Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil krótko i na temat widzisz gdzieś te śnieżyce od wtorku??

Zgodnie z prośba krótko i na temat: Szanse są duże ,bardzo duże dla południowego wschodu nic się nie zmieniło ale dla północy tak tam też sypnie porządnie śniegiem ale najwyżej 10cm Najwięcej śniegu spadnie na południu Polski (Dolno Sląskie Opolskie,Śląskie Małopolskie,Podkarpackie)tych województwach spadnie najwięcej ,ale nim dalej na zachód tym mniej ogólnie spadnie 20-25cm śniegu opady zaczną się we wtorek wieczór i do czwartku rano wyłącznie. Tak przynajmniej wynika z modeli ,portali pogodowych,i stacji telewizyjnych. http://pinotv.pl/kanal/baskatv Królowa nam się ujawniła na taśmie ,tak wygląda w całości ,co niektórych bożyszcze ... Żart Godz 9:00 Raport z okolic Opola(20km na północ) zachmurzenie- całkowite temp: -0stopni przebłyski słońca-brak opad:śnieg\umiarkowany\ widoczność -stosunkowa dobra rodzaj śniegu -puszysty rodzaj płatków śniegu- grube lekkie zjawisko:zamglenie wiatr-brak w chwilowych porywach \słaby nowa pokrywa śnieżna-1cm ostateczna pokrywa śnieżna- 25cm rodzaj pokrywy śnieżnej- puszysta

Użytkownik Kamil K edytował ten post 30 styczeń 2010 - 09:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A u mnie klęska zapowiadali śnieg u mnie Raport z okolic Opola(20km na północ) zachmurzenie- brak temp: +2 przebłyski słońca-duże opad:brak widoczność -bardzo dobra rodzaj śniegu -brak rodzaj płatków śniegu- brak zjawisko:brak wiatr-brak nowa pokrywa śnieżna-brak ostateczna pokrywa śnieżna- 25cm rodzaj pokrywy śnieżnej- mokry ciężki MASAKRA MASAKRA... NAPADAŁO ZAMIAST 10-15CM SPADŁO 1CM JESTEM TAK ZWIEDZONY JEST BEZCHMURNIE I CIEPŁO

Użytkownik Kamil K edytował ten post 30 styczeń 2010 - 11:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczal padac maly snieg, ale uwaga temp to +3'. Ale szybko zapewne bedzie spadac. Na new.meteo wpisalem rzeszow i pokazuje malutki opad dwugodzinny, a ta fala sniezyc od 4 rano. A jak wpisalem Hyzne (to tylko 25km od Rzeszowa) to pokazuje snieg od 13 i rzeczywiscie, tak jak pisze. Teraz jest 12 i zaczal padac. No ale napewno w Rzeszowie etz bedzie.

Użytkownik wojnecki edytował ten post 30 styczeń 2010 - 11:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że zasypie teraz PODKARPACIE RZESZÓW, KROSNO i okolice. Meteo.group daje do poniedziałku opad łączny 14mm !!!! dla Rzeszowa Oraz UWAGA! 20,7mm dla KROSNA http://www.meteogrou...ml?cityID=12670 Aktualna pogrywa śnieżna w Krośnie: 5,5CM może zatem trzykroć wzrosnąć, a może nawet i pięciokrotnie :D YES YES YES Aktualnie w Krośnie ODWILŻ: +1,2st.C Jutro ma być już po odwilży, i ma sypać sypać i jeszcze raz sypać. Oby sie sprawdziło, a będzie FANTASTYCZNIE - 20,7mm :) Dotyczasowy śnieg co spadł u nas (5,5CM), to był przy zapowiadanych opadach 4mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie klęska godz 13:28 Raport z okolic Opola(20km na północ) zachmurzenie- brak temp: +3 przebłyski słońca-duże opad:brak widoczność -bardzo dobra rodzaj śniegu -brak rodzaj płatków śniegu- brak zjawisko:brak wiatr-brak nowa pokrywa śnieżna-brak ostateczna pokrywa śnieżna- 24cm ubyło śniegu:1cm rodzaj pokrywy śnieżnej- mokry ciężki Nie to jest jakiś żart odwilż dotarła nawet pod Rzeszów KATASTROFA ,miało sypać a tym czasem nic niema słonko i wiosna , bo po prostu ja czuć w powietrzu. Nawet Tomasz na TVN METEO odpowiadając na mój email powiedział: cytuje Panie Kamilu o śnieg jutro martwic się nie będziesz musiał,spadnie go bardzo dużo 10-15cm ,będzie jutro ciężko się poruszać autem. A tymczasem słonko i odwilż zamiast sniegu... Klęska już wiem co czujecie na południowym wschodzie Polski ,współczuje. Południowy zachód wchodzi na wasze zaszczytne i honorowe miejsce ,bo znów wszystko pewnie nas ominie. OSTRY16 NIE ZAŁAMUJ MNIE : (

Użytkownik Kamil K edytował ten post 30 styczeń 2010 - 13:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie apokalipsa. wiatr,snieg,zawieje,zamiecie w pelnym wydaniu. Widzialnosc ograniczona niemal do zera. Hehe sorry, ale mam juz dosc tego sniegu i tej pogody, nie mozna nawet z domu wyjsc bo doslownie mozna byc zasypanym a wiatr urywa glowy.

Użytkownik ostry16 edytował ten post 30 styczeń 2010 - 13:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez noc dosypało ok 6-7 cm. Bardzo ładnie i mocno sypało. Teraz -6 stopni a spodziewałem się 0. Ale niestety świeci słońce a to w Lutym nie jest dobry znak. Pewnie koło południa zacznie się kapanie jak słońce zza górki wyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie pada śnieg ale jest bardzo dużo śniegu 40cm chyba najwiecej w polsce oczywiscie oprócz gór:)

Marzyciel... Więcej jest w Białymstoku, Terespolu, Warszawie, Zielonej Górze, Koszalinie, Ustce, Suwałkach, Mławie, Toruniu, Chojnicach, Pile, Lesku, Włodawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na Dolnym Śląsku jutro zaznaczy się odwilż. Generalnie na południowym zachodzie jutro temperatura może znacznie przekroczyć 0, gdzieś lokalnie do +3/+4. W związku z tym w tym rejonie należy się spodziewać, że początkowy opad śniegu przejdzie w deszcz ze śniegiem i deszcz. Taka odwilż sięgnie być może rejonu Opola. Później zagadka - szczególnie piątek, który może być zaskakująco ciepły, lokalnie na południu (znów Dolny Śląsk) nawet +5 stopni, lub więcej. Niektóre modele dają tu znaczną adwekcję ciepła. Np. GME na wschodnie Niemcy wrzuca izotermę +5 na 850 hPa. Stąd pewnie ECMWF bierze +7 na piątek dla Wrocławia. Reasumując - od jutra, co najmniej do piątku, każdego dnia na Dolnym Śląsku powyżej zera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie nie nieeeeeeeeeeeeee żadna wiosna nie idzie. nie oczekuj w marcu +10+15*C. Nie ma szans (ew. całkiem chwilowo) Jeśli przyjdzie odwilż to przydniesie przedwiośnie: szaruga, deszcz, +5 - najgorsza pora roku. Nie chcę tego. Wolę mrozy, nie chcę szarego. Jeśli nie zielony to tylko biały (ew. biało-niebieski LECH). :eek::eek::eek::Na razie jest zima więc co się martwicie na zapas??? EDIT: o właśnie jak kolega powyżej powiedział. Szaremu mówimy zdecydowane NIE!!

Użytkownik koala1992d edytował ten post 13 luty 2010 - 21:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra. jutro wyniucham coś długoterminowego:D Ale będzie ciężko, bo jestem na wakacjach:p. PS no i gdzie te śniegi na śląsku? W Czerwionce-Leszczynach dziś padało do około 17:30. A potem całkiem na odwrót niż zapowiadała to rabczewska:D Na tvp mówią o leciutkim ociepleniu (że nic poważnego) i tego się trzymamy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... +1+2 to nie koniec świata... tyle jeśli chodzi o GFS szczerze: zaczynam tęsknić za wiosną, a szczególnie za porannymi wypadami rowerem do Parku Chorzowskiego...:rolleyes: Ale w środę jadę na 6 dni na śnieg. I się wcale nie martwię, bo po LEKKIM ociepleniu ma przyjść chłód, a co potem będzie, to mi to tito.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...