględniały istotnych rzeczy: "U Brydena zwraca się uwagę, że pomiary mogą być wynikiem niedoskonałości urządzeń. Dodatkowo zwraca uwagę na fakt, że pomimo iż pomiary wskazały na 30% zwolnienie prądu w stosunku do 1992, to jednak temperatura północnego Atlantyku wzrosła więc: - Albo nie doszło do żadnego zwolnienia - A nawet jak doszło, to nie wpłynęło to na klimat tak, jakbyśmy oczekiwali. O ile pamiętam, kolejne badania sugerowały dużą zmienność dobową prędkości prądu, a wynik Brydena najprawdopodobniej był spowodowany “szumem”. Generalnie nie ma żadnych przesłanek, by THC zanikała." Aktualnie Północny Atlantyk jest znacznie cieplejszy, niż w zeszłym roku. Jedyną znaczną anomalią na mapie SST jest La Nina na Oceanie Spokojnym - ostatnia silniejsza La Nina miała miejsce bodaj w 2008 r. http://www.osdpd.noa...ght.current.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w pewnych kwestiach wreszcie doszliśmy do jakiegoś porozumienia. Więc jeszcze podsumowując krótko: Z Golfsztromem jest wszystko ok i nie ma żadnych zmian ? Zima w Polsce przyjdzie na zasadzie takiej jak zawsze ? ( masy powietrza, cyrkulacja bądź jej blokada, itp ), nie będzie żadnej super zimy spowodowanej tym czy tamtym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w pewnych kwestiach wreszcie doszliśmy do jakiegoś porozumienia. Więc jeszcze podsumowując krótko: Z Golfsztromem jest wszystko ok i nie ma żadnych zmian ? Zima w Polsce przyjdzie na zasadzie takiej jak zawsze ? ( masy powietrza, cyrkulacja bądź jej blokada, itp ), nie będzie żadnej super zimy spowodowanej tym czy tamtym?

Nie ma żadnych przesłanek za tym, że zima miałaby być super chłodna, ani żeby miałaby być super ciepła. Większość wskaźników pokazuje, że powinna być nieco poniżej normy, ale ostatnio mało co się udaje - np. lato miało być bardzo chłodne i guzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się bulwersujesz, skoro prawda jest taka, że zacytowane przez Ciebie słowa są wyrwane z kontekstu i znaczą zupełnie co innego! Czy jeśli podamy do publicznej wiadomości bzdurę nieświadomie to wtedy przestaje być bzdurą a staje się prawdą? Zawsze przy podawaniu informacji, nie ważne na jaki temat powinno się zajrzeć do materiałów źródłowych. Przykład: lepiej uzyskać dane meteorologiczne bezpośrednio z depesz synoptycznych niż ze stron pośrednich - zasada "im krótsza droga tym mniej błędów" sprawdza się w takich sytuacjach bardzo dobrze.

Dołączona grafika Cyanide & Happiness @ Explosm.net ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale teorie o mroźnej zimie uważam za logczną. Oczywiście jeżeli prawdą jest, że Golfsztrom zanika. Na geografii mnie uczyli, że Europa jest wyjątkowo ciepła jak na swoją szerokość geograficzną i to zasługa prądu norweskiego. Sądzę oczywiście, że północy europy nie pokryje gruba warstwa lodu, ale tegoroczna zima może być mroźna. tak poza tym, co spowodowało poprzednią epokę lodowcową. Jeżeli w filmie "pojutrze" jest choć krztyna prawdy to może teoria o nowej epoce lodowcowej nie jest totalną bujdą, tylko uargumentowaną wersją najbliższej przyszłości. Pozdrawiam. BTW. Jeszcze cytat z wikipedii -"Golfsztrom ma znaczący wpływ na klimat terenów lądowych w jego pobliżu[2]. Golfsztrom transportuje ciepłe wody, które potem jako Prąd Północnoatlantycki dostają się w okolice Europy. Zimą powietrze nad oceanem położonym na zachód od wybrzeży Norwegii jest średnio o ponad 22 stopnie Celsjusza cieplejsze niż powietrze na podobnych szerokościach geograficznych, co jest jedną z największych anomalii tego typu na Ziemi"

Użytkownik Tosiek93 edytował ten post 12 wrzesień 2010 - 15:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam. Tegoroczna zima bedzie mrozna i sniezna dlatego,ze myszy sie pchają do domu zeby przetrwały morozna zime i takze mrówki nie kopią swoich mrowisk nad ziemią tylko pod ziemią.To chyba mozna mi postawic teze że zima 2010/2011 bedzie mrozna,sniezna i długa

Zgadzam się i jarzębina ugina się od owoców podobno akacja miała bardzo dużo kwiatów tylko nie wiem czy koty już się spasły tak jak rok temu, ktoś na forum z obserwacji swojego kota wywróżył mroźną zimę więc czekamy jeżeli się spasły zima będzie jak ta lala…. :D:D:D Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 12 wrzesień 2010 - 19:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy wierzy w co chcę . Ja osobiście sceptycznie podchodzę do znaków od przyrody, ponieważ większość rzeczy, które odpisujecie to czynności, które powtarzają się co roku. A to ile jarzębina ma owoców czy akacja to raczej zależy od wielu czynników. Jakoś nie przekonuje mnie teza, że drzewa wiedzą co będzie za 2 miesiące więc zrzucają liście np. :) No, ale każdy ma coś w co wierzy ;p .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zima będzie mroźna, to trzeba się zastanowić, jak zrobić żeby była śnieżna:]. Co Wy na to, żeby wystrzelić w niebo nad Tatrami, Podhalem, Karkonoszami tą substancję, co ponoć spowodowała w Pekinie mega opady. A tak P.S. Dlaczego dąb na moim podwórku nie wydał w tym roku ani jednego żołędzia?;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy wierzy w co chcę . Ja osobiście sceptycznie podchodzę do znaków od przyrody, ponieważ większość rzeczy, które odpisujecie to czynności, które powtarzają się co roku. A to ile jarzębina ma owoców czy akacja to raczej zależy od wielu czynników. Jakoś nie przekonuje mnie teza, że drzewa wiedzą co będzie za 2 miesiące więc zrzucają liście np. :) No, ale każdy ma coś w co wierzy ;p .

Co najwyżej reagują na pogodę aktualną - tj. zmieniła się pogoda - przyroda szybciej reaguje. Jeśli chodzi o obserwacje zwierząt itp. to bardzo rzadko się sprawdzają - gdyby się sprawdzały, to co roku byłaby niezwykle mroźna zima, bo co roku ktoś podaje przykład z przyrody, że taka powinna być. Na pocieszenie dodam, że sezonówki ECMWF i CFS sugerują zimę w normie, lub chłodną. MetOffice sugeruje zimę cieplejszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanatyk to niestety muszę Cię zmartwić, ale zima na nizinach będzie i to już dziś można powiedzieć na 100% hehe :D A tak poważnie to ciekawie zapowiada się ten śnieg z deszczem pod koniec miesiąca... osobiście nie pamiętam kiedy taka sytuacja miała miejsce. Już rok temu bardzo się dziwiłem kiedy padał śnieg a było to 14 października a co dopiero końcówka września... Zobaczymy jak to będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku w polowie pazdziernika z powodu oblodzenia i niskich temperatur i opadow sniegu nie mialem przezs dwa dni pradu. W tym roku ma byc deszcz ze sniegiem pod koniec wrzesnia. Cos mi sie zdaje ze sie to nie sprawdzi ale w ostra zime wierze i nie tylko ze wzgledu na ten Prąd Zatokowy ale z uwagi na to ze caly ten rok jest dziwny. Jak beda nas nawiedzac takiefronty powodziowe to wystarczy niska temperatura i zamiast deszczu bedzie snieg, troche wiatru i zaspy i zima bedzie na zero :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich szans, aby do listopada przez wrzesień i pazdziernik było cały czas tak zimno i utrzymywały się non stop chłody. Zapewne znajdą się tacy, którzy powiedzą że to odpowiednia temperatura dla września (10-15 stopni w dzień), ale tyle lat jak żyje to nie pamiętam takich chłodów we wrzesniu przez tak długi okres jak mamy obecnie i które jeszcze powrócą na 80%.

Cóż, sprawdźmy. 2010: http://www.ogimet.co...&min=0&ndays=15 Całkiem podobnie wyglądało to w 2007: http://www.ogimet.co...&min=0&ndays=15 Również w 2001 było raczej deszczowo i chłodno: http://www.ogimet.co...&min=0&ndays=15 w 1996 tylko do 3-go ciepło, potem jeszcze gorzej niż w tym roku: http://www.ogimet.co...day=15&ndays=15 1990, tylko 1-go września ciepło: http://www.ogimet.co...day=15&ndays=15 I tak dalej. Najgorzej było chyba w Polsce w 1996. Daleko nam do tego września: http://www.ogimet.co...day=30&ndays=30 Im dalej, tym chłodniej, w drugiej połowie zdarzał się mróz na 2 metrach w nocy i temperatura w dzień nie przekraczająca 8 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie wiem czy czytaliście najnowszy artykuł TP : http://www.twojapogo...dzie-sroga-zima Jak widzicie Rosja nie tylko oczekuje mroźnej zimy poprzez przysłowia , ale naukowcy również jej oczekują .! Na razie wszystkie przesłanki mówią o bardzo srogiej zimie . Co o tym sądzicie.?

pogoda gfs dla katowic. Niestety pewnie sie to zmieni jeszcze 15 razy

podaj link do tej stronki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...