Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

twojapogoda to komercha wiec musza tak pisać. Za kilka dni pogoda w PL zmieni się na bardziej śnieżną. Co ciekawe, na razie końca opadów nie widac, zaniku wyzu rosyjskiego także. na wschodzie bedzie przez kilka dni przybywac pod 2-4 cm sniegu, zobaczymy czy sie sprawdzi. A mroz rzedu minus 20 jeszcze w lutym zobaczymy nie raz i nie dwa, za mocna zima by juz nie wrocilo... Kamilu schronisko to jedno, lasy i pola to drugie. Tam nikt opatrzy zwierzyny na taką skalę.

Ależ trudno się z tobą nie zgodzić ale dawniej takie zimy były na początku dziennym ...A w chwili obecnej schroniska w Polsce jest coraz więcej ... funduszy UE na pomaganie zwierzętom dzikim są naprawdę duże leśnicy systematycznie dosypują jedzenia zwierzętom w lasach czy to na polach jak wspomniałeś... jednakże taka sytuacja na pewno jest dla nich trudna ale co roku przychodzą takie dni kiedy mamy po 20stopni mrozu i śniegu po kolana różnie tylko bywa ile takie mrozy trwają . Niektóre słabsze zwierzęta muszą umrzeć a silniejsze przeżyją taka jest natura WIE CO ROBI ... ale człowiek pogody i natury tak naprawdę zmienić nie możemy ale możemy łagodzić jej skutki .Do czego was wszystkim zachęcam ja np: dziś postanowiłem pójść do parku wsypałem do karmików owies a wiewiórkom rzuciłem żołędzi i orzechów które pozbierałem jesienią ... Wystarczy tak niewiele żeby uratować życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No Kamil twoja pogoda czasem napisze jakąs głupote ale taka malutką , pamiętam jak 3 lata temu każdy wyzywał ten portal ze sie nie znają ze upały w zimie prognozują a jak było chyba kazdy pamięta, a ostanie mrozy jak i kazde opady w styczniu przewidywali dla mojej częsci polski idealnie . I NIECH MI NIKT WIĘCEJ NIE MÓWI ZE TP TO BADZIEWNY PORTAL. PS. Co to jest marzena rabczewska??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ten model jest mało sprawdzający z opadami i rodzajem opadów ale raczej myfoforecast o którym mowa jest dobry z temp tu różnice nie są duże musimy też wziąć pod uwagę że to model zagraniczny (...) Tym czasem Polsat wielkich opadów nie przewiduje a to dziwne 2 dni pokazywał czarne chmurki dziś jasne ze słoneczkiem ....ale za to portale przewidują obfite opady oczywiście śniegu:D to nawet spore a co do TP ta 16dniowa jest jeszcze stara sprzed 48h a już dużo się zmieniło na tyle że zamiast +5 będzie -10 ale to szczegół ... TP jest niekonkrecyjna w przekazywaniu informacji pogodowych newsów i sytuacji katastroficznej na świecie ale jej wychylenia w przyszłość są mało sprawdzalne przynajmniej dla południowego zachodu PL(...) A co tam na mapkach GFS bo mi się coś nie chcą włączyć nie wiem jakaś awaria.? u was też.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisała Marzena Robczewska hah uwieżycie w to... W czwartek i piątek może sie pojawic konwekcja i niby majo byc burze z wyladowaniami atmosferycznymi hahahhahahahahah w zimie:eek:

z czego się śmiejesz?? W zimie burze też się pojawiają. Ostatnio u mnie taka była bodajże w lutym 2008. Aktualna temp.: -16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisała Marzena Robczewska hah uwieżycie w to... W czwartek i piątek może sie pojawic konwekcja i niby majo byc burze z wyladowaniami atmosferycznymi hahahhahahahahah w zimie:eek:

Tak to bardzo możliwe jak będzie taka różnica ciśnień ... to bardzo prawdopodobne ...gdyby było lato to były by gigantyczne nawałnice ale że jest zima i temp powietrza jest o wiele wiele niższa to nawałnice będą o wiele słabsze ale na pewno się pojawią: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alescie sie chwycili tez Marzeny. JA do niej nic nie mam. Malo tego odkad znalazlem jej strone to codziennie ją odwiedzam i czyatm prognozy, i nie mam zastrzezen. Sprawdza sie bardzo dobrze i jest pisana w takim stylu jakim lubie. Ona ma takie podobne artykuly jak ten ostatni z TP. A artykuly na TP sie sprawdzaja, gorzej z prognoza na 16 dni. A na jej blogu prognozy dlugoterminowe sa bardzo dobre, lepsze niz TP. Tak tak, szukajcie teraz haczykow...a ja zdania nie zmienie. Aktualnie -18,7. Buuu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni w niedzielny poranek -22, a na Kaszubach nawet do -26, jak na północ kraju to imponujący wynik. podobnie było 4 lata temu, pamiętam że często wtedy były takie spadki poniżej -23. U mnie zamarzły baseny jachtowe i portowe oraz zamarza coraz bardziej zatoka od strony plaży :)

Użytkownik Inkub edytował ten post 25 styczeń 2010 - 21:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo trzeba być zapatrzonym w tą kobietę żeby wierzyć w jej prognozy ? Nie będę jej poświęcał zbyt wiele czasu bo nie warto, ale : 1.Odwilż zapowiadała po 5 stycznia 2.Odwilż zapowiadała w drugiej dekadzie stycznia 3.Odwilż zapowiadała po 20 stycznia 4.Odwilż zapowiadała po 25 stycznia 5.Odwilż zapowiada w 16-dniowej Jak komuś to nie wystarcza i dalej uważa, że ona trafia to chyba nie rozumiem ludzi :D Obecnie mamy jedną z ostrzejszych zim w Polsce .. A jak mówią ' to dopiero początek ' ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Odwilż zapowiadała po 5 stycznia 2.Odwilż zapowiadała w drugiej dekadzie stycznia 3.Odwilż zapowiadała po 20 stycznia 4.Odwilż zapowiadała po 25 stycznia 5.Odwilż zapowiada w 16-dniowej

Pisałem to samo parę-naście postów wcześniej:p Odwilży na razie nie widać i nie powodów by sądzić, że przyjdzie ona w III dekadzie lutego, czyli wtedy, kiedy ma przyjść wg krolowej. Wręcz przeciwnie luty zapowiada się powtórką ze stycznia - wg mojego taty ma być mroźno i dosyć śnieżnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to samo parę-naście postów wcześniej:p Odwilży na razie nie widać i nie powodów by sądzić, że przyjdzie ona w III dekadzie lutego, czyli wtedy, kiedy ma przyjść wg krolowej. Wręcz przeciwnie luty zapowiada się powtórką ze stycznia - wg mojego taty ma być mroźno i dosyć śnieżnie:)

Dodam jeszcze że wcześniejsze prognozy pani Królowej zapowiadały w grudniu (podajże w II dekadzie ) że w styczniu będą przechodzić orkany i temp często będzie wzrastać powyżej +10stopni a atak zimy dopiero w III dekadzie stycznia nadejdzie prawdziwa zima która potrwa zaledwie do I dekady lutym w II dekadzie nadejdzie wiosna jak mamy chyba każdy wie co roku straszy nas orkanem "większym od Cyryla" a tymczasem orkanu nie mamy od 2 lat a gdy przechodziły pamiętne burze 23lipca nawet nic nie wspomniała o tym wcześniej (ja tych burz nie widziałem bo wtedy nie było mnie w Polsce ale śledziłem jej portal i z tego mam tą informację) Pozdrawiam a i nie wiem jak wy sądzicie ale pewnie o 14:00 za krytykę pani Królowej będzie znów pokaźny wpis na nasz temat >< ><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Weźcie spójrzcie na mapkę na http://http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=opole ciśnienie i temp lecą na łeb i na szyję naprawdę bardzo rzadko można coś takiego zaobserwować obi się mega ciekawie ... A to prognoza http://www.myforecast.com/bin/expanded_forecast_15day.m?city=73036&metric=true zwróćcie uwagę na temp bo na opady raczej nie zawracajcie sobie głowy nie sprawdza się .! Rzeczywiście chyba w czwartek na południowym zach pojawi się odwilż ale 3godzina http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Opole/11_15/Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik Kamil K edytował ten post 26 styczeń 2010 - 10:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jednak już front a tym samym ośrodek niżowy opanowała pomorze zachodnie konwekcja z reguły jest przelotna i trwa góra kilkadziesiąt minut a w Szczecinie dzięki uprzejmości ostry wiemy że pada tam już od przeszło 4h (...)mapy też pokazują front A tymczasem w okolicach Opola -11 lekkie zachmurzenie śnieg nie pada ciśnienie zmalało już o 10hPa głowa jeszcze mnie nie boli ale jutro będzie masakra bo jestem metro opatem ... A prognozy mówią że u mnie już powinno zacząć padać ,poczekamy pogodynka .pl a w szczególności ostrzeżenia IMIGW przewiduje że na moim obszarze spadnie w okolicach 10-20cm ,ale pewnie nasypie 10... ale gdyby napadało 20cm miałbym bym 40cm :eek::eek::eek: Pani Królowa ,namawia do wagarowania uczniów w naszych PL szkołach : )http://krolowa-superstar.blog.onet.pl/ Ps: no pani Marzeno wreszcie Pani zauważyła ,że dzięki nam ma pani te owe 10tyś dziennie odwiedzin ,ale szczerze wątpię pudelek.pl, ma zaledwie 2 tyś dziennie ,przyglądnę się tej pani aktywności na blogu ,a tymczasem pozdrawiam i ,życzę trafniejszych prognoz .( nie żebym coś sugerował) Pozazdrości ostremu16 u mnie nadal nie pada modele pokazują ze powinno już sypać : ( Pozdro...

Użytkownik Kamil K edytował ten post 27 styczeń 2010 - 19:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RANY :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:ALE SYPIĘ A tymczasem u mnie -10 niebo już pochmurne I PADA ŚNIEG SŁABO PADA ALE CORAZ MOCNIEJ RANY NA TYM OBRAZKU TO WYGLĄDA BAJECZNIEcisnienie od 12:00 spadło o 12hPa wiatr się nasila ... no i czekam na te opady co na obrazku... OPOLE WITA INTENSYWNY ŚNIEG ! DOKŁADNIE OD 8MIN SYPIE BARDZO MOCNO ŚNIEG WIDOCZNOŚĆ OGRANICZONA DO 100m ... PADA CORAZ MOCNIEJ AKTUALNIE -10 WIATR WIEJE CORAZ TO MOCNIEJ I MOCNIEJ ROBIĄ SIĘ ZAWIEJE I ZAMIECIE JESZCZE O POKRYWIE ŚNIEŻNEJ NIE MÓWIĘ BO DOPIERO SIĘ KRAJOBRAZY ZABIELIŁY nie krzycz ... jark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Opola śnieg jest coraz intensywniejszy ale na horyzoncie widzie ciemne chmury może coś z nich będzie temp -12stopni bru zimno ale wczoraj o tej godzinie było -22 więc jest o wiele cieplej . A co do Słupska i całego wybrzeża wg mnie sytuacja będzie taka sama jak w listopadzie 2008 kiedy to w rejonie wybrzeża śniegu leżało przeszło 50cm a w inncyh regionach ledwo 10cm u mnie było zaledwie 0,5 z tym i mróz pamiętam że byłem wtedy bardzo zwiedzonyale sytuacja różni się poniekąd w tamtym okresie szybko nadeszła odwilż a teraz odwilży brak(...) Poszperałem trochę w "modelach" i w portalach dla naszych forumowych przyjaciół z południowego wschodu PL otóż u was śnieg też się pojawi zacznie padać około 3 w nocy ale nie napada więcej jak 10cm ale kto wie jutro konwekcja i opady mogą być bardzo bardzo intensywne i gdyby przy odrobinie szczęścia trwała by 30minut i na dużym obszarze to pokrywa śnieżna może nadgonić inne regiony Polski(...) Pozdro i pozazdrości północy:cool::) MAM DOŚĆ TEJ Marzeny jej prognozy można se ****do****niech nie wypisuje na mój temat. wiem co widziałem i proszę moderatora nie kasować tej wiadomości Marzeno, jak byś umiała czytać ze zrozumieniem to byś... Wyczytała że mieszkam w okolicach Opola a nie w samym centrum 20km na północ byłem z psem i widoczność była ograniczona do 100m wiem co widziałem a co do wiatru to mając na myśli że wiatr się nasila to wiatr z 1m\s zaczął wiać na 3m\s w porywach do 6m\s więc chyba się nasilił ,a śnieg sypał i to solidnie.Ale kończę ten temat bo szkoda na to ruchów moich dłoni o klawiaturę. Plujesz jadem i tym razem mnie oplułaś a ja sobie na to nie pozwolę

Użytkownik Kamil K edytował ten post 27 styczeń 2010 - 22:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad w Rzeszowie prognozowany na poziomie 1mm - to jest to. Jest duża szansa że spadnie u nas 0,5CM śniegu. Czyli znowu będzie 6,5CM ;) Meteo.group daje więcej śniegu dopiero we środę 3 lutego - ok 4mm Ale to długofalowa prognoza więc i trudno co kolwiek powiedzieć. Może jednak nie będzie tak źle i coś więcej nasypie tego śniegu w najbliższych dniach. Jutro ma zacząć sypać po południu wg. meteo. A wg. TVP-1 ma sypać cały czas u nas, w całej Polsce właściwie ;) Tam te prognozy są optymistyczne. czekamy więc na śnieg, kolejny front z opadami śniegu zarezerwowany wyłącznie dla południowego-wschodu Polski :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ale dla takiej Marzeny ... to jest bujna wyobraźnia,i jeszcze dla sprostowania mieszkam 20km na północ od Opola więc nie wiem jak w samym Opolu ale u mnie na północy regiony sypało fest ... Aktualnie śnieg osłabł ale pada chwilami umiarkowanie ... to była na 100% konwekcja sypało max 13min później z minuty na minute opad osłabł . temp -11 wiatr bez zmian 3m\s w porywach do 6m\s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...