Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie przed momentem bylo +3,7 a prognozowali okolo 0. I tak jak wczoraj napisalem zawsze u mnie jest okolo + 2 w stosunku do tego co zapowiedzą. Takze jak mowia ze bedzie +5, +6. To bedzie okolo +9. Wiosna wiosna, wiosna ah to Ty. Tylke zebym z ta wiosną razem nie splynal...to nie jest smieszne. Jak w nocy nie bedzie ponizej zera przez te pare dni to ciezko z rzekami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z rejonu gdzie bede w bliższej przysżłości mieszkał. I tam aż 46cm śniegu zmierzyłem :o co do Kwietnia to pamiętam ze 3-4 lata temu byłem w Laskowej w połowie Kwietnia.. temp 15 stopni i w bluzie jeździłem. Panowie z obsługi jak nas zobaczyli to w śmiech. Oprócz nas na stoku była jedna pani z panem....... dość hmm ciekawie było...

Użytkownik bulwa edytował ten post 16 luty 2010 - 17:12 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnię kilka spraw, albo napiszę jak ja to postrzegam : 1.Oczywiście prawie co roku w marcu pada śnieg, tak to prawda, ale czy to oznacza zimę ? Czy jeden dzień ze śniegiem i 4 dni z deszczem to zima ? Albo czy opady śniegu przy temperaturze +4 to zima ? Fakt faktem - śnieg w marcu pada często, ale to chyba nic dziwnego, jednak nigdy w życiu nie nazwał bym tego zimą.Ogólnie o zimie można mówić gdy temperatura jest na minus, pada śnieg i się utrzymuje ( to moje zdanie ). Uważam też, że zima powinna się kończyć w lutym a nie w marcu, bo tej prawie nigdy nie ma .. tylko w kalendarzu. 2.O zimie w kwietniu to już całkiem bym radził zapomnieć bo rok temu u mnie przez cały kwiecień nie spadł ani płatek a co lepsze nie padało w ogóle nic przez prawie równy miesiąc. Temperatura przekraczała już grubo 20*.Nawet za czasów najostrzejszych zim kwiecień był raczej miesiącem wiosennym. 3.Ocieplenie będzie i tak jak piszę Mariusz na południu Polski poczujemy wiosnę i nic tego nie zmieni.Już dziś było +3 chociaż według nie których miało być -2. Jak zapowiadają +8 w cieniu to w słońcu będzie spokojnie koło +15. I tak może być( 8-12*) przez 3-4 dni...dlatego po takim ociepleniu chyba każdy wolałby już wiosnę, prawda ? W takiej sytuacji niech stopi ten śnieg i już niech nie pada.. niech będzie sucho i słonecznie. Bo i tak już nie będzie pogody przypominającej zimę. 4.Co do Mariusza to fakt - przesadza. Może co do tematu nadejścia wiosny ma rację, ale nie musi o tym pisać w każdym poście ponieważ jak się domyślam każdy już wie o tym, że idzie ocieplenie i nikomu nie trzeba tego pisać po 10 razy.Na pewno też te ocieplenie nie oznacza, że przyjdzie już normalna wiosna a później lato, bo jak pisałem już wyżej, jakieś opady śniegu się pojawią ( tak jak to było w październiku a później wręcz letni listopad ). 5. Nie jestem fanem wiosny i ciepła żeby nie było :) . Lubię zimę, ale też nie do przesady.Zima dla mnie to śnieg i mróz i chociaż uwielbiam tą porę roku( może ze względu na to, że mam 21.2 urodziny :D ) to nie chcę żeby było w dzień plus w nocy minus i deszcz mieszany ze śniegiem. Po prostu-jedno albo drugie :). 6.Styczeń, luty-zima . Marzec, kwiecień-wiosna. I nikt i nic tego nie zmieni. Jak widać w tym roku wiosna zahaczy Nas już w lutym a co będzie dalej to tak naprawdę nikt nie wie. 7.A co do sprawdzalności prognoz to nie trafia dokładnie nikt :) . Od wiadomości, portali, modeli do meteorologów, profesorów i pseudo wróżek. 8.No i oczywiście pisałem o miastach, nie o górach. Bo tam to pada śnieg i w kwietniu i w maju:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego tego wątku nie rozumiem jednego :) Po co nam, narciarzom, zima w miastach ? Przecież najważniejszym jest, żeby mrozik i śnieżek trzymały się w miejscu naszych zainteresowań - w górach :) Wiadomo, że i w mieście przyjemniej, kiedy jest mrozik i śnieg, ale przecież jak jest plucha to też nie ma tragedii - parę godzin jazdy i wracamy do zimy :) A jak patrzę na prognozy dla ośrodków narciarskich to jak na razie nie widziałem temperatury powyżej 0 (Karkonosze) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termometr wariuje !! +8st. ;O Wg. interi jutro może solidnie sypnąć na płd. kraju: http://pogoda.interi...miasta?id=11763

Przecież to ma być deszcz. Nie wiem skąd Interia ma taką interpretację, modele ewidentnie pokazują opady deszczu związane z niżem. W Krakowie dałbym na jutro +5 do +7 z opadem deszczu. ECMWF daje na jutro dla Krakowa +9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+10 w cieniu. ha. krajobraz maleje :) brawo dla Krolowej. A w TV i inne prognozy +3. hahahahaha. Musimy sie przygotowac od wieczornego piatku na duze opady deszczu jakie prognozuje new.meteo.

Pisałem już wcześniej - GFS jest kiepski w prognozowaniu takiego stricte poludniowego splywu. Zapewne dzieje się tak z uwagi na siatkę tego modelu. W Nowym Sączu już ponad +10. Co ciekawe - nawet w Zielonej Górze +5, tego się nie spodziewałem, sądziłem, że dobije do +3. W Szczecinie padał przelotny deszcz. Jutro śnieg raczej nie będzie opadał, gdyż dodatnia temperatura pojawi się w całym profilu. Dopiero po przejściu frontu, czyli już w sobotę powinno się na krótko ochłodzić i wtedy popada śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin będzie miał dużo sprzątania. Jeśli chodzi o prognozy, to wygląda na to, że jeszcze jutro ciepło. Najpierw zacznie padać deszcz, który w nocy z piątku na sobotę ma przejść w śnieg - niestety przy dodatniej temperaturze. GFS wskazuje na wahania temperatury w najbliższych dniach - trochę deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Klimatologicznie będzie to przedwiośnie - niskie temperatury głównie w nocy i to przy rozpogodzeniach. Wg. ECMWF będzie jeszcze cieplej - w zasadzie na południu codziennie sporo powyżej zera. Najcieplej we wtorek - do +10, później lekkie ochłodzenie, w sobotę znów bardzo ciepło (ale to zbyt odległy termin). Generalnie z modeli dziś trafił jedynie ECMWF - co było sygnalizowane. On jako jedyny sugerował możliwość tak wysokich temperatur - GFS dawał dziś dla Wrocławia +1 do +2. ECMWF dawał +8 (wcześniej +9). Rzeczywista temperatura zanotowana na stacji IMGW to +9,2. Oznacza to, że w sytuacji takiego ocieplenia ECMWF jest o wiele lepszy od GFS - choć i on czasem potrafi się znacznie pomylić. Wygląda jednak na to, że zdarza mu się to rzadziej. Prognozy na dziś (z dziś, 00UTC): UM (ICM) ~ +1 (błąd 8st) GFS ~ +2 (błąd 7st) ECMWF ~ +8 (błąd 1st) UM (NAE) ~ +1 (błąd 8st) NOGAPS ~ -2*) (błąd 11st) RHMC ~ -1 (błąd 10st) UKMO ~ +1 (błąd 8st) GEM ~ +4 (błąd 5st) JMA ~ +1 (błąd 8st) *) NOGAPS ewidentnie nadaje się do kosza. Dla Suwałk dawał na dziś -14. Dla Nowego Sącza -4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dziś było +5 ,masakra,zaczynam się pogodzić z losem . I tak se myślę że ta zima jest do bani ,nie doz że zaczęła się dopiero 15grudnia ,to jeszcze kończy się w II dekadzie lutego..Masakra. Marek Chorczyczak coś wspominał że za tydzień znów wraca zima z mrozem i śniegiem .Zobaczymy . Mariusz chyba już dostałeś bana ,nie wiem na ile ale pewnie na 6 miesięcy ,zobaczymy się w następnym sezonie ,mam nadzieje że będziesz normalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dziś było +5 ,masakra,zaczynam się pogodzić z losem . I tak se myślę że ta zima jest do bani ,nie doz że zaczęła się dopiero 15grudnia ,to jeszcze kończy się w II dekadzie lutego..Masakra.

To jeszcze nie koniec, przynajmniej nie w górach. Choć w Tatrach i na Podhalu śniegu i tak jest mało. Mimo to, można mieć nadzieję, że mimo postępującej odwilży na nizinach, tam jeszcze popada.

Marek Chorczyczak coś wspominał że za tydzień znów wraca zima z mrozem i śniegiem .Zobaczymy .

A dodał na końcu coś w rodzaju: "Kiedy niedźwiedź w gawrze siedzi, zima szybko nas odwiedzi. I to się proszę Państwa sprawdza!" ? ;)

Mariusz chyba już dostałeś bana ,nie wiem na ile ale pewnie na 6 miesięcy ,zobaczymy się w następnym sezonie ,mam nadzieje że będziesz normalny.

No i bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.yr.no/ Wczoraj prognozowali dobrze dla Wrocka - 8st

yr.no to ECMWF http://www.yr.no/english/1.2025949 Zapytam tak raz. Czy wy naprawdę sądzicie, że w tych portalach typu yr.no, interia, myforecast, accuweather, etc. siedzi sztab ludzi, którzy opracowują prognozę dla każdego małego miasteczka w Polsce? Już widzę, jak jakiś Norweg pracowicie wpisuje cyferki dla Wojcieszyc: http://www.yr.no/pla...ia/Wojcieszyce/ Przecież to jest jasne, że wszystkie te portale asymilują dane z modeli numerycznych. Polskie zrzynają z GFS. Yr.no bierze (kupuje) prognozy z ECMWF, co zaznacza w swoim "about".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe te temperatury notujecie .. ja na Śląsku gdzie miałem mieć chyba najcieplej ... najwięcej zanotowałem ledwo +5 .. może dlatego, że cały dzień było pochmurno a słońca nie było nawet na chwilę. Co mogło spowodować, że temperatura bardzo nie wzrosła. Na pewno wiosny nie poczułem jak wmawia mi Mariusz bo co ma Nowy Sącz do Katowic ? U mnie było nawet zimno bo wiał wiatr i było strasznie wilgotno - bez kaptura lub czapki się nie obeszło. Ogólnie mam najgorszą pogodę ze wszystkich, taką jakiej nie chciałem. Czyli ani nie wiosna ani nie zima .. Tylko wielkie GIE . Mariusz to pewnie była Królowa albo chorują na to samo .. Bo jak i on pisał 10 postów o tym samym tak teraz to samo robi ona(?).. obydwoje w bardzo podobny sposób chcieli Nas przekonać do swoich racji :)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 19 luty 2010 - 05:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca tygodnia powinno juz to stopniec wszystko i nasze oczy odpoczna od tego nieprzyjemnego blasku. Chociaz dosypało okolo 10 cm to i tak malo tego sniegu jest. Wzialem lopate zeby tylko "jak badz" odsniezyc wyjazd do domu a teraz patrze przez okno i ta wartstwa co zostala zniknela, widac trawe i plyty. Teraz piekne slonce i +4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o źródło prognozujące +15 stopni w Nowym Sączu w ciągu najbliższych siedmiu dni. Pozdrawiam PS

I może wreszcie dotrze to do was że ja nie jestem użytkownikiem "Mariusz0505" ?

UŻYTKOWNIK "Mariusz0505" - 48 postów, wszystkie w dziale "Pogoda na sezon..." UŻYTKOWNIK "marusz0505" - 7 postów, wszystkie w dziale "Pogoda na sezon..." Jakiś narciarz Cię skrzywdził, że się tu wyżywasz?

Użytkownik JanKos edytował ten post 21 luty 2010 - 15:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...