Jump to content

kamils94

Members
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kamils94

 1. Niestety, prognozy znowu zmieniły się na ciepłe na przełomie paź/lis i na początku listopada:(
 2. U mnie w tym roku drzewa zrzucają liście szybciej niż w zeszłych. Na przykład niektóre jesiony są już całkowicie łyse, a klony powoli sie żółcą i pomarańczowią.
 3. Pytanie do Pdjakowa lub Mateusza R. Co sądzicie o tym co napisała na swoim blogu królowa odnośnie zakończenia blokady cyrkulacji i ciepłej zimie?
 4. Spójrzcie na GFS-a z godz. 6. Od 29 września sugeruje nam spadek temperatury na 850 hPa poniżej 0 st. nawet do -5,8 i śnieg z deszczem w Zakopanem.
 5. u mnie dzisiaj przeszła burza śnieżna o 16:45. Padało z 15 minut, ale bardzo intensywnie:eek:! Świata nie było widać. Z krajobrazow przedwiosennych w 15 min zrobily sie zimowe. Fota zaraz po opadzie: Użytkownik kamils94 edytował ten post 03 marzec 2010 - 18:26
 6. Ta ja Ci polecam forum "Łowców burz". A co do pogody: przez noc napadało mało, ok. 1 cm, temp. obecnie -1.
 7. z czego się śmiejesz?? W zimie burze też się pojawiają. Ostatnio u mnie taka była bodajże w lutym 2008. Aktualna temp.: -16
 8. Zależy o jakie ochłodzenie Ci chodzi. Według prognoz juz w ten weekend ma sie ochlodzic ponizej 20*
 9. Dzisiejszy dzień zapowiada się naprawde jesienny. U mnie narazie pada deszcz, a temperatura nie przekracza 14 st. To pierwsze w tym roku silne uderzenie jesieni. Oby ta zima byla jak najbardziej śnieżna i mroźna.
 10. u mnie dzisiaj po południu wyszło słońce, a temperatura doszła do 9*.
 11. warunki są dobre, wszystkie trasy i wyciągi otwarte. Możesz śmiało tam jechać. Sniegu od 10-50 cm.
 12. a ja zamierzam tam jechać w niedziele. Akurat pogoda dopisze:D
 13. u mnie pięknie zaczęło sypać. Pada gęsty, intensywny śnieg przy temp. 0*C. Pokrywa śnieżna ok. 5-7 cm i wzrasta:D
 14. wczoraj występował tam wiatr halny. Może to spowodowało takie różnice: w tym miejscu skąd wyruszyłes był jeszcze jego wpływ, a już kilka kilometrów dalej nie było.
 15. Nadciągają śnieżyce z większym mrozem Mimo, że jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć błękitem nieba i promieniami słońca, od dzisiaj pogoda zaczyna się zmieniać, co jest zapowiedzią bardziej zimowej drugiej połowy tego tygodnia. Pierwsi zmianę aury odczują mieszkańcy południowej części Polski, gdzie dotrze strefa opadów z południa kontynentu, ta sama, która przynosi ulewy we Włoszech i na Bałkanach. U nas spodziewamy się opadów w innej postaci, a mianowicie śniegu. Padać on będzie począwszy od godzin popołudniowych, systematycznie się nasilając. Najpierw śniegu przybędzie na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu, a pod wieczór również na Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie i Mazowszu. W tych regionach temperatura będzie oscylować na poziomie w pobliżu zera, więc padać będzie śnieg mokry, który będzie ciężki i jak zwykle w takiej sytuacji może powodować zniszczenia, na przykład uszkadzać dachy, gałęzie i linie energetyczne. Od wieczoru przez całą noc opady śniegu obejmą już większą część kraju, omijając jedynie województwa zachodnie. Nadal chwilami może popadać obficie, dlatego powinniśmy być przygotowani nawet na miejscowe śnieżyce. Do jutrzejszego poranka spadnie przeważnie do 5 centymetrów śniegu, ale lokalnie możliwy jest wzrost pokrywy śnieżnej nawet o 10-15 centymetrów. Apelujemy więc to kierowców o uwagę podczas jazdy po śliskich drogach. Jutro także będzie padać, ale postać opadów ulegnie zmianie. W południowej połowie kraju spadnie śnieg, zaś w części północnej deszcz i deszcz ze śniegiem. W weekend (17-18.01) opady osłabną i pojawiać się będą tylko miejscami. Będzie więc szansa na powrót pogodnego nieba, ale za to temperatura spadnie. W ciągu dnia będzie przeważnie od 3 do 5 stopni mrozu. Na przełomie tego i następnego tygodnia czeka nas odwilż, która krótkotrwale obejmie całą Polską. Gołoledź będzie więc gwarantowana, co oznacza fatalne i zarazem niebezpieczne warunki jazdy po drogach. Ze ślizgawicą do czynienia będą mieć też piesi. Na razie większego ocieplenia nie oczekujemy i częste zmiany temperatury z plusów na minusy powinny się utrzymać. Użytkownik kamils94 edytował ten post 14 styczeń 2009 - 08:24
 16. zgadzam się z Tobą w 100%. Do tego czasu wszystko może się jeszcze zmienić. A co do tego kopiowania, to da się to zrobić. u mnie -8* i leżą ok 2 cm śniegu:)
 17. u mnie 2 godziny temu zaczęło prószyć, ale teraz pada coraz mocniej i robi się powoli biało. Śnieg nie ma szans się roztapiać, bo jest -5*C.
 18. a widzieliście co piszą na tp?:eek:: Po wielu ciepłych i suchych dniach grudnia wszystko wskazuje na to, że zima wreszcie sobie o nas przypomniała. Od ostatniego tygodnia białe krajobrazy codziennie mogą podziwiać mieszkańcy wschodniej i południowej Polski, natomiast dzielnice zachodnie nadal nie mogą poczuć prawdziwej zimy, poza oczywiście mrozem, który panuje tak samo w nocy jak i w ciągu dnia. Jednak w następnych dniach to się zmieni i już w całym kraju zima przyniesie śnieg, najwięcej na północy kraju. Według wstępnych prognoz ujemne temperatury utrzymają się u nas przynajmniej do połowy stycznia, a więc przez ten czas śnieg, który spadnie, nie będzie się w stanie roztopić. Temperatura w ciągu dnia będzie na ogół oscylować w pobliżu 1-3 stopni na minusie, ale w przyszłym tygodniu zdarzają się większe mrozy przekraczające minus 5 stopni. Zdecydowanie najzimniej będzie nocami, kiedy przy pogodnym niebie należy oczekiwać spadków temperatury w większości regionów do minus 10 stopni, a na wschodzie i południu nawet do minus 15 stopni. Na terenach podgórskich i górskich spadki temperatury mogą sięgać minus 20 stopni. Jak na warunki klimatyczne stycznia są to całkowicie normalne wartości, ale mając na uwadze ostatnie dwie nadzwyczaj łagodne zimy, obecnie nie jesteśmy przygotowani nawet na najmniejszy mróz. Nasze organizmy się od niskich temperatur odzwyczaiły, dlatego trochę potrwa zanim stawimy im czoła. Pierwsze solidniejsze mrozy mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie, na przykład zwiększając ryzyko zachorowania na grypę. Pamiętajmy więc o ciepłym ubraniu, aby nie wyziębiać organizmu. Druga połowa stycznia najprawdopodobniej przyniesie nieco wyższe temperatury, ale cieplej nie wszędzie będzie znaczyć mniej zimowo, z czego najbardziej zadowoleni powinni być uczniowie udający się na zimowe ferie, dla których obecność śniegu to naprawdę ważna sprawa. A w ten weekend mają być intensywne opady śniegu i może napadać do 10 - 15 cm.
 19. u mnie też jest prawie bezchmurnie, a temperatura wynosi 2*C. Narazie nic nie zapowiada śniegu.
 20. widać, że chłopaki albo coś pili, albo nie mają normalnie w mózgach.:eek:
 21. a ile śniegu ma być na północy i w centrum? Aktualnie 5*C i pada deszcz:(
 22. u mnie na lekkim minusie i leży ok. 2, 3 cm śniegu.
 23. w świętokrzyskim też sypie śnieg. Możesz obejrzeć obrazy z kamer: http://www.traxelekt...amery/index.php
 24. u mnie rano padał deszcz, ale 2 godziny temu przemienił się w śnieg i teraz cały czas sypie. Na termometrze +0,5 st.
×
×
 • Create New...